Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

BullsEye

Početnik

(10)

• »BullsEye« je zabranjen
  • »BullsEye« je autor ove teme

Datum registracije: 26.11.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 26. Novembar 2002

Bosnjacki jezik?

U poslednjih nekoliko godina primetno je forsiranje tzv. bosnjackog jezika. Zasto ga nazivam takozvanim? Zato sto ja kao covek koji 40 godina zivi u Novom Pazaru vrlo dobro znam da Muslimani u Novom Pazaru nikada nisu ovako pricali kako se sada govori tj. ijekavski vec su oduvek govorili cistim srpskim jezikom ekavskog narecja uz jedino malo veci broj koristenih turcizama nego sto je to slucaj kod njihovih komsija Srba. Sta vise smesno je gledati lokalne zvanicnike kako se muce sa j koje stavljaju i gde treba i ne treba. Tako recimo aktuelna predsednica opstine Novi Pazar mesto da kaze Sebecevo rece Sjebecevo. Primera ima bezbroj. Recimo forsira se rec HISTORIJA mesto Istorija, ZNANOST mesto Nauka i tako dalje. Interesuje me vase misljenje povodom ovoga i sta vi mislite o problemu vestackog uvodjenja jezika i forsiranja nacina govora kakvim se u Novom Pazaru nikada nije govorilo.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

2

Da, istina.
Cuvena je anegdota u kojoj gradonacelnica kaze portiru kog je poslala po obrok: "Zadrzi kusur sjebi".

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

3

Ne nego mu je kao rekla:
Kupi mi burek i uzmi sjebi nešto. :D :D :D

Nego o tome je već pisano u Otvoreni Forum - Novi Pazar » Drustvo » Nauka i obrazovanje>>Bosanski jezik pa se duplira tema.
Najbolje da se tamo nastavi diskusija. A prvo naravno pročitati već napisano.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Tema vec postoji.

Pre svega ne kaze se Bosnjacki jezik vec Bosanski jezik.

Zamolio bih sve clanove da pre otvaranja nove teme prvo provere da li ista ili vrlo slicna tema vec postoji.

Koriscenjem opcije 'TRAZI' takodje se moze brzo doci do rezultata.

Za nastavak diskusije na ovu temu kliknite ovde .
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks