Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

261

Srijeda, 20. April 2005

Citirano

Jer inače kako bi drugačije objasnili njegovu brigu za turiste koji dolaze da obiđu naše crkve i manastire, pa ponesu sendviče i ručkove, a nemaju đe da piške. Jeste da je ovdje napravio mali lapsus i da je pogriješno povezao stvari. Valjda je trebao spomenuti sokove i vodu, pa da nemaju đe da piške ili ako već nose ručak onda nemaju đe da kake. Jeli tako. Ali hajde da ne cjepidlačimo...

Ada bogomi si se dobro narugao i bez ovoga, al ne izdrza da ne sidjes na dno. Tijesan je tebi ovaj forum rodjko, ti zasluzujes vise. Umjesto da nas zamaras ovdje sa svojim vukabularom bogomi bi bolje uradio kad bi sisao u narod pa tamo podijelio megdan sa Ugljaninom. Mozda se i popnes nekom na hrbat, ovako dok citam ove tvoje jezicke atrakcije sve mi na pamet dodje B.Shaw kako kaze:
Onaj ko moze on uradi ko ne moze on postane kriticar.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

262

Srijeda, 20. April 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer

Ovo se moze gotovo bez izuzetka primjeniti na sve clanove foruma a kad je vec tako onda gubi smisao.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

263

Srijeda, 20. April 2005

Esselamu alejkum

Pa ovako: Ja sam protiv trenutne politike SDA. Pa kad vas pitaju ko je protiv SDA slobodno mu recite - Neko iz mase. Tamo neki bezimeni nick sa foruma.

Ima tamo na forum jedan jedini, koji govori da Sulejman Ugljanin ne može da ode kao Predsjednik opštine i da priča ono što priča. Može da ode kao Predsjednik SDA, LZS ili šta god ima od tih stranaka, ali kao predsjednik opštine ne može.

Muhadžere, nije meni tijesan ovaj forum koliko je tebi Sandžak bio tijesan. Nekom je ta opština na 300 metaram, nekom na hiljade kilometara udaljenosti.
Oni koji mogu rade, koji ne mogu kritikuju, koji ni to ne mogu pobegnu, pa poslije misle da su neki muhadžiri.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

prasina

Početnik

(10)

• »prasina« je zabranjen

Datum registracije: 25.06.2004

• Poruku poslati

264

Srijeda, 20. April 2005

Ne, ne Ed-e nije tacno. Pogresan ti je zakljucak. Promisli ga jos jednom. Ali se potrudi da razmislis a ne da ti proradi tvoja dobro poznata sujeta, pa da krenes u onu tvoju dobro poznatu ofanzivu.

Nije mi samo jasno zasdto toliko volite sebe same da lazete. Pa znate i sami da je to nesto najgore. Jelde?

A sto se tice Sandzackog sina, ne mogu da shvatim da neko moze toliko da bude drzak. Ima li nekog aparata koji bi mogao izmeriti ovoliku drskost i oholost, kakvu on posjeduje. A zamisli javlja se na temu Bosnjacko jedinstvo.

Sto se mene tice (ovog puta cu samo da se ljudima obracam, jer sam pokusao sa Sandzackim sinom licno neke stvari da rascistim, pa ne ide nikako) samo je bitno da ljudi prepoznaju Sandzackog sina i detektuju njegove nebuloze i manipujacije za koje je strucnjak. Meni je to odavno jasno kao dan. On nista u sebi konstruktivno ne nosi. On nosi samo mrznju u sebi i nista drugo. I kada nema svadje i rasprave onda to nije njegov reon. Bas je bilo mirno ovdje, jedno vrijeme, ali nije mogao da izdrzi, kako sam rece. Nedostaje mu hrane. Ogladnio. I jedva je cekao da se ponovno sukobi, jer mu pomirenje nikako nije odgovaralo. Ne uklapa mu se u sistem njegov. Ne da mu sejtan mira. Mrznja ga razjeda, probija.

