Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 27. Maj 2005

Boze dragi kako ovo :-)

Sigurno ste culi od nekog, naslovo ove teme. Mozda ste mu se, bezazleno nasmijali ili Vas podstako takodjer na razmisljanje jer vas je zagolicalo i pitate se kao i on ili ona hey stvarno zasto je to tako ili zbog cega je to.

Ovu temu zamisljam kao lampu koja ce nam osvetljeti sto nam do tada nije jasno jer mozda ipak se neko nadje ko zna odgovor.

Za pocetak mozda jedno jednostavno pitanje nadam se da ce Hadalj sigurno moci odgovoriti Jes da sam ucio 7 godina france ali jos uvek neznam zasto se na francuskom jezku kaze pritom ostupajuci od svojih drugih na svetu za NATO obrnutim redosledom OTAN

Ili si to pitanje za germaniste Zasto se na primer kod nas, gde je sad obrnuto neznam, kaze SIDA a u nemackom ADIS.

Studenti ovde mogu nesto sto im nije jasno pitat i sa fakulteta. Nije problem dog god znam odgovor
:D
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 27. Maj 2005

Boze dragi na sta ce sve dokonluk coveka naterat...
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

3

Petak, 27. Maj 2005

Ovo jedan moj profesor pito nas a ja reko hajde da vas ostavim paf ko on nas na predavanje :D
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 27. Maj 2005

pa eve posto te bas to zaitrigiralo a i profesora tvoga, jako je prosto.

ako pogledas sam naziv skracenice

Organisation du Traité de l'Atlantique Nord (OTAN)

North Atlantic Treaty Organisation (NATO)

mos skontat da je razlika u gramatici izmedju engleskog i francuskog.
Naime u francuskom atribut dolazi iza imenice, a u engleskom je obratno. (kod nas je nesto prije ka na engleskom, pr. zuta haljina, a more i po francuskom haljina zuta).

Sto se tice SIDA i AIDS, je potpuno ista stvar, sam eto kod nas se koristi francuski naziv, pa nije Aids, no Sida

malo za promenu

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 27. Maj 2005

Boze dragi kako ovo :-)

E bas je Boze dragi kojeg dokonluka,svaka cast (o) (o) (o) eheheheheh
" Bilen alemlere rahmettir "

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

6

Subota, 28. Maj 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Ili si to pitanje za germaniste Zasto se na primer kod nas, gde je sad obrnuto neznam, kaze SIDA a u nemackom ADIS.

mala ispravka :) na nemackom se kaze AIDS ;).. verovatno si se zatipkao :)

inace tema je fina :) jos kao malu me sve zanimalo kako i zasto itd :).. ne volim odgovore tipa to je tako i tacka.. vec ZASTO je nesto kako je.. :] :)

ali sad se pitanja ne mogu setitii ?( .. ali to je samo pitanje vremena :P :)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

7

Subota, 28. Maj 2005

Citirano

Orginalno od hadalj
Sto se tice SIDA i AIDS, je potpuno ista stvar, sam eto kod nas se koristi francuski naziv, pa nije Aids, no Sida

Samo da dopunim, AIDS je skracenica od Acquired Immunodeficiency Syndrome , sto bi znacilo sindrom stecene imunodeficijencije , odn. sindrom stecenog nedostatka imuniteta te bi po toj logici ova skracenica na nasem jeziku glasila SSID, sto je malo rogobatno za izgovor pa se koristi SIDA.

Mogu da zamislim kako bi ova skracenica glasila na crnskom jeziku, ali to bi vec morali pitati profesora doktora Nermina Padeza iz Instituta za jezik, knjizevnost, malu privradu i telekomunikacije iz Cajnica . Ali, o tom potom... :)
Sit Hungry Doesn't Believe

MrX

Početnik

(10)

• »MrX« je muško

Datum registracije: 29.01.2005

• Poruku poslati

8

Subota, 04. Juni 2005

Dokonluka,dokonluka.

Dokon pop i goveda krsti

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

9

Subota, 04. Juni 2005

Hajde da vidimo dali neko ima prihvatljivo objasnjenje na pitanje: Zato su haman zeman bas uvek radiatori na strani zida gde je prozor. Postoji li dobar argument zasto se oni ne mogu instalirati u unutrasnji zid sobe.

Ovog gore i njegovu izjavu cemo elegantno zaobici, ko kad smo vec kod narodnih izreka "kravu u indiji" . Kritika koja je upucena protiv uglednih ljudi kao sto su profesori samtram kao samoproklamiranje sobstvene vaznosti a la pogledajte ja sam pametni od ljudi koji su 5 godina studirali a onda 5 godina promovirali da bi zatim 3 godine habitulirali da bi postali to sto su a on obican coveka eto vidimo je vec u beletaze mudri. Naravno za sebe ali nikao prihvaceno i od drugih.

Social bookmarks