Niste prijavljeni

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

21

Utorak, 04. Oktobar 2011

Citirano

Orginalno od na-braniku-grada
Izbore treba bojkotovati, a ne statisticki popis.
Nacionalnost-bosnjak, jezik-bosanski,vjeroispovest-islam. Svako dobro.

E nismo znali dok nam ti ne rece. :))

Dizete frku oko toga kao da cemo prestati postojati ako nas ne popise zlocinacka vlada Srbije. Vi ste totalno izgubili kompas. Pa to su isti oni koji poklase i pobise desetine hiljada bosnjaka u Bosni prije 15 godina. Za njih ste se u sluzbu stavili. Halooo slijepci!

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

22

Srijeda, 05. Oktobar 2011

Citirano

Orginalno od wow

Citirano

E nismo znali dok nam ti ne rece. :))

Dizete frku oko toga kao da cemo prestati postojati ako nas ne popise zlocinacka vlada Srbije. Vi ste totalno izgubili kompas. Pa to su isti oni koji poklase i pobise desetine hiljada bosnjaka u Bosni prije 15 godina. Za njih ste se u sluzbu stavili. Halooo slijepci!

Slijepac si sam. Tu "zlocinacku" vladu si ti podrzao, ne ja. Za te ljude ste vi pozivali, ne ja. Vala bice da ste prije vi takvi izgubili osjecaj a ne kompas. Uozbiljite se malo, pogledajte malo dalje oko sebe. Zar je moguce da ste se tek sad probudili nakon svih onih godina, i da bas sad ispravljate krive drine koje prije niko ne rijesi. Sve ovo sto se sad desava je dobar pokazatelj da jedini nacin koji nama preostaje da se borimo je institucionalni. Infiltrirajuci se u sistem, promijenit' nesto mozes, ovako...Da smo na saveznom nivou bili svi na jednoj listi, postali bi faktor koji odlucuje(ili bi bili tas na vagi), ovako davimo se u blatu koje svakodnevno gazimo, a vi i dalje nastavite sa glorifikovanjem i kaljanjem "lidera".
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

23

Ako me dobro sluzi pamcenje SDA je bila u koaliciji sa Kostunicom. SDA je podrzala Velju Ilica na izborima za predsjednika Srbije. SDA je svim svojim kapacitetima podrzala referendum za Ustav Srbije i tada su, na svima poznat nacin, pokrali preko 50% bosnjackih glasova u Sandzaku. Sada slicno rade SDP i SDA sa ovim popisom.

Budni smo mi odavno pilje, nije necija budnost uslovljena vasim primitivnim shvacanjem.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• Poruku poslati

24

Citirano

Orginalno od wow
Ako me dobro sluzi pamcenje SDA je bila u koaliciji sa Kostunicom. SDA je podrzala Velju Ilica na izborima za predsjednika Srbije. SDA je svim svojim kapacitetima podrzala referendum za Ustav Srbije i tada su, na svima poznat nacin, pokrali preko 50% bosnjackih glasova u Sandzaku. Sada slicno rade SDP i SDA sa ovim popisom.

Budni smo mi odavno pilje, nije necija budnost uslovljena vasim primitivnim shvacanjem.

To je politika. Veliki jedu "male".Prinudjeni smo da koketiramo zarad opste koristi. Tako i mi, ocekujemo previse, a nikako prvo i osnovno do jedinstva da dodjemo, da postavimo platformu, crtu ispod koje se ne moze niti smije ici.
Progranski gledano sve su to "demokratske snage", a sad sto mozda nisu iskreno demokrate to je drugo pitanje. Ljajic je isprva bio sa Kostunicom, a Ugljanin sa Tadicem, onda su se mijenjali pozicije. U prvpm mandatu Kostunicina vlada je uradila za Sandzak ono sto drzava nije uradila mozda i jedno stoljece. Priznati smo kao narod, priznali su nam zastavu, sa centralnog organa spustene su pojedine institucije, otvaranje drzavnog univerzitetrta, koliko toliko infrastruktura uopstese popravila itd. A tada si imao samo dva poslanika, koj su doduse u tom periodu donosili prevagu. Samo pouku da smo izvukli.
Na sljedecim izborima nema koncenzusa, ljudi biraju da stanu pod tudjom listom i to je to.Umjesto cio kolac, neko i sa mrvicama je zadovoljan.
Oko Ustava je iluzorno vise pricati, jako se glasalo, ako ti nista ne preostane uzimaj sta mozes. Za njega se znalo da ce jednoglasno biti izglasan. Ti kao jedna minorna snaga nikad neces postavljat uslove, to je jasno, samo jos da se pomirimo sa cinjenicom. Nisi ti nista bolji ako galamis ono sto svi znamo, a dobro znamo da ne mozemo da promijenimo, i opet necemo nista da preduzmemo nego tek onako da ponavljamo iz supljeg u prazno kako smo ovo, kako smo ono..

Tvoja budnost se refleksovala tako sto si 3-4 partije promijenio, da bi konacno danas imao vodju i stvorio svijest da smo mi jedan napacen narod, koji je eto auhtoton, ali silom prilika nije konstutivan u jednoj inace nacionalnoj drzavi. Sad imas a inace nisi imao svoju bosnjacku zastavu, pala je eto sa neba. Sa tom zastavom kojom se inace sad svi kitite mene su privodili kao i ismijavali, govoreci mi kako su to stranacka obiljezja. Eto danas je doslo do pomaka, nekad "suljova", danas je sviju nas bosnjaka Sandzaka.

