Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

Datum registracije: 13.10.2005

• Poruku poslati

21

Subota, 15. Oktobar 2005

ali sto je najgoreoni nece imati granica naci ce uvijek razloga da pare potrose na nesto svoje nego da daju u dobrotovorne svrhe.. znas.. eno.. cak bezze psa oblace, hej, zivotinju oblace umjesto da obuku narode u africi :(
mislim.. hocu da ti kazem kako su im oci gladne... oni nece imati granica... :( znas.. naci ce razloge... :(
On je jedan,Allah najbolje zna a mi znamo samo onoliko koliko je On htio da znamo, ON najbolje poznaje nase duse i ON zna sta je dobro po nas. :klanja:

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

22

Subota, 15. Oktobar 2005

Da li si razmisljala o tome da mozda njihova srca mogu biti zapecacena.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

Datum registracije: 13.10.2005

• Poruku poslati

23

Subota, 15. Oktobar 2005

pa da, razmisljala sam...naravno.. mislim da su sve nase duse zapecacene .... ?(
ali kod nekog dobro kod nekog lose...
i mislim.. da Alllah najbolje zna sta se krije u našim dushama :)
On je jedan,Allah najbolje zna a mi znamo samo onoliko koliko je On htio da znamo, ON najbolje poznaje nase duse i ON zna sta je dobro po nas. :klanja:

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

24

Subota, 15. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od harunh

Citirano

Orginalno od annonimus

Neznam sta treba ona to da bude "glupa i bogata" ili "lepa i bogata" ? Kad proracunam :D nijedno mi netreba.Vec ce mi trebati ZENA "CASNA I POSTENA".Drugo i ne vidim da treba.

Annonimus, Boziji je zakon, zenitese onakvim kakvi ste vi! (Vjernici s vjernicama...itd.) ;)

@harunh

Na to sam i mislio ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

enko

Početnik

(10)

• »enko« je zabranjen

Datum registracije: 02.02.2003

• Poruku poslati

25

Subota, 15. Oktobar 2005

on lijep i bogat ona lijepa i bogata najbolja moguca kombinacija sve ostalo je prevara

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 16. Oktobar 2005

Enko a zaboravio si ljubav.

Razlog zbog kojeg se mladisastaju.

I onda je kombinacija upotpunjena

enko

Početnik

(10)

• »enko« je zabranjen

Datum registracije: 02.02.2003

• Poruku poslati

27

ljubav postoji,ali od toga se ne zivi.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

28

Tacno je da se od toga ne zivi.Ali ti je to potrebno da bi se sa nekom devojkom ozenio.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

29

U svakom slucaju brak iz ljubavi a posle naka u braku zajedno proracunavaju! :D
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

30

Anonnimuse uzeo si mi rijec iz usta.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

31

Juskos

Ja mislim da je tako,a ako neko moze to da porekne nek izvoli.

faCHo

Učenik

(10)

• »faCHo« je muško

Datum registracije: 25.02.2003

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 17. Oktobar 2005

u braku nisi sam, mozes da veslas i sa dve ruke i da camac ide, koliko dugo, to ne znam...
nekog teoretisanja na ovu temu nema, mislim da se velike razlike u karakteru, bogatstvu,lepoti ne podnose...
moras voleti da bi bio spreman na brak,
ako ljubavi nema na pocetku braka kad ce je imati?

*amela*

Početnik

(10)

• »*amela*« je žensko

Datum registracije: 25.02.2006

• Poruku poslati

33

Nedjelja, 26. Februar 2006

Ta prica je uzasna...nadam se da su ovi slucajevi rijetki... ?(
Sto se tice samog pitanja..pa brak je nabitnija odluka u zivotu..i nema tu puno diskusije..nego puno MOZGANJA!ne mozes se zaletet glavom bez obzira cujes li par lijepih rijeci...treba to dobro ispitati..
Piskota:hadis o kome govoris ide ovako:"Zenu udaju cetiri stvari:lepota,bogatstvo,ugled i vera.Uzmi ovo cetvrto i neces pogresiti."
jer tri prethodno navedene stvari su prolazne..dok ljubav iskrenog vernika/vernice ne moze nestati tako lako..vernik/vernica nece se pretvarati,slagati,potvoriti,ukrasti..nece te obrukati...pa cak iako se ljubav ugasi ako je pored tebe dobar vernik/vernica vi cete se rastati na lijep nacin..ali,to se rijetko dogadja..
neko rece,da pored postenja i ciste duse ne treba nista vise...eh,pa treba-vera..jer verom ce upotpuniti saki nedostatak,svaku prazninu u dusi i karakteru..da ne pricam da se podrazumijeva da vernik/vernica budu posteni...ovo je moj iskren savet od srca..PRVO POGLEDAJTE NE KOJEM JE STEPENU IMANA I NTELIGENCIJE BUDUCI/BUDUCA..ako jednostavno pozurite,lako vas moze stici kazna od Allaha dz.s.,za nepromisljenost...ja kapiram da kad se zaljubis sve bude slatko i sareno..ali pazite..vidite na cemu se temelji ljubav..ako nije u ime Allaha,nece potrajati.. :( ..zato procistite nijjete,i duse.. :D
Hadisi-kudsijj:Rekao je Muhammed,s.a.w.s,:"Dosao mi je moj Gospodar(tj. u snu) i rekao mi:"O Muhammede,uci ovu dovu:"Allahu,molim Te za Tvoju ljubav,za ljubav onog ko Tebe voli i za delo koje ce me odvesti do Tvoje ljubavi."
neka tako i bude.... :)
selam
"A kada se odlucis na Allaha se osloni,On zaista voli one koji se na Njega oslanjaju."

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

34

Srijeda, 15. Mart 2006

BRAK IZ LJUBAVI ILI PRORACUNA

SIGURNA SAM DA JE 80% BRAKOVA SKLOPLJENO IZ NEKOG RACUNA ;( ALI CINI MI SE DA SU RETKI PAROVI KOJI SU SKLOPILI BRAK IZ CISTE, PRAVE I ISKRENE LJUBAVI. NE ZNAM DA LI JE TACNO ALI BAS OD PUNO LJUDI SAM CULA DA KADA SE DVOJE MNOGO, MNOGO VOLE POSTOJI MALA MOGUCNOST DA CE BITI ZAJEDNO? NEZNAM ZASTO JE TO TAKO ALI AKO NEKO ZNA NEK MI ODGOVORI.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

35

Ponedjeljak, 19. Juni 2006

Brak iz ljubavi je mozda danas rijetkost ali ne mora da znaci. Brak iz interesa je danas mozda cesca pojava od braka iz ljubavi. Medju njima ima jedna vrsta braka-brak samo iz strasti-koji je mozda najgora varijanta. Od prethodna dva mozes da imas stete ili koristi, od ovog izmedju sve to i jos mnogo sto sta sto ce te dokusuriti ako nekad budes razmisljao o tome.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

36

Utorak, 20. Juni 2006

Piskoto, djevojcice... shvatices uskoro neke stvari. I katolicanstvo i pravoslavlje zabranjuje blud koliko i islam, i nisu te djevojke ni katolkinje ni pravoslavke, jer da vjeruju u Boga, ma kako zvale svoj nacin ispovjedanja toga, ne bi to radile. Zacudila bi se da znas koliko muslimakni gubi nevinost prije braka, koliko njih otvoreno o tome prica i koliko njih smatra glupim djevojke koje se klone bludi. Plasim se da nas nece biti sve vise, nego sve manje, jer trenutno je sve manje nevinih djevojaka i u islamu kao i u drugim vjerama, a o muskarcima ne smem ni da pricam. Zahvatio nas je odavno taj talas.
Sve cesce se mladi ljudi vjencavaju jer je ona ostala u drugom stanju, i to je jedan vid brakova iz interesa. I ne zalim ih ni malo sto ce cijeloga zivota ceznutljivo gledati zaljubljene parove dok ce oni prati pelene i buditi se pored osobe koju ne vole.
Najtragicnije stvar je sto je sve vise djevojaka (a i momaka) koji ulaze u brak iz meterijalnih razloga. Da stvar bude jos gora, pun je grad matorih, ozenjenih, ruznih, glupih idiota koji imaju novca i kupuju mlade, glupe, naivne i ambiciozne djevojcice. Zao mi je tih djevojcica zbog njihove naivnosti i gluposti. Jos gora stvar u svemu tome je sto ti muskarci vjeruju da mogu kupiti svaku djevojku, pa kada mi takav u gradu pridje ili posalje konobara da pita "sta pijem", najradije bih ustala, uzela stolicu na kojoj sjedim, pa ga udarala po glavi dok krv ne pocne liti, i onda mu rekla "to pijem- krv!"(nego mogu misliti kakva je "splacina" ta njihova krv otrovana egoizmom i gluposcu). A i nisam bas neki snagator :D
Dakako, ko se ozeni iz interesa, sam je sebe kaznio, nije na meni da ga osudjujem, njegovo je pravo da bira. A to sto ja ne bih mogla ni zagrliti nekoga koga ne volim, ili nekoga ko mene ne voli nego je samnom iz interesa, to je vec moja stvar.
Da odgovorim na pitanje koje je postavljeno na pocetku- da li reci zeni da je taj muskarac sa njom iz interesa -Ni govora! Nikako! A evo i obrazlozenja: Znala sam takvih cura, i samo ce te napraviti budalom i izbjegavace te. Jer istinu svako vidi kad-tad, a samo oni koji su suvise slabi da se nose sa istinom nastavice da zive u lazi. Zna ona da on nju ne voli, ali laze tebe a time i sebe, jer radije ce da trpi to ponizenje nego da bude sama. To sto toliko prica o njemu odraz je njene nesigurnosti, i pokusava da ubijedi tebe a i sebe da on nju voli, da osjeca sigurnost u njegovu ljubav ne bi pricala toliko o tome. Da je jaka davno bi se trznula i provjerila da li je stvarno voli, kao i sve pametne djevojke, a kad jednom to dokaze neopozivo, mozes imati povjerenje u nekoga. Ovako, ne mozes srnu nauciti da bude lav, ja sam bila u slicnoj situaciji vise puta, ali sam odustala. Takvu osobu i da pristanes licno da preneses preko rijeke na svojim plecima, ona ce reci da je previse umorna da se drzi za tebe, a to je izgovor, kao i sve drugo u zivotu tih osoba, ona jednostavno ima strah od onoga sto je ceka na drugoj obali- ima strah od zivota.!

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

37

Utorak, 20. Juni 2006

Brak?!??...hmmm...shta je to?!! :( ?( :rolleyes: 8o o|
SVJETLOST

38

Utorak, 20. Juni 2006

Rijec od cetiri slova. I jos ponesto...
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

39

Utorak, 20. Juni 2006

Piskota pretpostavljam da zivis negde u inostranstvu i
bas me iznenadzuje taj komentar u kome uplices brigu
i paznju ljudi koji paze svoje ljubimce.Cudi me da si previdela sve akcije koje se vode javno o prikupljanju sredstava upravo u humanitarne svrhe izmedzu ostalih bas narodu u Africi.Narod na zapadu je neverovatno humanitaran i nemozes nista negativno reci o tome.I za N.P. su se prikupljala srestva novcano i materijalno iz svih drzava gde zivi nas narod gde je to zavrsilo neznamo ali pretpostavljamo ;) .
Drugo sto kazes da samo dragi nam i milostivi Allah zna sta se desava u nasoj dusi nije tacno jer i mi to znamo, ali kako neka od cura rece mi smo kukavice
i strah nas je pogledati lazi i zabludi u oci to je vec nesto drugo.Postujem samo brak koji se zasnovao u-od ljubavi i nista vise.Lepota je mnogo vazna i dobre duse vole i nemogu odoleti da ne uzdahnu kad prodze neka lijepa osoba.Verovala ili ne puno je devojaka koje jos nisu imale momka a starije su od tebe.
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

40

Utorak, 20. Juni 2006

Mislim da je svaki brak reziltat ljubavi i preracuna. Uvijek nas privuce nesto ka osobi, za koju se odlucimo, npr. ugled, ponasanje, izgled, kompletno bice ili prosto papiri :D. Ljubav u konvencionalnom smislu postoji samo jedno kratko vreme, posle se pretvara u postovanje, sto je po meni puno bitnije nego zaljubljenost. Postovati nekoga je, kao sto galaksija rece a ja parafraziram, da dozvolis nekome bez ikakvog straha da vesla zajednicku ladju a da se ne bojis propasti.

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Social bookmarks