Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1

Petak, 29. Septembar 2006

Burhan Saban

Oni koji vole slusati (i gledati ;) ) Burhana Sabana mogu posjetiti njegov sajt www.burhansaban.com na kome se nalaze i njegove brojne fotografije...intervjui,spotovi i ostalo.

Volite li slusati Burhana? Svidja li vam se vise "stari" ili ovaj "novi"Burhan koji ne izvodi samo ilahije?
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

2

Petak, 29. Septembar 2006

Burhan Saban... sta reci... nekada hafiz, a sada POP... pjevac... ne bi me cudilo da u buducnosti ostane i bez ovog "pjevac"... tesko onima koji su uputu zamijenili razvratom, mijesanjem sa golokrakim curama i islam prodali za dzahilijjet...

Rekao je Allahov Poslanik s.a.w.s.: "Trojica su najmrzi Allahu: Bezboznjak (bogohulnik) u Haremu, onaj ko u islam zeli uvesti obicaj iz dzahilijjeta i onaj ko na nepravedan nacin prospe covjekovu krv da bi i on prosuo njegovu." (Buhari)

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 30. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od Ibnul_Qajjim
"Kada trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled!"

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

4

Velika je razlika izmedju trazenja (istrazivanje) mahana i jasnog i javnog cinjenja grijeha i pozivanje masa u njeg. Ovo prvo je zabranjeno, a protiv ovoga drugog je dzihad obavezan, rukom, jezikom, srcem.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

• Poruku poslati

5

U medjuvremenu skontah da je bolje da nista ne kazem .
bezi-makse , sedi-savi' se !
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 01. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od rifche_golup
U medjuvremenu skontah da je bolje da nista ne kazem .
bezi-makse , sedi-savi' se !

Vala Rife, taman tako.

A Burhan... pssss... sta da ti kazem... U jednom trenutku zivota su mi mnogo znacile one njegove ilahije, posle mi i nisu bile nesto posebno jer sam cula mnogo bolje, tj. neke koje meni vise leze, ali i sad volim da ih cujem. Nekako su mi se tekstovi ilahija koje je on izvodio tad najvise svidjali. Ovo sto sad radi... pssss... nije mi uopste suplje, ima neceg u tom. Nije bas da mi se nesto mnogo svidja, al valjda i tim neko treba da se bavi. A u to je l hafiz-nije l hafiz, ne bih da zalazim.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

7

..prije par god. sam bas prisustvovala jednom koncertu ilahija i kasida "Dodji Najdrazi" i moram da kazem da je stvarno bilo lijepo to cuti..

..ostalo stvarno neznam..tek sam sad posjetila stranicu i ponesto procitala o burhanu..
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

8

Svidjaju mi se njegove ilahije...Burhan ima prelijep glas.
Pesma 'Kisna dova' mi je jedna od omiljenih.
Sve ostalo...kao sto rifche rece :

Citirano

...bolje da nista ne kazem...bezi-makse, sedi-savi' se
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od Ibnul_Qajjim
Burhan Saban... sta reci... nekada hafiz, a sada POP... pjevac... ne bi me cudilo da u buducnosti ostane i bez ovog "pjevac"... tesko onima koji su uputu zamijenili razvratom, mijesanjem sa golokrakim curama i islam prodali za dzahilijjet...

Nekada hafiz? Znači više nije? Dokaži.

Ne bi te začudilo da postane pop. Zašto?

Da li bi voleo da postane pop? Pitam jer se osjeća zluradost u tvojim riječima.

Kažeš da je Uputu zamijenio razvratom i da je islam prodao za džahilijet. Dokaži.

Kažeš da se miješa se sa golokrakim curama. A ti? Ti ne izlaziš iz kuće?

Citirano

Rekao je Allahov Poslanik s.a.w.s.: "Trojica su najmrzi Allahu: Bezboznjak (bogohulnik) u Haremu, onaj ko u islam zeli uvesti obicaj iz dzahilijjeta i onaj ko na nepravedan nacin prospe covjekovu krv da bi i on prosuo njegovu." (Buhari)

Sallallahu alejhi ve sellem.

Dokaži da se ovaj hadis odnosi na spomenutog.

E sad, pošto sam ti postavio sva ova pitanja, želim da ti kažem da lično niti branim niti napadam Šabana. Usuđujem se da kažem da me čak pomalo nervira svo to njegovo lickanje. No sve to nije moja stvar, ali je mnogo bitnije da ne bismo smjeli tek tako da ulazimo u njegov nijjet. Takođe, ne vidim da on nešto nit uvodi nit izvodi iz islama, a ako nam i liči da nešto negdje i uvodi, pa to sigurno nije nešto što već nije prisutno u društvu. Ne možemo ga kriviti za to. A možda čovjek želi nešto da kaže i omladini koja ne zalazi u džamiju. Sve je ovo gore stvar naglabanja.

