Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško
  • »hobbes« je autor ove teme

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 20. Decembar 2002

BUGARSKA FILHARMONIJA

Danas Bugarska filharmonija ponovo gostuje u našem gradu.
Da li ih je gledao neko prošle godine? Kakvi su bili?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 20. Decembar 2002

Nisam gledao prošle, ali ove godine, ako Bog da, hoću...

P.S.Ovom prilikom se setih pokojnog Predraga, nastavnika muzike. Niko kao on nije umeo da napravi atmosferu u publici... da se muva ne čuje, da se semenke i ostale zanimacije ne grickaju za vreme koncerta, da aplauz ne ide usred izvođenja numere, već na kraju. :O (ovako bi izgledao onaj koji se ne bi pridržavao njegovih upustava) Mislim da će se njegovo odsustvo osetiti i večeras... nažalost ;(

ULAZ je slobodan a koncert počinje u 19:30 !!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

3

Subota, 21. Decembar 2002

Bio koncert.
Izvođači su malo kasnili, pravdali su se tehničkin problemima na granici.
Koncert je počeo sa oko sat vremena zakašnjenja.
Odsvirali su svih dvanaest stvari koje su bile na programu.
1. Belini: Norma (Uvertira)
2. J.S.Bah: Svita za flautu
3. Đ. Rosini: Grabljiva svraka
4. J.Brams: Mađarska igra br.5II stav
5. J.Štraus: Slepi miš(uvertira)
6. J.Štraus: Anem(polka)
7. J.Štraus: Picikato(polka)
8. J.Štraus: Kajzer(valcer)
9. J.Štraus: Trik-Trak(polka)
10. J.Štraus: U lov (polka)
11. J.Štraus: Na lepom plavom Dunavu(valcer)
12. J.Štraus: Radecki marš

Orkestar je nastupao pod sigurnom palicom Svilena Simeonova.
Sal je bila poluprazna, publika korektnija čini mi se nego što inače zna da bude kad su ovakve manifestacije.
Koncert kakav se u Pazaru retko dešava i šteta ga je bilo propustiti.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

U sali je i pored toga što je bila poluprazna imalo i onih koji nisu trebali da dođu... U toku izvođenja valcera Kajzer, salom se prolomlo glasno kijanje, toliko glasno da su i sami izvođači počeli da se smeškaju ali na sreću... sve se završilo na tome (niko ne reče: Nazdravlje!!!) Ispred mene je bila jedna grupica mladih koji su za svo vreme koncerta pijuckali neki "Sprajt" koji je išao iz ruke u ruku... u jednom trenutku, iz flaše "Sprajta" do mene je dopro onaj poznati vonj "domaće brlje" kome sigurno nije bilo mesta na ovom koncertu, kao ni onima koji su ga doneli...Međutim, sve u svemu, čak ni to nije uspelo da pokvari veoma dobar utisak koji je ostavila Bugarska filharmonija svojim nastupom kao ni utisak da je publika ipak bila korektnija nego smo navikli u ovakvim prilikama.

Još par detalja... (bode mi oči 8) )

Dok smo čekali da koncert počne, u sali je bila ekipa TV Jedinstvo i ekipa RegionalneTV... a onda je ekipe TV Jedinstvo nestalo...Snimatelj Regionalne TV postavio je mikrofon tačno do nogu dirigenta Simeonova, a shvatio je da je pogrešio tek nakon što je od istog bio izmeren od glave do pete (zajedno sa mikrofonom), nakon čega je mikrofon brzom brzinom sklonjen sa dirigentskog postolja.
Hobbes reče da je koncert kasnio sat vremena, a ja ću da dodam još jedan detalj... pet minuta pred stvarni početak koncerta u koncertnu dvoranu su ušli predstavnici Skupštine Opštine koji su očigledno bili upućeniji od nas ostalih kada će koncert da počne i to vreme čekanja sigurno bolje iskoristili od nas koji smo sedeli u toj prohladnoj dvorani...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

5

Ha kamerman je priča za sebe.
Da li si primetio kad je pokupio kablove od mikrofona i elegantnim pokretom ih zafrljačio na binu.

Istakao bih odličnog dirigenta kojem očigledno nije prvi put da nastupa u ovakvim uslovima pa se potrudio da osvoji publiku malim trikovima...

Vrhunac je bio u Radecki maršu kad je malo dirigovao salom a malo orkestrom.

Što se tiče kašnjenja normalno je da su za njega opštinari kao organizatori znali.
Za kašnjenje sam i ja čuo preko svojih izvora iz muzičkih krugova :) (a mobilni su zakon) tako da sam došao malo kasnije (oko osam) pa sam čekao samo pola sata.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 24. Decembar 2002

Mogu samor ec da mi je zao sto sam ovo propustio a chuo sam da je bilomnogo interesantno al hairli bilo dako bude jos ovakvih stvari kod nas ....
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Social bookmarks