Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Mono

Zlatna sredina

(10)

• »Mono« je autor ove teme

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

1

Srijeda, 06. Februar 2008

Britanija dopustila poligamiju muslimanskim državljanima

Utorak, 05 Februar 2008

Vlada Velike Britanije je proglasila da poligamni muslimanski brakovi mogu biti formalno priznati, iako je mnogoženstvo i dalje zakonski nedopustivo. Uvjet priznanja je da poligamni brak bude sklopljen u zemlji gdje je takvo nešto legalno. Za prvu ženu muž će dobivati 'državnu subvenciju' od 92 funte, a za svaku sljedeću tek trećinu tog iznosa, tj. 33 funte. Ako muškarac ima četiri žene, što je i najveći mogući broj koje može oženiti prema muslimanskim propisima, godišnje će utržiti 10.000 funti državnog novca. Daily Mail...

http://bhmuslimmonitor.info/ba/vijesti-i…-dr-avlj-2.html

http://www.dailymail.co.uk/pages/live/ar…e#StartComments

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

2

Ih tu dozvolu je najlakse dobit, ali dal ce ti sad zena dopustit to je vec mnogo teze :D

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

3

hic him ga nefala za tu dozvolu. dzaba ti sto vlada, pa i savjet bezbjednosti ujedninjenih nacija i parlamentarna skupstina evrope, ako zena ne dozvoli nista od toga... treba bit hrabar :( :(
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od Jastreb
... treba bit hrabar

haj to kazi tvojoj zeni, pa nam javi sta je bilo (ako prezivis) :D

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

5

Ako je u redu da covek moze imati vise zena automatski postaje u redu da i mi zene imamo vise muzeva np: 3 ili 4 ;) 8) Sta mislite o tome gospodo? :D

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

6

Imam osecaj na osnovu tvog pisanja da tebi ni 3-4 ne bi bilo dovoljno, ili se varam?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

7

varas se administratore, njoj bi i jedan bio dovoljan, al valjatan... ;)
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Mono

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od ajla
Ako je u redu da covek moze imati vise zena automatski postaje u redu da i mi zene imamo vise muzeva np: 3 ili 4 ;) 8) Sta mislite o tome gospodo? :D

To je ne moguce!Zbog cega evo naprimjer kad zena zatrudni kako ce da se zna ko je otac,DNK?Kosta oko 35 000 dinara za jednu osobu??!!!Sta ako svi hoce dijete u isto vrijeme dijete??Ako samo hoce po dvoje djece ona ce biti trudna 8 godina uzastopno,ako ih je cetvoro!!Sta ako hoce vise dijece???

Zena ima menstruaciju tada su zabranjeni polni odnosi izmedju muza i zene??Sta ce oni da rade?!!Tokom trudnoce mora da se pazi,ne moze stalno,...

Nakon trudnoce ne moze otprilike 40 dana,sta ce oni da rade,a znamo da muskarci obicno imaju vise strasti nego zene??!!...

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od Mono

Citirano

Orginalno od ajla

To je ne moguce!Zbog cega evo naprimjer kad zena zatrudni kako ce da se zna ko je otac,DNK?Kosta oko 35 000 dinara za jednu osobu??!!!Sta ako svi hoce dijete u isto vrijeme dijete??Ako samo hoce po dvoje djece ona ce biti trudna 8 godina uzastopno,ako ih je cetvoro!!Sta ako hoce vise dijece???

Zena ima menstruaciju tada su zabranjeni polni odnosi izmedju muza i zene??Sta ce oni da rade?!!Tokom trudnoce mora da se pazi,ne moze stalno,...

Nakon trudnoce ne moze otprilike 40 dana,sta ce oni da rade,a znamo da muskarci obicno imaju vise strasti nego zene??!!...

Vidim Mono da si vec razmisljao kako da ubedis svoju zenu :D

Samo se pitam sta ce ti ta dzehenem na zemlji ? :)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od ajla

To je Zakir Naik odlicno objasnio u knjizi Odgovori na zablude o islamu na str.54.

Izmedju ostalog i zbog sljedeceg:
1.u svijetu je broj muskaraca manji nego broj zena.
2.prosjecan zivotni vijek zena je veci nego muskaraca
3.po prirodi i urodjenom nagonu, covjek je sposobniji za poligamiju nego zena za poliandriju
4.s bioloske strane, covjek lakse obavlja obaveze supruznika nego zena supruge, zbog menstrualnog ciklusa i svega drugog...
5.zena koja ima vise muzeva podloznija je venericnim bolestima koje su seksualno prenosive.

itd.itd.itd. :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od Altuna

Citirano

Orginalno od ajla

To je Zakir Naik odlicno objasnio u knjizi Odgovori na zablude o islamu na str.54.

Izmedju ostalog i zbog sljedeceg:
1.u svijetu je broj muskaraca manji nego broj zena.
2.prosjecan zivotni vijek zena je veci nego muskaraca
3.po prirodi i urodjenom nagonu, covjek je sposobniji za poligamiju nego zena za poliandriju
4.s bioloske strane, covjek lakse obavlja obaveze supruznika nego zena supruge, zbog menstrualnog ciklusa i svega drugog...
5.zena koja ima vise muzeva podloznija je venericnim bolestima koje su seksualno prenosive.

itd.itd.itd. :O

Altunu covek nemora ubedjivat, ona ce ga sama terat, blago mu se :D

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od SmokyP

Altunu covek nemora ubedjivat, ona ce ga sama terat, blago mu se :D
[/QUOTE]

Aaaaa, ja sam to na vrijeme rascistila. Dodjite kod mene na cas da vas posavjetujem kako... 8) :))
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Alija Izetbegovic prije nego sto je preselio dao zadnji intervju.

Gospodine Izetbegovic, vi ste se zenili 4 puta u zivotu, dali bi ste se zenili odjednom sa 4 zene kako vam to serijat dozvoljava?

Izetbegovic: Sta ce mi ta dzehenem na zemlji

Jes da je tad bio ostaro oslabio al covek je imao iskustva :D
Da mu Allah podari dzenet.

Mono

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od SmokyP

Citirano

Orginalno od Mono

Citirano

Orginalno od ajla

Vidim Mono da si vec razmisljao kako da ubedis svoju zenu :D

Samo se pitam sta ce ti ta dzehenem na zemlji ? :)

Ma moja zena nije nasa,hoce sama da mi nadje jos jednu.!! ;) 8o :D

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

15

Nekako i razumem muskarce koji se nisu ni jednom zenili da mastaju o "haremu" ali ne razumem ozenjene kako im samo to pada na pamet :) kao da je lako sa zenama izaci na kraj :)
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

16

Što se zakona tiče, što ne bi bili priznati poligamni brakovi ako su do sad priznate vanbračne zajednice, homoseksualne zajednice i sl. To je demokratija, nek svako živi kako hoće, ako to ne ugrožava druge.
U ovom slučaju ta mi nagla tolerancija miriše na neku smutnju.

A što se tiče ovih šala u vezi poligamije, mislim da ova tema uopšte nije smiješna.

Citirano

Jesu li ove dvije stavke ovog učenjaka njegov argument i logički zaključak ili su konkretno iz nekog hadisa?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Akica_

Početnik

(10)

• »Akica_« je žensko

Datum registracije: 03.02.2008

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 07. Februar 2008

Selam

Hmmm bas cudo.Da su to Britanci dozvolili.Mora da im treba nafta :D

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od SmokyP
Alija Izetbegovic prije nego sto je preselio dao zadnji intervju.

Gospodine Izetbegovic, vi ste se zenili 4 puta u zivotu, dali bi ste se zenili odjednom sa 4 zene kako vam to serijat dozvoljava?

Izetbegovic: Sta ce mi ta dzehenem na zemlji

Jes da je tad bio ostaro oslabio al covek je imao iskustva :D
Da mu Allah podari dzenet.

Halali brate ali mislim da si nesto permutovao u ovom postu...naime rahmetli Alija se nikada nije zenio 4 puta a navedeni intervju je izasao u START-u i ide doslovce ovako:
...
-Da Vas zdravlje sluzi,biste li pristali da,prema serijatu,imate vise zena?

-NE,sto bi mi,uz sve druge nevolje,trebao i taj pakao na zemlji?
...

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

19

Citirano

Orginalno od Mono

Utorak, 05 Februar 2008

Vlada Velike Britanije je proglasila da poligamni muslimanski brakovi mogu biti formalno priznati, iako je mnogoženstvo i dalje zakonski nedopustivo. Uvjet priznanja je da poligamni brak bude sklopljen u zemlji gdje je takvo nešto legalno. Za prvu ženu muž će dobivati 'državnu subvenciju' od 92 funte, a za svaku sljedeću tek trećinu tog iznosa, tj. 33 funte. Ako muškarac ima četiri žene, što je i najveći mogući broj koje može oženiti prema muslimanskim propisima, godišnje će utržiti 10.000 funti državnog novca. Daily .

Jel zna neko koliko je to 92 funte i 33?Isplatil se zenit ili jok :D ?Sigurno se misli na dnevni iznos subvencije?

Ja neznam nijednu zemlju gde je poligamija zakonom dozvoljena osim valjda u Saudiji?Imal jos takvih zemalja?
Nije mi jasno sta mislie kada kazu formalno priznata poligamija,ali zakonom i dalje nije?Zar formalno nije i zakonski? :rolleyes:

La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

20

Citirano

Orginalno od Zulfikar

Citirano

Orginalno od Mono

Utorak, 05 Februar 2008

Vlada Velike Britanije je proglasila da poligamni muslimanski brakovi mogu biti formalno priznati, iako je mnogoženstvo i dalje zakonski nedopustivo. Uvjet priznanja je da poligamni brak bude sklopljen u zemlji gdje je takvo nešto legalno. Za prvu ženu muž će dobivati 'državnu subvenciju' od 92 funte, a za svaku sljedeću tek trećinu tog iznosa, tj. 33 funte. Ako muškarac ima četiri žene, što je i najveći mogući broj koje može oženiti prema muslimanskim propisima, godišnje će utržiti 10.000 funti državnog novca. Daily .

Jel zna neko koliko je to 92 funte i 33?Isplatil se zenit ili jok :D ?Sigurno se misli na dnevni iznos subvencije?

92 funte = 123 €
33 funte = 45 €

ne isplati se :D

Social bookmarks