Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Utorak, 10. Novembar 2009

Bosna i Hercegovina-Portugal

Posto su kvalifikacije zavrsene,a i na zahtev clanova foruma,otvoricemo novu temu koja ce biti posvecena ovom dvomecu iz jednog jedinog razloga:

Ovo je istorijska prilika Bosne da od njene samostalnosti napravi veliki,i do sada najveci uspeh u njenoj sportskoj istoriji,kako na klupskom tako i na reprezentativnom nivou.

Cijela zemlja zivi svoje snove kroz ovu reprezentaciju i zbog toga je ovaj dvomec toliko vise od igre,vise od samog plasmana,ovo je nesto sto napacenom narodu dolazi kao melem na ranu.

Dakle,za sve fanove Bosne( i Portugala,ako ih ima :D ) evo teme gde cemo pratiti sva desavanja pre,za vreme i nakon prve i druge utakmice i iskreno se nadam da ce se tema zvrsiti 18-og novembra uvece sa slavljem sirom Bosne ponosne...

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Ja bi naravno voleo da Bosna prodje, i to cisto iz sportskih razloga jer su jednostavno bolja ekipa i voleo bi da vidim kako bi se drzali na svetskom prvenstvu. Portugalija puna fudbalskih zvezda, ali nikad nisu igrali ko tim vec je svaki pojedinac gledo da pokaze sta zna.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

3

Atkinson: "Sudiću pošteno u Portugalu"

Sport Centar u novom broju, koji je od danas u prodaji na kioscima u cijeloj BiH, donosi ekskluzivnu priču o Englezu Martinu Atkinsonu. Iz ilustracija SMS poruka sudije prve utakmice baraža za Svjetsko prvenstvo između Portugala i BiH, koje je u proteklim danima slao Sinišu Zrniću, bivšem FIFA-inom arbitru iz naše zemlje i svom prijatelju, saznajte šta obećava za ovaj meč.
p.s. neka mi netko osvježi pamćenje - jeli ovaj čiko u nedjelju sudio Čelzi -Man Utd

Kuže: Čuvajte se Deca

Josip Kuže, selektor Albanije, reprezentacije koja je Portugalu uzela bod na gostovanju u minulim kvalifikacijama za SP u Južnoafričkoj Republici, smatra da BiH ima šansi u dvomeču sa \"evropskim Brazilom\". Između ostalog, ističe da će svim srcem navijati za našu zemlju, te da, igrao Ronaldo ili ne, naši igrači posebnu pažnju moraju obratiti na Deca, centralnog organizatora njihove igre, piše Sport Centar.
Na vatru odgovori vatrom !

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 11. Novembar 2009

@ Pazarac
Istina to sto kazes za Portugal,skup zvezda koji igraju samo za sebe,ali takva je dugo bila i Spanija,pa je eksplodirala na proslom Evropskom prvenstvu.
Hocu da kazem da moda za Portugal ovo bude trenutak kao u onoj reklami "ili jesi ili nisi". :D
Ja se iskreno nadam da nece jer to nisu zasluzili,oni su i u kvalifikacijama na jedvite jade bili drugi i to u mnogo laksoj grupi nego sto je Bosna bila,gde je Spanija zacementirala bila prvo mesto a Bosna bila druga iza mocne Turske i uek neugodne Belgije.

Elem,Bosna se priprema u Hrvatskoj za utakmice,i to je dobro,pobegli su od velike euforije koja vlada u Bosni,danas su imali trening utakmicu sa lokalnom ekipom gde su probavali razne situacije i pobedili sa 5-0.

Mislim da ce kljucno bit to da Bosna postigne gol u Lisabonu,a to sigurno oze jer igraci odbrane Portugala su u losoj formi,a ono sto je najveci problem njihov je taj sto u sredini nemaju igrace koji su odlicni u defanzivi pa su zog toga mnogo suplji.

Kod bosne je takodje navala bolja od odbrane pa pi trebalo igrat sto vise na protivnickoj polovini,ali se cuvati opasnih kontri od izuzetno brzih igraca Nanija,Deka cije lopte imaju "oci" i ostalih...

U mnogo ovakvih utakmica,male reprezentacije protiv POZNATIJE cesto glavnu ulogu imaju sudije.Zaista se nadam da se to nece desiti ovoga puta ali se igraci Bosne moraju cuvati maximalno.

Mislim da je dobro ako utakmicu sudi englez,taj stil sudjenja odgovara vise Bosni,konkretno Dzeku i ostalim napadacima nego igracima Portugala koji su previse svileni i poput Italjana zele da svaki kontakt bude faul.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 12. Novembar 2009

Medunjanin se brzo uklopio

Najnoviji reprezentativac Bosne i Hercegovine, vezista španskog Valladolida Haris Medunjanin, po prvi se put priključio pripremama A nacionalnog tima svoje domovine. Za Medunjanina, svi su imali riječi hvale, a on je već u prvom dodiru sa bh. dresom, poziv u reprezentaciju uzvratio pogotkom.

"Radi se o vrlo talentovanom fudbaleru, u to nema sumnje.", kaže Ćiro.

"Biće mu potrebno još treninga kako bi se dodatno adaptirao i navikao na naš stil igre. Međutim, on igra u jednoj od najjačih svjetskih nacionalnih liga i to je svojevrstan garant njegovih kvaliteta. Znao sam da sam njegovim pozivom u reprezentaciju dobio još jednog u nizu sjajnih veznih igrača", rekao je selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Miroslav Blažević o svom novom Zmaju.

"Harisa smo dočekali kao svog", priča kapiten reprezentacije BiH Emir Spahić. "On je stvarno dobar igrač, a u to smo se mogli uvjeriti na treninzima. Lično mi je veoma drago što je tu sa nama i mogu reći da se izrazito brzo adaptirao na svoje nove saigrače".

Datum registracije: 04.11.2009

• Poruku poslati

6

Petak, 13. Novembar 2009

Sto se tice Medunjanina i Spahica oni su porijeklom iz Sandzaka pa je to jos jedan od razloga da navijamo za Bosnu :D ,sto se tice sastava jedina nepoznanica je golman jer nije sigurno da li ce Hasagic biti spreman ,povrede imaju i Vladavic ,Stilic i Zec ali posto nijedan nije u prvih 11 onda nije katastofa

H'ajmo Bosno,Bosno,Bosno, h'ajmo Hercegovino......

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

7

Petak, 13. Novembar 2009

Citirano

Orginalno od che guevara
Sto se tice Medunjanina i Spahica oni su porijeklom iz Sandzaka pa je to jos jedan od razloga da navijamo za Bosnu :D

samo još da Refik Šabanadžović jednog dana postane selektor jelda ;)

A u vezi golmana - zadnje vijesti iz BH tabora su da je Hasagić 100% spreman za utakmicu ... X2 na BIH 2,30 sigurno nećemo izgubit u Portugalu, naši će igrat hrabro i pametno

• Poruku poslati

8

Petak, 13. Novembar 2009

Ma imali smo i selektora a to je bio Muzurovic koji je iz Bijelog Polja samo se u drugom mandatu nije nesto proslavio :)

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

9

Petak, 13. Novembar 2009

Ćiro i bh. reprezentativci stigli u Portugal

Nogometna reprezentacija BiH stigla je u poslijepodnevnim satima u Portugal, u čijem će glavnom gradu večeras održati trening pred sutrašnju utakmicu sa tamošnjim nacionalnim nogometnim timom. Prema informacijama koje smo dobili iz Lisabona, nekoliko stotina navijača je dočekalo naše 'zlatne momke'. Kako je najavljeno, večeras u pola osam, nogometna reprezentacija BiH održaće trening na stadionu Luz pred sutrašnju prvu utakmicu baraža za plasman Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici. Dolazak reprezentacije u Lisabon propratili su brojni portugalski mediji kao i brojne novinarske ekipe iz BIH i regiona koje od početka priprema prate BH reprezentaciju.

http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet/clanak/091113102

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

10

Subota, 14. Novembar 2009

Citirano

Orginalno od che guevara
Sto se tice Medunjanina i Spahica oni su porijeklom iz Sandzaka ...

