Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SoSS

Učenik

(10)

• »SoSS« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 15. Januar 2009

BOSNJACE SANDZAK TE ZOVE

MANIFESTACIJA "BOSNJACE SANDZAK TE ZOVE" BERLIN
SoSS je dodao/la ovu sliku:
  • Bosnjace_Sandzak_te_zove.jpg
U SoSS-u smo...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

2

Petak, 16. Januar 2009

Misljenja sam da, uzimajuci u obzir situaciju u Palestini, mozda ne bi bilo primereno da ova manifestacija ima i zabavni deo. Delom i zbog toga sto je ZSD pre samo 17 dana uputila apel (opravdan) gradonacelniku Novog Pazara da zbog situacije u Palestini otkaze docek nove godine u centru grada.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 16. Januar 2009

Citirano

Orginalno od @ef
Misljenja sam da, uzimajuci u obzir situaciju u Palestini, mozda ne bi bilo primereno da ova manifestacija ima i zabavni deo. Delom i zbog toga sto je ZSD pre samo 17 dana uputila apel (opravdan) gradonacelniku Novog Pazara da zbog situacije u Palestini otkaze docek nove godine u centru grada.

(o) (o)

• »Sultan Bosniack« je muško

Datum registracije: 31.01.2009

• Poruku poslati

4

Srijeda, 04. Februar 2009

Aferim!!! Naši tamo u dijaspori su se po svemu sudeći udaljili tradicije islama i Bošnjaka... Dunjaluk ih je malo zanio i misle da čistim islam ne mogu da postignu cilj koji imaju... Dijasporo!!! Probudu se!!!
Sandžački sajt bez cenzure...

http://sandzakpress.net/

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 05. Februar 2009

Citirano

Orginalno od Sultan Bosniack
Aferim!!! Naši tamo u dijaspori su se po svemu sudeći udaljili tradicije islama i Bošnjaka... Dunjaluk ih je malo zanio i misle da čistim islam ne mogu da postignu cilj koji imaju... Dijasporo!!! Probudu se!!!

Vala brate iskreno da ti kazem, ja cesto pomislim da je dijaspora probudjena, nego da mi spavamo. Mislim da su oni u boljoj situaciji nego mi. Pogledaj ralno. 300 puta su oni tamo slozniji nego mi.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

SoSS

Učenik

(10)

• »SoSS« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 05. Februar 2009

Citirano

Orginalno od @ef

Potpuno se salažem sa efovim predlogom koji je predočen i organizacionom odboru ove manifestacije koja se održava za dva dana u Berlinu. Treba uzeti u obzir da povod organizovanja ovakvih manifestacija nije zabava i provod nego osvesćivanje i uvezivanje našeg naroda u dijaspori. Sam naziv manifesatcije i gosti dovoljano govori i ozbiljnosti same manifestacije koja se ama baš na nikakav način ne može upoređivati sa nesrećnim pokušajem organizacije dočeka nove godine u Pazaru.

Citirano

Orginalno od Sultan Bosniack

Što se tiče pisanja ovog malenog Bošnjaka koji eto pretendira da bude nekada i njihov sultan, insan nezna odakle da počne da mu odgovori. Slično nešto onom kao kada su pitali kamilu zašto ti je grba kriva a ona odgovorila a šta mi je pravo? Evo vikara koji bi eto da kolko sam mogao da skontam iz medresinih klupa budio uspavalu dijasporu koja se eto mnogo udaljila od islama i tradicije bosnjačke. Sultane Bošnjače probudi i ispravi sebe i vidjećeš da će se ostalo probuditi i ispraviti.
U SoSS-u smo...

• Poruku poslati

7

Petak, 06. Februar 2009

Hvala na savjetima, koje ja ne nikada ne odbijam, ako su dobronamjerni...

Samo da vam kažem da je Sultan i ime, koje je u Turskoj popularno... Da nebi nagađali čemo ja pretendujem...

Svako ima pravo da iznese svoje mišljenje i kritiku, a svako ima pravo da odgovori na to...

Ja sam jedne prilike bio u dijaspori pri nekoj manifestaciji i shvatio sam da oni tamo misle da ako ne dovedu nekog pjevača da im na kraju zapjeva, neće puno naroda doći...
Što, kako se ispostavilo, nije tačno... To stanje nije kod nas na vjersim skupovima, a i podržao sam to da nije ispravno kritikovati nekoga zbog proslave nove godine, a na sličan način se ponašati...

Kada malo bolje razmislim...
Kao Bošnjački korpus Sandžaka, jesu složeniji...
Ali kao poštovaoci vjere islama, nisu bolji od nas...
Možda i griješim, Allah najbolje zna...

gothiacup

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

8

Petak, 06. Februar 2009

slozniji su kao narod u dijaspori. a kao takvi oni jedne druge traze. uz muziku i pesmu se najbolje sastavljaju. a uvek im je drago kad im neko iz sandzaka dodje. ruzno je iskoristavati i poentirati na takvim osecanjima ljudi. ne mogu se upordjeviati kokoske i jaja..

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

9

Petak, 06. Februar 2009

Neznam samo otkud pravo obicnom smrtniku da komentarise koje koliki vjernik,i ko je veci ili manji postovalac vjere.
Mislim da je mnogo ljepse da se okupljamo i uz lijep muhabet upoznamo jedni druge nego da stvaramo podjele medzu nama.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

• Poruku poslati

10

Petak, 06. Februar 2009

Citirano

Orginalno od Bosnjaaak
Neznam samo otkud pravo obicnom smrtniku da komentarise koje koliki vjernik,i ko je veci ili manji postovalac vjere.
Mislim da je mnogo ljepse da se okupljamo i uz lijep muhabet upoznamo jedni druge nego da stvaramo podjele medzu nama.

Nemam potrebu da odgovaram na ovo...
Moje mišljenje o dijaspori ću od sad držati za sebe...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 08. Februar 2009

Ništa sad... Prvo reko šta je reko, a sad ... zadržaću svoje mišljenje...

Obro si Boston... hem si se zakačio sa tinejdžerkama, hem sa dijasporom.... Očekuj posebno da te jure (de jure i de facto na forumu) tinejdžerke iz dijaspore...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od SoSS
MANIFESTACIJA "BOSNJACE SANDZAK TE ZOVE" BERLIN

Danas je ova manifestacija...
Drago mi je što je muftija gore...

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

13

hoce li ko pevati, osim onog lika? ljudi Sejo Boy....
I meni je drago sto je muftija gore, bice para...

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 09. Februar 2009

Manifestacija « BOSNJACE SANDZAK TE ZOVE »

Bosnjaci su se odazvali pozivu Sandzaka na manifestaciji koja je odrzana u subotu 07.02.2009. godine u prepunoj sali pred blizu 1000 prisutnih.
U organizaciji Zajednice Sandzacke Dijaspore glavni grad njemacke Berlin je bio stjeciste Sandzaklija koji su pohrlili iz obliznjih gardova i Regionalnih odbora ZSD iz Frankfurta, Minhena,Hanovera, Braunsvajga, Kassela, Kelna i ostalih gradova Njemacke.
I ovaj put kao i ranijih manifestacija skupu su prisustvovali i gosti iz susjednih evropskih zemalja, bila je tu delegacija iz Pariza te Starzbura.
A glavni gost veceri bio je Glavni muftija Islamke zajednice u Srbiji Muamer ef. Zukorlic koji je dosao mahsus povodom ove Manifestacije.
Program je bio podijeljen u dva dijela na Vjerski i zabavni.
Vjerski dio je obilovao ucenjem Kur’ana i Ilahija u izvjedbi hafiza Alili Aziza koji je napunio duse prisutnih svojim milozvucnim glasom, te obarcanja Hasima Kolasinca Predsjednika Reginalnodg obora ZSD za Berlin ujedno i domacina skupa.
Harun ef. Hodzic Imam iz Pariza koji je i ujedno moderirao ovaj dio programa poselamio je prisutne te pozvao da se za poginule Palestince u Gazi prouci Fatiha a da prisutni mogu svoj prilog za Gazu ostaviti u kutiju koja je za to vece pripremljena.
Obratio se i Imam Islamskog Centra iz Berlina Advan ef. Ljevakovic.
Skupu se obratio i Predsjednik ZSD gospodin Edin Salkovic koji je naglasio :
Bosnjaci su se odazvali pozivu Sandzaka, kako vidim i veliki broj Bosnjaka iz Bosne se odazvao, sto nas obavezuje da se odazovemo pozivu Bosne kao i dosad sto smo se odazivali. A nama ostaje obaveza da ove dvije matice cuvamo kao dva oka u glavi i na tom putu nas niko i nista uz Boziju pomoc nece zaustaviti niti sprijeciti.
Muftija Muamer ef. Zukorlic koji je u svom nadahnutom govoru koji je trajao skoro sahat vremene izmedju ostalog kazao :
Dosao sam Vam i donio sa sobom dio Sandzaka i mirisa Sandzackog, znam da Vi zudite za Sandzakom, kao sto i Sandzak zudi za Vama. No gdje god da ste trebate biti srecni i u zivotu je najvaznije potraziti srecu, naci mjesto gdje ona stanuje , u potrazi za srecom zelim Vam pomoci, ona nije u matreijalnom zivotu, niti u skupuim autima, niti velikim kucama, sreca je u dusi. I ko dusu napuni i smiri taj se i usreci.
Mi kao Bosnjaci Sandzaka smo vise od stotinu godina bili robovi drugima koji su skidali kajmak sa nas, danas je doslo vrijeme kad trebamo sami ubirati plodove nasega rada i uzivati u trijumfu. I ako cesto kazemo da smo najraseljeniji to mi mozemo pretvoriti u nasu korist, jer mi smo vrijedan i radin narod.
Odgojite Vasu djecu da budu posteni i dobri ljudi, a ovaj sistem ce ih obrazovati i kao takvi mogu biti od koristi svima. Jer ako ih ne odgojite, samo obrazujete, mozete proizvesti i sebi i drugima problem. Sretan sam sto sam veceras sve Vas u ovolikom broju vidio molim Boga da Vam pomogne.
Na kraju vjerskog dijela programa zasluznima su urucene zahvalnice sto je ucinio Edin Salkovic Predsjednik ZSD.
U zabavnom dijelu programa prisutni su mogli uzivati u pjesmama Nihada Kantica Sike-a te u druzenju sa Prvakom Evrope u boksu Muamerom Hukicem koji je i ovaj put bio na raspolaganju svima koji su se zeljeli sa njim druziti i slikati a posebnu paznju privukao je kod najmladjih posjetilaca.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 12. Februar 2009

Selam

Evo malo fotografija sa skupa
harunh je dodao/la ovu sliku:
  • hfz. Alili Aziz.JPG
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 15. Februar 2009

Barvo za manifestaciju, za Muftiju i gosta Aziza. Svaka cast
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 15. Februar 2009

selam

Evo jos jedne slike
harunh je dodao/la ovu sliku:
  • Muftija Zukorlic, Salkovic, Alili, Bibic i Hukic.JPG

sijedi

Početnik

(10)

• »sijedi« je muško

Datum registracije: 14.02.2009

• Poruku poslati

18

Utorak, 17. Februar 2009

Citirano

Orginalno od Bosnjaaak

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

19

Srijeda, 18. Februar 2009

Sa velikim zadovoljstvom citam ova izlaganja o manifestaciji i koristim priliku da mahsuz poselamim Haruna efendiju iz daleke Amerike, kao i ostale clanove ZSD-a.

Imala sam tu cast da ucestvujem na jednoj manifestaciji i cijenim rad sandzacke dijaspore, jer samo edukacija i zblizavanje nas u dijaspori vodi ka jedinstvu i snazi.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 19. Februar 2009

Selam

Alejkumu selam Midzovo bas mi je drago sto si dobro i zdravo i sto si se javila. Evo da uptpunis ugodjaj sa manifestacije.

http://www.islamskazajednica.org/index.p…mid=&Itemid=755

Social bookmarks