Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško
  • »ZAMBAK« je autor ove teme

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 10. Oktobar 2004

BOSNJACKO JEDINSTVO-NACIONALNI INTERES

Koalicija Lista za Sandžak i Narodni pokret Sandžaka potpisali su u nedjelju, 10. oktobra sporazum o zajedničkom djelovanju u formiranju i organizovanju lokalnih samouprava u svim sandžačkim opštinama.

S P O R A Z U M
o zajednickom djelovanju

Ucesnici sporazuma:

Koalicija Lista za Sandzak iz Novog Pazara, koju predstavlja predsjednik Koalicije
Dr Sulejman Ugljanin; i
Narodni pokret Sandzaka iz Novog Pazara, koga predstavlja predsjednik stranke Dzemail Suljevic.

clan 1.

Ucesnici Sporazuma o zajednickom djelovanju (u daljem tekstu: Sporazum) se slazu:

A) da ustavno-pravni status Sandzaka i polozaj bosnjackog naroda u Drzavnoj zajednici SCG nije rijesen, te da se obavezuju da ce se maksimalno, svim demokratskim sredstvimac zalagati za pravedno rjesenje statusa cjelovitog Sandzaka i polozaja bosnjackog naroda.
B) da su Bosnjaci u Drzavnoj zajednici Srbiji i Crnoj Gori, autohton i konstitutivan narod, a nikako nacionalna manjina i da su u svemu ravnopravni sa ostalim narodima koji cine Drzavnu zajednicu SCG.

clan 2.

Ucesnici Sporazuma ce u svim svojim aktima – programima, statutima, odlukama, usvojiti stavove iz clana 1. ovog Sporazuma i djelovati u skladu sa njima.

clan 3.

Ucesnici Sporazuma ce u svemu saradjivati, medjusobno se informisati, traziti politicki stav i misljenje druge strane i tako unapre|ivati svoju saradnju u svim oblastima, u interesu svih naroda Sandzaka, a posebno u interesu bosnjackog naroda, drzeci se doslovno stavova iz ovog Sporazuma.
Ucesnici Sporazuma ce zajednicki konstituisati Skupstine opstina u svim opstinama u Sandzaku, zajednicki raditi na rjesavanju svih aktuelnih pitanja, vodeci racuna, da na svim mjestima u lokalnim organima uprave, regionalnim i opstinskim organizacijama, kao i u nacionalnim institucijama dodju sposobni, posteni i ugledni ljudi, bez obzira iz koje su politicke partije.

clan 4.

Ucesnici Sporazuma ce postici poseban dogovor o raspodjeli poslova i zadataka u svim opstinama i na regionalnom nivou, koji cini sastavni dio ovog Sporazuma.

clan 5.

Ucesnici Sporazuma potvrdjuju da je ovaj Sporazum zasnovan na moralnim, vjerskim i drugim principima i obavezuju se da ga dosljedno postuju.

clan 6.

Za konkretizaciju ovog Sporazuma imenovace se radna grupa od sest clanova, od kojih svaki ucesnik Sporazuma daje po tri clana.
Lica iz prethodnog stava cese imenovati Sporazumom predvidjenim u clanu 4. ovoga Sporazuma.

U Novom Pazaru, dana 10. 10. 2004.godine

Potpisnici Sporazuma:

Predsjednik Koalicije “Lista za Sandzak”
dr Sulejman Ugljanin

Predsjednik Narodnog pokreta Sandzaka
Dzemail Suljevic

[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 10. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Veoma mi je drago da ovako nesto vidim. To znaci da ipak ce i u Sjenici opstinu preuzeti Lista za Sandzak Dr. Sulejman Ugljanin i Dzemail Suljevic.

Ovo je pocetak postavljanja standarda Nacionalnog pitanja cime ce se u buducnosti zaustaviti svaki pokusaj da se preko narodnog nezadovoljstva odradi nesto sto je protivno nacionalnom interesu bosnjaka i Sandzaka.

Masallah i nadam se da ce ovo biti veliki hair.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 11. Oktobar 2004

Esselamu alejkum

Vidim da je Džemo čvrsta kao i uvijek i da ni za pedalj nije odstupio od načela koja je promovisao od samog početka svojeg političkog angažovanja. Svaka čast!!! Vjerujem da je mudro odlučio.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

4

Citirano

B) da su Bosnjaci u Drzavnoj zajednici Srbiji i Crnoj Gori, autohton i konstitutivan narod, a nikako nacionalna manjina i da su u svemu ravnopravni sa ostalim narodima koji cine Drzavnu zajednicu SCG.

.... SVAKA CAST ZA OVAJ STAV SPORAZUMA !!!
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

5

Esselamu alejkum

Citirano

Koliko ja znam ovo je jedan od temelja programa NPS-a.

Citirano

Ucesnici Sporazuma ce u svim svojim aktima – programima, statutima, odlukama, usvojiti stavove iz clana 1. ovog Sporazuma i djelovati u skladu sa njima.

No mene ovaj član više zanima, jer koliko ja skontah SDA će morati da ove stavove uvrsti u svoj Statut.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Ma dobro je fala Bogu, nekako ce se nesto vec vidjet. Samo je eto glavno da se SDP iz igre izbaci, tj. da se Rasim Ljajic iz igre izbaci i ona njegova proSrpska politika. to je glavno. A ostalo cemo nekako rijestiti. Dogovorit cemo se.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

• Poruku poslati

7

uskoro ce inshallah i ostale stranke prihvatiti Suljov poziv na nacionalno ujedinjenje naravno sem rasima ljajica koji je pozvao na nacionalno ujedinjenje sa Sestovom i "bracom" radikalima! sto se pokazalo na zadnjim izborima.
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

8

Koliko znam ovo je bio Dzemov poziv Sulju na nacionalno ujedinjenje... To se vidi i po ovome sto pise u stavu "B". Dzemov stav je oduvijek bio da Bosnjaci nisu manjina vec konstitutivan narod a Suljo je formiranjem BNV u SCG po saveznom "Zakonu o nacionalnim manjinama" priznao taj zakon i samim tim Bosnjake kao nacionalnu manjinu a ne kao narod.

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

9

Pozdrav SUPERMENE!

Pozdrav sa SESTOVA!

• »carsijaner« je zabranjen

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

10

Citirano

SPORAZUM NPS I LS | 12:17 | Izvor: FoNet

Novi Pazar -- Koalicije "Narodni pokret Sandaka" i "Lista za Sandžak" potpisale su sporazum o formiranju lokalnih samouprava.

Potpisnici se složili da ustavnopravni status Sandžaka i položaj bošnjačkog naroda u SCG nije rešen i da se obavezuju da će se maksimalno, svim demokratskim sredstvima, zalagati za pravedno rešenje statusa celovitog Sandžaka i položaja bošnjačkog naroda.

Sporazum su potpisali predsednici "Liste za Sandžak" i "Narodnog pokreta Sandžaka" Sulejman Ugljanin i Džemail Suljević.

Citirano

tutinac
Koliko znam ovo je bio Dzemov poziv Sulju na nacionalno ujedinjenje..

bitno je da tu nema rasima pa kako god bilo (o) (o)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Upravo to htjedoh napisat i ti me preduhitri carsijanere. Mozda ces duze zivjet. :)

Bitno je da samo Rasim izadje iz igre i ona njegova SANU politika. Tako da nije bitno ko je pozvao, bitno je da se radi o Sporazumu i postavljanju nacionalnih standarda.

I mislim da je ovaj Sporazum pocetak kraja politicke karijere Rasima Lajica u Sandzaku. Insallah.

Jos ako Fetko prelozi nesto ovako po modelu ovog Sporazuma, onda ce to biti super. To bi bio kraj totalni Rasima Lajica i njegove SDP(B).

Allahimanet.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

12

Esselamu alejkum

Stvarno ste smiješni. Pa čemu se vi radujete - Vašoj pobjedi ili Rasimovom porazu. Džemail Suljević je jedan od najboljih političara ovih prostora i jedini koji je svoju kampanju zasnivao na Ideji, a ne na ličnosti i kultu. Ali to vas ne zanima, važno je samo da nije sa Rasimom. Što ga se toliko plašite kad ste ga već pobijedili???

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

13

Pa zasto se ti toliko za njega sjekiras, nije mi jasno. Ko da ga nesto simpatises. Ja sam lijepo naveo zbog cega. Zbog toga sto je njegova politika skrojena u SANU. Eto zbog toga. Ja se sjekiram za nacionalni interes Bosnjaka Sandzaka i kada sam ovo vido sa pravom sam se obradovao, a ko nece da se obraduje ja mu nisam kriv. Izgleda mnogo boli sto je u ovome Dr. Sulejman Ugljanin.

A ovo o kultovima i Autoritetima je islamski, samo eto ti ne kapiras. Jer islam nije program, islam je slijedjenje Autoriteta, a prije svega Poslanika a.s. i njegovih nasljednika. Kakav program bolan. Program slijede egoisti koji ne mogu da se nikako pokore nekom Autoritetu, pa se eto vade na nekakav program. Ma pusti to. Od sebe su znaci napravili neki kult i autoritet i sada im samo program fali, da se promovisu. E ne mere. :)

Allahimanet.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

14

Esselamu alejkum

Čudi me da ti nije jasno, kad ti vidiš stvari "onakve kakve jesu". Ti jesi lijepo rekao da je njegova politika skrojena u SANU, no kad je već tako što nam to i ne dokaza. Pa nećeš valjda ostati na tome da uzmemo tvoju riječ za dokaz, kad i sam znaš koliko ona vrijedi. Ja ti samo kažem da je SANU ovdje krojila više od jedne politike.

I neka ti slijeđenja lidera, kada se nisi pokazao na djelu i slijedio ga prvo u Tursku, a potom u Bosnu sad ti ne vrijedi da pričaš.

Eto moradoh ovako, mada me je do suza dirnula tvoja dušebrižnost za Bošnjake i Bošnjaštvo.

• »carsijaner« je zabranjen

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

15

Citirano

Sandzacki sin
I neka ti slijeđenja lidera, kada se nisi pokazao na djelu i slijedio ga prvo u Tursku, a potom u Bosnu sad ti ne vrijedi da pričaš.

E vidis brate za razliku od Sulejmana Ugljanina koji je boravio izmedju ostalog po Turskoj i Bosni, kako kazes, tvoj lider je vrsljao po Palama i Beogradu. A u Sandzak dodje samo pred izbore da pljuje, pljuje, pljuje...

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

16

Koliko znam Dzemo Suljevic nije isao ni za Tursku, Bosnu, Pale ... (o) (o)

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

17

Esselamu alejkum!

Neka je hairli ovaj sporazum o zajednickom djelovanju. Postovanje za Dzemaila koji je uvijek bio jedan od najtvrdjih politicara sandzaka, barem kad se radi o nacionalnom pitanju.

Nego mi nije jasno kako ovdje neki da skontaju sta ovaj sporazum znaci.

Nije mi jasno kako jedan "cuvar nacionalnog identiteta" potpisuje ovo.

Citirano

A) da ustavno-pravni status Sandzaka i polozaj bosnjackog naroda u Drzavnoj zajednici SCG nije rijesen, te da se obavezuju da ce se maksimalno, svim demokratskim sredstvimac zalagati za pravedno rjesenje statusa cjelovitog Sandzaka i polozaja bosnjackog naroda.

On bi to trebao odavno da ima u planu i programu svoje stranke, barem na papiru. Mozda je zaboravio jureci za lokalnim foteljama pa ga, eto, Dzemo podsjeti. U svakom slucaju hair.

Citirano

To znaci da ipak ce i u Sjenici opstinu preuzeti Lista za Sandzak Dr. Sulejman Ugljanin i Dzemail Suljevic.

Bojim se da je upravo ovo sustina. Vrijeme ce pokazati.

Razne SDA-ovce napisase:

Citirano

Samo je eto glavno da se SDP iz igre izbaci, tj. da se Rasim Ljajic iz igre izbaci i ona njegova proSrpska politika

Citirano

uskoro ce inshallah i ostale stranke prihvatiti Suljov poziv na nacionalno ujedinjenje naravno sem rasima ljajica koji je pozvao na nacionalno ujedinjenje sa Sestovom i "bracom" radikalima! sto se pokazalo na zadnjim izborima.

Citirano

Bitno je da samo Rasim izadje iz igre i ona njegova SANU politika. Tako da nije bitno ko je pozvao, bitno je da se radi o Sporazumu i postavljanju nacionalnih standarda.
...mislim da je ovaj Sporazum pocetak kraja politicke karijere Rasima Lajica u Sandzaku. Insallah.

Citirano

Zbog toga sto je njegova politika skrojena u SANU

"I ovdje cu kao i na drugim mjestima opet objasniti razliku izmedju munaficke i iskrene kritike.

Iskren kriticar kritikuje i konstruktivno djeluje tako sto kritikuje djelo bez hirova nekih licnih u odnosu na osobu koaj to djelo cini. Dakle nema mrznje u sebi.

Munafik kritikuje sa mrznjom i djeluje destruktivno jer on ne kritikuje zato sto zeli da se stanje popravi, vec zato sto zeli da nekoga pobjedi, obori, da mu se osveti, da na njego ugled i cast udari , itd.

Pa neka se svako porazmisli ima li u sebi ovoga i ako ima neka se kloni toga, jer munafikluk vodi u najdublje katove Dzehennema."

Jeli Gerilac jel svi "sinovi vakta" ovako gibete ili to ti samo radis?
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

18

Pozdravljam ujedinjenje Bosnjackih snaga, koji su svojim radom i delovanjem dokazali da su legitimni predstavnici Bosnjackog naroda. Cestitke doktoru Sulejmanu Ugljaninu i Dzemailu Suljevicu, koga takodje puno cenim.

Selam Alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

ANA

Početnik

(10)

• »ANA« je muško

Datum registracije: 10.10.2004

• Poruku poslati

19

Umjesto da je pojedinim clanovima ovog foruma(mislim prvo na Time_Out-a i Sandzackog sina)drago sto se ovaj sporazum potpisao,oni mu nalaze neke mahane sitne(fotelje,ovo,ono).Sta ces Time_Out ne moze izgleda da zaboravi svoju staru ljubav :))

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

20

Citirano

Orginalno od carsijaner

Citirano

Sandzacki sin

E vidis brate za razliku od Sulejmana Ugljanina koji je boravio izmedju ostalog po Turskoj i Bosni, kako kazes, tvoj lider je vrsljao po Palama i Beogradu. A u Sandzak dodje samo pred izbore da pljuje, pljuje, pljuje...

Citirano

Orginalno od Tutinac
Koliko znam Dzemo Suljevic nije isao ni za Tursku, Bosnu, Pale ... (o) (o)

Esselamu alejkum

Pa upravo tako Tutinac, čak štaviše bio je Predsjednik MNVS-a u tome periodu. Upravo u tome periodu Džemovog angažovanja MNVS je doživio svoje najplodnije dane.

ANA, kao prvo da te pozdravim.
Možda ćeš primijetiti da je treći post odozgo moj i da u njemu odobravam ovaj savez. Ali ti bi mogla reći ZAŠTO bi trebalo meni biti drago? Pristalice SDA su se već izjasnili - drago im je zbog Rasima.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks