Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko
  • »galaksija« je autor ove teme

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

41

Petak, 02. Juni 2006

Vijesti sa piramide

Juce je piramidu posjetila Zilha K. iz Zemaljskog muzeja u Sarajevu.Imenovana se nalazi na celu antipiramidasa i medju prvima je javno iznosila pogredne rijeci o Semiru.Njena posjeta `piramidi` protekla je bez rijeci
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

42

Petak, 02. Juni 2006

Nebih da umanjujem znacaj ovoga sto Sam(ir) radi, ali ako se da suditi po njegovoj strani:

http://www.alternativnahistorija.com/, nesto s njim nije u redu, fali mu bar jedna daska.

Kol'ko vidim on je sasvim, izvinjavam se na izboru, 'opichen 100%'.

Ovo sto on pise je potpuno protiv istine, onoga sto se nalazi u Kur'anu, i samim time negira sve ostalo sto ide s' time. Nemozes sad biti i musliman i siriti gluposti kao one koje on potpisuje svojim imenom.

Ako se predje preko toga i zanemari sve, onda je sasvim u redu sve.

Samo me strah da nebude diskreditovan kao ovaj gospodin (David Icke i puno ostalih):

www.daniken.com/e/index.html.

Isti sablon i nebuloze, evo jedne od njegovih otkrica:

5. TELOS

Unutar planine Mt. Shasta, u Kaliforniji, oko milion i po stanovnika. Telos prevedeno znaci "komunikacija sa duhom".
Zbilja, kako moze preko milion ljudi da zivi pod zemljinom povrsinom?

Ostavimo dosta prostora masti i zamislimo dobro pripremljen i funkcionalan eko‑sistem. Dimenzije ovog kupolastog grada? Sirina tri, a dubina cetiri kilometra. Sastoji se od 5 nivoa.

PRVI NIVO:
Na najvisem nivou je centar trgovine, obrazovanja i administracije. Hram piramidalnog oblika je centralna struktura, kapaciteta 50.000 mjesta. Okruzuju ga vladine zgrade, ekvivalentne sudovima koje promoviraju vrlo napredan pravosudni sistem. Uz njih su zgrade arhive, umjetnosti i zabave. Tu je i hotel za strane emisare te palaca "Ra i Rana MU", suverena Telosa. Nadalje, slijedi komunikacioni toranj, svemirski aerodrom, skole, skladista hrane i odjece i veci dio naselja.

DRUGI NIVO:
Centar proizvodnje te stambeni dio. Zgrade su kruznog oblika. Standard su kuce za samce, parove i viseclane familije.

TRECI NIVO:
Staklenici. Visokorazvijena hidroponska tehnologija hrani citav grad. Nesto viska ide u medjugradsku razmjenu. Zita su veca, voce ukusnije, raznovrsna povrca cine dijetalnu ishranu zanimljivom. Stanovnici su kompletno vegetarijanci.

CETVRTI NIVO:
Jos staklenika, jos proizvodnje i nekoliko prirodnih parkova.

PETI NIVO:
Prirodni nivo. Gotovo dva kilometra ispod nivoa povrsine, ova oblast predstavlja nedirnuti prirodni okolis. Sluzi kao habitat za raznovrsni biljni i zivotinjski svijet. Medju njima su i, na povrsini iskorijenjene, zivotinjske vrste. Sva bica rastu u ne‑nasilnoj atmosferi. Na povrsini Zemlje mesozderi; zvijeri postaju umiljate na (u) Telosu. Sabljasti tigar uziva u interakciji sa ljudima i hrani se sojinim "biftecima". Ovaj nivo je vazan jer, zajedno sa ostalim, proizvodi dovoljno kiseonika da odrzava biosferu.

JEZIK:
Dijalekti variraju od jednog do drugog grada. Ipak, "Soalra Maru" ili solarni jezik, je zajednicki svima. Ovaj jezik je i u korijenu svetih "povrsinskih" jezika kao sto su sanskrit i hebrejski.

VLADA:
Savjet Dvanaestorice, sastavljen od sest muskaraca i sest zena, zajedno sa Ra i Rana MU. Rjesavaju kolektivne probleme i sluze kao vodici i zastitnici ljudi. Visoki svestenik, imenom Adama, takodje je sluzbeni predstavnik.

KOMPJUTERI:
Agartian kompjuterski sistem je zasnovan na amino‑kiselini i obavlja niz razlicitih funkcija. Svi podzemni gradovi su povezani sa visoko spiritualiziranom informacijskom mrezom. Sistem prati medjugradsku i galakticku komunikaciju. Istovremeno, obavlja i sve funkcije vazne za individuu: tjelesni vitaminski i mineralni nivo, poducava i podstice duhovni razvoj.

NOVAC:
Ne postoji. Sve osnovne potrebe su zadovoljene. Luksuzni proizvodi se mijenjaju kroz sofisticirani barter sistem.

TRANSPORT:
Pokretne pjesacke trake, liftovi medju nivoima, elektromagnetna vozila (nalik nasim snomobil‑ima). Za putovanje izmedju gradova, stanovnici koriste "tubu" ‑ elektromagnetnu podzemnu zeljeznicu koja razvija brzinu do 5.000 km/h. Stanovnici Agarte su vrlo verzirani u intergalaktickim putovanjima i zvanicno su clanovi Planetarne Konfederacije. Svemirska putovanja su dovedena do savrsenstva kao i mogucnost medjudimenzionalnog skoka koji, opet, cini ova vozila "nevidljivima" nasim uredjajima.

ZABAVA:
Teatar, koncerti, umjetnost, holodeks. Holodeks je (trodimenzionalna) igra zasnovana na hologramu; u njoj se sudionici mogu programirati u bilo koji historijski period i postati dio njega.

PORODJAJ:
Bezbolni tromjesecni period, zena ide u hram na tri dana, doceka bebu sa divnom muzikom i pozitivnim mislima. Standardno je vodeno poradjanje.

VISINA:
Visina varira u razlicitim gradovima. U Telosu je oko 190‑220 cm; najvise su osobe od 3.5 metra u Shambali.

ZIVOTNO DOBA:
Bez ogranicenja. Smrt sa starenjem tkiva jednostavno nije realnost u Telosu. Vecina stanovnika bira da izgleda u tridesetim godinama, mada, tehnicki, mogu biti stari i nekoliko hiljada godina. Ne vjerujuci u smrt, ova civilizacija nije ni ogranicena smrcu.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

43

Petak, 02. Juni 2006

Gyerzelez-u ovaj tvoj post nema nikakve veze sa ovom temom,a tema je Bosanska piramida Sunca.
Ako bi da diskutujes o Samiru i njegovoj "opicenosti'(kako to ti rece),otvori temu pa udri.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

44

Petak, 02. Juni 2006

Iako su novinari željeli saznati mišljenje kustosice i njenih kolega o arheološkim iskopavanjima u cilju potvrđivanja hipoteze Semira Osmanagića da se ovdje nalazi piramida, ostali su uskraćeni za to.

Naime, uz neformalnu izjavu da predstavnici Fondacije Arheološki park: Bosanska piramida Sunca ne izvode radove na lokalitetu srednjovjekovnog grada, niti da bilo ko to smije raditi, Vejzagićeva nije bila voljna davati šire izjave dok komisija ne sačini zvaničnu informaciju o stanju ovog lokaliteta.

Zilka Kujundžić – Vejzagić postala je prepoznatljiva u bh javnosti po svojim izjavama u kojima negira hipotezu istraživača Semira Osmanagića da se u visočkoj dolini krije više piramida.

Prilikom današnjeg posjeta Visokom i Visočici, predstavnici komisije nisu željeli pogledati nikakve nalaze niti ikopine na licu mjesta, za koje Semir Osmanagić tvrdi da su ostaci piramide.
Vejzagićeva nije željela primiti niti posljednju knjigu nezavisnog istraživača Semira Osmanagića ”Dolina bosanskih piramida” koju su joj članovi fondacije ljubazno ponudili na poklon!