Ma koliko ja bio primitivan, zasigurno vi takvi ste jos primitivniji.
Ti i tebi slicni ste daleko od onoga sto nam je ostavio u amanet rahmetli Alija. Kao sto on kaze, sila je oruzije slabih, a ne jakih :)

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

• Poruku poslati

25

Da to je politka. Suljo je izdao bosnjacko-islamske interese naseg naroda zbog politickih povlastica. Pravdaj ti to kako hoces.

Ja sam se probudio onog dana kada sam se vratio islamu. Nikad se nisam cvrsto vezao ni za jednu politicku opciju. Samo za islamske.
Zao mi je takve kao ti kome ce vjera umrijeti kad mu umre vodja. Moja vjera je vezana za Vjecnog koji nikad ne umire. Moja budnost takodjer.

Sa vama (suljovcima) je uzaludno raspravljati. Vi ste slicni sijama, za vas ne postoje univerzalni argumenti. Vasi argumenti su djela vasih vodja kojima slijepo vjerujete. Sve ocjenjujete u odnosu na njih. Imate dvostruke arsine. Vi ne ocjenjujete djela prema tome dali je to djelo stetno ili korisno vec prema tome ko ga cini. Ako je to Suljo onda su to veci interesi, ako je neko koga mrzite onda je to izdaja.
Hvala ti sto si me podsjetio na vas i na to da je svaka rasprava sa vama gubljenje vremena.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

26

Citirano

Orginalno od annonimus
I kod na u Mkd je poceo popis pun kontroverzi.

Ide ovako: Boshnjak, Albanac, Turcin i ostali koji nisu u Mkd poslednjih 12-est meseci nece moci uci u popisu, vec ce biti otpisani :(

A dok sa druge strane Makedonac koji je rodjen u Kanadu, Usa, Australija i drugim drzavama diljem sveta a nemoze naci Makedoniju na Globusu, on ce biti ubacen u popisu.

Znaci svaki Makedonac je Domicil, a dok ovi ostali koji su otisli trbuhom za kruhom su.......nazovite ih vi kako zelite!

Cekaj, jesi li siguran da je ovo bas ovako? Pa BANU je pozvao sve Bosnjake u Makedoniji da iskoriste ovu priliku, ovaj cvilizovan nacin popisivanja u Makedoniji i da se popisu. Ovo sto ti napisa je pravi fasizam makedonskih vlasti.

Citirano

Jedno me zanima a i vecinu Boshnjaka ovde kako ce se popisat porodica predsednika Banu-a ?!

Zna se kako, cirilicom.

Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• Poruku poslati

27

Citirano

Orginalno od wow

Zao mi je takve kao ti kome ce vjera umrijeti kad mu umre vodja. Moja vjera je vezana za Vjecnog koji nikad ne umire. Moja budnost takodjer.

"Allah na nebu, muftija na zemlji."
Kad ja nekad u zivotu smislim ovako nesto ili nesto slicno kazem za bilo koga, tad me hajvanu izbaci iz vjere, a do tad se vrati u selo iz kojeg si dosao. xx(

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 06. Oktobar 2011

Citirano

Originalno od wow:
Da to je politka. Suljo je izdao bosnjacko-islamske interese naseg naroda zbog politickih povlastica. Pravdaj ti to kako hoces. Ja sam se probudio onog dana kada sam se vratio islamu. Nikad se nisam cvrsto vezao ni za jednu politicku opciju. Samo za islamske. Zao mi je takve kao ti kome ce vjera umrijeti kad mu umre vodja. Moja vjera je vezana za Vjecnog koji nikad ne umire. Moja budnost takodjer. Sa vama (suljovcima) je uzaludno raspravljati. Vi ste slicni sijama, za vas ne postoje univerzalni argumenti. Vasi argumenti su djela vasih vodja kojima slijepo vjerujete. Sve ocjenjujete u odnosu na njih. Imate dvostruke arsine. Vi ne ocjenjujete djela prema tome dali je to djelo stetno ili korisno vec prema tome ko ga cini. Ako je to Suljo onda su to veci interesi, ako je neko koga mrzite onda je to izdaja. Hvala ti sto si me podsjetio na vas i na to da je svaka rasprava sa vama gubljenje vremena.

(o)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

29

Petak, 07. Oktobar 2011

Pretres

Da covjek ne povjeruje na kakvom nivou je vodjena ova "diskusija". Potpuno je jasno zasto je g.Crnisanin odbio da ucestvuje u ovoj emisiji.

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

30

Ponedjeljak, 10. Oktobar 2011

Citirano

Pretres

Ovaj cirkus ima i svoj nastavak.

Fokus

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

31

Utorak, 11. Oktobar 2011

Sanjine

Pa Mama joj je Anastasija a ona Maja, sta mislis dal se ona oseca kao Boshanjakom ili Maminom? :D
" Bilen alemlere rahmettir "

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

32

Petak, 14. Oktobar 2011

Otvoreni studio na Regionalnoj TV

Zaista covjek ne zna da li da se smije ili da place.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

33

Nedjelja, 16. Oktobar 2011

Ili:

dal da plače što nije u stanju da se smije,
il da se smije što nije u stanju da plače
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Social bookmarks