Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

121

Četvrtak, 08. Januar 2009

haman nije problem,pojavićemo se tamo svi,iako sam ja Allahov rob i ne slijedim ljude,tako ni IZ,naprotiv,njihov sam žestok kritičar,upravo zbog ovih stvari.Jer ako ti šutiš pet dana a ljudi idu kod tebe i par puta ovako baš na forumu ljudi pitaju što se ne oglašavaju,onda neki tamo sirotani momci iz neke organizacije se skupe i pokrenu i zakažu kod policije za 13:30,TEK TAD ovi zakazuju za 13?
pa mogli su i oni pozvat ljude u 13:30? ne shvatam...

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško
  • »rootXTX« je autor ove teme

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

122

Citirano

simke_np: haman nije problem,pojavićemo se tamo svi,iako sam ja Allahov rob i ne slijedim ljude,tako ni IZ,naprotiv,njihov sam žestok kritičar,

Zar ne slijedish Poslanika s.a.v.s? Mislim da je bolje i pravednije da se Legalno s' ISLAMSKOM ZAJEDNICOM organizuje i na chelu sa Chovjekom iz Palestine, nego sa nekom tamo organizaciom za koju sam prvi put chuo (nadam se i Vi).

Molim Admina ukoliko bude nastavljena tema oko Islamske zajednice da se brishe svaki post!...

Bitno je da se skupimo InshAllah!!! Aman ljudi??!??!?
Allah s.w.t.a neka sjedini nasha srca!!!

Allahu Ekber!!! Allahu Ekber!! Hasbun'Allah vi ni'mel vekill! (Dovoljan mi je Allah, Divan li je ON zastitnik)

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

123

kako god bilo,ne želim raspravu.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

124

Da te Allah dz.sh nagradi brate moj mili simke, druzhe moj :)

Hej dao Allah s.w.t.a da nas obraduje lijepom vijeshchu!!! Zheljno smo svi toga...

BOJKOT KAFIRIMA(JEVREJIMA, CIFUTIMA, bushovcima)!!!

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

125

ja ne mogu da verujem da se na ovaj nacin nastoje promovisati-upadom u termin
jahja ti to ne podrzavas ali razumijes, a ja nikako da razumem tebe-kako to neces podrzati ali ces razumeti?
pa i napad na gazu mozes da razumes(shvatas sta se desava na terenu) ali neces podrzati.
ja ne shvatam sta se sa ovim htelo?
upravo sam mislio da skup nece biti ispolitizovan,ali izgleda da hoce.
znam samo da cu sa dzume doci ,jer sam nameravao i prije
i znam da cu na pokusaj politizacije i bilo kakvog poredjenja(i stanja palestinaca sa nasim stanjem) i pokusaja uzdizanja pojedinih likova ,ako toga naravno bude odgovoriti glasnim negodovanjem :) (a nije da nije bilo poredjenja jednog lica sa musa a.s i nabedjivanje drugih da su faraoni itd itd)
i znam da dolazim podrzati makar pojavom palestince,i samo njih
I neka dodju svi,bez obzira za koji su koncept IZ,za koga su u politickom smislu,il su od sveg tog distancirani da budemo JEDINSTVENI-jer tako nece smeti da pricaju sta kome padne na pamet i protnu nekakve parole zarad njihovih licnih interesa
nikakve nase podele i ko je u pravu
jer ako se i ova tragedija iskoristi za to,pokazace se jedna glupost i bezobrazluk onih koji sebe nazivaju ulemom,a koja je dopustila da se na ovako providan nacin ugradi na jos jedan skup,jer je sve indiciralo da ce odziv biti solidan
-i sad kako kontam bice 2 skupa,ali ovi preduhitrili za pola sata
-simke more bit da si procito sta je u necijem srcu kad je to odredio ali jos nisi naglas reko..neka i dalje kopka
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

126

Molim po drugi put ADMINISTRATORA da svaki post brishe kada je u pitanju Politika ili sl. tome.

Ukoliko imate ne razjashnjenih problema otvorite post ... Muftija vs koga hochete ali ne politizujte ovu temu... ova tema sluzhi da se barem na neki nachi ujedinimo po pitanju nashe brache... ako ne mozhemo fizichki pomochi barem ovako a plus InshAllah i demostracijama + novchano... opet fala Allahu dz.sh shto che nam Allah s.w.t.a to omoguchiti!!!

Molim da se niko ne ljuti ali nije tema politike niti ishta drugo do ... BOJKOT IZRAELU!!!

Selaam Alejkum, da Allah dz.sh nagradi i ojacha nashu brachu Hamas i sve one koji se bore protiv kafira koji se bore protiv Islama! Amin!!!

BOJKOT CIFUTIMA!!!

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

127

rootxtx ovaj moj post je naprotiv, antipoliticki
ja samo kazem da se suprostavimo sitnom politikanstvu i apelovo na JEDINSTVO svih,ako ga makar i tamo mozemo nekako postic.
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

128

DOVA ZA PALESTINU!

Bismillah

Gospodaru, mi Te molimo, svjedočeći da nema drugog boga mimo Tebe, Ti si Jedini i Moćni, Ti nisi rodio niti si rođen i Tebi niko nije ravan! Allahu, nema drugog boga osim Tebe, Ti obilno daruješ, Ti si Stvoritelj nebesa i Zemlje i Tebi pripada sva Uzvišenost i Počast!

Allahu, neka je salavat i selam na našeg prvaka, Muhammeda, s.a.v.s., na njegove časne supruge, majke mu'mina i na njegovu porodicu, kao što si Ti donio salavat na porodicu Ibrahimovu; Tebi pripada zahvala i slava!

Naš Gospodaru, Tebi pripada zahvala, kao što priliči Tvojoj Uzvišenosti i nenadmašnoj Moći!

Allahu, Ti čuješ naše riječi, Ti vidiš naše mjesto i Tebi ništa naše nije skriveno. Upućujemo ti molbu onoga čija pleća su se Tebi ponizila i koji je prepustio sve Tebi. Obraćamo Ti se dovom poniznog i skrušenog roba. Molimo te naš Gospodaru da pomogneš našu braću i sestre u Palestini, od Tvojih i naših neprijatelja!

Allahu, otkloni od njih i od nas nevolje i strah, pokri njihove i naše sramote, uništi njihove i naše neprijatelje i osveti se onima koji njima i nama čine nasilje i koji njih i nas ponižavaju!

Allahu, ko bude želio islamu i muslimanima učiniti dobro, Ti to od njega primi i nagradi ga, a ko bude želio islamu i muslimanima zlo, učini da se njegovo zlo njemu vrati, neka njegove zle slutnje budu uzrokom njegove propasti i uništi ga kao što si uništio Ad i Semud!

O Ti Koji si objavio Knjigu i Koji pokrećeš oblake, uništi skupine neprijatelja, uništi Cioniste i pomozi nam protiv njih!

O Allahu, izliječi i očisti srca mu'mina!

Allahu, pokaži nam na neprijateljima islama veličinu Tvoje Moći, o Ti Kojeg ništa na nebesima i Zemlji ne može spriječiti!

Allahu, Ti si Gospodar potlačenih i naš Gospodar; kome nas prepuštaš, strancu koji nas muči i neprijatelju kojem si dopustio da vlada sa nama!

Ako Ti na nas nisi srdit, mi se ne brinemo i nadamo se samo Tvojoj Milosti!

Allahu, naša braća u Gazi, od Tebe traže pomoć, pa im pomozi i oni se na Tebe oslanjaju, pa ih ne prepuštaj nikome mimo Tebe!

Allahu, zaštiti ih kako Ti hoćeš i sa čime hoćeš, jer Ti možeš sve što hoćeš.

Allahu, oni su napadnuti, pa im pomozi, oni su gladni, pa ih nahrani, oni su bez odjeće, pa ih ogrni, oni su bosi, pa ih obuj, oni su bolesni, pa ih ozdravi, oni su preplašeni, pa ih učini sigurnim, oni su protjerani, pa ih zaštiti i oni su siromašni, pa im podari iz Svoje hazne!

Allahu, Tebi pripadaju riznice nebesa i Zemlje, pa im iz njih podari i otvori im bereket nebesa i Zemlje i zaštiti ih Svojom zaštitom!

Allahu, smiluj se bolesnicima i ranjenicima koji se nemaju čime liječiti, smiluj se gladnima i žednima, koji čak ni vode nemaju i smiluj se onima koji nemaju odjeće, u ovim zimski danima!

Allahu! Ti si nama i njima dovoljan i na Tebe se najbolje osloniti.

Allahu, molimo te da nam pomogneš da oslobodimo Mesdžidu-l-Aksa, iz ruku okupatora, uništi okove oko Mesdžida, vrati ga muslimanima i propiši nam da u njemu upotpunimo svoj namaz!

Allahu, uljepšaj nam naše vjerovanje, uljepšaj nam dunjaluk i ahiret i učini nam dunjalučki život ispunjen svakim dobrom, a smrt nam učini rasterećenjem od svih nedaća!

Allahu, učini nas od onih koji čine dobro, podari nam iz svake nedaće izlaz, iz svake brige, rasterećenje i iz svake teškoće olakšanje!

Allahu, povećaj nam, a nemoj nam umanjivati, podari nam, a ne uskrati nam, povećaj naš ugled, a nemoj nas poniziti, budi uz nas, a ne protiv nas i pomozi nas, a nemoj nam odmagati!

Allahu! Naredio si nam dovu i obećao si da ćeš je primiti!

Mi Te molimo, kao što si nam naredio, pa primi naše dove, kao što si obećao!

Uzvišen je naš Gospodar i daleko od onoga kako ga oni predstavljaju. Neka je selam na poslanike i neka je hvala Allahu, Gospodaru svjetova!

izvor: http://www.islambosna.ba/forum/politika-…e-dovit-za-gazu!!!/

Allahu Ekber!!!

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

129

Bojkot

Sama tema "Bojkot Izraelu" je POLITICKA, znaci citav thread bi se trebao zatvoriti.

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

130

Nikada se nećemo pokoriti okupaciji! (Halid Mišal iz Hamasa)

Mi smo šest mjeseci poštivali prekid vatre. Izrael ga je kršio neprestano od samog početka.

Moj narod u Gazi je pod opsadom već 18 mjeseci, zatvoren u najveći zatvor na svijetu, zatvoren sa zemlje, zraka i mora, zaključan u kavez, gladan, lišen čak i mogućnosti liječenja za one bolesne.

Nakon ove politike sporog ubijanja, sad je na redu i bombardovanje. U ovom najgušće naseljenom dijelu svijeta, ništa nije pošteđeno izraelskih vazdušnih napada – od vladinih zgrada do kuća, džamija, bolnica, škola i pijaca. Više od 540 ljudi je ubijeno i hiljade ljudi zauvijek osakaćeno. Trećina su žene i djeca. Cijele porodice su masakrirane, neke dok su spavale.

Izrael prolijeva svu ovu krv pod lažima i neistinitim izgovorima. Hamas je šest mjeseci poštivao prekid vatre. Izrael ga je neprestano kršio, od samog početka. Izrael je trebao otvoriti prijelaze do Gaze i produžiti primirje do Zapadne obale. Umjesto toga, Izrael je učvrstio svoju smrtonosnu opsadu Gaze, stalno prekidajući dovod struje i vode. Kolektivno kažnjavanje nije stalo, nego se i pooštrilo – kroz atentate i ubistva. 30 Palestinaca je ubijeno izraelskom vatrom i stotine pacijenata je umrlo kao direktan rezultat opsade tokom navodnog prekida vatre. Izrael je uživao period mira. Naš narod nije.

Kada je ovo krnjavo primirje bilo pred istekom, mi smo izrazili svoju spremnost za novo svestrano primirje ako bismo zauzvrat dobili ukidanje blokade Gaze i otvaranje svih graničnih prijelaza, uključujući prijelaz Refah. Svi su se oglušili na naše zahtjeve. Ipak bismo bili voljni početi novo primirje pod ovim uslovima ako bi se okupatorske snage u potpunosti povukle iz Gaze.

Nijedna raketa nije nikad ispaljena sa Zapadne obale. S druge strane, Izrael je tamo prošle godine ubio 50 ljudi i ranio na stotine ljudi, dok je neumorno nastavio sa svojim ekspanzionizmom. Mi treba da budemo zahvalni što je Izrael milostiv pa nam daje sve manje mrvice teritorije i brojne kantone, a istovremeno smo zatvoreni sa svih strana. Istina je ustvari da Izrael traži samo jednostrano primirje – primirje koje će samo moj narod poštivati da bi zauzvrat dobio opsadu, glad, bombardovanje, atentate, napade i naseljavanje. Ono što Izrael želi je da mu poklonimo jednostrani prekid vatre.

Logika onih koji traže da mi prekinemo naš otpor je apsurdna. Oni ne pozivaju na odgovornost agresora i okupatora koji je naoružan najsmrtonosnijim oružjem smrti i destrukcije, a optužuju žrtvu, zatvorenika i okupiranog. Naše skromne rakete koje izrađujemo sami je naš krik protesta svijetu. Izrael, zajedno sa svojim američkim i evropskim sponzorima, želi da budemo ubijeni u tišini. Ali umrijeti u tišini nećemo.

Ono što se dešava sa Gazom danas desilo se i ranije sa Jaserom Arafatom. Kada je on odbio da se pokori izraelskim naredbama, bio je zatvoren u svom sjedištu u Ramallahu, okružen tenkovima dvije godine. Kada time nisu uspjeli slomiti njegovu odlučnost, ubili su ga trovanjem.

Gaza ulazi u 2009. godinu kao što je ušla u 2008.: pod izraelskim napadima. Između januara i februara prošle godine, 140 Palestinaca poginulo je u vazdušnim napadima. I tačno prije nego što je započeo svoj neuspješni napad na Libanon u julu 2006., Izrael je zasuo Gazu hiljadama granata, ubivši pri tom 240 ljudi. Duga je historija izraelskih zločina – od Deir Jassina 1948. godine do Gaze danas. Opravdanja se mijenjaju, ali je realnost uvijek ista: kolonijalna okupacija, tlačenje i beskrajna nepravda. Ako je ovo “slobodan svijet” čije “vrijednosti” Izrael brani, kao što to tvrdi izraelska ministrica vanjskih poslova Cipi Livni, onda mi ne želimo imati ništa sa tim svijetom.

Israelski lideri su konfuzni i nesposobni da uspostave jasne ciljeve za svoje napade – od zbacivanja legitimno izabrane Hamasove vlade i uništenja njegove infrastrukture, do zaustavljanja raketa. Kako ne uspijevaju razbiti otpor Gaze, ciljevi se spuštaju. Sada govore o oslabljivanju Hamasa i ograničavanju njegovog otpora. Ali oni neće postići ništa od toga. Narod Gaze je ujedinjen kao nikad prije, odlučan da se ne preda, čak i kada ga terorišu. Naši borci, naoružani pravednošću svog cilja, već su uspjeli savladati mnoge zločince iz okupatorske armije i nastavit će se boriti kako bi branili svoju zemlju i svoje ljude. Ništa ne može poraziti našu želju da budemo slobodni.

Opet su Washington i Evropa izabrali da pomažu i podstiču teroristu, okupatora i agresora i da osuđuju žrtvu. Nadali smo se da će Barack Obama prekinuti Bushovu pogubnu baštinu ali Obamin početak nam ne ulijeva mnogo nade. Dok je Obama promptno osudio napade u Mumbaiju, on još uvijek šuti i nakon 10 dana masakra u Gazi.
Ali moj narod nije sam. Milioni muškaraca i žena koji se zalažu za slobodu podržavaju borbu ovog naroda za pravdu i oslobođenje – svjedoci smo svakodnevnih protesta protiv izraelske agresije, ne samo u arapskom i islamskom svijetu, nego i širom svijeta.

Izrael će bez sumnje iskaliti svoju mržnju kroz neviđenu destrukciju, smrt i patnju u Gazi. Ali čeka ga ista sudbina u Gazi kao što je doživio u Libanonu. Neće nas slomiti opsada i bombardovanje i mi se nikada nećemo pokoriti okupaciji.

Napisao: Halid Mišal, šef Hamasovog političkog biroa
Izvor: Guardian

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

131

Ahmede: Allah dz.sh te nagradio za finu Informaciju!!!
Halid Mišal, Allah s.w.t.a te uchvrstio i ojacho i tebe i svija nas InshAllah!!! Allah s.w.t.a ti uslishao svaku dovu!!! Halide budi ono shto jesi i preseli kao Musliman Allah ti dao svako dobro!!!
Molim Allaha s.w.t.a da nikad ne pokleknete kafirima/okupatorima/teroristima, molim Allaha dz.sh da Vas i svija nas (nas Muslimane) ujedini u jedan saf i budemo ono shto Allah s.w.t.a zheli!!!
Allahu Ekber!!!

Bracho tako mi Allaha nishta drugo do ono shto nosimo u srcu ne mozhemo ponijet na Ahiretu!!! Ako trazhimo da smo munafici dobichemo, ako trazhimo dunjaluk dobichemo ako trazhimo da budemo u 13 ili u 13:30 h na protest dobichemo, tako mi Allaha s.w.t.a nije nepravedan, pa zar sumnjate, Israelchani(teroristi) trazhe dunjaluk, trazhe da budu najbotagitji zar im nije uslishana dova?

A Allah s.w.t.a Najbolje zna!!!!

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

132

Citirano

Orginalno od simke_np
haman nije problem,pojavićemo se tamo svi,iako sam ja Allahov rob i ne slijedim ljude,tako ni IZ,naprotiv,njihov sam žestok kritičar,upravo zbog ovih stvari.Jer ako ti šutiš pet dana a ljudi idu kod tebe i par puta ovako baš na forumu ljudi pitaju što se ne oglašavaju,onda neki tamo sirotani momci iz neke organizacije se skupe i pokrenu i zakažu kod policije za 13:30,TEK TAD ovi zakazuju za 13?
pa mogli su i oni pozvat ljude u 13:30? ne shvatam...

Tacno buraz moj,parodija.
Iskoriscavanje trenutka,sad Allah dz.s najbolje zna.

Evo i plakate koje su vec dva dana izlijepljene po carsiji.

Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

demco

Početnik

(10)

• »demco« je muško

Datum registracije: 13.12.2008

• Poruku poslati

133

JEL OVO MOGUCE?!

E stvarno ovaj covjek nas ne prestaje iznenadjivat... Taman mislis bicemo jedinstveni stacemo u jedan saf... Ovo sto on radi je jedno obicno promovisanje sebe (ono kao svi Sandzaklije su uz mene). PA MOGO JE MAKAR DA IZABERE DRUGI TERMIN A NE DA NA OVAJ NACIN POKAZUJE SVOJE NEPOSTOVANJE PREMA SVOJOJ BRACI IZ BEREKETA!!!

Allahu na amanet!
Allah voli one koji se na Njegovu putu bore u redovima kao da su bedem cvrsti!

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

134

Medjunarodni Komitet Crvenog Krsta je optuzio IDF za ne pruzanje pomoci palestinskim civilima nakon sto je njihova kuca pogodjena tenkovskom granatom.U izvestaju se navodi da su njihovi radnici u kuci pored 12 bezivotnih tela nasli cetvero dece koja su se grcevito drzala za bezivotno majcino telo!U kuci je bilo jos nekoliko ranjenih a izraelska vojska je bila na manje od 100 metara od kuce.
Hitler je za ovu pahcad humanitarac.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

• Poruku poslati

135

O vi koji ispred sebe stavljate politiku molim vas odstupite sa ovog threada!!! Vama se ne mozhe dogovorit! Ochgldno vam odgovara da se raspravljate oko 13:30 i 13H ko che dochi... tuzhno ;(

Ahmede: Eh moj brate.. zar je moguche da gamad poput jevreja pomognu nashoj brachi i sestrama? :(
Meni to nije poznato, stvarno... a shto se tiche hitlera o tome nechu... naravno da je pametno razmishljo shto se tiche njih, ali InshAllah, Allah dz.sh najbolje zna shta che biti sa onima koji je Allah s.w.t.a u Suri El-Fatiha prokleo i govori o njima kako su to narod koji su sami sebi srdzbu izazvali! Teshko njima!...I opet teshko njima!!!

BOJKOT CIFUTIMA!!!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

136

Tek sad vidimo kolko je Hikica bio pametan covek.

Znao je od koga vreba opasnost i koga treba potamaniti da ih ne ostane bas nijedan.

Mada se ja nadam da je ova palestinska drama jedan od signala ujedinjenja muslimana ako nista bar muslimana evrope i azije pa cemo se nadat da nam se i arapi nekad prikljuce.

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

137

Protestni skup u Pazaru

Pazarci:

Kad cete organizovati PROTESTNI skup protiv srpskih ZLOCINA i GENOCIDA u Bosni i protiv KRSENJA prava sandzackih Bosnjaka?

Preko 100.000 Bosnjaka je UBIJENO, 30.000 Bosnjakinja SILOVANO, 1.000 dzamija UNISTENO.

Mislim da NAM je VLASTITA kuca preca od tudje!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

138

Brate kada se to desavalo mi nismo protestovali nego su nasi babovi isli u Bosnu i tamo ginuli za nju. Ako cemo po tome tvom, onda nas Sandzaklije ne bi trebalo da bude briga za Bosnu i za rat U bosni koji je bio. Nego smo trebali da sedimo kuci, da podvijemo rep i cutimo. E mi nismo takvi nego smo imali svoje Sandzacke brigade u Bosni. Tako je i sada, nije nas bas briga za to nego cemo se botiti , ako nista drugo protestima.

A druga stvar, ja bih dosa na taj protestni skup ko god da ga je organizovao. A kada vec organizuju bolje to da uradi Mesihat, tako jaka institucija, nego da radi Bereket, svaka im cast, ali niko do sada za njih nije cuo. I videli bi razliku u bar hiljadu ljudi da organizuje Bereket sam, a da Mesihat nije sada pozvao. Ne ulazim u nicije nijetove, ali mi je drago da Mesihat to organizuje, jer vidite docice i Palestinski ambasador. Ne zelim ovime da nas razjedinim, vec samo da obijasnim neke stvari.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

• Poruku poslati

139

nije riječ hoće li mešihat ili peti,deveti,nego pošto u prvi mah nije ni trebalo da bude protesta,gledalo se valjda da to završi bilo ko s papirima,pa nek je i neka fantomska organizacija,samo nek ima neko da ljude ne bi hapsili bezveze.Šta je mešihat čekao do sad,to ne znam i ne interesuje me,niti me oni sami interesuju,medjutim smeta mi način na koji žele to da srede sve,i ovo nije prvi put,100 puta su se dešavale slične stvari sa istim akterima.Nisam ni za Muamera ni za ovog ni za onog,podržavam ih onoliko koliko oni podržavaju Allahov zakon,a ako osetim da se i jednog momenta skup pretvori u politički,u promovisanje odredjenih pojedinaca,napustiću ga.Dosta mi je suhoparne demagogije na tv,a kamo još uživo da sve to slušam.Kad su ovakve stvari u pitanju,govorancije i priče razne s minbera,mikrofona,govornica,sve je to marginalno i nebitno i toga uopšte i ne treba da bude da se ja pitam.Hajren,samo se iznerviram.Nit sam,niti ću ikad lijepo misliti o njima,ali to je moja stvar.
Ovo je zadnja moja riječ na ovu polemiku.

HamasNP

Učenik

(10)

• »HamasNP« je muško

Datum registracije: 08.01.2009

• Poruku poslati

140

Esselamu alejkum braco.

Prvo da se obratim sledecim clanovima foruma: simke_np, fotograf, Jasmin, na-braniku-grada i demco.
Neka Allah s.w.t. nagradi ljude koji stoje iza organizacije Bereket za poziv na demonstracije. Amin!
A onda vas pitam ko su ti ljudi? Zar ih je strah ili ih je sramota da javno istupe? Pa treba da su ponosni i ne smije ih bit strah kada se bore za istinu i pravdu.

Obracam se i ostalim clanovima i kazem neka Allah s.w.t. nagradi IZ-e koja se potrudila da organizuje prikupljanje finansijske pomoci nakon dzume namaza sutra i protestnog skupa posle toga. Posebno na trudu oko dolaska Palestinskog ambasadora. Amin!

Genodic nad palestincima traje preko 60 godina i to je globalni problem naseg ummeta. Nemojte dozvoliti da lokalni problemi nastali zadnjih desetak godina ugroze i to malo sto mozemo uraditi za njih.

Cinite dovu za nasu bracu u Palestini.
"Allahu, oni su napadnuti, pa im pomozi, oni su gladni, pa ih nahrani, oni su bez odjeće, pa ih ogrni, oni su bosi, pa ih obuj, oni su bolesni, pa ih ozdravi, oni su preplašeni, pa ih učini sigurnim, oni su protjerani, pa ih zaštiti i oni su siromašni, pa im podari iz Svoje hazne!" Amin!

Social bookmarks