Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen
  • »Pravnica« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 13. Oktobar 2005

Procitajte ovo i videcete koliko su muskarci losi ako nemaju ljubavi prema zeni ?

Ona njega okiva u zvijezde. On je divan .. krasan ... pažljiv ... pun razumijevanja ... vijeran ... ko kad su se tek zatelebali jedno u drugo ... ma nema, ideala. A ni on nije odavao drugačiji utisak, kad su zajedno.

Međutim ... nedavno sam čula i njegovu stranu priče. Voljela bih da nisam.
Dakle ... on nju ne voli ... nikada je nije ni volio, ali je procijenio da je dobra žena pa je skontao da mu ne bi bilo loše živjeti sa njom. Valjda dobro kuha, pegla, briše prašinu, puši ... ne pravi mu probleme, šta li?! Sa strane ima hejbet nekakvih curica s kojima se viđa. Ona ništa ne sumnja ... zavara je slatkorječivošću i pažnjom koju joj poklanja dok je sa njom. Par lijepih riječi, koji poklončić, ... i ona mirna.

Joj ... ja sam se zgrozila kad sam čula. Prvo mi nije bilo jasno kako je uopšte mogao dobrovoljno ući u zajednicu u kojoj nema ljubavi ... kako može tako dobro glumiti sve te godine... a kasnije sam prestala da se pitam ... samo sam stavila tačku na kafenisanje sa njim.
I sa njom sam kontakt svela na minimum, jer mi nije nimalo prijatno slušati hvalospjeve o njemu nakon svega. Osjećam se odvratno ponašajući se kao da je sve u najboljem redu ... dođe mi da joj ispričam sve ... da joj otvorim oči ... Ona jadnica ni ne sluti s kakvim gadom ima posla. Ali šta da joj kažem? Da je njen život i sve ono u šta vjeruje iluzija ... varka ... dobro smišljena igra? Da njena djeca nisu plod ljubavi nego ... dobre procjene?

Hoce te li takvu decu ? Pazite dobro pre se odlucite ?

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

2

A samo mi reci ovo= A kako je on odlucio da ti to sve isprica kada zna da si ti jednako dobra i sa njom???Zar se nije plasio toga da ces joj prenijeti?????????
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

3

Meni muškarac iz ove priče izgleda kao pravi muškarac. :]
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od Pravnica

Joj ... ja sam se zgrozila kad sam čula. Prvo mi nije bilo jasno kako je uopšte mogao dobrovoljno ući u zajednicu u kojoj nema ljubavi ...

Pa dobro, da li taj tip cuo pricu o Vasi Ladackom. Da je cuo sigurno to ne bi uradio.

p.s. Sto mi ova prica nesto poznata
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

5

Bojim se da ce doci do sukoba na ovoj utakmici izmejdu muskaraca i zena :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

6

Da si mi ti živa i zdrava, ta je utakmica počela da se igra još otkad su Hazreti Adem a.s. i Hazreti Havva iz Dženneta izvedeni.

Pravnice zar nije lijepo toj tvojoj prijateljici u toj njenoj ljubavi? Ona djevojka zaljubljena, impresionirana, itd. šta joj fali?

To možda malo egu smeta, što je ona tako predana. A muškarac iz ove priče je posebna priča. 8)
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Mislim da je tema koju je Pravnica zapocela ovim prilogom vrlo interesantna, posebno u ovo danasnje vrijeme.

Dakle da vratimo temu u njen pravi tok.

Vrlo cesto smo svedoci da se cura udala ili momak ozenio a da kod njih ljubav nije bila obostrana, vec se islo principom, sve mi odgovara pa ce ljubav sama po sebi doci.
Sta vi mislite o tome, da li ljubav moze doci sama po sebi ako sve ostalo odgovara? Da li imate licnih iskustava na ovu temu?

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

8

Administratore,sta podrazumjevas pod tim ako nam sve ostalo odgovara?Ako mislis na ono materijalno onda bojim se da ako nekog ljubimo samo zbog novca,onda to nije ljubav,vec varka.To nije ljubav.Ako nema obostrane ljubavi onda nema ni srece u njoj.Camac koji vesla samo jedna osoba,vrti se u krug.Taj camac trebaju veslati oboje.
Voljela bih da u osobi svog zivota prepoznam iskrenost i pravu ljubav.Nadam se da hocu,jer sam veliki optimista.Istina,svi mi mozemo doci u iskusenje i zavoljeti nekoga ko nije iskren i ko ne pruza stvarnu ljubav,ali molim Boga da to u startu prepoznam da kasnije ne bude kasno.
Toliko od mene :)

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od Administrator

Vrlo cesto smo svedoci da se cura udala ili momak ozenio a da kod njih ljubav nije bila obostrana, vec se islo principom, sve mi odgovara pa ce ljubav sama po sebi doci.
Sta vi mislite o tome, da li ljubav moze doci sama po sebi ako sve ostalo odgovara? Da li imate licnih iskustava na ovu temu?

Milijardu Indijaca misli da to nije losa ideja, moguce da su u pravu :D
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od galaksija
Camac koji vesla samo jedna osoba,vrti se u krug.Taj camac trebaju veslati oboje.

Ova recenica mi se jako dopade te je citirah. Dakle ljubav se ne pise kao jedna rijec vec su tu barem dvije najmanje - primeti jednom prilikom Dino Dervishalidovic. Tu svakako nema zbora, a pitanje je nacina na koji se ta ljubav pokazuje i nadasve iskrenosti jedne odnosno druge strane.

Konkretno, moj odgovor na Adminovo pitanje moze biti i pozitivan i negativan, naravno situacije su razlicite te ih treba diskutovati.

Najkrace:

DA - ukoliko glavni motiv zblizavanja dvoje ljudi nije bilo nesto drugo do bilo kakav nesvestan impuls koji jedna ili druga osoba oseti prema onoj drugoj. Dakle, nesto sto po pravilu ne moze da se definise ali postoji

NE - ukoliko ovo gore nije tacno.

Dakle, male stvari srecu cine, tako da nekada i ne znamo sta je to sto nam se dopada kod drugog. U svakom slucaju to mora biti neka duhovna vrijednost.

Toliko za pocetak s moje strane.
Sit Hungry Doesn't Believe

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

11

Selam

Uh teska tema sa mojih skromnih 11. godina bracnog iskustva, dvoje hairli djece, :] lijepog i sretnog porodicnog zivota. 8) Za pocetak samo da sam u brak usao potpuno iznenada u najtezim zivotnim okolnostima u ratu 1994. :O
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

12

Petak, 14. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Administrator

Sve ostalo odgovara je cini mi se neodredjen pojam iako u sebi sadrzi rijec sve. To u krajnjoj liniji znaci jednu idealnu vezu a u njoj je ljubav neminovnost.

Ja ovako posmatram stvar. Covjek formira sliku o svom buducem bracnom drugu. U zavisnosti od toga koliko je duga veza bila prije braka covjek i zena dodju do spoznaje o nekim vrlinama i mahanama svog budeceg bracnog druga. Medjutim, ne treba nikada zaboraviti da uslovi druzenja i zivota i sami odnosi pri zabavljanju nisu isto sto i uslovi i odnosi koji se formiraju u bracnoj zajednici.

Jedan banalan primjer. Dok se zabavljaju, u toj zajednici jos uvijek nisu prisutni roditelji ni ostali clanovi uze porodice, ni njegovi niti njeni tako da odnos jednog bracnog druga prema roditeljima ili clanovima uze porodice ovog drugog je jedna nepoznanica. A svako ko je ozenjen zna da ovo nije bezazleno pitanje.

U krajnjoj liniji, ako podjemo od toga da u predbracnoj vezi nije bilo bluda onda je i sam ljubavni cin jedna nepoznata. A ovo nije najbitnije pitanje ali jeste bitno, to znaju kako oni koji su ozenjeni tako i oni koji to nisu :) .

Ovih nepoznatih u braku ima jos dosta i ja se usudjujem reci da kada jednog dana ove nepoznate postanu poznate, moguca se cetiri slucaja.

Brak iz ljubavi:

- ono sto je postalo poznato je pozitivno: ljubav je jos veca i brak jos stabilniji
- ono sto je postalo poznato je negativno: ljubav blijedi i brak je nesiguran

Brak iz proracuna:

- ono sto je postalo poznato je pozitivno: ljubav, iako je nije bilo se radja i brak postaje stabilan
- ono sto je postalo poznato je negativno: tu nema ni ljubavi ni braka, nek se spasava ko moze.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

Datum registracije: 13.10.2005

• Poruku poslati

13

Petak, 14. Oktobar 2005

nisam udana jos... ali mislim...da brak ne moze opstat bez ljubavi.jer ono sto dva covjeka spaja jeste ljubav..zar ne.nisam nikad imala momka da nesta pametujem sta je to ljubav... ali mislim.. da brak bez ljubavi nece opstat to ti je isto.. kao sto sam ja imala ponudu.. kakva je danasnja generacija.. jedan frajer mi rekao.. daj mi da te... i bit ce mo zajedno.. pa ja.. sam posizila od ljutnje X( kako je mogao to da pita, na sta mu licim ja? X( tako da... narvno nisam spala na taj nivo da drzim rasirene noge da bi nekoga imala kraj sebe da bi pokazala hej imam momka. ;)
zar ne..
tako mislim da je i u braku...
kad tad ce se saznati istina. ;)
Jer nebo i zemlja su se zakleli da nista nece moci biti sakriveno. :)
On je jedan,Allah najbolje zna a mi znamo samo onoliko koliko je On htio da znamo, ON najbolje poznaje nase duse i ON zna sta je dobro po nas. :klanja:

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

14

Subota, 15. Oktobar 2005

Akobogda kad se budem zenio :D ozenicu se zbog nje.Ali se nikako necu ozenit zbog nekakvog proracuna.

Neznam i ne shvatam kakav je to proracun kad se covek zeni.Neznam sta treba ona to da bude "glupa i bogata" ili "lepa i bogata" ? Kad proracunam :D nijedno mi netreba.Vec ce mi trebati ZENA "CASNA I POSTENA".Drugo i ne vidim da treba.
" Bilen alemlere rahmettir "

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

15

Subota, 15. Oktobar 2005

Pishkota, samo ako moze sa manje eksplicitnosti, ostalo je OK... :)
Sit Hungry Doesn't Believe

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

16

Subota, 15. Oktobar 2005

selam

Citirano

Orginalno od annonimus

Neznam sta treba ona to da bude "glupa i bogata" ili "lepa i bogata" ? Kad proracunam :D nijedno mi netreba.Vec ce mi trebati ZENA "CASNA I POSTENA".Drugo i ne vidim da treba.

Annonimus, Boziji je zakon, zenitese onakvim kakvi ste vi! (Vjernici s vjernicama...itd.) ;)
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

• Poruku poslati

17

Subota, 15. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od harunh

Citirano

Orginalno od annonimus

Neznam sta treba ona to da bude "glupa i bogata" ili "lepa i bogata" ? Kad proracunam :D nijedno mi netreba.Vec ce mi trebati ZENA "CASNA I POSTENA".Drugo i ne vidim da treba.

Annonimus, Boziji je zakon, zenitese onakvim kakvi ste vi! (Vjernici s vjernicama...itd.) ;)
mislim da je rijetko koja katolkinja nevina... u mladosti.. ?( jer upravo pola mog razreda su pravoslavci i katolici i kad su culi da sam nevina a imam 18 godina ustvari sad ce mi 18 ..joj kad su se poceli smijat... tako da... mogu ruku u vatru dati da ce vise muslimanki biti nevinih nego nevjernika...ali sta ces... nije bitna lijepota.. jer ima jedan hadis u vezi lijepote...ne znam kako ide ali znam da ima hadis...i sto zelim da kazem mozete se vi za lijepu/og covjeka/zenu udat/ozeniti ali znate lijepota je prolazna....tako da.. meni je inace bitna dusa.. jer dusa sve govori.. djaba sto on meni prospa price... sto se hvali, ili o nekim glupim temamprica, ali upravo njegovo ponasanje i razum mi govore kakav je.
;)
nikoji musliman ne bi pitao na prvom danu upoznavanja jesi li nevina, pa sto nisi, kad planiras da se oslobodis toga.. X( :O ta pitanja mrzim....tako da i nemam momka... jednostavno nema onakvog kakvog zelim...
onakog normalnog...
:]
ali sta ces.. niko nije kriv sto odrasta u sredini gdje revladava golotinja. :(
On je jedan,Allah najbolje zna a mi znamo samo onoliko koliko je On htio da znamo, ON najbolje poznaje nase duse i ON zna sta je dobro po nas. :klanja:

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

18

Subota, 15. Oktobar 2005

Ovom problemu treba prici sa jedne veoma da kazem iskrene strane.

Covek moze druge ali sebe nikako ne sme da laze.

Neka sedne stavi kapu na koljeno okrene je i razmisli da li bi stvarno hteo brak bez ljubavi. Kolko bi mogao da izdrzi u tom braku.

Sta je razlog toga braka lepota zene, Ili njeno bogatstvo ili mozda njena porodica koja je na glasu i mocna je u mestu u kojem zive.

Da li bi zbog ovih razloga trpeo nekoga koga ne voli.

Misli da ce odgovor doci brzo sam po sebi bez nekih napora.

To moze da traje neko vreme ali jedan zivot nikako.

Ipak mora biti ljubavi koja je potrebna da bi se brak odrzao pa makar ona i nakon zenidbe dosla.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

• Poruku poslati

19

Subota, 15. Oktobar 2005

sto je najgore ljudi vecina ljudi koji su iz dubine (siromasni, zeljni luksuza) vecina njih se zeni/uaje samo radi para :(

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

20

Subota, 15. Oktobar 2005

Piskota sta ce se desiti kad im se dusa najede i napije tog bogatstva .

Jedan zivot nece trajat nikako mozda par godina.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Social bookmarks