Ed, je cvrstog karaktera, do sad je barem bio. Medjutim, kako se sve vise i vise uigrava u ovu ekipu, sve nize i nize pada i zapada u zamku u koju su oni davno upali, u vrtlog koji je davno njih progutao. Nadam se da Ed ima dovoljno iskrenosti u sebi, da kada dodje vakat prepoznavanja se odupre i stane na stranu istine.
[SIZE=2]"Najvise se za svoj Ummet plasim dobrih govornika (oratora)"[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

265

Srijeda, 20. April 2005

Citirano

Orginalno od prasina
Nije mi samo jasno zasdto toliko volite sebe same da lazete. Pa znate i sami da je to nesto najgore. Jelde?

Nije. Gore je kada druge lazes.

A za ofanzivu nesto nisam raspolozen, nemam inspiracije. Radije cu da ukljucim stopericu i da vidim koliko mi vremena treba da zaspim.

prasina

Početnik

(10)

• »prasina« je zabranjen

• Poruku poslati

266

Srijeda, 20. April 2005

Mudro ti je ovo oko ofanzive. Bravo, pametnice. Pametna li je glava ta.

Opet pogresan zakljucak. Onaj koji laze sebe neminovno laze i druge.

Meni je ipak realnost, ma kako ona surova bila draza, nego laz ma kako ona idilicno i privlacno izgledala.

A ko voli nekakve idile i idilicne vizije, neka mu ih. To je valjda dio tog programa kojeg oni kazu da slijede. I naravno u toj idili su oni vrlo uvazeni i postovani i ne samo to, vec oni i sami organizatori toga. Nije bitno sto je to san, bitno je samo da sam u igri i da sam nesto. To je problem. Ako to pobjedis Ed-e, izvuci ces se, insallah. A ostalo je kod tebe okej. Samo lagano, uvidjet ces ti, insallah, ako pobjedi iskrenost tvoja. Samo ce ti se pokazati. Ne zaboravi zestoko da u dovi od Allaha dz.s. molis i trazis da ti stvari pokaze onakvim kakve one zaista jesu. Da te sacuva i spasi (u slucaju da si vec upao) iz manipulacija manipulanata.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

267

Srijeda, 20. April 2005

Esselamu alejkum

Neka je Sandzacki sin sve to što prašina kaže, pa i više od toga.
To nimalo ne mijenja ono što je povod ovome, a to je ono što Predsjednik opštine javno govori.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

prasina

Početnik

(10)

• »prasina« je zabranjen

• Poruku poslati

268

Srijeda, 20. April 2005

Koga zanima da sve u zivotu sagledava kroz prizmu vjere (Islama) onda neka uzme fino Ehli Sunnetski Akaid i neka u njemu pronadje mjerilo po kojem ce sagledati ovo sto Sandzacki sin iznosi kao mjerilo.

To bi bilo dobro i za Sandzackog sina da uradi. Mada mi je svejedno hoce li ili nece.

Dakle, ovo mjerilo pomocu kojeg on manipulise u ovom posljednjem postu provjerite Ehli Sunnetskim Akaidom. Tamo cete naci kakav odnos i kakav stav je Sunnijeske uleme po ovim pitanjima.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

269

Srijeda, 20. April 2005

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od muhadzer

Ovo se moze gotovo bez izuzetka primjeniti na sve clanove foruma a kad je vec tako onda gubi smisao.

Ovo razumijem kao tvoju odbranu Sandzackog sina. Svako se cese tamo dje ga svrbi, ovaj momak samo citira i pise Ugljanina, no poceo je da koristi prljav jezik a to smeta. Pa makar bio na 300mt od opstine a ja (kao i vecina foruma) bjegunci. Hmm junacina... ostao kuci.
"Onaj ko moze uradi ko ne moze on kritikuje"
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

270

Srijeda, 20. April 2005

Da, da, prašino.

A ako neko ne vjeruje meni neka svrati do u TV Jedinstvo i neka pogleda snimak. Ako koza laže rog ne laže.

I šta si toliko navalio na mene prašino. Nećeš ti Suljove riječi povratiti ako mene optužuješ da sam takav kakav kažeš. To je u nepovrat rečeno. A mogu da pretpostavim da nisi ni gledao ono što je Suljo pričao, već da ga u neviđeno braniš.

To je u stvari tvoja ideja i tvoj sistem koji i ovdje pokušavaš da nametneš: Sve što ja pričam je loše i neispravno zato što ga ja pričam jeli? Pa savjetuješ da pogledaju ko sam ja itd...

Dobar sistem, nema šta

Nije važno šta se priča, već KO priča.

Po tome sistemu je i ovaj intervju došao do nas. Pomislio neko mudar da bi bilo lijepo da se vidi da Suljo gostuje u Jagodinu, pa zakupili termin na TVJ i pustili intervju.

Nije im ni palo na pamet da neko može SLUŠATI šta on govori, a i kako bi im palo na pamet kada ni oni ne slušaju šta se kaže, već u ekstazi se opijaju njegovim glasom.

Muhadžere, možda nisi skontao ali taj prljavi jezik je dio citata. Nisam ja to izmislio od sebe.

prasina

Početnik

(10)

• »prasina« je zabranjen

• Poruku poslati

271

Srijeda, 20. April 2005

Upravo zbog osoba kao sto je Ed me najvise zaboli i najvose naljuti manipulatorstvo manipulanata. On upravo i ide na dno zbog njih. On nosi u sebi iskrenost i lijepe osobine, medjutim zarad ovih manipulanata on gubi glavu. Znaju fino sa njima svaka im cast.

Allah dz.s. da takvima pomogne da se iscupaju iz kandzi ovih manipulanata, koji svaku granicu zla prelaze.

A ti, Sandzacki sine, smijesno je to sto govoris. Jer ti i dalje slucaj gradis po svojem. U tome se sluzis vesto svim onim cemu si naucen. Ko te je naucio, ne znam (ili mozda znam). PRije svega postavljas post tako, kao da sam ja negdje zanegirao rijeci koje ti navodis da je Sulejman Ugljanin rekao, a to nije tacno. To si ti umislio. A to upravo govori o tvojem nacinu izgradjivanja price u tvojoj glavi. Eto ti previda tu. Mada znam da bi bilo bolje kada ti ne bih rekao za ove previde jer ces ti svoju manipulaciju ovim usavrsiti, pa ce teze biti osobama kao sto su Ed, da te prozru. I tebe i ucitelje tvoje.

Ali ako ljudi malo razmisle o konstrukciji tvojeg pisanja, uvidjet ce u njemu maniplantske elemente, koji se jasno vide. Barem ih ja vidim. Kako fino ti to konstruises. Mene samo frapira tvoja hladnokrvnost u tome. Kako te nije Allaha dz.s. strah. A pogledaj onaj Akaid sto rekoh. Mozda se malo i uplasis Allaha dz.s.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

272

Srijeda, 20. April 2005

Esselamu alejkum

Gledaj, te manipulatorske tehnike o kojima ti govoriš su smiješne.

A prava manipulacija je ovo:
Udjeljuješ mi, kao fol, neke islamske savjete, sa ciljem da navedeš nekoga da pomisli da je kod tebe islam, a kod mene ne. Da si bio iskren to bi poslao na PM. Ali ne, znamo mi dobro ŠTA si ti meni na PM poslao.
To što ti govoriš da možda ne znaš, a možda znaš ko je mene naučio znači da pokušavaš da ubaciš pretpostavku da je ovo nešto kao planski urađeno. A nije, da nije bilo toga intervjua ne bi ni ove rasprave. To su uzročno posljedične veze.
To što kao žališ Ed-a što je izmanipulisan ti je možda i najstarija fora. Pa prije si žalio mene, pa Time_out-a, pa Sansa, pa i dva tvoja uspjeha Fingersbrokena i Pauka.
Mogao bih do sutra ovako, ali evo da ti se odužim za onaj savjet koji si mi udijelio.
Ako misliš da se ja, za razliku od tebe hranim mržnjom itd... pa ti me jednostavno ignoriši. Ako možeš. A sve mi se čini da ne možeš to ni ti ni tebi slični.
Druga stvar, nisam ni rekao da ti niječeš ovaj intervju. Ali šta ti radiš? Ti pomeraš težu sa njega na mene. To ti je ista ona manipulatorska tehnika koji koriste ovi protivnici Haga, kada totalno u drugi plan potisnu činjenicu da je 7000 ljudi ubijeno u Srebrenici, a pažnju okrenu na legalnost isporuka Hagu.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

273

Srijeda, 20. April 2005

Sandzacki sine

Nisam mislio da su svi wehabije u Pazaru protiv Sulja, vec sam u mom komentaru, rekao da sam citajuci poruke na ovom forumu, shvatio da su svi wehabije (na ovom forumu) listom protiv Sulja

Dali mi mozes reci ko je po tvojem misljenju to trenutno u Pazaru bolja opcija Sulju

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

274

Srijeda, 20. April 2005

Citirano

Orginalno od E-B
Dali mi mozes reci ko je po tvojem misljenju to trenutno u Pazaru bolja opcija Sulju

Pogresno pitanje. Jos mnogo ce vode proteci koritom i Raske i Josanice dok se ne steknu uslovi da se postavi ovakvo pitanje. Zato sto na zalost trenutno u Pazaru ne postoji politicka opcija koja posjeduje minimum kvaliteta. Ili ne postoji ili nije jos primjecena a cim nije primjecena znaci da ne postoji. Zato je ispravnije pitati: Koja je politicka opcija (da ne pominjemo imena) najmanje losa za Pazar. Ljudi moji, mi zivimo u vremenu teskog politickog primitivizma. Tesko nama ako se nesto ne promijeni.

Zato pitanje: Postoji li u Pazaru politicka opcija koja je manje losa od SDA. Evo, i mene interesuje odgovor.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

275

Srijeda, 20. April 2005

Svega ovoga nebi bilo da je Pera (prasina) lijepo pogledao emisiju. Ili, svega ovoga nebi bilo da je Pera (prasina), ako je gledo emisiju, sluso sta prica Suljo i onda to normalno prokomentariso.
Bio je predsjednik nas u cisto srpsku televiziju. Ne prosrpsku, kako neki ovdje nazivaju cas jednu cas drugu lokalnu televiziju, no cisto srpsku. Tu televiziju ne gledaju Bosnjaci. Bio je tamo, izlupo covjek, izblamiro nas, da izvinite uvlacio im se i to se ne more promijenit. I sta tu moze da se uradi osim da se kritikuje? Mozda da uzmemo prut pa da ga isibamo, ha tkz. muhadzer? Ono bi bilo lijepo da mu neko stane na put i fizicki ga sprijeci da unistava ovaj narod ali to nije nacin. A to je upravo ono sto bi Suljo hajo da se desi ovdje. Medjubosnjacki sukob! Jer Suljo ne umije da vlada u miru. Uvijek mora da postoji neko protiv koga se buce i sa kim se plasi narod.
Pokusava Suljo da sakrije one milione sto pokradose od ove nase jadne Opstine. Pokusava Suljo da skrene paznju javnosti od onolikih mahinacija i zloupotreba vlasti koje je on sa svojom ekipom ovolike godine cinio. No sto bi rekli mos' radit sta hoces al' ne mos' dokle hoces.

Citirano

E-B: vec sam u mom komentaru, rekao da sam citajuci poruke na ovom forumu, shvatio da su svi wehabije (na ovom forumu) listom protiv Sulja

Suljovci i dervisi u nemogucnosti da objektivno i argumentovano odbrane svojega voljenog vodju potvaraju i vrijedjaju i sve koji se sa njima ne slazu nazivaju vehabijama. A vjeruj da ima mnogo "vehabija" koji su za Sulja ili su bili za istog. Raspitaj se malo po Sjenici za koga su vehabije, posebno pitaj onoga Aliju sto je bio poslanik u skupstini Srbije ispred SDA.

Citirano

ed: Zato pitanje: Postoji li u Pazaru politicka opcija koja je manje losa od SDA. Evo, i mene interesuje odgovor

Sve su lose a najlosija je LZS! To jest sve su manje lose od LZS-SDA!

rastko

Početnik

(10)

• »rastko« je muško
  • »rastko« je zabranjen

Datum registracije: 20.04.2005

• Poruku poslati

276

Srijeda, 20. April 2005

Pozdrav Svima,

Samo ocu da pozdravim nacin razmisljanja razumnih clanova ovoga foruma. Drago mi je da vidim da ima makar negde ljudi koji osudjuju Sulejmana Ugljanina. Pozdravljam Sandzackog Sina i Roota koji ustvari brinu o oblasti u kojoj zive i ne dozvoljavaju da neki tamo providni nacionalista unisti ideju Rasa ili Sandzaka i zajednistva na ovim prostorima. Ova dva clana dokazuju da Muslimani razmisljaju isto kao i Srbi i da se mi ustvari borimo za istu ideju, tj da se borimo protiv najveceg zla na ovim prostorima a to je SDA.

Samo sam se na ovom tredu javio da pozdravim ove iskrene momke, iskrene patriote ove drzave koji se zalazu za suzivot u Rasu i koji se istinski bore protiv Sulejmanove SDA. Ne moze ni on celog zivota ljude bre vise da obmanjuje. Pa nisu ljudi bas ovce prasino. Lepo su ti to kazali Root i Sandzacki Sin koje najiskrenije pozdravljam. Sa njima vidim moze i da se razgovara.

Pozdrav Svima a posebno ljubiteljima otadzbine i borcima protiv sovinizma i nacionalizma. Da se Muftija kandiduje na izborima i ja bi glasao za njega. Bi leba mi. Uzdravlje.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

277

Srijeda, 20. April 2005

Citirano

Orginalno od rastko
Drago mi je da vidim da ima makar negde ljudi koji osudjuju sovinistu i separatistu Sulejmana Ugljanina.

Gresis, ovaj, gresis silno sine. Ovdje se radi upravo o tome da on vise nije separatista, sta vise! Od lava posta mace, orgina ko ono sto imade jedan clan kao avatar jedno vrijeme. More bit ti je upala prasina u oci ilj si se upravo vratio iz gerilskog rata pa ne vidis dobro.
A gledastel maloprije (vi koji ste u Sandzaku) film "Nekad i sad"? Glavno uloga bese Sulejman Ugljanin. Radnja se desava 1992. i 2005. godine naizmjenicno. Bjese kratak ali dobar. :)) :)) :))

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

278

Srijeda, 20. April 2005

Citirano

Orginalno od rastko
Pozdravljam Sandzackog Sina i Roota koji ustvari brinu o oblasti u kojoj zive i ne dozvoljavaju da neki tamo providni nacionalista unisti ideju Rasa ili Sandzaka i zajednistva na ovim prostorima. Ova dva clana dokazuju da Muslimani razmisljaju isto kao i Srbi i da se mi ustvari borimo za istu ideju, tj da se borimo protiv najveceg zla na ovim prostorima a to je SDA.

Samo sam se na ovom tredu javio da pozdravim ove iskrene momke, iskrene patriote ove drzave koji se zalazu za suzivot u Rasu i koji se istinski bore protiv Sulejmanove SDA. Ne moze ni on celog zivota ljude bre vise da obmanjuje. Pa nisu ljudi bas ovce prasino. Lepo su ti to kazali Root i Sandzacki Sin koje najiskrenije pozdravljam. Sa njima vidim moze i da se razgovara.

Pozdrav Svima a posebno ljubiteljima otadzbine i borcima protiv sovinizma i nacionalizma. Da se Muftija kandiduje na izborima i ja bi glasao za njega. Bi leba mi. Uzdravlje.

Sto su se nasli istomisljenici, srbin rastko i nasi "bosnjaci" Sandzacki sin i Root.
Misle isto, samo sto to ovi nasi "bosnjaci" po starom dobrom wehabijskom obicaju ne shvataju da misle isto

Pa ni kada u toj Pazarskoj skupstini zajednicki glasaju za iste stvari, oni i dalje tvrde da ustvari ne misle isto kao i njihov koliacioni partner - srpski ultranacionalisti.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

279

Srijeda, 20. April 2005

Vidim danas se pisalo u ovoj temi prilicno puno.
Bolje da nije ovoliko, da je mnogo manje ali sazetije i vise koncentrisano ka cilju koji je samim naslovom teme zacrtan.

Medjutim ova diskusija, ako se uopste moze nazvati diskusijom, ocrtava stanje u Sandzaku. Dakle onaj ko je van svoje otadzbine na osnovu ovog pisanja moze da stekne sliku desavanja u Sandzaku.

Od jedinstva smo nazalost mnogo udaljeni i do njega nikad necemo stici ako se akteri na nasoj politickoj sceni budu ophodili jedni prema drugima kao sto to cine ucesnici danasnje diskusije na ovom forumu i u ovoj temi.

Do jedinstva se moze doci samo onda kad se zaborave licni interesi i kad se sva snaga upotrebi ka ostvarivanju zajednickog cilja. Za sad ne vidim volju nasih politicara da zanemare svoje licne interese, vec mi se cini da njihovi licni interesi postaju sve veci i veci.
Narod bi trebao da otvori oci, da se polako osvesti i konacno pocne da razmislja svojom glavom a ne glavom svojih ljubimaca na politickoj sceni.
Tek onda kad se to desi, kad narod shvati da je u jedinstvu spas, onda ce ovi likovi koji ih vode nestati sami od sebe. Jedna izreka kaze, kakav narod takve su mu i vodje.

Svako dalje odstupanje od teme i raspirivanje prepirke povlaci za sobom ban na forumu.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

280

Srijeda, 20. April 2005

Citirano

Orginalno od Administrator
Do jedinstva se moze doci samo onda kad se zaborave licni interesi i kad se sva snaga upotrebi ka ostvarivanju zajednickog cilja. Za sad ne vidim volju nasih politicara da zanemare svoje licne interese, vec mi se cini da njihovi licni interesi postaju sve veci i veci.
Narod bi trebao da otvori oci, da se polako osvesti i konacno pocne da razmislja svojom glavom a ne glavom svojih ljubimaca na politickoj sceni.
Tek onda kad se to desi, kad narod shvati da je u jedinstvu spas, onda ce ovi likovi koji ih vode nestati sami od sebe. Jedna izreka kaze, kakav narod takve su mu i vodje.

Nas narod ima vodju, koji bi da su mu vlast i njegovi licni interesi bili najglavniji, danas prije nego iko sa svojom strankom vladao gradom, jer je vec imao skoro polovinu poslanickih mjesta u toj skupstini. Ali nije zelio da se radi vlasti udruzuje sa osvjedocenim neprijateljima naseg naroda.

Onim zeljnim vlasti medjutim ne smeta i sa onim koji nas Bosnjake kao narod najvise mrze da se sa njima radi vlasti udruzuju, i da sa njima "tikve sade"

Insallah, ko sa njima tikve sadi, o glavu ce mu se razbijati

Social bookmarks