Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Goran

Početnik

(10)

• »Goran« je muško
  • »Goran« je autor ove teme

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

1

Utorak, 19. Juli 2005

Bošnjački mladići provocirali starešinu crkve u Tutinu!

RAŠKI ODBOR: PROVOCIRALI STAREŠINU CRKVE

TUTIN - Odbor za ljudska prava Raške oblasti iz Tutina pozvao je državne organe da se “pozabave pojavama koje remete medjunacionalne odnose”. Ovaj odbor je saopštio da je 15.jula grupa mladića bošnjačke nacionalnosti ušla u dvorište crkve u Tutinu “s namerom da provocira starešinu crkve”, zahtevajući da prodju kroz crkveno dvorište. “Kada je starešina crkve zamolio mladiće da ne prolaze kroz crkveno dvorište, jedan od mladića je rekao:`Dolaze bolja vremena, nećeš moći ti tako kako misliš`, nakon čega je starešina srkve pozvao policijsku patrolu”, navodi se u saopštenju.

www.radiostoplus.com

`Dolaze bolja vremena, nećeš moći ti tako kako misliš`
o| o| o| o| o| o| o| o| o|

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 19. Juli 2005

Strasno
malo za promenu

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

3

Srijeda, 20. Juli 2005

Ma sta tu ima lose ako su mu djeca rekla jednu tako optimisticnu poruku da dolaze bolja vremena. Crkva, dzamija i druge vjerske institucije nas i uce da se uvijek nadamo boljem sutra.
Uostalom, tog tutinskog popa niko i ne uzima nesto za ozbiljno kad izdaje ovakva saopstenja jer vecina, cak i Srbi, znaju da samo pokusava da destabilizuje podrucje Tutina i Sandzaka.
Taj Odbor za ljudska prava (tzv.) Raske oblasti je ustvari samo produzena ruka Srpske radikalne stranke. Znaci jasno je o cemu se tu radi i zasto je uopste formiran.

Pogledao pop kroz prozor i video da su Bosnjaci... Kako, pise im na celo jel ?

Znam dosta primjera kad djeca (bosnjacke nacionalnosti) kazu neku ruznu rijec i hodzi pa niko ne dize nikakve tenzije.

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 20. Juli 2005

Znaci opet "MALJI DECA", pa sto je mnogo mnogo je!
A gde li je sad Semiha Kacar?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 20. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Tutinac
Ma sta tu ima lose ako su mu djeca rekla jednu tako optimisticnu poruku da dolaze bolja vremena.

Naravno da ima nesto lose. Ta poruka jeste optimisticna ali sudeci po kraju recenice samo za jedne, a za druge je pesimisticna jer logicno slijedi da za njih idu gora vremena. A nase (nas muslimana Bosnjaka) trajno i bezuslovno opredjeljenje je da radimo na boljim vremenima za sve. Ja kategoricki odbijam da se zbog par nevaspitanih dripaca narusava imidz naroda kojem pripadam, naroda koji zna da se ponasa dzentlmenski i u ratu i u miru.

Zato normalno, osudjujem ovaj cin i skrecem paznju (ako me ko cuje) da ko god sta zlo uradi sebi ga uradi.

A nesto me prati osjecaj da se Odbor za zastitu ljudskih prava Raske oblasti ovom slucaju prije obradovao nego sto se isekirao.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 20. Juli 2005

Dvoje dece nisu rekli nista pokvareno ili lose.

U pravu su da ce bolja vremena doci.

Nase dete premlaceno gotovo na smrt u dezevi i onesvesceno je pronadjeno na ulici to nije incident to ne znaci nista to ne kvari medjunacionalne odnose.

A popu smeta sto deca prolaze kroz dvoriste pusti popa neka mlati praznu slamu.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

7

Srijeda, 20. Juli 2005

Vidis ti momci prolazili kroz dvoriste, pop ih vido i odmah im procito namjere da su dosli da provociraju, iako sam kaze da su prolazili. Onda ih sam provocira i na kraju izdaje saopstenje.
Dal je i ovaj pop blagosiljo koljace za vrijeme rata u BiH?
A vi, Gorane i Sestovoboy, sto se ne javiste kad srbcad prebise bosnjacko dijete u osnovnoj skoli? A sto se ne javiste da kazete koju kad je bilo godisnjica masakra u Srebrenici?
Eto ja vama dvojici kazem dolaze bolja vremena za one normalne a gora za takve kao sto ste vi!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 20. Juli 2005

Root, pretpostavljam da dvoriste crkve nije nikakav javan prolaz te sam pokusaj da se isti koristi kao takav moze se dozivjeti kao provokacija. A citanje misli je bilo izgleda obostrano.

I to sto se niko ne javi za Srebrenicu nije za cudjenje. Drzava u kojoj tek tamo neki Lukovic i tamo neka Kandicka stegnu petlju da javno kazu istinu koja je za njih gorka nije normalna drzava! Ljudi koji svojim glasovima podrzavaju takvo stanje zasluzuju prije zaljenje nego prezir. A da to i mene ne kosta jos bih se smijao njihovoj ludosti. Ovako ...

Goran

Početnik

(10)

• »Goran« je muško

• Poruku poslati

9

Srijeda, 20. Juli 2005

Hvala Vam na razumevanju gospodine Ed. Jedino ste Vi prepoznali da ovakvi incidenti narusavaju odnose medju ljudima u Raskoj oblasti.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

10

Srijeda, 20. Juli 2005

Nema potrebe da zahvaljujete gospodine Gorane, moje razumijevanje nije zbog Vas ili Vaseg naroda vec zbog mene samog i mog naroda. Nema sta ljepse od ciste savjesti.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

11

Srijeda, 20. Juli 2005

Hm..samo stvar je u tome, sto smo culi samo jednu stranu, pa je tesko suditi po tome. Ja bih volio da cujem i ove mladice, pa da tek onda donesem svoj sud, jer ovaj odbor za zastítu ljudskih prava raske oblasti, u proslosti se nije bas proslavio po tome sto je bio objektivan.

Ono sto me zabrinjava u svemu ovome, je da me sve ovo neodoljivo podsjeca na Kosovo 80-ih! Prvo je pocelo sa toboze incidentima, pa sa masovnim mitinzima, pa sa policijskom represalijom, da bi se sve zavrsilo ratom....

Iskreno se nadam, da se takvo sto nece ponoviti i da ce svi imati dovoljno mudrosti i hladnih glava.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

12

Srijeda, 20. Juli 2005

Meni ovo nekako liči na narodu (srpsku) pjesmu...

MORE DJECO NE GAZTE ORANJE
MORE POPE NE "ORI" DRUMOVE...

Smiješne stvari, još taj pop Čimburević iz Tutina svakog dana moli Boga da ga neko pita za zdravlje da bi se još istog dana požalio kako je ugrožen. Ne priča taj pop da su mu gradjani (uglavnom Bošnjaci) Tutina napravili i crkvu i crkveni dom. U svakom slučaju i ptice na grani znaju da je ovaj odbor osnovan od strane Radikala i da se tu ne može očekivati ništa dobro za mirne Bošnjane. Sva stvar je previše naduvana pa se za ovaj slučaj bukvalno može reći "BJEŠTE DJECO TAMO"

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

13

Srijeda, 20. Juli 2005

TUŽILAŠTVO: NEMA ZAHTEVA ZA ISTRAGU

TUTIN - Opštinsko tužilaštvo u Tutinu nije dobilo zahtev za pokretanje istrage u vezi sa prijavom koju je policiji podneo starešina crkve u ovom gradu Simo Čimburović. Odbor za ljudska prava Raške oblasti u Tutinu saopštio je juče da je 15. jula grupa mladića bošnjačke nacionalnosti ušla u dvorište crkve, “s namerom da provocira starešinu crkve”. Opštinski tužilac u Tutinu Hazbija Alibašić rekao je našem radiju da “nije dobio nikakav zahtev za pokretanje istrage”. Sto plus, na osnovu pouzdanih izvora u policiji, saznaje da tutinska policija smatra da “nema osnova za pokretanje istrage u vezi sa slučajem, dok je starešini ili crkvi preporučeno da podnesu privatnu tužbu”. Prema ovom izvoru, razlog za saopštenje Odbora za ljudska prava Raške oblasti i poziv državnim organima da se “pozabave pojavama koje remete međunacionalne odnose” bio je prolazak oca i njegova tri sina kroz crkveno dvorište.

www.radiostoplus.com

Radi se o covjeku od 50 - ak godina i njegova tri sina koji odmah do crkvenog imaju i svoje. Prosli kroz crkveno jer nije ogradjeno...

• »MADE IN SANJAK« je muško

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

14

Srijeda, 20. Juli 2005

Sve sto je lose jeste za osudu!
Samo me zanima zasto niko nije objavio vijest o kamenovanju sandzackih autobusa koji su se vracali sa manifestacije obiljezavanja 10 godisnjice od GENOCIDA u Srebrenici?

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

15

Srijeda, 20. Juli 2005

Pa made in sandjak to o cemu ti govoris kamenovanje autobusa.

To se ne vazi i ne spada u kategoriju remecenja medjunacionalnih odnosa.

Mislim da ce ti na ovo pitanje goran i sestovoboj bolje odgovorit od mene.

Mislim da si me razumeo sta (h)ocu da ti kazem...

E moj brate dok se ova spska omladina ne odluci da razmislja normalno i pravilno i dok ne bude objektiva kao sto bi trebala jos mnogo ce autobusa biti kamenovano i jos mnogo ce popova biti ugrozeno.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 21. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Goran
RAŠKI ODBOR: PROVOCIRALI STAREŠINU CRKVE

TUTIN - Odbor za ljudska prava Raške oblasti iz Tutina pozvao je državne organe da se “pozabave pojavama koje remete medjunacionalne odnose”. Ovaj odbor je saopštio da je 15.jula grupa mladića bošnjačke nacionalnosti ušla u dvorište crkve u Tutinu “s namerom da provocira starešinu crkve”, zahtevajući da prodju kroz crkveno dvorište. “Kada je starešina crkve zamolio mladiće da ne prolaze kroz crkveno dvorište, jedan od mladića je rekao:`Dolaze bolja vremena, nećeš moći ti tako kako misliš`, nakon čega je starešina srkve pozvao policijsku patrolu”, navodi se u saopštenju.

www.radiostoplus.com

`Dolaze bolja vremena, nećeš moći ti tako kako misliš`
o| o| o| o| o| o| o| o| o|

A kako bi to oni da provociraju POPA?Boze Boze sta sve nece covek procitat.Aaaaaaaaaa sada znam sta su hteli da pitaju Popa. "Pope de nam reci sta pise na vratima RAJA"...............izgleda da im je to bila namera.

A i taj mali ili mozda veliki dobro mu je rekao.Ako je crkva (mislim da je ona kod Jelaka) nije licna imovina pa da branis nekom nesto.

Gorane da te pitam nesto

A sta ako su ti mladici hteli da klanjaju neki Namaz u toj Crkvi sta bi bilo onda?
" Bilen alemlere rahmettir "

Goran

Početnik

(10)

• »Goran« je muško

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 21. Juli 2005

Sad vidim koliko su neke moje komsije zastranile podrzavajuci i opravdavajuci ono sto niko ne moze podrzati. Diskutijte sami, sad mi je zao sto sam i ovoliko vremena izgubio otvarajuci ovde pricu o ovom zlodelu. Pojedinci ovde su puni mrznje prema Srbima, verovatno je to zbog 21. veka jer nisu mogli da pronadju bolju inovaciju od mrznje. Tutinac, Juskos, Roote, PASA, Anonimuse da li ste procitali sta ste napisali? Niko da vas ispravi, niko da vam kaze da je to pogresan put. Svaka vam cast svima petorici.
Kad pojedinac misli da je samo on u pravu zaboravlja da postoje i drugi ljudi, a to je veliki propust.
Neka vam je sa srecom!

Citirano

Orginalno od annonimus

Gorane da te pitam nesto

A sta ako su ti mladici hteli da klanjaju neki Namaz u toj Crkvi sta bi bilo onda?

Na ovo ocekujem da ce ti Ed odgovoriti, ne zbog mene, ne zbog mog naroda, vec zbog sebe i zbog svog naroda, ne zbog tvoje savesti vec zbog svoje savesti. I ne samo Ed vec ako se slucajno pojavi jos neko ko ne opravdava Tutinsku 'malu decu'. Mozda Hadalj posto ih je i on osudio ili neko grugi objektivan na ovom forumu. Ali kako sam ja uspeo za ovo kratko vreme da vidim takvih ovde nema. o|

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 21. Juli 2005

Esselamu alejkum

Citirano

Kad pojedinac misli da je samo on u pravu zaboravlja da postoje i drugi ljudi, a to je veliki propust.

Lijepu nam lekciju održa Goran, nema šta. Svaka ti čast Gorane, tako i treba, mi smo gladni ovakvih lekcija sada kada smo ušli u 21. vijek.

Citirano

Niko da vas ispravi, niko da vam kaze da je to pogresan put.

Nemoj ovdje stati, Gorane, sada kada te je to osjećanje ljudskosti obuzelo, nego nastavi i reci nam šta je pravi put. Kakvom mukom da te zločince mučimo, kakve patnje da im nanesemo. Hoće li biti dovoljno, o pravedniče, da ih iz domova njihovih izgonimo, da im sve muško preko 13 godina poubijamo, a žene na autobuse i kamione potovarimo i uz povike "JALA JALA" iz zemlje istjeramo??? Reci nam, o pravedni, o čestiti, o moralni, reci nama koji smo zastranili.

Odbor za ljudska prava Raške oblasti je, samim svojim imenom mnogo veća provokacija i opasnost za međunacionalni mir od grupice ljudi koji prečicom idu. A kada im se djelovanje pogleda lako se vidi da imaju nakaradna i fašistička shvatanja ljudskih prava. Eto, kada bi se zvali "Odbor za ugrožavanje prava Bošnjaka, a ako se uzgred zaštite prava Srba još bolje", bilo bi primjerenije.

Ovoga starješinu Simu Čimburovića znamo od ranije. Čovjek je poznat policiji i sudovima, ne kao izgrednik (valjda), već kao veliki borac za sprovođenje zakona. U prilog tome idu i sve one tužbe protiv raznih bošnjaka koje je podnio.
Znam jednog čovjeka kojeme je ovaj borac za zakone zaprijetio tužbom ukoliko mu se ne izvini javno, preko medija. Čovjek se izvinuo, i to ne samo svojim riječima, već i tekstom koji je sam Simo pripremio, ali Simo ne bi od riječi, nego slaga, te podnije tužbu koja se i dan danas vuče po sudovima. Ne znam, možda ima neka norma tužbi protiv nesrba koju mora da ispuni ili takvo što, a možda čovjek jednostavno hoće da napreduje u službi.
Jesi li ti od njega, Gorane pravedni, učio o čestitosti, moralu, poštenju, pravdi... Jeli ti Simo Čimburović bio učitelj poštenja???
Sjećaš li se Gorane one bombe, od prije nekoliko godina, bačene na policijski punkt kod Tutina. Policija je krenula u potjeru za počiniteljem, i uz pomoć pasa tragača našla krivca, ali nikada nije smela da objavi njegovo ime, niti da podigne prijavu. Hmmmm, šta misliš, šta me je na nju asociralo?

Citirano

Neka vam je sa srecom!

Nek je i tebi sa srećom, a fala Bogu da sam Bošnjak i musliman, jer uvijek bi mi bilo lakše živjeti sa nepravdom nego sa gorčinom, inatom i mržnjom koju nose oni neljudi iz Odbora za ljudska prava raške oblasti i ostali paćenici njima slični.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 21. Juli 2005

Citirano

Originalno od juskos
E moj brate dok se ova spska omladina ne odluci da razmislja normalno i pravilno i dok ne bude objektiva kao sto bi trebala jos mnogo ce autobusa biti kamenovano i jos mnogo ce popova biti ugrozeno.

Juskose ne slažem se sa ovom rečenicom. Jedno zlo ne može da pravda činjenje drugog. Kako onda prestati sa činjenjem zla ?

Citirano

Originalno od anonnimus
Ako je crkva (mislim da je ona kod Jelaka) nije licna imovina pa da branis nekom nesto.

Ovde grešiš. Nije lična nego crkvena imovina. A pop je zadužen za nju. Ako bi bilo tako ko što ti kažeš onda bi svako gradio na crkvenoj zemlji, zar ne ?

Ja lično mislim da se pop osetio isprovociranim. Mislim i da nije u redu to što su ti Bošnjaci radili (naravno ako se dokaže da su to radili). Mislim da im nije bilo mesto u crkvenom dvorištu, čak i ako su preprečivali put. Bolje da predjem 50 metara više nego da rizikujem da svojom radnjom nekog povredim.
Mislim da bi svi trebali da osudimo takvo ponašanje, sutra bi to moglo da se desi hodži ili nekome od nas.

Smeta mi i što je u ovom slučaju od jednog relativno bezazlenog incidenta napravljen SLON od incidenta !
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 21. Juli 2005

Ma ljudiiiiii.... cim policija nije podnijela prijave protiv ovih ljudi zar je ovo vise bitno... ???

Social bookmarks