Emir Spahic je iz Dubrovnika. Otac mu je rodjen u jednom mjestu kod Bijelog Polja. Njegov djed je (poput mnogih bosnjackih porodica krajem pedesetih i pocetkom sesdesetih) krenuo put Turske. No, taj put je trajao kratko, samo do jednog sela kod Titovog Velesa u Makedoniji. Tu se Emirov dedo nastanio i zbog administrativnih problema ostao do svoje smrti. Emirov otac je kao mladic otisao u Dubrovnik gdje se ozenio. Emirova majka je iz Bosne. U Dubrovniku je odrastao i tek kao mladic otisnuo se u svijet. Koliko je Emir Sandzaklija sami prosudite.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

11

hehehe a daj ljudi kao da je to bitno, dali je sandžaklija ili ne - ja s tim nemam porblema dokle god ostavlja srce na terenu za moju domovinu tko god on bio - lokalni patriotizam svakako da podržavam i lično sam takav al zajednički interes je uvijek na prvom mjestu...

što se tiče utakmice : Na gol reprezentacije Bosne i Hercegovine stati će Kenan Hasagić. Tako je selektor BH reprezentacije sastavio i konačan spisak prvih 11 igrača koji će večeras istrčati na travnjak stadiona Luž u Lisabonu: Hasagić, Jahić, Spahić, Nadaravić, Rahimić, Muratović, Misimović, Ibričić, Salihović, Džeko i Ibišević

Ovom odlukom Ćiro je riješio i posljednju dilemu i na gol postavio Kenana Hasagića.
Hasagić će braniti. U njega imam puno povjerenje, rekao je Ćiro

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

12

Citirano

Zmajevi na Lužu odradili posljednji trening
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u petak navečer na lisabonskom stadionu Luž održala je posljednji trening uoči sutrašnje utakmice baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo između naše reprezentacije i reprezentacije Portugala.

Kako saznajemo u Lisabonu se trenutno nalazi veliki broj naših navijača, a dio njih prisustvovao je i ovom jednosatnom treningu.

Iako su igrači bili umorni zbog dugog leta do Lisabona, atmosfera uoči subotnje utakmice je odlična. Nakon treninga igrači su se vratili u hotel i uglavnom borave u svojim sobama.

Podsjećamo, reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u poslijepodnevnim satima stigla u Lisabon gdje ih je dočekalo nekoliko stotina naših navijača. Reprezentativce na svakom koraku prati brojna ekipa domaćih novinara i političara među kojima su premijer Federacije BiH Mustafa Mujezinović, visoki predstavnik Valentin Inzko te austrijski ambasador u našoj zemlji, a očekuje se da će sutra na stadionu biti oko 5.000 naših navijača.

Historijska utakmica između Bosne i Hercegovine i Portugala u okviru baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo, koje se iduće godine igra u Južnoafričkoj Republici, igra se u subotu na "Stadionu svjetlosti" (Estadio de Luz) s početkom 21:30 sati po našem vremenu.

Bice tesko bice gusto,bice insallah 2-2 :D

• Poruku poslati

13

Velika je verovatnoca da ce biti dosta golova jer su odbrana i Portugala i BIH slabiji deo tima iako ono sto sam gledao u zadnja dva ciklusa od Portugala je daleko od onoga kakva bi mogla da bude njihova igra kada se pogleda potencijal pojedinaca nesto slicno Francuskoj koja ima mozda i najbolje pojedince u Evropi ali nikakvu igru

Ekstra bi bilo 2:2

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

14

SINE, OVDJE JE LUDNICA
http://www.sandzak-sport.com/index.php?o…sk=view&id=1000

Ako prodju bice ludnica i po Novom Pazaru!

• Poruku poslati

15

Mi smo nebo sto se plavi, mi smo sunce sto se sjaji, plavo-zuti zuto-plavi, nek se pjeva nek se slavi.

Sve od Une pa do Drine ova pjesma nek se vine preko polja preko gora sve od save pa do mora.

Hajmo bosno bosno bosno hajmo hercegovino nikad sama nisi ti uvijek s'tobom tu smo mi tvoje kceri i sinovi !

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

16

Za sve korisnike kablovske televizije u Srbiji,utakmicu Portugal-Bosna i Hercegovina se moze pratiti na HRT2 ! (o) (o) (o)

Na stadionu Luz preko 5 hiljada navijaca Bosne,kako kaze komentator HRT-a,sevdah u Portugalu :D

I ja nesto imam utisak da ce biti dosta golova jer su obe ekipe izuzetno jake u napadu dok su im odbrane slabiji delovi ekipe.
Nadam se da Bosna nece primiti mnogo golova i da ce uspeti da postigne gol.
Voleo bih 2-2,a nebi bilo lose po Bosnu ni poraz sa golom razlike.
Nekako mi je u secanju ostala ona poslednja utakmica protiv Spanije pa zbog toga vise strepim nego obicno...

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

17

A ko nema kablovsku Bošnjačka preuzima prenos sa HRT-a a Regionalna će prenostiti drugo poluvreme. Što će da pljušte kazne od RRA :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

18

1-0 vodi Portugal,Ibricic je kriv,njegov igrac sam kao duh u pet metara golmana.
Nani shparta po desnoj strani,svaki centarsut prolazi ko od shale,mora se to spreciti u nastavku.

Sudija deli kartone ko da je iz Srbije a ne iz Engleske,idiot.Ibisevic potpuno nepotrebno dobio zuti,a Muratovic nece igrati u revansu zbog dobijenog zutog.

Bosanskim igracima preti kazna pauze pred revans za jos 5 igraca!
Samo da se sacuvaju...

edit: Precka Bosne,Ibricic ... ;( ;( ;( o|

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

19

AUUU sta je DZeko promasio i to u poslednjim trenucima utakmice,gotovo sam tv slomio o| o| o|
Dve precke,jedna stativa,prazan gol su promasili,a igrac vec krenuo da se raduje... ;( ;( ;(

a kako bi bilo dobro da je 1-1.
Sudija ocajan,podlego je pritisku,svira Ibisevicu igranje rukom u poslednjem trenutku u gol shansi...

3 igraca Bosne nece igrat u revansu,kapiten i jos dvojica,veliki je to hendikep.

Portugal ocajan,pobedili su na iskustvo i brdo srece.

Igrace Bosne treba jos na aerodromu docekati i pruziti im podrsku,jer su je zasluzili bez obzira na konacan ishod.

Ovo je najgori rezultat za Bosnu jer da bi prosla mora da pobedi sa 2 gola razlike,da je bilo 2-1 bilo bi bolje,ovako ce biti tesko,jer tesko je dati Portugalu 2 gola a ne primiti nijedan.
Akobogda uz samo malo vise srece desice se i to u sredu...

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 15. Novembar 2009

Citirano

Orginalno od Tashke
AUUU sta je DZeko promasio i to u poslednjim trenucima utakmice,gotovo sam tv slomio o| o| o|
Dve precke,jedna stativa,prazan gol su promasili,a igrac vec krenuo da se raduje... ;( ;( ;(

a kako bi bilo dobro da je 1-1.
Sudija ocajan,podlego je pritisku,svira Ibisevicu igranje rukom u poslednjem trenutku u gol shansi...

3 igraca Bosne nece igrat u revansu,kapiten i jos dvojica,veliki je to hendikep.

Portugal ocajan,pobedili su na iskustvo i brdo srece.

Igrace Bosne treba jos na aerodromu docekati i pruziti im podrsku,jer su je zasluzili bez obzira na konacan ishod.

Ovo je najgori rezultat za Bosnu jer da bi prosla mora da pobedi sa 2 gola razlike,da je bilo 2-1 bilo bi bolje,ovako ce biti tesko,jer tesko je dati Portugalu 2 gola a ne primiti nijedan.
Akobogda uz samo malo vise srece desice se i to u sredu...

Ovo je totalno 'otkazivanje' srece a i ja srecom nisam nesto slomio X( ,
najvise je duvalo po bokovima te je Nani u pocetku radio sta je pozeleo kao i gol koji su dali ide na dusu Ibricicu jer nije pokrivao svog igraca, ali ne treba ga mnogo ni kriviti jer igra na neprirodnoj poziciji pa su mu defanzivni zadaci u Hajduku strani
Ciro me malo iznervirao drzeci dugo Muratovica i to kad je bukvalno hodao po terenu jer je ostao bez snage a na klupi mu sedi najpokretljiviji igrac reprezentacije Pjanic
takodje mislim da je napravo gresku sto je dao prednost Ibisevicu u odnosu na Muslimovica

Najveci hendikep ce biti neigranje Spahica jer za njega nema prave alternative dok se u sredini moze izkombinovati tako da defanzivnog veznog mogu igrati Bajramovic koji je tu poziciju igrao u Salkeu a sad u Ajntrahtu i Medunjanin u Valjadolidu ,mozda se moze i Salihovic tu prebacitit jer je neke utakmice u Bundes ligi igrao bas kao def. vezni ali je pitanje da li ce biti na nivou Rahimica

Social bookmarks