Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško
  • »Bosnjaaak« je autor ove teme

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 18. Maj 2008

Bogumili Sandzaka

DALI VAM JE POZNATO POSTOJANJE BOGUMILSKE CELIJE, I GDE SE NALAZI NA NASOJ TERITORIJI?
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 18. Maj 2008

Bogumili

Zapadni dijelovi Sandzaka imaju neke ostatke nadgrobnih spomenika iz doba bogumila - oblast Krica (podrucje Tare prema Durmitoru) i oblast Prijepolja.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 18. Maj 2008

Ja mislim da se uskoro sprema objava knjige na tu temu, nesto detaljnije cu vas obavestiti cim budem znala tacne detalje ne bih sada da dajem nesigurne informacije.

A nesto vise na stranici
www.asuljo.hot.lu

Tu se moze videti puno slika, dokaza...

Ima puno toga sto se moze nauciti i na stranici

www.bosona.net
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 18. Maj 2008

MA IMA SPOMENIKA PUNO SAMO TREBA TO ISTRAZIVATI MOJ BOSNIACKO SVE OD KLADUSE PA DO KRAJA KOSOVA. A U NASEM SANDZAKU DOSTA TOGA.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 18. Maj 2008

@Bosnjaaak

Da naravno da ima, evo ja sam ostavila adrese gde mozes pogledati jedan deo toga bar koliko sam ja upucena. Mislim da imas i ti malo vise informacija volela bih da ih izneses jer je i mene jako zainteresovala tema, od poodavno se kontam da otvorim ovakvu temu i drago mi je da se jos neko javio sa slicnim interesovanjima :)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Datum registracije: 24.04.2008

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 18. Maj 2008

Bogumili Sandzaka veliko znak pitanja za mene ?

ja stvarno volim istoriju sandzaka i procitao sam nekoliko malih knjiga o sandzaku ali

nikada nisam mogao znati ko su Bogumili kada su oni ziveli u kojem mestu tacno itd,

na ove stranice nemogu nista naci a moezli neko u kratkim detaljima ispricat o Bogumili Sandzaka.

hvala lepo
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 18. Maj 2008

Bogumili,babuni,katari,patereni ili kako su ih vec nazivali, su sledbenici Bosanske crkve ili kako ih turski defteri beleze:dobri Kristijani dok sledbenike katolicke i ortodoksne crkve u defterima,beleze kao:Hristijane

Datum registracije: 24.04.2008

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 19. Maj 2008

hmm znaci nista posebno kako sam shvatioji to su nekadasnji srbi koji su ziveli na teritoriji sadasnjeg sandzaka
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 19. Maj 2008

Pogresan zakljucak nisu Srbi jer Srbi imaju svoju pravoslavnu crkvu Bogumili su sledbenici Crkve Bosanske i u svom vjerovanju obracanju Bogu dobra kako oni kazu nisu trazili posrednika vec su se direktno obracalai njemu,nisu postovali crkvu kao instituciju niti krst ni freske,a za predstavnika su izabirali Djeda koji je bio jednak medzu jednakima. Sto se tice koji narod je prhvacao najvise Crkvu Bosansku to je narod Bosne tojet
Bosnjani,stim da su je prihvacali i nasi predci na danasnjoj teritoriji Sandzaka.Gde postoje i danas njihova groblja koje neko prozva grckim,vlaskim,latinskim a na njima nikakvih oznaka ili obelezja tadasnjih sledbenika,Grcke i Latinske Crkve koje su postovale krst kao svoje obelezje.

Social bookmarks