U svakom slučaju, nije masovna pojava da nam hafizi postaju pjevači pa da sad osuđujemo tu pojavu - što jeste islamski. S druge strane, bavljenje ličnostima (pojednicima) nije ništa drugo nego petparačka priča za žutu štampu, koja je u ovom slučaju zavijena u islam pa nam izgleda profinjenom i - što je još gore - čisto gubljenje vremena koje bi se trebalo u p o t r i j e b i t i za ulaženje u naš nijjet.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 02. Oktobar 2006

Ma necemo mi njegovo na ledjima nosit . Svako svoje i prijatno dovidjenja , selam alejkum ... nema tu mnogo matematike .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

11

BURHAN BABAN - Promocija albuma "Rodis se i umres"

"U prepunoj sali Doma Vojske Federacije BiH odrzana je promocija albuma "Rodis se i umres" Burhana  Sabana kojem je ovo treci po redu album na bosanskom jeziku. Hrabro se upustivsi u jedan sasvim novi svijet i muzicki stil koji on naziva pop-mystic Burhan je publici ponudio nesto sasvim novo i razlicito od onoga Sto je do sada radio. "Rodis se i umres" nije album ilahija kao sto je to ranije Burhan cinio, pa mozda upravo zbog toga i privlaci veci broj slusatelja, a interesantan je i podatak da ce ovaj album biti izdat i na turskom trzistu, gdje inace Burhan zivi, i to na bosanskom jeziku.Albumu je prethodila pjesma "Kisna dova" za koju je snimljen i spot, a tokom promocije premijerno se mogao vidjeti i spot za pjesmu "Strah me".Burhan zivi vjeru, uziva u muzici, a za zivot zaradjuje kao predstavnik jedne privatne danske kompanije koja se bavi auto-industrijom.

Dino Sukalo i Mahir Sulejmanovic su govoreći o saradnji sa Burhanom rekli kako ga je u početku bilo teško nagovoriti da promijeni muzički pravac i nakon ilahija slijedi ono što su nazvali pop-mystic, no na kraju je ipak pristao što se pokazalo kako prava odluka."

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

12

Onome kome u sred bijela dana treba objasnjavati da je dan - ne vrijedi nikakvo dokazivanje.

A za Burhana... nikakvo cudo, Poslanik s.a.w.s. je rekao : "Kada se ne stidis, radi sta hoces."

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 27. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od Altuna

Volite li slusati Burhana? Svidja li vam se vise "stari" ili ovaj "novi"Burhan koji ne izvodi samo ilahije?

Da volim Burhana, slusala sam ga uvek sa odusevljenjem kad je ucio ilahije, a i sad pratim njegov umetnicki rad i puno mi se dopada nacin na koji izvodi svoje pesme, to je uvek sa puno osecanja (o) cini mi se da je sav predan, trudi se da svaku pjesmu izvede savrseno. Samo neka nastavi tako, dosad je super !!!!!!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od Altuna

Klasika na forumu, niko se ne pridrzava ponudjene teme...
Pitanje je bilo, volite li slusati Burhana i da li vam se svidja stari ili novi ?
Neznam sta vas navodi na ovakva bezanja od teme i ovakve diskusije...
Jos jedno mi nije jasno, pretpostavljam da niko od vas nema vise od 30 godina, a provodite vreme u diskusijama koje suprvo, nevezane za zadatu temu, a drugo, apsolutno nepotrebne, jer na veoma ruzan nacin odslikavaju ono sto neki nazivaju " situaciju u Sandzaku".

Da svidela mi se pesma Kisna dova jer sam samo nju cuo na jednom kanalu, ok je, mislim da je sasvim dovoljan odgovor, bez velikog komentara...

P.S.
U suprotnom, kome se ne svidja, dovoljno je reci negaciju gore navedene tvrdnje...

Toliko, pozdrav

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

15

Meni se cini da on na neki nacin uvodi neke poruke iz islama i u te nove pesme, a da li je to sto radi dobro ili ne, drugi nek mu sude, ja za to nisam kompetentna.

Ni kuce, ni broja al' s vjerom u Boga....

Rekose mi dovu cini da te tvoja ludost mine...

...tvoj svijet od strasti je i kajanja....moj svijet od straha je i nadanja...

Kad obratim paznju na tekst pesme Evo sad, mislim da govori o njegovom odnosu prema Bogu.

Sve u svemu, meni se svidjaju, posebno pesma Strah me, a poneke mi se ne svidjaju pa ih uopste ne slusam.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

superbaka

Početnik

(10)

• »superbaka« je žensko

Datum registracije: 13.07.2008

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 08. Septembar 2008

Za Burhana

Nekad tako mio i lep glas i naravno stas.Svidja mi se kao lik ali rekose mi da je PEDER........Steta

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

17

Utorak, 09. Septembar 2008

Burhan Saban?!

Svaka cast cojvjeku, ipak je velika stvar biti HAFIZ, o njemu sve naj, prijatan, milog lica, lijepog stasa, ono sto pjeva nisu obicne pjesme i svaka nosi neku poruku. Sve pozitivno o njemu.
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

19

Srijeda, 10. Septembar 2008

Najbolji odgovor na ovakvu pojavu dao je dr. hfz Safvet Halilovic u svojoj knjizi o Hivzu. mrzi me da sada prekucavam to, pa pogledajte koga interesuje...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Social bookmarks