Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

41

Srijeda, 21. Juni 2006

"Cetiri elementa dolaze u obzir i utjecu na covjeka prilikom odabiranja odredjene osobe za zenu: ljepota, porijeklo, bogatstvo i moralni kvaliteti (vjera). A ja ti preporucujem da pazis na moralne i dusevne kvalitete i da trazis takvu zenu." (Buhari)

Lijepota je prolazna, a opet dzaba covjeku lijepa zena ako su stalno prisutne svadje. Zar nije lijepse imat prosjecnu zenu pa se slagati s njom i zivjeti u razumijevanju, postovanju i ljubavi nego imati ljepoticu s kojom ce se cvojek svadajati? Porijeklo nekima znaci puno jer se obicno, po meni, zasniva na nekom ugledu ili bogatstvu. Ne mora znaciti da ce osoba iz ugledne porodice biti ista kao i njeni preci, rodjaci. Moze se desiti da bude drugacija i da opet dodje do problema. Sto se tice bogatstva citao sam jedna hadis gdje se otprilike kaze: ko ozeni zenu zbog bogatstva zadestiti ce ga siromastvo. A moralni kvaliteti (vjera) su jako vazni. Jer ako je zena dobrog ahlaka muzu ce biti lakse kada bude odsutan. Bice sigurniji, znace da takva zena nece pustati nikoga u kucu, da ce se brinuti o djeci, a ne da kao neke ide po komsiluku i ispija kafe, u pitanjima vjere ce se slagati, nece ga nagovarati na cinjenje harama, opominjati ce ga kada krene da ucini nesto lose... Ima hadisa u kojima se kaze da ce Poslaniku, s.a.v.s., na najblize biti na buducem svijetu onaj ko bude imao najljepse ponasanje i dobar odnos prema drugim ljudima.

:D

:klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

42

Srijeda, 21. Juni 2006

IZ PRORACHUNA!!!

nema danas vishe ljubavi,niko te ne voli kad si down i kad si sam!!! :]
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

43

Četvrtak, 20. Juli 2006

Naravno brak iz proracuna.
Od ljubavi se ne zivi.
Sta ce mi momak koji nema puno para, besno auto, lepu kucu, da me izvodi po restoranima, raznim putovanjima, da mi kupuje skupe poklone.....

Oprostite sto sam bila iskrena... ;)

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

44

Četvrtak, 20. Juli 2006

covek je sa jednom osobom zajedno zato sto mu je lepo sa njom,ne mora da znaci da bas je uvek voli... zivot je prekratak da bi se samo jedna osoba volela.

raznorazne boje oko tebe a ti samo vidis crno... svakome treba da je lepo onako kako on zamislja da mu je lepo.i ako tvoja drugarica misli da joj je lepo onda joj ne otezavaj zivot.molim.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

45

Četvrtak, 20. Juli 2006

Citirano

Orginalno od ajla
Od ljubavi se ne zivi.
Sta ce mi momak koji nema puno para, besno auto, lepu kucu, da me izvodi po restoranima, raznim putovanjima, da mi kupuje skupe poklone.....

Oprostite sto sam bila iskrena... ;)

Biti sponzorusa je danas znaci IN.
Švico draga, kuda ovo vodi...
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

46

Četvrtak, 20. Juli 2006

o| o| o|

beba20_

Početnik

(10)

Datum registracije: 19.07.2006

• Poruku poslati

47

Petak, 21. Juli 2006

Nekim ljudima je bolje uzet cistacicu nego se ozenit dodje im jeftinije.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

48

Petak, 21. Juli 2006

Bux, zaista lijep uvod u temu ali je danas sve vise onih kojima je taj hadis prisutan na jeziku ( naravno, ne kazem za tebe) ali traze nesto drugoooo..

Johhny:

Citirano

nema danas vishe ljubavi,niko te ne voli kad si down i kad si sam!!!

Pa.....Nije bash tako...Bash zato se i stupa u brak da tvoj bracni drug bude s tobom kad drugi nisu uz tebe..
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

49

Subota, 24. Februar 2007

Zanimljivo...

Pa,postoje razliciti razlozi za stupanje u brak.Najcesce su to isti oni razlozi zbog kojih se stupa,najpre,u vezu.Neko ulazi u brak zato sto se plasi samoce,neko sa iskrenom namerom zbog ljubavi,neko zbog licnosti osobe sa kojom je,vecina zbog lecenja svojih komplexa(na zalost) ;(
Ne kazem da ne postoje brakovi sklopljeni iz ljubavi,ali mislim da to u osnovi moze da bude samo brak sklopljen i protkan islamskim principima,tj.jedan islamski brak.Ostali brakovi,uz duzno postovanje prema onima koji su u takvim brakovima,mislim da su nepotpuni i ne traju dugo(inace vise lici na mucenju u braku,nego na pravi brak).
Da skratim :) Za brak se ne trazi savrsena osoba,ali je potrebno (bar tako mislim) da obe strane daju sve od sebe i,koliko je to moguce u ljudskim mogucnostima,budu"savrsene" ;)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

50

Subota, 24. Februar 2007

Citirano

Orginalno od ajla
Od ljubavi se ne zivi.

Sve sto sam mislio o ajli, ustvari je istina, eto i sama priznaje.
Ajla, pa sto pominjes da je samo prva ljubav iskrena, sto se secas samo prve ljubavi, sta ce ti ljubav kad sama kazes da si sponzorusa, kad kazes da se od ljubavi ne zivi?Ti se udaj za dedu, sa ogromnim stomakom, koji jedva izlazi iz besnih kola, cija je glava k'o SSSR, al ne mesaj nikad ljubav sa tim, ljubav sa tim nema veze.
Brak iz interesa je zatvor, prepun problema, glume i licemerja.
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

51

Subota, 24. Februar 2007

Aka Emir Aljovic ti se uhvatio mene kao PIJAN PLOTA ;) al ajd da ne ostanes uskracen bez odgovora.

Kao prvo nigde nisam pominjala da je prva ljubav iskrena vec sam govorila da se samo jednom moze voleti iskreno a to moze biti i peti ili stoti put a moze i prvi zavisno od situacije ;) A kao drugo mozes ti mene nazivati i sponzorusa i kako god hoces mene bas briga ja zivim zivot onako kako to meni najvise odgovara a naravno da cu kada budem htela da stupim u brak DOBRO proracunati jer kao sto vec rekoh od ljubavi se ne zivi stoga mi je bolje opredeliti se za ovu drugu varijantu a boze moj nisu svi bogati ljudi stari, debeli..... ima ih itekako bogatih, lepih, vaspitanih, mladih....
Verujem da je veci procenat brakova sklopljen iz ovog ili onog INTERESA.... ali je ipak neki interes u pitanju ;)

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

52

Subota, 24. Februar 2007

Ajla, nisam se uhvatio ja za tebe, nemam nista protiv tebe, al imas brate stavove, ocajne. E, tih stavova sam se ja uhvatio kao 'pijan plota'. :)
U braku ne postoji ovaj ili onaj interes, ima samo jedan interes.
A taj interes moze da bude ili bogatstvo, ugled, polozaj.
U pravu si ti za ono da je 80% brakova iz interesa, zbog razmisljanja kao tvog ili slicnog.

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

53

Subota, 24. Februar 2007

Aka EmirAljovic koliko god da su moji stavovi ocajni ili ne, tebe niko ne prisiljava da ih prihvatis. To su neka moja licna razmisljanja ako su losa za mene su, ako su dobra isto za mene.

A tebi zelim da sklopis insallah brak iz 100% ciste ljubavi i sve najlepse ;)

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

54

Subota, 24. Februar 2007

Citirano

Orginalno od ajla
A tebi zelim da sklopis insallah brak iz 100% ciste ljubavi i sve najlepse ;)

I ja tebi to zelim, pusti ti neke tamo interese, ljubav je motor, pokretac zivota:)

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

55

Subota, 07. April 2007

LJubav,ljubav je smisao zivota,prica mi covek za sankom dok cigaru mota..;)

Ljubav je pokretac,slazem se.Al' i mercedes je pokretac i transporter i sve ..Devojke danas vise vole ovaj da ih pokrece mercedes nego ljubav.Obicno idu sa bogatim,a vole siromaha i placu za njim.Ovo kad kazem siromah mislim samo materilalno..
Najveci siromasi ovde su ipak sponzoruse.
Ajla,ti za jedan stepen kvaris "savrsenost" Svicarske..
Zato merlin kaze ono "skoro pa savrsen"..;)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

• »seherzada« je žensko

Datum registracije: 08.09.2006

• Poruku poslati

56

Subota, 07. April 2007

Citirano

Orginalno od Roneldinho
LJubav,ljubav je smisao zivota,prica mi covek za sankom dok cigaru mota..;)

Jednom sam ovo rekla i opet to kazem,ljubav jeste smisao zivota i ukoliko nje nema onda je sve drugo nebitno,mercedes,pare...
BUDIMO REALNI ... :D

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

57

Subota, 07. April 2007

Citirano

Jednom sam ovo rekla i opet to kazem,ljubav jeste smisao zivota i ukoliko nje nema onda je sve drugo nebitno,mercedes,pare...

Upravu si seherzada. ?(

Kad sam bio u Pazar...prvo sta devojke pitaju jeste 'Sta vozis'? :))

Sad je tesko nabavit devojku ako nemas dobar auto. Nece nijedna da hoda peske. ;)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

58

Subota, 07. April 2007

Puno stvari u zivotu prije braka izgleda drugacije od zivota u braku. naravno, ne treba zanemariti i materijalnu stranu, drustveni status i sve to, ali osnova svakog odnosa mora biti zasnovana na ljubavi. kada covjek ima problema u braku ni sam ne zna koliko imetka bi potrosio da nestane toga.
Ne znam sta li Ajla zamislja? Zar mislis da bi ti muz kupovao lijepe poklone, vodio na gala ruckove ako te ne voli? Ne bi sigurno! Dakle, osnova svega u zivotu je ljubav.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

59

Subota, 07. April 2007

Sigurno da jeste ljubav smisao zivota..Ja necu bit' sa devojkom koju ne volim i za koju nisam siguran da me voli.E sad kolko se ona dobro pretvara..;)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

60

Subota, 07. April 2007

Svaki brak je u neku ruku iz proracuna, tj. interesa. Ali to nije a priori lose. Na primer, ko god ulazi u brak ima u vidu to da ce njegov supruznik da bude majka ili otac njegove dece. To znaci da se u brak, izmedju ostalog, ulazi iz sopstvenog interesa za decom.
Svakome od nas je potrebna ljubav i paznja osobe suprotnog pola. I od osobe koju volite ocekujete da vam uzvrati ljubav i paznju, tj. ocekujete da vam u braku ispuni ovaj, slozit cete se, licni interes. I tako dalje da ne nabrajam, skoro sve stvari su prozete nekim licnim interesima.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Social bookmarks