Niste prijavljeni

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

81

Ponedjeljak, 16. April 2007

Pa ljubav i u dobru i u zlu,ne može ti ljubav varirati zavisno od ćeifa ili raspoloženja jednog od vas,i kad me muž bude sekirao ja ću ga voleti;)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

82

Pa to jeste tako, ali to je ona ljubav koja je u dubini srca, koju ne moze utihnuti nikakva svadja. Muz okrene glavu od supruge i supruga od muza, ljuti, hujljivi, a jedva cekaju ovoje da jedno od njih popusti. Dok ima ona, da tako kazem 'povrsinska ljubav', e ta moze splahnuti shodno situaciji.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

83

Ljubav je jedna,ne postoji površinska jer to onda automatski nije ljubav!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

84

E, pa vidite, kako ste vi zene uvijek spremne da se suprotstavljate. Ljubav je filozofija i svako ima pravo na svoje misljenje be z obzira koliko se ono ne slagalo sa nasim.

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

85

Utorak, 17. April 2007

Cisto iz ljubavi!!!
A to iz interesa,proracuna...ma to se primeti kad tad. Mozda ne u prvim mesecima,ali istina je ta koja uvek ispliva na povrsinu, jer prava osecanja je tesko tako dugo prikrivati.
Mada ima izuzetaka, postoje jako hladnokrvne osobe; vestice-za zene a za muskarce ne znam kako bih rekla
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

86

Utorak, 17. April 2007

Pa mozda bi mogla kazat VESTAC, ilj MUSKA VESTICA ;)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

87

Četvrtak, 23. August 2007

Brak iz ljubavi ili proracuna?

...ja bih dodala jos - iz inata. I toga na zalost ima...barakova iz inata. :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

88

Jo ja ne verujem da mnogo razumnih ljudi sklapa brak samo iz inata,mislim da je to jako nepromišljeno ?( Šta kad shvate da su ušli u brak sa nekim za koga ne znaju uopšte da l' će moć' da vole,poštuju,grade život sa njim...rađaju decu ?(

Ludosti svakakvih,evo ovih meseci smo svedoci epidemije udaja,ženidbi itd. i daj Bože da jsu kod svih njih promišljenost i i iskrena ljubav bila glavni razlog tog koraka.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

89

Nisam primetio , oprostite ako gresim, da je neko pomenuo brak za papire. Gde je tu ljubav?
Da li to opravdavate?
Da li bi to ikada uradili? 8)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

kalbi

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.12.2009

• Poruku poslati

90

Nedjelja, 03. Januar 2010

muskarac iz"price"laze i sebe i druge,a sve to iz prostih razloga:biti u braku s nekim,a ne voleti ga nemoguce je.ili,ne mora je voleti,mora bar nesto osecati prema njoj.znaci,laze.svi koji su u braku,ili su bili,to odlicno znaju.brak i veza su dva potpuno razlicita pojma.iz svog licnog iskustva znam da dok postoji i najmanji trag nekog osecanja,brak opstaje.a i zene iz price je obicna guska.da,bas tako.jer svaka zena tacno oseti kad je voljena,a kad prestaje da bude.nazalost,ja sam imala to bolno iskustvo.usla sam u brak i ni sanjala nisam da on ustvari zeli da ozeni devojku koju svi znaju kao dobru i postenu,a najpre kao vernicu.dakle,vreme je za zenidbu,imamo sve predispozicije za dobar brak,itd.a sta je osecao,to ni sad ne znam.tri godine sam trpela razne uvrede,gluposti,neke stvari koje nisam mogla ni da zamislim da ce mi se desiti(iskreno,nisam zasluzila,ali nebitno).jednom recju,posedovala sam sve osobine zene po islamu,a nisam imala nikakva prava iste.mozda zvuci glupo,ali sam i tada osecala nesto prema njemu.bio mi je prvi momak,imam dete sa njim,a od svih dozvoljenih stvari Allahu je najmrzi razvod braka.vremenom sam uvidela da niko nije vredan mojih suza,iskrenosti,svega sto sam u taj brak unela cistog srca,pa cak ni otac mog deteta!skupila sam svoje dostojanstvo i otisla.i nisam se pokajala

91

Utorak, 05. Januar 2010

Osnova dobrog i uspesnog braka jeste ljubav i to iskrena ljubav. Akcenat stavljam na ovo iskrena jer iz takve ljubavi se supruznici uzajamno postuju, imaju razumevanja, saslusaju uvijek jedno drugo, postuju i vrline i mane onog drugog, zajedno koracaju naprijed, radjaju decu iz te ljubavi i odgajaju ih u zdravom prodicnom okruzenju...

Sve drugo je sarena laza.

Znamo ko u sarene laze veruje.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

samir1

Početnik

(10)

• »samir1« je muško

Datum registracije: 21.05.2009

• Poruku poslati

92

Utorak, 05. Januar 2010

iskrenost

iskrenost velika rijec
islam je spas

NatasaNP

Početnik

(10)

• »NatasaNP« je žensko

Datum registracije: 02.08.2009

• Poruku poslati

93

Utorak, 05. Januar 2010

Svaka ti cast na hrabrosti. Ti nisi uradila nista drugo vec si samo sacuvala svoje LJUDSKO DOSTOJANSTVO.
I drago mi je sto nisi sebi dozvolila da neko manipulise ni tobom ni verom u tebi.A brojni su slucajevi gde se razni kompleksasi i ljudi nesigurni u sebe i kao coveka i kao MUSKARCA stite "verom" i pozivaju na "veru" onda kad to njima odgovara.
A kad biju i mlate onda zaborave i na Alaha i na Islam.
Sete ga se samo kad njihovi interesi budu ugrozeni(npr. kad zena zapreti razvodom). U Pazaru je toga dosta i pozivam zene da ni u kom slucaju ne dopuste da neko od njih pravi otirac za noge vec da znaju da njihovo LJUDSKO DOSTOJANSTVO nema cenu.
Pri tome ne mislim samo na fizicko nasilje vec i na verbalno tj. na omalovazavanje i slicno. Zenu koja to sebi dopusti ne ceni ni taj koji joj to priredjuje a vremenom prestaje da ceni i samu sebe.

samir1

Početnik

(10)

• »samir1« je muško

Datum registracije: 21.05.2009

• Poruku poslati

94

Petak, 08. Januar 2010

pitanje ljepsoj polovini sta moze biti razlog zeni u braku za ;lazima
islam je spas

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

95

Utorak, 12. Januar 2010

Nadam se da ce ovaj odgovor zadovoljiti vecinu: " Zivot je lep, a njegov ukras je Dobra Zena "
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks