Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

101

Srijeda, 07. Januar 2009

EVROKUP: Turci napali izraelske košarkaše
Utorak, 6. januar 2009. 22:30

Navijači turskog Turk Telekoma nisu u utorak uveče dozvolili da se odigra košarkaška utakmica sa izraelskim Bnei Hašaronom u znak protesta zbog napada Izraela na Gazu.

Košarkaši gostujućeg tima morali da su da sa terena pobegnu u svlačionice još pre početka utakmice. Oko 1.500 policajaca nije uspelo da isprazni dvoranu Ataturk, pa je utakmica odložena. Još nije saopšteno da li će i kada utakmica biti odigrana.

EVROKUP: Turci napali izraelske košarkaše

"Bog je veliki"

Turski navijači su uzvikivali "Bog je veliki" i "Izrael je ubica" i pesnicama pretili gostujućim igračima. Košarkaši Bnei Hašarona gađani su i jednom cipelom, ali ih je policija zaštitila štitovima.

Demonstransti su pre početka meča ispred dvorane zapalili izraelsku zastavu. Teren su zbog nereda morali da napuste i igrači domaćeg tima.

Zvanična Turska je oštro kritikovala Izrael zbog kopnene ofanzive na Gazu i pozvala na momentalni prekid vatre.

(Beta/MONDO)
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

102

Srijeda, 07. Januar 2009

Daj ljudi da mi u petak insAllah odradimo to kako treba, da se pokupimo to sto nas ima da bude nekoliko hiljada ljudi na Korzou, da pokazemo pravu podrsku napacenom narodu Palestine.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

103

Srijeda, 07. Januar 2009

GAZA, (PIC)-- The health care committees in Gaza reported that Israeli warplanes bombed on Tuesday their central headquarters which included a specialized medical center in the Rimal neighborhood of Gaza city in addition to three mobile clinics and one ambulance.

In a press statement received by the PIC, the health committees added that the bombed mobile clinics were trucks equipped with medical equipment received few months ago from a Spanish humanitarian organization.

Dr. Nihad Al-Akhras, the head of the union of health care committees, said that the Israeli air raids on medical facilities in the Gaza Strip aim to destroy the infrastructure of the Palestinian people in Gaza and undermine their steadfastness.

Dr. Akhras appealed to the Red Cross and UN office for the coordination of humanitarian affairs to intervene to put an end to the killing of civilians and medical personnel in Gaza and to help the hospitals, medical centers and crew to fulfill their humanitarian duties.

Palestinian interior minister Sa'eed Siyam called on the Red Cross and the international human rights organizations to shoulder their responsibilities towards the protection of headquarters and crews of civil defense and medical care.

In a statement received by the PIC, Siyam said that Israel bombed most of the civil defense buildings and a number of fire trucks and ambulances.

In another statement received by the PIC, the Palestinian health ministry called on the Egyptian authorities to facilitate the entry of volunteer doctors to Gaza in addition to the humanitarian aid sent by Arab states.

In the same context, volunteer doctors and medical crews strongly criticized the Egyptian authorities for blocking their entry to Gaza over the past few days in order to provide Gaza people with medical care and assist in alleviating their tragedy.

Arab and Greek doctors stated that there are many workers in the medical field from Europe and around the world who expressed willingness to join the other volunteers as soon as the Egyptian authorities open the Rafah border crossing.

The Egyptian authorities have also refused to allow trucks carrying food and humanitarian aid into Gaza since the Israeli ground invasion started except for small quantities, which were handed manually through the main gate of the Rafah crossing.

pseta su gadjala bolnicu...i igralište.
mora da se neki hamasov borac klackao tamo jutros.
u bojkot uključite i sajt B92 i njihovu celokupnu televiziju,lično sam se uverio.Prosipaju nam neku urbanu foru,a zaista su židovi.

demco

Početnik

(10)

• »demco« je muško

Datum registracije: 13.12.2008

• Poruku poslati

104

Srijeda, 07. Januar 2009

Protest u Pazaru

Humanitarna organizacija „BEREKET“ iz Novog Pazara će organizovati skup solidarnosti sa palestinskim narodom.Predviđeno je da se održi mirna protestna šetnja užim centrom grada. Skup će se održati na korzou u Novom Pazaru u petak 09. 01. 2009. godine sa početkom u 13:30h, sa džume namaza. Skup je uredno prijavljen nadležnim organima.
Allah voli one koji se na Njegovu putu bore u redovima kao da su bedem cvrsti!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

105

Srijeda, 07. Januar 2009

Jutros sam procitao kritike koje je Turski premijer Erdoğan uputio na ime zidova.

Nazivajuci ih ubicama i ovakve postupke je nazvao drzavnim terorom.

I dao je punu podrsku Palestini uz to je dodao da smo bili uz palestinu da smo danas uz palestinu i da cemo i sutra biti uz palestinu.

Jedina muslimanska drzava koja je smogla iole snage da bar javno osudi i kritikuje napad izraela na palestinu.

Na zalost od arapa nema nikakvih reakcija.

Ubedjen sam da arapski narod isto place krv zbog palestine ali da se drzavne vlasti plase osuditi javno napade izraela na palestinu.

Ovde se u turskoj spontano pokrece jedna velika kampanja za pomoc palestini.

Organizacija IHH je vec prikupila dosta sredstava koje je narod darovao za palestinu ali je problem sto egipat ne dozvoljava ulazak u palestinu podrucije gazze pa se sad trenutno ta pomoc talozi i skuplja i prvom prilikom ce se to odnijeti tamo.

Turski crveni polumesec je jedina organizacija koja je uspela uci u podrucije gazze i ponijela je dosta sanitetskog materijala i humanitarne pomoci.

Kao musliman, kao bosnjak saosecam sa palestinskim narodom i decom koja prezivljavaju jedan holokaust koji im izraelske vlasti priredjuju.

A jevreji dobro znaju kakav su oni holokaust preziveli u drugom svetskom ratu.

Allah dz.s. da im je na pomoci i da nama omoguci da pomognemo.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

106

Srijeda, 07. Januar 2009

de juskos reci nam kakvo je raspoloženje u narodu,jesu li ljudi stali uz erdogana,pošto ipak tamo je milionska cifra kemalista...jedno vrijeme se pričalo da će im ukinut partiju,a turska vojska je sekularna i koliko znam ne sluša predsednika uopšte.Kakvo je raspoloženje medju običnim svijetom i imali kakve reakcije u smislu regrutovanja mladića koji bi išli dole?

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

107

Srijeda, 07. Januar 2009

Sto se tice regrutovanja omladine koji bi isli u palestinu da se bore tu nema nikakvog pomaka jer nema ni potrebe jer je Turski ministar spoljnih poslova Ali(Alija) Babadzan jos pre tri dana izjavio da je Turska spremna da posalje svoju vojsku na granici Gazze i izraela u cilju ocuvanja trajnog mira.

To naravno nijedan druga clanica natoa za sada nije izjavila niti bilo koja muslimanska drzava.

Sto se tice erdoğana i njegove partije on je jos uvijek najjaca partija u Turskoj za sada nemaju nijedu alternativu koja bi ih zamenila mada su i oni poceli da prave mnogo gresaka sto se tice korupcije i lopovluka.

Na zalost ali to je takva stvar koja pogadja sve ljude koji su moderno islamski orjentisani.

Mada mislim da ce on jos ovaj mandat bez problema da prodje pa ako se na kraju ovog njegovog mandata ne pojavi neka struja koja ce Tursku i ovaj narod pribliziti vrhu svetske ekonomije onda ce najverovatnije Erdoğan nastaviti sa vladavinom.

Dobro je to sto u trenutnoj vladi stasavaju mladi ali obrazovani i pametni ljudi koji znaju sta hoce da naprave od Turske kao svetske ekonomske sile.

Sampo da Spomenem neka imena

ALI (ALIJA) BABCAN MINISTAR SPOLJNIH POSLOVA MAGISTAR EKONOMIJE 36 GODINA.

LÜTVI ŞIMŞEK MINISTAR I PROFESOR EKONOMIJE PROFESOR JE NA UCLA AMERICKOM UNIVERZITETU 40 GODINA

KÜRŞAT TÜZMEN MINISTAR ZA SPOLJNU TRGOVINU I GRANICE TURSKE OBORIO SVE REKORDE OVOG DUNJALUKA KADA JE PREUZEO MINISTARSTVO TURSKA JE IMALA 35 MILIJARDI DOLARA IZVOZA KRAJ 2008 GODINE CIFRA IZVOZA JE 136.7 MILIJARDI DOLARA
43 GODINE ZA MENE JE KRALJ KRALJEVA.

I IMA IH JOS DOSTA KOJI SU U SAMOM KABINETU PAZLJIVO BIRANI ZA SVOJE FUNKCIJE NI PO DAJU NI PO MIDJOVIMA NO PO ZNANJU I SPOSOBNOSTIMA.

INŞALLAH DA JEDNOM I NAŞ KRAJ BUDE IMAO OVAKO MLADU I DOBRU EKIPU.

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

109

Srijeda, 07. Januar 2009

Nije slucajno sto su Jevreji proklet narod od Allaha.
Neka su prokleti, neka su prokleti, neka su prokleti!
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

110

Srijeda, 07. Januar 2009

U petak sa dzume namaza u organizaciji Udruzenja uleme islamske zajednice protesno okupljanje u znak podrske Gazi! Zaboravimo razlike kao sto su i muslimani u Gazi zaboravili i stanimo bar ovaj dan u jedan saff!
BUJRUM!
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

111

Srijeda, 07. Januar 2009

Možda se nekom neće svideti ovo pitanje ali mi nije jasno zašto Islamska zajednica nije organzovala protest protiv rata u Palestini već je samo tražila dobrovoljni prilog? Da li se oni nekoga boje da tako nešto urade.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

112

Srijeda, 07. Januar 2009

Juskos od arapskih lidera najostrija reakcija je dosla od Emira Qatara.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

113

Srijeda, 07. Januar 2009

Citirano

Orginalno od Fotograf
Možda se nekom neće svideti ovo pitanje ali mi nije jasno zašto Islamska zajednica nije organzovala protest protiv rata u Palestini već je samo tražila dobrovoljni prilog? Da li se oni nekoga boje da tako nešto urade.

tvoja intuicija će ti dat najbolji odgovor na to pitanje.
veruj mi.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

114

Srijeda, 07. Januar 2009

Udruženje uleme Islamske zajednice u Srbiji organizuje PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVU za Palestinu.

Protestni skup i dova će se održati u petak 9. januara 2009. god. na Gradskom trgu u Novom Pazaru nakon džume u 13 časova.

Na skupu se očekuje obraćanje najviših vjerskih autoriteta Islamske zajednice i palestinskog ambasadora u Beogradu.

Pozivamo građane da na miran i dostojanstven način izraze neslaganje i ogorčenje sa zločinima nad nedužnim stanovništvom u Gazi.

Sead ef. Šaćirović, portparol

http://www.islamskazajednica.org/index.p…12&article=2032
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško
  • »rootXTX« je autor ove teme

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

115

Srijeda, 07. Januar 2009

...

Elhamdulillah! Neka je Slavljen Allah s.w.t.a! U Petak che InshAllah dochi i brat Ambasador Palestine u Beogradu, biche InshAllah dosta ljudi...

BOJKOT CIFUTIMA!!!!

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

116

Četvrtak, 08. Januar 2009

Neka Allah dž,s za svaki korak na tom božijem putu ,upiše po jedno dobro djelo svima onima koi idu u Beograd , na demostracije . Neka naš dušman zna da
se polako stapamo u jedno tijelo . Insallah !
U gradu u kome živim u njemačkoj mi već peti dan držimo( stražu protesta ), i svaki nam se dan pridružuju braća . Donose nam da jedemo i pijemo , a mi smo 24h , tu uvijek samo što se na nekoliko sati mijenjamo da se možemo istuširati i presvući topliju odjeću . Pozvali smo da svako uplati pomoć na račun Islamik -banke koja skuplja pomoć , a mi dijelimo uplatnice . Znači maksimalno radimo sve da skrenemo pažnju ljudima na zločin i na Genocid koi se vrši nad Palestinom . Oko nas su umjetnici , ličnosti iz javnog zivota , i slič . Posebnu pomoć nam pruža ANTIFA - Detmold i gospodin Luz Rimmers .

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

117

ne shvatam nikako ljude iz mešihata,i samo ovo mi smeta,i cio život ista priča po nekim pitanjima sa istim ljudima,da ne navodim sad imena...
organizacija Bereket (nikad čuo ali trudili se ljudi) organizovala uredno protest u 13:30,a ovi videvši to,organizovali isti dan u 13?
čemu sve to?
to me malo muči i gricka iznutra.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

118

sejla: Da i tebe Allah dz.sh nagradi i uchvrsti na pravome putu i da ti svaki trub bude u hairu, InshAllah! A Insh'Allah se svaki trud isplati kod Allaha s.w.t.a. Neka Allah s.w.t.a nagradi svakog ko uradi ili uplati i jedan fening na Allahovom dz.sh putu.
-----------------------------------------------
Insh'Allah da 01.09.2009 u 13H na Gradskom trgu da se okupimo u shto vechem brojem da pokazhemo svijetu da Muslimani iz Sandzaka nisu odvojena od nashe brache i da pokazhemo da smo "Mi Muslimani jedno tijelo"!!!

Allah dz.sh da vas nagradi i uputi na pravi put, InshAllah!

BOJKOT CIFUTIMA(JEVREJIMA)!!!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

119

I ako sam za Mesihat, i njihov pristalica , u ovome ih ne podrzavam. Ali morate to gledati i ovako. Prvi je Mesihat organizovao bilo sta oko Palestine. Ima vec 5-6 dana kako je organizovana sedzada za bracu Palestince, toga se niko nije setio i ako je to najrealnija pomoc. Protest je drugi vid podrske i obicno to rade grupe gradjana i druge organizacije a ne Islamske Zajednice. Ovim ih ne podrzavam, jer i sam smatram da su to trebali organizovati, ali ih ipak razumem, donekle naravno.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

120

Jahja: Poslanik s.a.v.s Kazhe "Djela se vrednuju prema nijetu" Pa ako im budeahjha: Molim da ne pochinjemo oko toga!!!
Bitno je da se skupimo zajedno InshAllah! da zamolimo Allaha s.w.t.a za nashu brachu, da pokazhemo svijetu da smo uz nashu brachu,,, ne ulazim ni u chiji nijet , ni u nijet Muamera ef. Zukorlica ni u nijet ovija drugija... Koliko mi je poznato da je IZ-a na chelu s' Muftijom ef. Zukorlicem josh prije par dana negde oko 5-6 dana organizovala prikupljanje novca i javno su Organizovali protest pod svojim imenom bez ikakvih tamo lijevih naziva, nego na chelu sa Ulemom. (Molim da ne nastavljamo vishe oko IZ)

Jahja: Poslanik s.a.v.s Kazhe "Djela se vrednuju prema nijetu" Pa ako im bude nijet da budu prvi na skupu i ako im bude nijet da se dokazhu narodu Allah s.w.t.a che im uslishat dovu, kao shto je uslishao i jevrejima da budu najbogatiji na zemlji... jer su trazhili dunjaluk!!!
Jahja nijet je chudo!
Allah dz.sh da nagradi tebe i svija nas InshAllah!!!
Ja Rabbi pomogni nashu brachu ujedini nasha srca i uchini nas ponosnim Ummetom!!! Neka je Slavljen Allah!

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks