Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

161

Ponedjeljak, 27. Decembar 2004

Ti bi mogo da napises jednu analizu da nije toliko trosmislena.

Mene iz prilozenog samo cudi kako to da su muftija i rasim na istim talasnim duzinama? I kako podrzavas trenutnu koaliciju NPS-a i SRS-a?

I kako to da preko trenutnog statusa SRS-a u opstini i njihovih koalicionih partnera svi olako preskacete. A prvi ste kad treba da se kritikuje Sulejman Ugljanin?
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

162

Analiza Ti je samo jedna brate moj.
Imash chovjeka Boshnjaka koji sedi u Beogradu i prstom ne mrda za Sandzak i Boshnjake(NEPOMINJE NAS).Taj tkzv. ministar za nac.manjine BRANI SRBE U VOJVODINI!!!???E to nigdje u svijetu nema.Ministar za manjine brani VECHINU OD MANJINE!!!????
BOZHE MU(NAM )POMOZI!!!!
I imash sa druge strane chovjeka(tu je u nashoj charshiji) koji u svakom trenutku GINE za nash narod i ochuvanje NACIONALNIH,VJERSKIH,KULTURNIH i bilo kojih drugih prava.Mislim da i ISTORIJSKU ulogu MI NJEMU nesmijemo nikada zaboraviti jer svi dobro znamo shta je ON i SDA u tom periodu ludih ratnih godina uradila-o na ovom prostoru.
Za nashe ALLAHU NA AMANET,
a za radikale i OSTALE ; BOG VAM POMOGAO!!!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

analiza

Početnik

(10)

• »analiza« je muško

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

163

Samo to nisam hteo!
Da izazivam raspravu tipa suljo-rasim, SDA-SDP i sve ostale gluposti koje idu uz to!

Kao sto se da primetiti, na forumu postoji veliki broj totalno politicki ne pismenih ljudi i sa takvim ljudima ja ne mogu i niti cu da se raspravljam!
Da hoce nesto da nauce, da shvate, da razumeju, da se trude, mozda bi i imalo smisla razjasniti i objasniti im neke OSNOVNE stvari ali oni to nece!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

164

Citirano

Originalno od PAUK_
Mene iz prilozenog samo cudi kako to da su muftija i rasim na istim talasnim duzinama? I kako podrzavas trenutnu koaliciju NPS-a i SRS-a?

A dje su to u koaliciji NPS i SRS ?
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

165

Citirano

Orginalno od Tutinac
A dje su to u koaliciji NPS i SRS ?

Kako nisi skonto? Ako nijesi sa SDA onda si sa SRS. Nema trece. Kako mores bit bosnjak a nijesi u SDA!?
Tako to nesto misli ova pauk!? :rolleyes: :rolleyes:

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

166

Citirano

Orginalno od analiza

na forumu postoji veliki broj totalno politicki ne pismenih ljudi

Sve si rekao....
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

167

Citirano

Orginalno od Sandokan
.

A KO SU OSTALI

• »PublicEnemy« je muško

Datum registracije: 28.12.2004

• Poruku poslati

168

Utorak, 28. Decembar 2004

Pa izgleda da nema ostalih.Na zadnjim izborima tj. u Hanu se pokazalo da nema ostalih.Na kraju se iskristalisu dvije grupe uvijek.Licno sam mozda i prizeljkivao da se pojavi vise politickih opcija u Novom Pazaru i Sandzaku ali to izgleda nije moguce.Uvijek su tu oni koji rade za dobrobit svog naroda ,i oni koji pokusavaju da zajedno sa neprijateljima da napakoste svom narodu.Ko je sa neprijateljima vidjelo se u Hanu i na ovoj zadnjoj sjednici SO Novi Pazar.Kom je jasno jasno je kom nije Boze moj...

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

169

Citirano

DOM ZDRAVLJA

Citat:

Citirano

Orginalno od Sandokan
.

A KO SU OSTALI

Ko su Ostali!?? Evo ti odgovora. SPS, Stranka Srpskog Jedinstva, SPO, DSS i neka grupa gradjana.

• »PublicEnemy« je muško

• Poruku poslati

170

Zaboravio si pasha glavne aktere ostalih(ovo aktere pisem da se pravim malo (ne)kulturan odnosno sdp-ovac) :)) .Kako da za zaboravis SDP i stranku protiv sandzaka :)) :)) :)) .

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

171

Citirano

Orginalno od PAUK_
Samo bih podsetio Ed-a da u analizi njegovog koncepta tj. raspodjele vjere, nacije i regiona, da treba da ima u vidu sledece...

Pauče, mogu da potpišem ono što slijedi iza ove tri tačke. S tim što rečenica Zbog toga u politickom delovanju stvari moras postaviti malo drugacije, od tvog individualnog poimanja zahtijeva komentar. Ja sam podsjetio na tri vrijednosti: vjeru, naciju i teritoriju i poređao ih baš tim redom. Taj redosljed ne namećem nikome. Jedino sam tražio da se odnos svih javnih radnika prema tim vrijednostima uzima kao osnova u ocjenjivanju njihovog rada na jedinstvu Bošnjaka a i inače. Ja znam da nas je Bog stvorio različitima i da je nerealno očekivati kod svake individue isti poredak na listi prioriteta. Zato sam u jednom svom prethodnom postu i napisao Cije djelovanje bude islo u pravcu ugrozavanja jednog ili svega od nabrojanog ima biti pozvan i prozvan. Dakle, naglasio sam važnost svega pojedinačno. Nemoguce je voditi računa o islamu a zapostaviti u ovom trenutku naciju (kao tenutno strateški veoma važno pitanje) i Sandžak. To su pravila igre kaja nismo mi izradili, ona su nam nametnuta ali to nije ni bitno, mi to u ovom trenutku ne možemo da promijenimo i zato po tim pravilima moramo igrati.

Evo konkretno pitanje novog Ustava. Ono je jedno od bitnijih pitanja koja se tiču Bošnjaka kao nacije i eto prilike da testiramo naše borce na političkom terenu.

A inače kada govorim o našim borcima na političkom terenu mislim i na IZ-u jer ona iako de jure nije dio političke scene de facto to sigurno jeste mada je zbog zakonskih predispozicija u neravnopravnom položaju u odnosu na političke partije.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Fadilj

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.09.2004

• Poruku poslati

172

Srijeda, 29. Decembar 2004

Suljo popio krivicnu

Novi Pazar -- Odbornici SO Novi Pazar odlučili da, "zbog opstrukcije rada opštinskog parlamenta", podnesu krivične prijave protiv više osoba.

Sulejman Ugljanin. Izvor: FoNet

"Oni su opstruirali rad Skupštine opštine Novi Pazar, donosili nezakonite akte, uzurpirali opštinske prostorije, selektivno objavljivali odluke SO, a predsednik opštine Sulejman Ugljanin je zloupotrebio službeni položaj i prekoračio ovlašćenja", zaključak je opštinske skupštine.

Prema zaključku skupštinske većine, krivične prijave "do 31. decembra treba podneti protiv predsednika opštine Sulejmana Ugljanina, potpredsednika koalicije Lista za Sandžak Bajrama Omeragića, funkcionera Liste za Sandžak Esada Salihovića, bivšeg sekretara opštine Milijana Belića i radnika opštinske uprave Muamera Suljovića".

Predsednik Skupštine Azem Hajdarević u izjavi za medije je istakao "jasnu krivicu" navedenih osoba. Nakon što je više puta u javnosti osporio legitimitet Skupštine opštine, Sulejman Ugljanin je odbornicima uputio predlog sastava opštinskog veća, kao i predloge za imenovanje zamenika predsednika opštine i načelnika opštinske uprave. Odbornici koalicije Lista za Sandžak, čiji je lider i predsednik Opštine Sulejman Ugljanin, nisu prisustvovali ni ovoj sednici, a većina je odbila sve Ugljaninove predloge.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

173

Bosnjacko nacionalno jedinstvo je nacionalni interes.

• »PublicEnemy« je muško

• Poruku poslati

174

Original by PAUK:

Citirano

Bosnjacko nacionalno jedinstvo je nacionalni interes

Jedinstvo???Pomenul ovdje neko tv jedinstvo,ili mi se cini??

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

175

Citirano

28. decembar 2004

Gost: Rasim Ljajić, ministar za ljudska i manjinska prava Državne zajednice
Voditelj: Danica Vučenić

B92: Juče je objavljeno da je bosanski jezik i formalno uveden u nastavni plan naših škola. Da li ste zadovoljni tom odlukom?

Ljajić: ''Kod nas je, na žalost, sve postalo predmet dnevne politike, pa i pitanje jezika. To je pitanje gde neko hoće da ubira političke poene, neko da na bilo koji način to problematizira. Zakon je više nego jasan – sve manjine imaju pravo na obrazovanje na svom maternjem jeziku. Druga činjenica je da se preko 95 posto Bošnjaka izjasnilo da je njihov maternji jezik bosanski. I po toj logici, ovo je jedan logičan sled događaja. Međutim, mi smo imali jednu političku kampanju, koja je bila više izraz potrebe određenih stranaka iz Sandžaka da se promovišu, nego izraz potrebe građana, odnosno Bošnjaka Sandžaka da se na taj način ovo pitanje otvara. Ja mislim da mi moramo da nađemo pravu meru.''

B92: Hoćete da kažete da nije bilo potrebe za ovim ili...

Ljajić: ''Ne. Mislim da je ovim pronađena prava mera. Dakle, izborni predmet, dva časa nedeljno sa elementima nacionalne kulture, to je sasvim neophodno. S druge strane, vi ste spomenuli hrvatski slučaj. Dakle, Hrvati nisu imali obrazovanje na maternjem jeziku. To je dugo godina postavljano kao pitanje u odnosima SCG i Hrvatske. Onda je pre dve godine uvedena mogućnost obrazovanja i na maternjem hrvatskom jeziku za hrvatsku decu u školama u Vojvodini. I šta se ispostavilo? Imali smo samo dva otvorena odeljenja prve godine u Subotici. Mislim da sada imamo ukupno četiri odeljenja. Ali, apsolutna većina hrvatske dece se opredeljuje za nastavu na srpskom jeziku, računajući da se time olakšava nastavak njihovog školovanja. I šta da vi uvedete sada kompletnu nastavu na bosanskom jeziku? Prvo, imate politički problem odvajanja ili podvajanja dece po nacionalnoj, etničkoj, odnosno jezičkoj osnovi, u jednom trusnom političkom području u zemlji. I drugo, vi onda sami preusmeravate tu decu prema Sarajevu. Jer, gde će se deca školovati? Gde će nastaviti studije sa nastavom na bosanskom jeziku? Kako očekivati da ta deca polože prijemni ispit, recimo, na srpskom jeziku ovde u Beogradu? Znači, vi svesno pristajete na neki vid iseljavanja omladine, studenata prema BiH-u. Tako da se mora tu naći jedna zdrava mera. Ja mislim da je ovo za sada potpuno dovoljno, da deca imaju mogućnost da izučavaju svoj maternji jezik, ali bi podvajanje po školama bilo katastrofalno i sa velikim posledicama prije svega po same Bošnjake, odnosno bošnjačku decu i njihove roditelje

Ova izjava gosn.Ministra zasluzuje dozivotnu robiju ili ako cemo serijatski barem neko bicevanje ili sta vec sleduje za ovakve stvari izdaje nacionalnih interesa,i to bez bilo kakve predhodne krivicne prijave,kad smo vec kod krivicnih prijava. X( X( X(

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

176

Xhaki vrlo je ruzno izvlaciti iz konteksta neke dijelove recenica i mijenjati kontekst citave sustine price.

Imas na sajtu B92 da preslusas emisiju Kaziprst u kojoj je gostovao Rasim Ljajic ali pokusaj da ne izvlacis nista iz konteksta vec da preslusas sve do kraja i cujes sustinu price.

Sellam

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

177

Tutinac iz Pazara. Ja mislim da je ovo interna stvar i da ti ko pripadnik druge nacije ne treba da nam pricas o Bosnjackom nacionalnom jedinstvu.

Public Enemy:

Citirano

Jedinstvo???Pomenul ovdje neko tv jedinstvo,ili mi se cini??

Nemoj slucajno neko da poveze Bosnjacko nacionalno jedinstvo sa onim TV jedinstvom, moze zapast u tesku konfuziju. A moze i da mu dodje tesko..

Cuo sam da postoji opasnost i od teskih psihickih oboljenja, koje se manifestuju kroz disharmoniju Bosnjackog birackog tela.

Ukoliko tek nagrize pacijenta, mozda i moze da se izleci. Ali ako uzme maha, preporucuje se duga terapija u novopazarskoj banji. Medjutim vazno je napomenut da se ova bolest inace vrlo tesko leci i da veoma mali broj pacijenata izadju normalni.

P.S. Pridruzujem se cestitkama dr. Sulejmanu Ugljaninu i Esaduy Dzudzevicu. Ali ne znam dal da cestitam i Rasunu Ljajicu, on kaze da on to bolje zna? Jesul ovo prvi simptomi... O i kod mene pocelo da se manifestuje OOO.... xx(

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

178

Četvrtak, 30. Decembar 2004

Originalno od PAUK_

Citirano

Tutinac iz Pazara. Ja mislim da je ovo interna stvar i da ti ko pripadnik druge nacije ne treba da nam pricas o Bosnjackom nacionalnom jedinstvu.

Pauce,

Prvo - nisam Tutinac iz Pazara nego Tutinac iz Tutina,

Drugo - pripadnik sam bosnjacke nacije A I DA NISAM opet bih raspravljao jer ne vidim odkud ti pravo da odredjujes nekom ko ce o cemu raspravljati,

Trece - nisam cuo da postoji "druga nacija" a ti mu tu dodjes neka "prva"

Mozda smatras da ste ti i clanovi SDA "prva nacija" a svi ostali "druga nacija".

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

179

E, moj “kosmopolita” iz Tutina, procitan je ovaj “ministar” poodavno.
A dio teksta o bosanskom jeziku ostace kao lijep primjer podanicke svijesti …

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

180

Pazarche iz Pazara,

Zabole me da li je procitan ili nije ali je vrlo ruzno sluziti se podmetacinama.

Social bookmarks