Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

41

Utorak, 12. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Amin ja Rabbi i da tebi Allah dz.s. dadne svako dobro i bereket.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

42

Utorak, 12. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac

Pa vidis, ovdje je jasno i Time_Out-u i Sandzackom_sinu i Tutincu,a i svima nama da Time_Out i Sandzacki_sin i tutinac i dr. pisu ovdje samo zato sto je u ovome Dr. Sulejman Ugljanin. Tako da je to providno, a onda se cude sto im ja pominjem Rasima Ljajica. Pa spominjem ga jer je to Rasimovstvo u njima. Ili ti kako bismo to islamski rekli, sejtanluk, mrznja ili ti zloba prema Dr. Sulejmanu Ugljaninu. Kada cete se vec jednom proci.

Ko god je oslobodjen hira, tj. mrznje prema Dr. Sulejmanu Ugljaninu uvidjet ce kolika mrznja iz ove trojice izbija, a posebno iz Time_Outa, pa onda iz Sandzackog sina prema Dr. Sulejmanu Ugljaninu.

I oni ce sve raditi i na bilo koji nacin gledati da na njega udare i da njega omalovaze. Zasto vam on toliko smeta?
Nekako ga nemozete, sta je to momci u pitanju? Objasnite malo to, pa da nastavimo.

Allahimanet.

Esselamu alejkum

Šta ti bi Gerilac. Taman se ljudi malo smiriše a ti opet krenu u svađu. Neka toga jadan, nevalja ti to, nije sufijski.

Pogriješno si razumio moje motive. Vidiš ja se ne borim protiv Sulja. Meni je stalo da se ukine kult ličnosti i idolopoklonstvo prema čovjeku.
E sad pošto ti svojega idola vidiš u Sulju normalno da ti se čini da njega lično mrzim.
Ja sam ti već mnogo puta prije ovoga rekao u čemu je problem i ovako na javno i PM-om a Bogami i MSN-om. Zbog toga ovakav post ne mogu da vidim da je išta drugo osim pokušaja ponovnog zatezanja stvari. A pošto znam i tvoj način djelovanja jasno mi je otkud ovo.

Ali evo ako ti je volja opet ću ti objasniti, pošto već pitaš. Protiv Kulta Sulejmana se borim iz čisto Vjerskih razloga. On je taj koji je vjeru našu napao iz svog raspoloživog oružja. On je taj koji je suprotno Kur'anu odredio minimum vjere - ni manje ni više nego pripadnost SDA. Dakle musliman je onaj koji u svojoj kafani okači njegovu sliku, a onaj ko je protiv njega džaba klanja posti ide na hadždž itd... Druga stvar je što napada na džamije. Ne može čovjek da se pomiri sa činjenicom da nije sa mimbera ovjekovečen u slavi. Nadalje on je taj koji je naciju uzdigao iznad vjere i vjeru podredio naciji. A nacija smrdi, a vjera miriše.

Eto u kratkim crtama i onako na brzinu - to je to što mi kod njega smeta. Neka se okane toga, a neće se okanuti.

No hteo on da se okane ili ne neće mu to inšaallah još dugo trajat. Pa i Milošević je se prvo borio protiv stranih neprijatelja, pa potom protiv unutrašnjih, pa evo gdje je sada.

Jadno je i ovo što pišete. Kada vas čovjek sluša rekao bi da su svi problemi Bošnjaka riješeni i da je preostalo još samo da se podijeli slava za to, pa sada pokušavaju da je ukradu Sulju. Problemi Bošnjaka nisu riješeni, a oni koji lažima pokušavaju da ih predstave kao riješene se obrušavaju na sve ostale koji na jasne činjenice ukazuju. I ti si Gerilac jedno od oružja toga kulta. Sve ono što ovdje propagiraš, je jedan vid zavaravanja i skretanja pogleda u drugu stranu. Svi ti tvoji nijetovi, hirovi, tajna ulema, tefsiri ajeta po svome nahođenju, deredže, šejhovi, muridi, islamski autoriteti i sve ostalo imaju samo jedan cilj, a to je da uvjere ljude da stvari nisu onakve kakvim se čine. I koliko god da vidimo neko zlo, ne treba gledati zlo, već onoga ko ga čini, pa ako je Suljo ili njegov pristalica onda nije zlo već je dobro. Druga oružja njemu na raspolaganju su inat i mržnja koju razvija kod ljudi pokušavaljući da ih ubijedi da neko napada njihovu tradiciju i način života, a on ga brani. Ovo naravno nije tvoj reon djelovanja, ti preuzimaš one koji preskoče džamijski prag pa njih obrađuješ. Drugi igrači su zaduženi za biznis, kafanske, striptiz, i ostale SDA-ovce. I svi ste dio jedne mašinerije, bili vi toga svjesni ili ne, a ti si svjestan.

Dokle god bude propagirano da je jedina stvar koja treba spajati ljude pripadnost SDA, bez obzira na vjeru naciju ili prijateljstvo dotle će oni za mene biti kumiri koje treba porušiti.

Eto tako i allahimanet.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

ANA

Početnik

(10)

• »ANA« je muško

Datum registracije: 10.10.2004

• Poruku poslati

43

Utorak, 12. Oktobar 2004

Za one koji ne znaju ANA je Albanska Nacionalna Armija,koja je proglasena teroristickom organizacijom od strane i srba i zapada.Znam ja da vama smeta ovaj naziv pa sam ga zato i stavio :] Dzemail Suljevic jeste da je bio u koaliciji sa Muamerom Zukorlicem i Rasimom Ljajicem(NPS) ali je video kakva su tu mutna posla, i naravno mak'o se covek.E samo zato mi je drago sto je napravljen ovaj savez.Dalje sam htio rec jos ovo-Cini mi se da su bas Muamera Zukorlica ucenici njegovi zvali sejh X( E ako igde ima kult licnosti u Sandzaku onda je to oko Muamera Zukorlica.Te muftija ovo te ono,maltene bezgrijesan.Ne bi tako branili ni Hz.Pejgambera a.s ko njega.A jos nisam cuo nikog iz SDA da obozava Sulja(toliko o kumirima).Isti Muamer Zukorlic je vikao doslovno ovo na predavanjima" Ja imam vise ljudi na predavanju nego Suljo u stranku".E sad se ja pitam sto muameru zukorlicu,time-out-u,sandzackom sinu smeta toliko Sulejman Ugljanin?A treba da vas je sram sta pisete X( Ako je iko odbranio tradiciju i probudio ovaj narod poslije 100 godina to je dr Sulejman Ugljanin i SDA Sandzaka.Nemojte da ste tako nezahvalni.Covek je isao tamo gdje vi a ni muamer ne bi smjeli nokat promolit.
[SIZE=1]

Izbačen deo koji nije u skladu sa Statutom foruma
[/SIZE]
PS:Kako ste bili fini dok ste mislili da sam ANA tj,zensko a plus srpkinja (o) (o) (o)

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

44

Utorak, 12. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od ANA

PS:Kako ste bili fini dok ste mislili da sam ANA tj,zensko a plus srpkinja (o) (o) (o)

Paaaa,... znaš kako je...

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

45

Utorak, 12. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od ANA
Znam ja da vama smeta ovaj naziv pa sam ga zato i stavio :]

Ovim si automatski sebe svrstao u grupu pravokatora, jer definicija pravokatora nije daleko od ovog tvog "motiva" za izbor nicka ;)

Citirano

Orginalno od ANA
A jos nisam cuo nikog iz SDA da obozava Sulja(toliko o kumirima).

Čuo nisam ni ja al ako budeš malo češći gost ovde na forumu, će primetiš :]

Citirano

Orginalno od ANA

Dok si (u svoja prva tri posta) upotrebljavao proste i prostoproširene postove u vidu po jedne proste ili pak prostoproširene rečenice - teško je bilo za očekivati da bilo ko da bilo kakav komentar na njih, jer iskreno rečeno, po mom mišljenju- komentar nisu ni zavređivali. Sada si u četvrtom pokušaju po prvi put pokušao više od jedne misli da pretočiš u jedan post i mogu ti reć da, opet po mom mišljenju, taj pokušaj i nije neki napredak u odnosu na one proste i prostoproširene - čak šta više... No, ne treba gledati sve tako crno... ti si svojim postom između ostalog hteo da nam predočiš i to da nisi žensko i da nisi srpkinja. Delimično si uspeo u ovom drugom, a zamolio bih te da u nekom od narednih pokušaja ni ne pokušavaš ponovo sa prvim, jer eto verujemo ti na reč da nisi ni žensko... Kao novajliji na ovom forumu želim ti dobrodošlicu uz obavezno usmeravanje tvoje pažnje na Statut foruma jer si se u prvom opširnijem javljanju u nekoliko navrata oglušio na propise iz istog.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

46

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum

ANA PA TI NISI SRPKINJA 8o 8o 8o

Ne mogu da vjerujem. Stvarno si nas prešao, to kralju.
I još si Albanska Nacionalna Armija. Svaka ti čast junačino, pa ti si heroj ti si naša dika ti si naš ponos.
Triput ura za Anu!!!
(o) (o) (o)
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

47

Utorak, 12. Oktobar 2004

NEKAKO BI VIŠE ODGOVARALO DA JE TEMA:
BOŠNJAČKO REGIONALNA TELEVIZIJA-NACIONALNI INTERES

A mogu da zamislim i naslov ( u nekim novinama)RASIM LJAJIĆ SMENJEN sa mesta Ministra za nacionalne manjine jer je u međuvremenu Bošnjacima priznat status autohtonog i konstitutivnog narod naroda SiCG ( koja samo što se nije raspala). Verujem ova vest bi mnoge obradovala više zbog njenog prvog nego li zbog njenog drugog dela...

Dakle po mom nekom viđenju, pre će se desiti da se državna zajednica raspadne nego li će Bošnjaci postati konstitutivni - bar u toj državnoj zajednici. Inače, slažem se da je to nešto od čega se još od samog starta nije smelo odstupiti kao zahteva i težnje...
Sad za sad Bošnjaci su konstitutivni narod jedino u BiH i u Makedoniji
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »carsijaner« je zabranjen

Datum registracije: 25.09.2004

• Poruku poslati

48

Utorak, 12. Oktobar 2004

Citirano

sans

NEKAKO BI VIŠE ODGOVARALO DA JE TEMA:

BOŠNJAČKO REGIONALNA TELEVIZIJA-NACIONALNI INTERES

vala pojedinci crkose od Regionalne Televizije. Mozda je tacno to sto kazes da bi vise odgovaralo da je tema BOŠNJAČKO REGIONALNA TELEVIZIJA-NACIONALNI INTERES ali su izbori pokazali da bi po nekom odgovaralo (SDP, SESTOVO) i da je naziv teme BRATSTVO I TV JEDINSTVO ;)

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

• Poruku poslati

49

Utorak, 12. Oktobar 2004

IZGLEDA DA SE STVARI VRACAJU NA STARO. POBJEDNIKU SVE, GUBITNIKU MISIJA RUPA!
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

50

Utorak, 12. Oktobar 2004

Sajo, živ si! Ja se pravo prepao. Čuh prije neki dan umro Supermen :D .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

