Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

KZK

Početnik

(10)

• »KZK« je muško
  • »KZK« je zabranjen

Datum registracije: 06.10.2004

• Poruku poslati

21

Utorak, 12. Oktobar 2004

E sad che i da ispadne da je dzemo(tupurkoski) objedinio boshnjachki narod. Kako neki ljudi imaju kratke vidike, ja ne mogu da vjerujem. Neki pomenu da je dzemo bio predsjednik MNVS-a i da je tad MNVS najvishe cvjetao. Pa jeste cvjetao, ali nije zbog njega, isto k'o ni zbog mase drugih koji su bili, i kojih ima sad. Cvjet'o je, cvjeta i cvjetache zbog Dr. Sulejmana Ugljanina. Ni zbog kog drugog. Kako sve kod vas mozhe da se prihvati sem Sulja. Nikad go, vazda stativa, shto bi reko Dino Merlin 8o ?( :)) :)) :))
"Svi oni koji su nas izbacili iz ustava neka dobro znaju da mi sa ove zemlje ne idemo nikuda, od istih smo minerala sachinjeni kao i ona i samo su nam njeni plodovi slatki. Mi chemo ovu drzhavu i ovaj ustav poshtovati onoliko koliko i oni nas poshtuju"

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

22

Utorak, 12. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Pa vidis, ovdje je jasno i Time_Out-u i Sandzackom_sinu i Tutincu,a i svima nama da Time_Out i Sandzacki_sin i tutinac i dr. pisu ovdje samo zato sto je u ovome Dr. Sulejman Ugljanin. Tako da je to providno, a onda se cude sto im ja pominjem Rasima Ljajica. Pa spominjem ga jer je to Rasimovstvo u njima. Ili ti kako bismo to islamski rekli, sejtanluk, mrznja ili ti zloba prema Dr. Sulejmanu Ugljaninu. Kada cete se vec jednom proci.

Ko god je oslobodjen hira, tj. mrznje prema Dr. Sulejmanu Ugljaninu uvidjet ce kolika mrznja iz ove trojice izbija, a posebno iz Time_Outa, pa onda iz Sandzackog sina prema Dr. Sulejmanu Ugljaninu.

I oni ce sve raditi i na bilo koji nacin gledati da na njega udare i da njega omalovaze. Zasto vam on toliko smeta?
Nekako ga nemozete, sta je to momci u pitanju? Objasnite malo to, pa da nastavimo.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

23

Utorak, 12. Oktobar 2004

Al si se ti Gerilac raspricao... pa munaficis li munaficis...

A malo malo pozivas se na Islam i "muslimanluk"...

Svaka cast
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

24

Utorak, 12. Oktobar 2004

Tutinac,

volim i postujem i ja tebe. ;)

Samo polakote ljudi, vremenom ce izici sve na vidjelo ko je ovdje pun mrznje i u koga seje to sejtan sakrio pa rovari. Samo polako. Tejk it izi. Polako se to pokazuje. Hair insallah. Nece moci sheki, kod mene ti ne prolazi. :)
Haj Doktora, odra ga, ha sheki smeta Doktor? :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

25

Utorak, 12. Oktobar 2004

Gerilac procitaj moj potpis...

Nije fraza... to je stvarno moj stav...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

26

Utorak, 12. Oktobar 2004

Tutinac,

moje postovanje za recenicu, nema sta, ali je biti insan vrhunska deredza. Pa to je i cilj samog Poslanstva i Kur'ana i Sunneta i Autoriteta (nasljedika Poslanikovih a.s.). A oni koji su insani su nasi Lideri, Sejhovi, Vodje i odgajatelji. Nose te osobine insanske. Oni su halife na zemlji, e njima se moramo pokoriti i slijediti ih da bismo postali insani. Pa zbog toga je ovaj svijet i stvoren. :)

Tolike disertacije i rasprave i ratovi, sve se to vodi zbog toga sto sejtan ne voli upravo insana (pravog).

Cak je u stanju da se koristi nekakvim sistemima i programima ne bili nekako udario na insana. Sve moze samo insan ne. :)

Nece sedzdu Ademu a.s. nikako. Oholost mu ne dozvoljava. Ako se covjek oslobodi sebe onda mu shekspir ne moze nista.

Nadam se da ces me razumjeti.
A insan je onaj koji je oslobodjen sebe i vezan je za Gospodara i nista ne radi po hiru svome.

Evo jednog poucnog dogadjaja sa Musaom a.s. i sejtanom prokletim. Jednom prilikom zakacio se sejtan prokleti za Musaovu a.s. ladju i kaze Musau a.s. zamoli Gospodara da mi oprosti i da me vrati. Musa a.s. se sada nsao u nezgodnoj situaciji. Okrece se Gospodaru svih svjetova i kaze, ja Rabbi evo Iblisa prokletog ovdje, zakacio se za ladju i trazi od mene da zamolim Te za njega. Gospodar svih svjetova mu odgovori, reci Iblisu da ode na kabur Ademov a.s. i da ucini sedzdu ja cu ga vratiti i opsrosticu mu. Musa a.s. to rece Iblisu prokletom i ovaj odbi.

Otkad se je uzoholio i posto nevjernik, odbijanjem sedzde Ademu a.s. eto tako rovari i zavodi ljude ne bi li ih bez Imana ostavio, a ziv nece sedzdu Ademu a.s. iz oholosti, jer misli da je bolji.

Samo treba moj Tutinac da pronadjes, ako ti se Allah dz.s. smiluje, Adema svojeg vremena i da gledas po tome. Ko se njemu pokorava dobro jes, ko ne onda ga je sejtan uhavatio. I vidjet ces kakvu mrznju prema njemu pokazuju.

Razmisli.

Allahimanet.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

27

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Sta je Gerilac nestalo ti argumenata pa se dofacinjesh "duhovnija" ociju da objasnis nase nijete? Doduse ti to uvijek radis. Samo ga malo "zavijes".
Ali ne ljutim se vise na tebe. Vezao si svoju vjeru za jednog obicnog insana i sve ces uraditi da ga odbranish. Sta ces jado kad Suljo preseli na Ahiret (ko sto cemo svi)?
Ti bi sve nesto da ti objasnjavamo kobajagi a heljac bi da nam nametnes sulja ko nekog "sveca". Jado pa ljudi ko sto si ti najvise doprinose da se siri mrznja prema Sulju!

Vidis zalostno je to si svoju vjeru vezao za sulja pa ti se non-stop ljulja. Kada budes vezao svoju vjeru SAMO za Allaha s.w.t. onda ce ti Suljo, Rasim, Dzemo postati ono sto i jesu - obicni ljudi, politicari i mnogo ces drugacije dozivljavati i pobjedu i poraz i kritiku i pohvalu.

Kada se tvoj ljider ponovo dofati rukavica ilj popravki zuba a ostavi se onoga sto najmanje zna - politike, onda ce bit miran.
Neise, znam ja da ti ovo nej skontat kako treba, alj nema veze. To je moj stav, a ti ako mozes da ga promijenis bujrum! Samo nemo zorom, no na ljijepo, ko sto ti rece - bez mrznje.
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

28

Utorak, 12. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnajcad.

To nije moje shvatanje vjere, jer ti govoris o samo prvom dijelu Sehadeta koji glasi La ilahe illallah, ali ti nedostaje ovaj drugi dio Muhammedur-resulullah.

Dakle, da ne bi necija vjera bila imaginacija, vec konkretna onda se vjera u La ilahe ilallah morqa potvrditi ovim Muhammedur-resulullah. Ovo je ono sto ne shvataju Vehavije i Modernisti, jer im ne dozvoljava kibur, nece da se pokore Ademu a.s (ulul Emr ljudima).

A za ovo ces naci dokaza kolko hoces u Kur'anu konkretnih i u Hadisu, samo ako budes citao.

Kada je Allah dz.s. naredio melekima da ucine sedzdu Ademu a.s., jel On Uzvuseni to sirk naredio? I vaze li ti ajeti za danas?

Allahimanet.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

29

Utorak, 12. Oktobar 2004

"Allah nece izmjeniti stanje jednog naroda dok on ne izmijeni svoj odnos prema Allahu."
(Qur'an)

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

30

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Kada je naredjena sedzda Ademu a.s. to je bila sedza iz pocasti. Ona je ukinuta, tj. zabranjena od Jusufa a.s. (jer su tada njegova braca njemu takvu sedzdu ucineli po predajama). A covjek ce biti nagradjen vise zbog djela nego zbog znanja jer znas da je jadno znanje koje djela ne prate.
Posto mi ne mozemo da odredimo velicinu necijeg znanja osim preko djela (jer su nam neke stvari nevidljive) niti njegovo vjerovanje onda sva ta tvoja teorija (o nekim tajno-javnim vodjama) pada u vodu.
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

31

Utorak, 12. Oktobar 2004

Znaci ti Ajeti ne vaze vise. Oni su sada kao neko kazivanje, kao neko informisanje za nas, eto da samo znamo sta se djesilo, ha? Neuzubillah.

Kelamullah je vjecan i vazi za sva vremena, svaki harf. A ta Sedzda Ademu a.s. ne spominje se samo jednom u Kur'anu, vec vise pta. I pogledaj u kakvom kontekstu je Allah dz.s. spominje i govori o njoj. Pogledaj naziv Sure i tako. Razmisljaj, i moli Allaha dz.s za Uputu i dat ce ti je. Naravno moli Allaha dz.s. da te i mene sacuva, jer nemoj da ti ja budem prepreka da dosegnes istinu. Ja sam nula i nista, zanemari me. Cilj je Allah dz.s.

"Allah dz.s. nece promijeniti stanje jednog naroda dok oni ne promijene njihov odnos prema Njemu." Odlicno Tutinac.

Allahimanet.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

32

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od Gerilac
Znaci ti Ajeti ne vaze vise. Oni su sada kao neko kazivanje, kao neko informisanje za nas, eto da samo znamo sta se djesilo, ha? Neuzubillah.

Nisam mislio na ajete nego na sedzdu covjeku!
Sedzda ucinjena bilo kome osim Allahu s.w.t. je sirk!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

33

Utorak, 12. Oktobar 2004

Okej brate, ne bih dalje, da ne pretjeramo ionako smo sa teme skrenuli i malo je narusili. Eto ti razmisljaj, i ja razmisljam stalno, trudim se barem. I nadam se u Allaha dz.s. da ce se smilovati i meni i tebi da Istinu spoznamo.

Posmatraj te Ajete malo, razmisljaj o njima. Sta njima Allah dz.s. hoce reci. Nissta drugo, a onda se pokusaj postaviti u moje vidjenje stvari i tako citaj Kur'an i Hadis. Gdje god vidis da se spominje znanje ti zamisli Autoriteta nekog. Mozda ti se otvori jedan sasvim novi svijet. A dova stalno Allahu dz.s. da te sacuva stranputice i da te na pravi put uputi.

A ako sagledas ove stvari, onda ti samo preostaje da molis Allaha dz.s. da te uputi na Pravog.

Eh, sad se sjetih jos jednog pitanja o kojem ces da razmisljas ako hoces. Jel danas rovari isti onaj Iblis od onda ili je neki drugi u pitanju?

Allahimanet.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

34

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od Gerilac
A ako sagledas ove stvari, onda ti samo preostaje da molis Allaha dz.s. da te uputi na Pravog.

I to po mogucstvu Sulja, za ne? :)) :))

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Utorak, 12. Oktobar 2004

Zamisli samo kako je Iblis prokleti gledao na Adema a.s. kad ga je Allah dz.s. stvorio. Sta je govorio i kako se je podsmjehivao. Sjeti se toga.

Allahimanet.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

36

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Vala svasta moze ta tvoja derviska glava da zamisli.

Znaci ko god nece da bude pokoran Sulju on je Iblis? Jel to hoces da kazes?

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

37

Utorak, 12. Oktobar 2004

Svaki onaj koji potpadne pod Ajete u kojima se spominje sedzda Ademu a.s. i Iblisovo odbijanje iste, potpada u vojsku Iblisovu prokletu. A ti izvlaci zakljucke kakve hoces.

Razmisljaj malo.

Allahimanet.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

38

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Haj poljubi svog ljidera i na spavanje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

39

Utorak, 12. Oktobar 2004

Evo mene opet. :) Evo odspavah mojih desetak minuta, kolko inace spavam i evo me naposlu svez i cio. :) Sta ima raja, kako idu hirovi, huja, mrznja i ostale lose stvari? :) Salim se naravno nemojte odmah skakati, evo ga Gerila opet, sta da se radi sa njim. :)

Merhaba Time_Out-e, jesi se naspavo.

Allahimanet.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

40

Utorak, 12. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac

Ma dobro je fala Bogu, nekako ce se nesto vec vidjet. Samo je eto glavno da se SDP iz igre izbaci, tj. da se Rasim Ljajic iz igre izbaci i ona njegova proSrpska politika. to je glavno. A ostalo cemo nekako rijestiti. Dogovorit cemo se.

Allahimanet.

Allah te nagradio brate moj!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Social bookmarks