Izvor:
FENA

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

45

Petak, 02. Juni 2006

Citirano

Orginalno od galaksija
Zilka Kujundžić – Vejzagić postala je prepoznatljiva u bh javnosti po svojim izjavama u kojima negira hipotezu istraživača Semira Osmanagića da se u visočkoj dolini krije više piramida.

Prilikom današnjeg posjeta Visokom i Visočici, predstavnici komisije nisu željeli pogledati nikakve nalaze niti ikopine na licu mjesta
Vejzagićeva nije željela primiti niti posljednju knjigu nezavisnog istraživača Semira Osmanagića ”Dolina bosanskih piramida” koju su joj članovi fondacije ljubazno ponudili na poklon!

PA STO JE ONDA DOLAZILA TA KOMISIJA???Da se proseta i vidi piramide ali nece da ih potvrdi?
Ada nema,takav su nekakav naopak narod,svetski ljudi potvrdjuju a oni se prave jos vecim strucnjacima od njih,kao nesto oni su najbolji pa razmisljaju pa razmatraju pa obilaze... o| o| o|
Valjda im krivo sto je oni nisu nasli.Bice da je to.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

46

Petak, 02. Juni 2006

Izgleda da je dolazila samo da se pojavi pred kamerom i novinarima.
Samo mi je nekako bezveze sto je pred TV izjavljivala onakve prostakluke o Semiru,a smatra se nekom intelektualkom.
Sramota!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

47

Petak, 02. Juni 2006

U Egiptu nadjena dosad neotkrivena grobnica faraona. Iskopana je mumija koja je na sebi nosila jaknu "Konfekcija Visoko". :)) :)) :))
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

48

Subota, 03. Juni 2006

Tashke, nemoj se naljutit' ali cu sljedeci put pitati da mi ti buraz editujes i ocjenis prije nego post-iram ista :D

Naravno, ako je to OK s tobom, jer vidim da si puno zauzet sa studijima i zbog toga nisam pitao ranije.

Fala bogu da bi mi kao i vecini ostalima bilo milo ko da smo je il' ti il' ja nasli a ne nas Samir - Indiana Jones.

Znaci samo pricamo o Piramidi Sunca a nesmijemo dati malo informacija o covjeka koji je sve ovo objelodanio? Barem za slucaj da ako nebude sve kako bi mi zeljeli.

Gyerzelez

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

49

Subota, 03. Juni 2006

Gyerzelez,nema naravno ljutnje,ja samo mislim da si tvoj prethodni post izneo pre par meseci kada je postojanje piramida u Bosni izazivalo u najmanju ruku nenormalan smeh,onda bi bilo u redu.
Ali sada kada cela svetska strucna javnost potvrdjuje to sto je on otkrio,pre svega Egipatski strucnjaci,onda i nije vise vazno koje je nebuloze ranije pricao.Nije vazno za ovaj pronalazak.
Zar mislis da bi se svet zamlacivao necijom nebulozom ovoliko dugo a da tu nema necega??
Osim toga,ovo sto je ranije pricao,niko nije video,blokovi koji cine piramidu se vide.
Nekako stalno imam utisak kako svi trazite dlaku u jajetu kako bi osporili to sto je on pronasao a trebali bi biti srecni zbog tih ljudi koji zive u blizini jer ce oni imati velike koristi a samim tim i cela Bosna.

Cak i da sve to nije istina,makar su na trenutak skrenuli paznju na sebe i pevace "Bilo je ljepo dok je trajalo"(Hari Mata Hari). :]

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

50

Nedjelja, 13. August 2006

Na putu ka piramidama
Erbakan je dodao/la ovu sliku:
  • IMG_203.JPG
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

bjdarko

Početnik

(10)

Datum registracije: 21.12.2010

• Poruku poslati

51

Nedjelja, 06. Mart 2011

Želim da podržim Semira Osmangića i Ahmeta Bosnića! To što su uradili u Visokom ni jedan čovek u zadnjih 40 godina nije u bivšoj Jugi, a kamo li u Srbiji ili Bosni! Razmišljao sam da se prijavim prošle godine u akciju "mrav" ali eto odustadoh!

Svaka čast, i samo napred!

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks