Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 26. Decembar 2005

Bonton

Bez uvodne zvake :D, jer mi se jako spava pa moram u krevet :-) ali prije nego to ucinim da postavim brzo jos jedno pitanje.

Po bontonu ili pravilima ponasanja ili ti po vasem misljenju, ko bi trebao prvi da se pozdravi onaj/ona koja je vec u nekoj prostoriji ili onaj/ona koja tek ulazi u tu prostoriju ?

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Bez nekog preteranog razmishljanja o tome, bez konslutovanja literature i sl. smatram da treba, naravno, da prvi pozdravi ostale onaj koji ulazi u prostoriju.
Nekako mi je logichnije.

Bash me interesuje shto li si to pitao? Da nisi naishao na neku nelogichnost u bontonu ili shta...?

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

nnenyy

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.12.2005

• Poruku poslati

3

Hehehehe, e bravo za pitanje.... :D Pa koliko znam a znam uvek treba da se pozdravi onaj koji ulazi u prostoriju, jer je novi kolach :D ....
[SIZE=3]...Ipak znaj da tuzna pesma na sto nachina svetom putuje, stara slika nasheg vremena josh uvek tuguje, a kishna jutra opet pochinju, opet sam otishla, smejem se a suze naviru KURVA sudbina... [/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

4

I ja isto znam da treba uvijek da pozdravi onaj koji ulazi u prostoriju.No,bas me zanima sta li je to Abfangjager procitao u bontonu.Mora da se i sam iznenadio kad je vidio sta pise :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »Pahuljica« je žensko

Datum registracije: 16.12.2005

• Poruku poslati

5

Pa imam obicaj da se prva pozdravim kad ulazim negde,a i uvek cekam da se meni pozdravi onaj koji ulazi.
Mislim da je tako ispravno.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 27. Decembar 2005

Ako je starija osoba obavezno ustanem i pozdravim se.A ako je mladji od mene uopste se ne zamaram sa njim.

P.S

Babica danas udje po neokoliko puta u sobi i ja uvek skocim na noge.To nije sala to je BABICA!!!!!!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

7

Utorak, 27. Decembar 2005

Dobar Dan,Zdravo,Selam...

Prvi se pozdravlja onaj koji ulazi u prostoriju,tako bi trebalo.A kakvi smo mi ,niti se pozdravlja onaj koji ulazi niti onaj koji je vec u odredjenoj prostoriji.
Ne treba se puno zamarati time,lepo ponasanje je znak vaspitanja i obrazovanosti ,pa u svakom slucaju se treba pozdraviti,ulazio ili vec bio tu negde :D
misli globalno-deluj lokalno

sanela80

Početnik

(10)

• »sanela80« je žensko

Datum registracije: 18.12.2005

• Poruku poslati

8

Srijeda, 28. Decembar 2005

Pitanje je super !!(o) (o)
Roditelji nas jos kao decu uce da se treba javiti odraslima bez obzira, da li ulazimo, ili izlazimo iz neke prostorije. Ja se jos uvek drzim tog pravila , bez predrasuda da li ce to mozda nekom izgledati nametljivo, javim se i onom ko ulazi ,a ne pozdravi se, cisto da ga podsetim da je najosnovnije reci zdravo ,merhaba... ili sta vec... :D :D :D

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

9

Srijeda, 28. Decembar 2005

Po islamskom edebu onaj koji ulazi u prostoriju naziva selam onima koji se u toj prostoriji nalaze. Takodjer, kada pojedinac nailazi na grupu, pojedinac naziva selam grupi. Iz grupe je duzan samo jedan da odazove selam i time je dug sa grupe cijele skinut.

Malo je naziv teme nezgodan, jer govori samo o bontonu, a ovo pitanje se moze posmatrati i kroz prizmu islamskog edeba, tako da bi se tema mogla nazvati Islamski edeb i Bonton. Tako bi mogli na ovu temu pisati i oni koji se drze islamskog edeba i oni koji se drze Bontona. Ja licno, recimo, se drzim islamskog edeba, a ne bontona, pa eto zbog toga.
Dakle, to je moj prijedlog pokretacu teme za promjenu naziva teme.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 30. Decembar 2005

@ Lepo vaspitana pazarko tj London Lady :-) :-), vidi se odmah da smo rasli u istoj zemilji/istom gradu (NP-u :-):_) ) sa istim tradicionalnim korenima jer je i meni isto kao i tebi najlogicnije ovako kako si ti napisala. Ali, da si bila samnom prosle nedelje u Dubaju, sad znas :D pogresila bi i sama bas kao i ja jer sam se drzao nase tradicije.

@ Ma Spain pisi o cemu zelis, nije problem.

Iako sam ovom temom podsvesno hteo da zahvatim i te nase islamske edebe sad kad se razmisljam za sledece pitanje opazam da to uobste nije moguce.
Vidi sad, siguran sam da ce se ova dva pravilnika razlikovati u odgovoru na ovo pitanje.

Znajuci kako jedan prosecan turski/arapski par zajedno seta ulicama grad :D pitanje nema bas smisla ali opet ga postavljam.

Ko treba koga propustiti isped sebe muz/momak zenu/ devojku ili zena/devojka muza/momka na delu put gde mogu samo pojedninacno proci ?

Odgovor je naravno jasan ali sam pitanje ekskluzivno, postavio radi Spain-a.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Petak, 30. Decembar 2005

To nisam siguran hocu li znati tacno reci, ali pokusat cu. Po islamskom edebu je, valjda, da muskarac ide ispred, ili?

A po bontonu je da muskarac propusti zenu ispred sebe, ili?

Hvala.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

12

Petak, 30. Decembar 2005

Ne znam sta ti znaci ovo, Spain? Daj bre vise prestani jer polako pocinje da nije vise zabavno! Nema nista sto vise mrzim nego kad neko nije odlucan u ogovorima ! A ti, vidim, pravis opet "neukusnu" salu. I sta je sad, reci jednom jasno, znas li ili ne znas ?

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

13

Petak, 30. Decembar 2005

Ni najmanje se nisam salio kada sam rekao da nisam siguran u odgovoru. Bio sam siguran nekih 70%, pa sam zato tu nesigurnost i iskazao, nista vise. A posto se radi od vecem procentu u smjeru znanja onda sam se i usudio dati odgovor.

Evo sad ti tvrdim da po islamskom edebu muskarac treba da ide naprijed u takvoj situaciji. Sada to tvrdim jer sam jos jednog ahbaba pitao koji mi je potvrdio odgovor.

Ako sam djelovao sarkasticno ili mozda cinicno halali, nisam imao namjeru takvu, tj. nisam bio sarkastican, odnosno cinican.

Hvala.

Social bookmarks