51

Utorak, 12. Oktobar 2004

Svaki put kad mislim da se geri smirio (tj krenuo mirnijim putem) on sve vise pukne. Meni se desi da me ljudi ne razumiju (ko sto vidim da gerija ne razumiju) i ja tad il nadjem metod da im objasnim il ih ostavim na miru jer ne zelim dalje nesporazume.. Kad trazim metod onda se trudim razumeti kako ljudi posmatraju na stvari i sto tako posmatraju. Tek tad je moguce prici im na nacin na koji im se stvari mogu objasniti. A gerija ne zanima metod kojim ce bilo kom sta objasniti vec jednostavno sve sto postoji uporedjuje sa svojim stavovima i sve sto se ne podudara sa tim ocenjuje kao lose. Sto je najgore cak ga i ocrnjuje i farba bojama koje mu ne dolikuju. Ukoliko ova tema slovi Bosnjacko jedinstvo, a takvi kao geri to bosnjacko jedinstvo poimaju kao moguce samo medju SDA pristalicama onda mi nije jasno ni sto je pokrenuta. Pogotovu uz postojanje svih onih koji ne kontaju da i SDA bi trebala da ima tendenciju da se siri tj da privlaci sto vise clanova (a ne da polarizuje pripadnost medju clanovima i ne clanovima, dok clanove moze i da gubi) ako ni zbog cega a ono zbog povecanja jedinstva (koje cemo hipoteticki posmatrati kao postojece samo medju SDA pripadnicima). Haj sto sve drugo nije ispravno po SDA kriterijima vec je, ko sto rekoh, karakterisano kao nesto sto ni samo po sebi nije. Pod br 1 ne mora da znaci da je nesipravno, a pod br 2 i ako jeste onda je samo zato sto je takvo kakvo jeste i to ga ne cini istim ni sa cim drugim sto je neispravno. Samo zato sto neko ne podrzava Sulja ne znaci da podrzava Rasima. Samo zato sto neko ne podrzava Sulja ne znaci da taj neko misli da je Suljo los covek. Samo zato sto neko ne podrzava Sulja ne znaci da se ne zalaze za interes Bosnjaka.

Moja ideja je da vodja treba da bude iskreno posten i dobar, cistog srca i ideja, sposoban covjek. I takva da mu bude i stranka. Moja kritika nije nikad bila usmerena prema ovim prvim stvarima, pogotovu ne ako ne mogu da budem siguran u te stvari, vec samo ka ovom poslednjem. A mislim da je postojanje ovih stvari vrlo jak uslov za delovanje ka nacionalnom interesu. Za podrzavanje ideje dovoljne su ove prve, pa cak i postojanja delova istih. Zbog toga i vecina ovde i podrzava naslov teme. Ali zbog toga sto neki pogresno vide znacenje tog naslova, tj sto im je sposobnost obavljanja stvari, i samo kontrole sebe i svojih poriva, na nivou emotcionalnog osudjivanja i sopstvenim razumom ogranicenog samoocenjivanja imamo ono sto imamo: prepirke pa i kad se govori o opstem interesu... Sto? O tome moze jos da se prica.. A ono sto bi trebalo svima da nam bude bitno to jeste bas taj jedinstveni nacionalni interes koji nije oivicen samo deklaracijama i konceptualnim pitanjima vec koji je i realnost. Da bi krenuo da lici na realnost bitno je da se rese i pitanja koja je pokrenuo pauk u temi APEL. Ko to ne razumije mogu reci samo da taj ne radi ni za interes ni za narod vec samo za sebe cisto iz razloga sto radi ono cemu ga hirovi, tj nesposobnosti samokontrole, vode.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

52

Utorak, 12. Oktobar 2004

Ne znam odakle s izvukao zakljucak da sam ja opet pukao, a tama sam krenuo na bolje, ali hajd nek ti je hairli. Ponovno iscitaj sve postove na ovu temu, pa eto mozda i zakljucis da cijelo vrijeme Sandzacki_sin i Time_Out izlivaju mrznju prema Dr. Sulejmanu Ugljaninu. Ja sam pokusao da sa njima pricam, ali nisam uspio. Da li bi t uspio ne znam, ali ja nisam.

Svidio mi se ovaj dio kada Sandzacki_sin spominje PM, MSN, itd. zestok je. Na kraju krajeva nije ni bitno jesam li ja u pravu ili ne, barem meni to nije bitno ili se barem trudim.

Moje shvatanje vjere je razlicito od onog Time_Out-ovog i Sandzackog_sina, a slobodno mogu reci Ed-a, i odatle sve krece. Ne radi se ovdje ni o kakvim opstinskim problemima, jer to je samo jedan dodatni materijal koji dobro dodje.

Ja prije svega nemam sta da trazim na politickim temama sa njima, sa njia mogu samo diskusije da vodim na vjerskim temama i nigdje drugdje, a posto su oni to glatko odbili odmah sam iskljucio tu mogucnst i poceo pisati ovako kako pisem, i naravno nastavit cu.

Dakle, vise mi nije zelja nikakva da im ista objasnjavam, vec samo da na njihov napad odgovorim adekvatno.

To je za mene odbrana. Ako ti fingerse odbranu smatras napadom ja tu ne mogu nista. Ali znaj da sam ja od prije neki dan prestao da se objasnjavam sa Sandzackim_sinom. Izuzetak je cini mi se bilo malo "chatanje" sa Time_Out-om, jer tada cini mi se nije bio pod hirovima pa je moglo.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

53

Utorak, 12. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od Gerilac
Ali znaj da sam ja od prije neki dan prestao da se objasnjavam sa Sandzackim_sinom.

Vala Gerilac nema ti druge nego da prestanes poslije ovoga.

I ti si Gerilac jedno od oružja toga kulta. Sve ono što ovdje propagiraš, je jedan vid zavaravanja i skretanja pogleda u drugu stranu. Svi ti tvoji nijetovi, hirovi, tajna ulema, tefsiri ajeta po svome nahođenju, deredže, šejhovi, muridi, islamski autoriteti i sve ostalo imaju samo jedan cilj, a to je da uvjere ljude da stvari nisu onakve kakvim se čine. I koliko god da vidimo neko zlo, ne treba gledati zlo, već onoga ko ga čini, pa ako je Suljo ili njegov pristalica onda nije zlo već je dobro. Druga oružja njemu na raspolaganju su inat i mržnja koju razvija kod ljudi pokušavaljući da ih ubijedi da neko napada njihovu tradiciju i način života, a on ga brani. Ovo naravno nije tvoj reon djelovanja, ti preuzimaš one koji preskoče džamijski prag pa njih obrađuješ. Drugi igrači su zaduženi za biznis, kafanske, striptiz, i ostale SDA-ovce. I svi ste dio jedne mašinerije, bili vi toga svjesni ili ne, a ti si svjestan.

Ovo je, na zalost, tvoja prava slika.
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

54

Srijeda, 13. Oktobar 2004

Istinu si reko Time_Out-e.

Allahimanet.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

55

Evo upravo u ovoj temi 'Bosnjacko jedinstvo' se odlicno vidi kako je bosnjacko jedinstvo... ni oko najbanalnijih stvari dva Bosnjaka se ne mogu usaglasiti... X(

"Ako koza laze rog ne laze"
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

• Poruku poslati

56

Citirano

ED
Sajo, živ si! Ja se pravo prepao. Čuh prije neki dan umro Supermen .

GLAVNA ULOGA NIKAD NE GINE, MY DEAR EDY :P (o)
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

57

Suljo vs ????

Sad je i Sandzacki_sin, van cele one nepristrasnosti i izokolnih udaraca otkrio svoje borilacke motive. Znaci imamo jos boraca, koji kao i drugi nekog zastupaju. Ali s obzirom da je jedan vodja javan i jos uvek legitiman, pitanje je ko je po novi predstavnik Bosnjaka Sandzaka. Krajnje je vreme da kazete, ko je zamenik Sulejmana Ugljanina posto vam ovaj ocigledno neodgovara vise. Ne mogu da shvatim da udarate na jedinog vodju, ako drugog nema i ako ne podrzavate Rasima. A nacin na koji pisete, u cemu cu se slozit sa Lakijem je plod mrznje ili zelje za promenom, a sigurno nije konstruktivna kritika. Racenica "idi poljubi lidera pa spavaj" sa vase strane su udar na vodju, bez ikakve rezerve. Ne znam uvidjateli to?

