Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

emiraga

Početnik

(10)

• »emiraga« je muško
  • »emiraga« je autor ove teme

Datum registracije: 29.08.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 29. August 2002

Bosna i Sandzak

Zanima me kakvo misljenje imaju nasi ljudi (Sandzaklije) o Bosni?
Istorija nas uci da je danasnji Sandzak nekada pripadao Bosni.
Da li je zamisljivo da Sandzak pripadne Bosni u nekoj bliznoj buducnosti ili da Sandzak postane samostalan.
[SIZE=1]/emiraga U potrazi za velikim - Zadovoljava se malim [/SIZE]

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

2

Selam alejkum dobri Boshnjaci. Pa kako bih ti reko brate to ti je dosta shkakljivo pitanje. Jer moze izazvati razlichite reakcije. Mi znamo da je Sandzak sastavni dio Bosne bio prije Berlinskog kongresa. I znamo da je to jedan te isti narod. I da govori jednim istim jezikom. Ali govoriti o tome da se Bosna vrati u granicama prije Berlinskog kongresa je neshto shto sada nebi donijelo nikakvu korist osim informativnu nekom. Naravno da bi svaki narod i teritorija volio da se vrati svojoj matici jer bi tada bio u drzavi u kojoj bi se maximalno osjechao svojim isto kao shto bi to vjerovatno i Srbi iz Republike Srpske voljeli u vezi Srbije i Hrvati iz Federacije u vezi Hrvatske. Ali sad za sad se moze govoriti o Sandzaku kao Regionu (Autonomiji) i nishta vishe, mada je i to otezano jer granice Sandzaka. Eto toliko. Allahimanet.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Pozdrav svim gostima i članovima foruma,

istorija:

U zajednickim granicama Bosna i Sandzak postoje od Karalovackog mira 1699. To stanje se mijenja 1878. na Berlinskom kongresu, kada Sandzak ostaje u sastavu Turske Carevine, a Bosna potpada pod Austriju.
-------------------------------------------------------------------------

Temelji gradu na uscu Josanice u Rasku udareni su u periodu od 1459. do 1461. godine. Grad je dobio ime Jeni Bazar, sto na turskom jeziku znaci Novi Pazar, a osnivac Jeni Bazara bio je Isa-beg Ishakovic, turski vojskovodja i osvajac. Ubrzo je postao znacajan trgovacko-ekonomski centar. Ovuda su prolazili najvazniji putevi koji su povezivali Dubrovnik, Bosnu i juzno primorje sa Solunom i Carigradom.
-------------------------------------------------------------------------

Istorija jeste nauka, ali ljudi je ne koriste uvek u naučne svrhe.Namerno sam izdvojio ova dva pasusa gore (koje sam, uzgred budi rečeno,pozajmio sa Birdum-Bardumove "home page" ). Dakle vidi se da:

Citirano

Mi znamo da je Sandzak sastavni dio Bosne bio prije Berlinskog kongresa

ali se vidi i da je to bio u periodu od 1699 do 1878. god

Šta hoću da kažem?

Izvačenjem iz konteksta istorije pojedinih njenih delova, za sve možemo naći adekvatno,"istorijsko" opravdanje, ali time ne možemo promeniti i samu istoriju. Bosna i Sandžak imaju svoju zajedničku istoriju, ali imaju i svoju istoriju koja to nije.
Druga je stvar sa bošnjačkim narodom ... Njegova geneza je slična, ako ne i ista, i u Bosni i u Sandžaku, čak rekao bih, da je u Sandžaku bila bar malo brža...
B-B dalje reče:

Citirano

Ali sad za sad se moze govoriti o Sandzaku kao Regionu (Autonomiji) i nishta vishe...

Ja bih pre rekao:Ali sad za kasnije se moze govoriti o Sandzaku kao Regionu (Autonomiji) i nishta vishe...
(i to direktno srazmerno toliko kasnije,koliko više bude onih koji kažu sad za sad...)

T= C*Nnt**2/Nt

gde je
T- vreme potrebno da bi Sandžak dobio autonomni status
C- vremenska konstanta (reda veličine 1 god.)
Nt- broj onih koji misle da bi Sandžak trebao dobiti autonomni status zbog određenih teritorijalnih, kulturnih i ekonomskih posebnosti
Nnt**2-kvadrat broja onih koji misle da Sandžak treba "sad za sad" da dobije autonomiju a kasnije ...

A što se tiče Bosne, imam lepo mišljenje o njoj, imam tuge zbog svih zlodela kaja su je zadesila u toku ovog krvavog rata, i nade da će izrasti u jednu modernu, demokratsku državu, državu za primer svim ostalim državama na Balkanu...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

4

Selam alejkum dobri Boshnjaci. Pa ja bih samo rekao jedno. Kada se recimo neki proces u Historiji djesi sam po sebi bez prisile onda je to okej. Ali ako te u neshto uvuku nasilno bez da tebe pitaju i ti vijekovima trpish zbog toga ali se drzish i istrajavash onda je naravno da tezish da se oslobodish onoga shto ti je nametnuto. Dakle nama je nametnuto da se odvojimo od Bosne. Pa je poslije pokushana asimilacija nasilna. dakle kada ti neko otme teritorij pa ti onda uzme i izbrishe naciju pa ti onda izbrishe jezik pa ti onda josh izmijeni historiju pa ti djecu uchi tome a ti djecu morash slati u shkolu da ne bi ostala nepismena itd. Dakle sve je planski izvodjeno. Pa onda podjela Bosne kasnija. Pa ukidanje autonomije Sandzaka 45-te i njegova podjela na Crnogorski i Srpski dio. To ide non-stop i stalno se djeshava. Ali smo se mi fala Bogu probudili po kozna koji put protiv zuluma. A plan po kojem je najvishe radjeno je "Nachertanije" od Ilije Garashanina. Jesi li SANS chuo za njega i mozesh li mi neshto o njemu rechi. Pa onda SANU Srpska Akademija Nauka i Umetnosti, itd. da ti ne nabrajam. I to ima uvijek neko ko gura taj plan. Zato je bitno poznavati historiju. Allahimanet

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Istorija budućnosti još nije napisana...Oprez!!!

Što se prisile tiče, budi siguran, da se ništa u istoriji nije desilo bez njenog prisustva (bar za sad). I Tursko, i Rusko i sva druga carstva širila su se tim putem...Sandžak je od 1389. pa do 1912. bio u sastavu Turskog carstva. Od toga , u periodu od 1699-1878 u sastavu Bosne i to zbog toga što je tada, posle 310 godina, snaga turskog carstva već osetno oslabila i težila tome da oni krajevi u kojima je lakše očuvati vlast budu pod istom vlašću, radi lakše kontrole "pobunjeničkih" krajeva. Pitanje na mestu bilo bi:A zašto je baš u Sandžaku i u Bosni narod dobro prihvatio Tursku vlast? I za to istorija ima adekvatan odgovor: Stešnjeni i okruženi Mletcima, Hrvatima-rimokatolicima i Srbima-pravoslavcima na prostorima današnje Bosne i Sandžaka živeli su većinom oni koji nisu potpali ni pod jedan uticaj od pomenutih...(Bogumili) Njihova verska načela su bila bliža islamu nego hrišćanstvu i lako su ga prihvatili, između ostalog i radi samoodržanja. Ja sigurno nisam jedan od onih koji misle da se to slučajno desilo, da smo "poturice" koje su "prodale veru za večeru" jer da je to tako bili bi pravilno raspoređeni po celom Turskom carstvu. Siguran sam da i "poturica" u tom smislu ima, ali ne onoliko koliko je to ona istorija koju smo učili u školi želi da predstavi već onoliko koliko je Turska uspela, svojim prezentovanjem islama, da ih uvede u isti...Pri tome, faktor sile i prisile nije imao presudan uticaj, a da je tako vidimo iz činjenica da je većina manastira obnovljena i napravljena baš u vreme Turaka.

Čuo sam za Iliju Garašanina, poznati su mi njegovi pogledi, koje je izrazio u svome "Načertaniju" od 1844, po kojima je Srbija trebala da radi na stvaranju jedne velike jugoslovenske države pod svojim predvodništvom.Znam da je idejni tvorac "Velike" Srbije i da je ta njegova ideja i kasnije oživljavana, kroz četnički pokret i politiku Miloševića . Sve to, ima svoje mesto u istoriji i dobilo je adekvatan istorijski pečat, tj. istorijsku osudu, gledano s aspekta svetske istorije. Upravo zbog toga, poučen istorijom, ne želim biti deo onih snaga za koje sam siguran da će imati isti takav pečat istorije, a pripadaju mom, bošnjačkom narodu, i zalažu se za "Veliku" ili pak "Što veću" Bosnu i trudim se da, svojim prilozima učinim da ih što manje bude. Svet je ušao u neke druge tokove, ima druge trendove, nema više prekrajanja granica (svedoci smo bezuspešnih pokušaja za to), ide se da granice nestaju, a ne da se jedne povećavaju a druge smanjuju...Budimo u trendu, ma koliko ti to "komunistički" zvučalo, integracija je neminovna i potrebna, ali ne integracija po idejama Garašanina i sl. već integracija uz svo poštovanje razlika i različitosti naroda koji se integrišu, i radi što bolje , u prvom redu ekonomske saradnje...

P.S. Moram da istaknem da mi je posebno drago što diskusija po ovoj , a i po svim drugim temama na ovom forumu , zaista ima visok stepen kulture dijaloga i visok stepen demokratičnosti.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 02. Septembar 2002

Selam alejkum dobri Boshnjaci. Moj brate Sans neka ti je hairli ta integracija. Samo bih ti reko: E moj brate..... :(

• »Holcicka82« je žensko

Datum registracije: 05.09.2002

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 12. Septembar 2002

» Bosna i Sandzak »

Pa mi smo jedno... to svaki pametan covjek treba da zna.
Pisati bilo sta bi bilo suvise, a naravno postoje osobe kojima ovo smeta zato evo i ovakvih reakcija i suvishih prica koje zamaruju svakog covjeka koji poznaje istoriju ovoga naroda
"Sve sto se pamti zaoboravi se, a sve sto se napise, ostaje da se pmati"

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 12. Septembar 2002

HA!
Ovo ti beše ka ono Slobovo: Svakom poštenom čoveku je jasno.Ili svakom dobronamernom građaninu je to jasno
I šta? Onda ne smeš ništa da ni da pitaš da ne bi bio nepošten ili glup ili nedobronameran?
Možda neko ne zna istoriju a nema para ili vremena za knjige pa bi želeo da sazna to ovde na Forumu.
Nego da batalimo mi ovu priču. Jesil' ti Holcicka82 udata?! :))

altazorn

Početnik

(10)

• »altazorn« je muško
  • »altazorn« je zabranjen

Datum registracije: 08.10.2002

• Poruku poslati

9

Utorak, 08. Oktobar 2002

selam i zdravo!!!

tuzno.. srbi iz republike srpske bi se sasvim sigurno osecali slobodno i dobro u srbiji.. isto stoji i za hrvate.. a za nas bosnjake? jeste li se zapitali je li to tako? jeste li ikada culi da neki srbin prica viceve o svom narodu u bosni, tj srbima iz RS.. ne znam za hrvate.. ali znam za bosance.. njima su glavni vicevi o nama sandzaklijama.. znate to svi i pls ne pokusavajte svesti u pojedinacne slucajevew jer je to sada u bosni nacionalni humor ismijavati se nama.. i oni koji su dobri, dobri su dok smo tu.. cast izuzetcima, ali umesto da su ponosni, ljubomorni su na to sto se pazar izvukao iz krize, ili nikad nije zapao u ozbiljnu finanskijsku.. i umesto da oni nama pomognu, ponasaju se kao maticna drzava, i pored toga sto smo MI njima pomagali oni nas i dalje ismejavaju.. i ako se pojedinac nadje u grupi bude izlozen raznim neprijatnostima sto se cak i u srbiji pocelo manje desavati.. sto rece jedan politicar ( a ja se slazem) neka nam je bosna u srcu, tu joj je i mesto ( bez obzira na sve) ali mi politicki, ekonomski, moramo se sklopiti sa jugoslavijom ( pa makar ona bila samo srbija) jer tu smo gde jesmo.. to sto se mi izolujemo ( ako to radimo, a cini mi se da ne saradjujemo bs previse) moze da nam bude problem.. slazem se da bi mi morali prvo osetiti da nas jugoslavija prihvata kao svoje gradjane, ali mislim da je svako razuman, bar za pocetak, pocetni korak, inicijativu, sposoban uociti razliku u reakciji na desavanja posle kosarkaske utakmice.. pitam se sta bi stara jugoslavija, mislim slobova jugoslavija ( koju su srbi u pazaru tog dana predstavljali) preduzela povodom toga.. i da li bi mi proslavljali trece mesto turske u fudbalu?..
srbi u republici srpskoj su navijali za jugoslaviju u utakmici bosna jugosalvija.. i zato nama niko ne bi trebao postavljati pitanje za koga navijamo.. ali sa obzirom da to nije ovde tema, ja hocu samo da napomenem na to da su srbi iz jugoslavije stajali iza srba u bosni, rs, koji su ih podrzavali i podrzali ih.. a ko stoji iza nas? osim mozda neko ko bi samo da nam polije ponekad malo ulja na neugaseni zar..
i sto rece neki knjizevnik za sanzdak: osim u geografskom smislu ne bi se mi trebali koristiti na ovim prostorima frazama "ovo je srbija" ili "ovo je sandzak" ili bosna.. sta god.. jer ona prva je opomena nama ( sto ne valja jer nam ne bi trebal biti opomena) a ona druga je odgovor nas.. a nijedno ne valja.. jer zive tu i oni drugi... zato najvaznije je da zivimo.. tu gde jesmo.. sa onima sto su tu.. sve drugo ce nas odvesti samo u gore stanje od onog sto trebutno jeste.. cinjenica da su pazarci ( makar jedan deo (preptostavljam veci) u vreme kad su svi ispravljali krivu drinu i ratovali oko toga, radili i bavili se tim pametnim poslom- RADOM je i spasila ove prostore.. iskreno ne verujem da je to bila bilo kakva politika jer me politika tog vremena podseca na muvu koja bode slona da ga napomene da moze das e brani.. rad i zivot su recept za isti.. zivot.. live your life... zivi da bi ziveo..
verovatno sam promasio temu.. za dosta a? al.. eto.. ne zamerite.. malo sam iznosio svoje misljenje.. ako sam uvredio koga.. i apologise...
selam i pozdrav..

Minka

Početnik

(10)

Datum registracije: 15.11.2002

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 17. Novembar 2002

Selam!

Donekle si u pravu. Mi Bosanci smo narod koji samo sebe ismijavano, ne samo Sandzklije. Pa jesil cuo viceve u glupim Bosancima Muji i Sulji? X(

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 28. Novembar 2002

lepo receno

Citirano

slazem se da bi mi morali prvo osetiti da nas jugoslavija prihvata kao svoje gradjane, ali mislim da je svako razuman, bar za pocetak, pocetni korak, inicijativu, sposoban uociti razliku u reakciji na desavanja posle kosarkaske utakmice.. pitam se sta bi stara jugoslavija, mislim slobova jugoslavija ( koju su srbi u pazaru tog dana predstavljali) preduzela povodom toga.. i da li bi mi proslavljali trece mesto turske u fudbalu?..

Ne znam zasto vas Jugoslavija ne prihvata?
Pa nije valjda da ti treba pasos da se kretao njom.
A utakmica tice niko nikog nije sprecavao da slavi trece mesto Turske, niko nikog nije primoravao da slavi pobedu Jugoslavije ali je tuzno i ruzno da neko nekom brani da proslavlja pobedu Jugoslavije u Jugoslaviji-Srbiji.

Pozdrav!

12

Stvari se evidnetno jesu pomerile u poslednje vreme malo na bolje. Usled opsteg meteza po zemlji Jugoslaviji, pod pritiskom medjunarodnezajednice neke stvari su ipak promenjene. Ali ko bi i bio u stanju da prati tempo ugnjetavanja i netolerancije koji je SPS rezim sprovodio???
Ne znas zasto nas Jugoslavija ne prihvata??? Evo ti razloga iz sadasnjice, ali za koje se nadam da ce se promeniti: Nepriznavanje postojanja nas kao naroda. Uskracivanje prava na koriscenje svog jezika. Uskraceno skolstvo na sopstvenom jeziku.
Ti si evidentno jedan od onih koji kolo igraju, ispleteno od prepredenih umova, u igri nametanja srpskog identiteata svima. Mi Srbi nismo, i srpski nam jezik maternji nije, i ukoliko studiramo na stranom jeziku onda nam je i drzava strana!!!
Za Tursku smo navijali jer nam je ta drzava draga, i draza od same Jugoslavije. To bi cinili oduvek, ali nam je i to pravo bilo uvek silom zabranjivvano. Prva nam bila prva sansa da to i ucinimo. Da je to ucinjeno ikad pre, zavrsili bi svi najpre u SUP-u na batinanje, pa zatim u bolnice. Znas dobro da se to i desavalo, i umesto da se stidis toga kao ljudkso bice, ti se time dicis.
Da je nama pravo dato uvek bilo, niko ne bi ni pomislio da dovodi u pitanja tvoja. Niko te ne bi ni pogledao dok navijas kako god hoce i za koga god hoces, i radis sa sobom ma sta hoces, jer to ne bi mogla biti provokacija tipa "mi mozemo, vi ne mozete", a to je oduvcek bila. Ali s' obzirom da je posle dugog niza godina represije narod osetio da Srbi nemaju veliko srpskog zastitnika iza ledja (Slobo : Vas niko ne sme da bije), nije se mogao odupreti nagonu i izasao je na ulice (kako ti kazes i pre Srba) da doceka one za koje zna da ce doci i na koji nacin ce doci (statistika i verovatnoca). Sve te ikonografije i srpske oznake nikom ne bi smetale da se one ne mogu vezati za mnogo dublje stvari od samog provociranja. A Srbi su ih sasvim sigurno, uz znanje i sigurnu prepostavku reakcije Bosnjaka upotrebili da izazovu ono sto se deilo i da pokusaju da izvedu i ono sto im nije uspelo: vrate Srbe na vlast bosnjacke opstine, i da traze ispunjavanje srpskih uslova (nesto se brzo rodi nekakav novi odbor za zastitu ljudksih prava).
Ja licno i zbog ovoga ne volim sto su nasi odreagovali tako i cekali vas da ima dodjete na penal. Vi ste sa slobom imali ono iz crtanog " govorim tiho i nosim psa sa sobom" aka "radim sta hoces, gnjavim te, gazim te, derem se, psujem te, nista mi ne mozes"... al jednom kad ti je pas nestao...
Voleo bih da se Jugoslavija okrene 360% i prihvati da svi nisu Srbi i prihvati ih kao takve. Onda ce mozda i taj narod prihvatiti i Jugoslaviju kao svoju drzavu. Ja sam radije za tu opciju nego, ali mi stalno osecaj da je to moguce kvare oni poput tebe, i zagadjuju mi i najmanji deo pozitivnih misli o Srbiji u celini..
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

13

Citirano

Da je nama pravo dato uvek bilo, niko ne bi ni pomislio da dovodi u pitanja tvoja.

Sta ti ovo znaci majke ti rodjene?
Pa jel to sto ti rezim koji je bio (vec sam rekao da se ni meni nije svidjao ) nije dozvoljavao neke stvari treba meni da se svetis i trudis sa da mi zabranis da navijam za svoju reprezentaciju.

Pa jesmo li mi trebali vama da se svetimo za 500 godina Turske okupacije, jel treba sve nemce da maltretiramo zbog drugog svetskog rata...

Jel to treba da radimo? X( o|

• »Holcicka82« je žensko

Datum registracije: 05.09.2002

• Poruku poslati

14

Aj koji ste politicari, polako!!! Zar ne vidite uzroke politike???
Sta je politika defakto donijela??? NISTA
Zar su uvjek nastradili oni koji su krivi??? NIKADA
Uvjek su nastradali nevini ljudi!!! Da Uvjek...

Lijepo je to da debajute o ovoj temi koja je vezana za nase zivote, ali isto je zalosno to koliko mrznje u vama ima...
"Sve sto se pamti zaoboravi se, a sve sto se napise, ostaje da se pmati"

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

15

za Holcicku82

Evo da nebi bilo mrznje:
VOLIM TE NAJVISE NA SVETU!cmook

irfan

Početnik

(10)

• »irfan« je zabranjen

Datum registracije: 08.11.2002

• Poruku poslati

16

momce sa sestova

Zbog cega bi se neko nama svetio kad mi nismo Turci( izgleda nekima to jos nije jasno ili ne zele da im bude jasno)!!?umesto sto ovde plasiras lazi i poluistine procitaj prvo nesto a tu mrznju koju nosis u sebi iskali u teretani ili negde na nekoj poljani a ovde pokusaj da se kontrolises

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

17

Petak, 29. Novembar 2002

Primedba

Molim ucenike diskusije da ne skrecu sa teme!!!
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 01. Decembar 2002

Citirano

Originalno od Irfan-a
.....procitaj prvo nesto a tu mrznju koju nosis u sebi iskali u teretani ili negde na nekoj poljani a ovde pokusaj da se kontrolises

Poshtovanje mladi gospodine :)
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

19

"Sandzak" ne moze da pripadne Bosni (verovatno se mislilo na BiH), a ne moze ni da bude samostalan. Tzv. Sandzak je zaostavstina Turske okupacije sa kojom je raskrsteno 1912. "Sandzak" i njegova samostalnost su samo nacionalne romanticarsko-utopisticke ideje u glavama odredjenih ljudi. Ukoliko nastave sa slicnim zavaravanjima naroda, bojim se da ce doci do eskalacije sukoba, a to znaci.... ;(

20

si zanimljiv

O samostalnosti niko ne govori. Veza Sandzaka i Bosne postoji u srcima ljudi, a tu dusmani nisu u stanju da dopru. Ako mozes da razmus ljude iz RS onda mi nije jasno kako ne mozes nas. Za razliku od onih koji nama nesto zele da iscupaju i iz srca mi drugima nikakvo pravo ne osporavamo. Niti bilo ko od nas govori sa ciljem da isprovocira drugog.
Pitanje samostalnosti niko od nas ne vuce. Niko od nas ni ne pokusava, ali kako je "velika kuca" krenula, nesto mi se cini da ukoliko nastavi dosadasnjim tempom da ce samo beogradski pasaluk da ostane. ;(
Hvala Bogu da su te stvari kojim se ti nadas, i koje su se desavale prilikom svakog rusenja, nekim zzzzzzzzzz boom letilicama dobro dovedene u pitanje.. pa sankcije.. pa pare.. pa opet plate od 1 dm.. pa sve jos mnogo mnogo gore..
Nije valjda da neko zeli to???
A samo govorim o rusenju koje se inicira van Sandzaka. Utopisticko romanticarska bajka je prica da neko iz Sandzaka rusi Srbiju, koja bi se zelela upotrebiti za ono sto mnogi prizeljkuju. Al hvala Bogu ima i pametnijih i razumnijih.. :D
mogu ja da se potpisem i bolje...

Social bookmarks