Na ovim izborima se birao pojedinac koji ce predstavljati Novi Pazar kao srediste Sandzaka i odbornici. Ako krenemo od postova koji su napisani u drugom krugu lokalnih izbora, uvidecemo da ste kategoricno napadali Sulejmana Ugljanina na konto Saita Kacapora za gradonacelnika. A s obzirom da ja ta bezlicna obelezja ko sto je "gradonacelnik" ne prihvatam, i trazim od svog predstavnika da bude dokazan borac za Bosnjake u ovom regionu, ne mogu da pojmim da na nekog udarate bez rezerve, tj. ne govorite meni kao gradjaninu i diskutantu ko je naslednik?
Podseticu vas da je predsednik stranke Saita Kacapora u toku predizborne kampanje prico kako ce da promeni nacionalne simbole ("jednu zvezdicu manje i dva ti ljiljana"). Zbog cega? Zbog toga sto u trenutku kad se zvanicno konstituisao nacionalni savet Bosnjaka, imao je samo 2-3 odbornika. Po onakvom opstinskom sazivu njemu je pripadalo proporcionalan broj mesta, zbog cega je bojkotovo BNVS zato nije dobio ni jednog clana u njemu. Dakle RASIM LJAJIC JE PRVI BOJKOTOVO BNVS. A obzirom da su BNVS i nacionalna zastava nase jedinstvo i obelezje, dokumentovan je njegov negativni stav prema "jedinstvu".

Obzirom da su sa jedne strne sve karte iznete na sto, vreme je i da vi otkrijte vase. Nemojte samo da mi kazete kako je ovo visepartijski sistem i mi smo slobodni kriticari. Ukoliko hocete da idemo dalje sa ovom raspravom ja nemam nista protiv. Ali ne mogu da znam vasu platformu i kako da vam ista kazem ako ne znam koga zastupate? A ako nemate predstavnika sve postove koje ste napisali ne piju vodu bez tih osnovnih polazista, koje nikako da razjasnite.

A ti sanse pored moderatorske vidim vrsis i funkciju knizevnog kriticara. Ne razumem kako mozes da kazes novom clanu u temi u kojoj se diskutuje kako mu cetvrti pokusaj koji je nesto bolji od ostalih i dalje nije dobar i tome slicno. Ovde trreba da se iznesu stavovi a ne knjizevne kritike. Nisi fer.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

ANA

Početnik

(10)

• »ANA« je muško

Datum registracije: 10.10.2004

• Poruku poslati

58

Aha znaci ako malo zesce pricam,onda krsim pravila foruma o| Sta mislis "sandzacki sine" i "time out-e" da nisam mozda i ja neki drugi clan ovog foruma,pa se prikrivam?Sve je ovo jedna teorija zavere protiv muslimana na celu sa muftijom xx( ,jel da?Mislim da je i maloj djeci jasno vise za kog su time-out i sandzacki sin radili kampanju svo ovo vrijeme.Za onog sto je predavao u banjaluci za vrijeme rata u Bosni tj. saita kacapora(jedva mu ime napisa X( )

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

59

Esselamu alejkum!

Sta si se ti zavezo za ljubljenje ljidera? Sta te to toliko zaboljelo?
Iz onolikih postova ti izvuko ta jedan. Hoces da sve ono sto sam pisao svedes na to, jel?

Sandzacki sin je Gerilcu odgovorio ovako:
Pogriješno si razumio moje motive. Vidiš ja se ne borim protiv Sulja. Meni je stalo da se ukine kult ličnosti i idolopoklonstvo prema čovjeku.
E sad pošto ti svojega idola vidiš u Sulju normalno da ti se čini da njega lično mrzim.
...
Protiv Kulta Sulejmana se borim iz čisto Vjerskih razloga. On je taj koji je vjeru našu napao iz svog raspoloživog oružja. On je taj koji je suprotno Kur'anu odredio minimum vjere - ni manje ni više nego pripadnost SDA. Dakle musliman je onaj koji u svojoj kafani okači njegovu sliku, a onaj ko je protiv njega džaba klanja posti ide na hadždž itd... Druga stvar je što napada na džamije. Ne može čovjek da se pomiri sa činjenicom da nije sa mimbera ovjekovečen u slavi. Nadalje on je taj koji je naciju uzdigao iznad vjere i vjeru podredio naciji. A nacija smrdi, a vjera miriše.

Sa ovim se potpuno slazem!
Kada se razbije ovaj SIHR nad narodom, onda ce narod izabrat nekoga. Bitno je da ne bude KULT i da prihvati sve gradjane (posebno Bosnjake) bez obzira kojoj stranci pripadali.

O tome si mogao citati u u temi "Visepartijski sistem i Serijat" gdje Dr Jusuf Kardavi kaze:
"Štaviše, pluralizam je u današnje vrijeme nužnost, jer predstavlja sigurnosni ventil koji osigurava od apsolutističke vladavine neke osobe ili određene grupe, od njene dominacije nad ostalim ljudima, samovoljnog postupanja sa drugima te nepostojanja bilo koje snage koja može da joj kaže: NE, ili ZAŠTO?, što se da, kako pročitati u historiji, tako vidjeti i u današnje vrijeme."

Vidis mi se sada nalazimo u situaciji da jedan covjek (sa svojom grupom) apsolutisticki vlada. I mi sada ne mozemo nikoga posebno izdvojiti ko bi mu se suprostavio jer on non-stop, svim sredstvima, pokusava da ugusu svaki pokusaj isticanja. Zato se i desavaju ova osipanja iz prvobitnog SDA jer Suljo eliminise svakoga ko imalo ima sanse da preuzme vodjstvo.
Kako ces objasniti prijateljstvo izmedju jednog covjeka koji drzi kafanu, koji ne klanja, ne posti, i covjeka koji klanja, koji je bio na Hadz, ako im je prijateljstvo bazirano na pripadnosti SDA? Dok istovremeno obadvojicu mrze drugog koji nije u SDA bez obzira klanjo ili ne, drzo kafanu ili ne?

A kada se unisti kult i narod osvijesti onda nije problem ko ce ga voditi, jer ce bit lako smenjiv. Onda cemo birati predsjednike na osnovu kvaliteta, programa, strucnosti a ne na osnovu historije i emocija.

Jeli ti sada jasno Pauce, skidelj tu paucinu sa ociju?
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

60

Citirano

Orginalno od PAUK_
Jer ne mogu da shvatim da udarate na jedinog vodju, ako drugog nema i ako ne podrzavate Rasima.

Halo, da li se čujemo? Suljo nije vođa Bošnjaka. Suljo je predsjednik SDA, predsjednik BNVS-a, predsjednik Opštine ... ali nije vođa Bošnjaka. Tvrditi tako nešto pogotovu u kontekstu posljednjih izbora je jednostavno smiješno. Onaj ko se jedva provuče na izborima ne može biti vođa. Po rezultatima prije Šemsudin Kučević zaslužuje da bude vođa Bošnjaka nego Suljo. A i da dobije Suljo više glasova ne priliči mu izraz vođa jer se vođa obično vezuje za revoluciju, rat i slična vanredna stanja. Naše vrijeme karakterišu institucije . Ako je ovo teško ukapirati onda se diskusija ovdje završava. Jednostavno nema smisla.

Citirano

A ono sto pisete, u cemu cu se slozit sa lakijem je plod mrznje, a sigurno nije konstruktivna kritika.

Jeste, ovo što pišemo je plod mržnje. Mržnje ne prema ličnosti več prema kultu ličnosti. Neka Suljo dovede grad u red, neka obezbijedi građanima minimum uslova pristojnog života, neka ukine reket da ne moram za stambenu dozvolu pored redovnih taksi plaćati i opštinsku svitu ... eto mu mog glasa na sljedećim izborima. U suprotnom ništa od glasa pa nek do kraja života misli da ga mrzim.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks