Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 04. Mart 2004

Centifugalna sila ne postoji

Unesite na Google sledeću rečenicu pa se prisetite šta su nas ono lagali u školi:

centripetal forces do not exist

Proberite neki od prvih linkova i lepo se zabavite. Preporučujem ovaj: http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A597152
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 10. Mart 2004

Citirano

Orginalno od DjordjeRd

centripetal forces do not exist

Jel to cetripetalna ili cetrifugalna sila ne postoje ?
Ti rece jedno u naslovu teme a drugo u postu.

Ja mislim da ne postoji ni gravitaciona sila. Odnosno ne mozes da dokazes gravitacionu silu bez mase. 8)

Centrifugalna sila je samo manifestacija inercije.
Centripetalna sila je samo manifestacija gravitacije.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

3

Srijeda, 02. Mart 2005

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Unesite na Google sledeću rečenicu pa se prisetite šta su nas ono lagali u školi:

prilicno stara tema, no dobro;

Djordje, kad bi podrobnije poceli analizirat sto smo ucili u skoli onda bi se mogla sacinit jedna dobra zbirka lazi.
Posto je fizika na tapeti da i ja kazem koju svoju rezervu.
Sta je na primjer rekao Newton kao univerzalni zakon inercije:
Svako tijelo ostaje u stanju mirovanja ili kretanja konstantnom brzinom ukoliko nije pod uticajem spoljne sile
Jeli trebalo da ustanemo i kazemo svom profesoru da i nije tako univerzalan zakon, vidi mene ustanem potrcim pa stanem a nikakva spoljna sila nije uticala na to. Pa onda da nastavim rijecima, znate to vrijedi za nezivu materiju, a ne za zivu. Oh, pa prije je taj inertni zakon primjenljiv za ljubitelje vlasti; ostati u fotelji dok neka sila ... zavrsio bih kod direktora. :P

Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 02. Mart 2005

Da, ali probaj da potrčiš ako si parkiran u geostacionarnoj orbiti.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 03. Mart 2005

Ljudi definitivno idu na i dolaze sa gs orbite. Poenta je na ortodoksni materijalizam i univerzalnost. Ako neki posmatrac naseg svijeta spolja koji je izvan materije i njenih zakona uzme proucavati gore pomenuti zakon reci ce hej pa jedan dio tvoje materije krsi ovaj zakon, mozemo li rec da je to proizvod mislece materije. Zar nece pitat zasto je ova materija misleca a ona nije.

Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 03. Mart 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
Ljudi definitivno idu na i dolaze sa gs orbite.
...

Da, uz pomoć reaktivnih motora koji su najčistija demonstracija Njutnovih zakona kretanja. U skorije vreme se i jonski motori uključuju u priču...

Citirano

Orginalno od muhadzer
...
Poenta je na ortodoksni materijalizam i univerzalnost.
...

Da li želiš da komentarišeš prvi Njutnov zakon ili savremeni naučni metod?

Citirano

Orginalno od muhadzer
...
Ako neki posmatrac naseg svijeta spolja koji je izvan materije i njenih zakona uzme proucavati gore pomenuti zakon reci ce hej pa jedan dio tvoje materije krsi ovaj zakon, mozemo li rec da je to proizvod mislece materije. Zar nece pitat zasto je ova materija misleca a ona nije.

Ja ovo ne razumem, pa neću ni da komentarišem. Sa druge strane, ti ne razumeš prvi Njutnov zakon (!?!) a želiš ga osporavaš... Zaista, ne mogu da verujem!

P.S. 37!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 03. Mart 2005

Sigurno je jedno: ti mene ne razumijes. Ne moramo nastavljat, bitno je da se inercija krsi i da se u zid glavom ne udara.
;)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 03. Mart 2005

Važi.

P.S. 37!

• »dzerakin« je muško

Datum registracije: 27.08.2005

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 05. Septembar 2005

... bitno je da se inercija krsi i da se u zid glavom ne udara.

Ako si bas siguran u ovu tvrdnju probaj da udaris glavom u zid mislim da ces dokazati da se inercija ne krsi, mada imas i boljih nacina da pokusas da dokazes svoju odnosno opovrgnes Njutnovu teoremu.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 05. Septembar 2005

Incercija je odlika mrtvog svijeta, zivot je poceo krsenjem inercije. o|

• »dzerakin« je muško

• Poruku poslati

11

Utorak, 06. Septembar 2005

Inercija je odlika tela da zadrze stanje u kome se nalaze bilo to kretanje ili mirovanje i svako telo podleze inerciji. A ne razumem bas najbolje sta podrazumevas pod mrtvim a sta pod zivim telima. Ako sam te pravilno shvatio onda ti sam sebe opovrgavas svojom izjavom jer je prema tebi zivot nastao bez inercije. A kako bi objasnio evoluciju, zar nije ona primer inercije. Zivot je jednom zapoceo, poceo da napreduje i jos uvek nije stao, bar meni tako ne izgleda.
BUTUM DUNJA FUKARA SCUCURLUK
PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

12

Utorak, 06. Septembar 2005

Krsenje inercije je i jedini opipljivi nacin da se registruje zivot. Kad vidis da neki dio materije mijenja svoj polozaj bez uticaja spoljnje sile, znaj da u njemu ima duha. Izgleda da nisi pratio prethodne poruke dovoljno pazljivo pa imam osjecaj da pises "po inerciji". Kazes da je se zivot poceo kotrljati sam od sebe(i ovo je krsenje inercije) pa jos uvijek ne moze da stane. Ta darwinisticka paradigma uvijek kao kamen temeljac ima materijalizam. Zasto dio materije moze krsiti taj toboznji univerzali zakon inercije? Bujrum

• »dzerakin« je muško

• Poruku poslati

13

Petak, 09. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
Krsenje inercije je i jedini opipljivi nacin da se registruje zivot. Kad vidis da neki dio materije mijenja svoj polozaj bez uticaja spoljnje sile, znaj da u njemu ima duha.

Postojanje duha uopste ne osporava postojanje inercije a sa druge strane ti nisi dovoljno dobro pratio poruke a cisto sumnjam i da si posetio sajt koji je naveden gore. Zivot je na bilo koji nacin bio on materijalisticki ili teoloski pogled na svet poceo uplitanjem spoljnje sile jer u suprotnom ne bi ni mogao da pocne. Darvinizam ne daje odgovor na sam pocetak zivota na Zemlji vec na period njegovog razvoja posle nastanka istog. A sama promena tela nastaje kao posledica dejstva spoljnje sile u ovom slucaju misica u telu nisi valjda mislio da treba samo da pomislis na kretanje i da se ono ostvari bez ucesca misica u tom procesu. ako i dalje tvrdis isto probaj da mislima dozoves casu vode kad si zedan bez ustajanja.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

14

Petak, 09. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od dzerakin
A sama promena tela nastaje kao posledica dejstva spoljnje sile u ovom slucaju misica u telu nisi valjda mislio da treba samo da pomislis na kretanje i da se ono ostvari bez ucesca misica u tom procesu. ako i dalje tvrdis isto probaj da mislima dozoves casu vode kad si zedan bez ustajanja.

Ovo oko misica odnosno tkzv spoljnje sile; jesi li konkretno podrazumjevao boks, dzudo ili sta, kad te neko sa brdom misica opali po glavi, pa odskocis metar. Ili ces reci da je tvoje tijelo sve osim misica jer ti njih nazva spoljnom silom, a koji su u tijelu dodade ti. ?( Ili ti pod "spoljnjim" podrazumjevas sve osim svoje volje. Pa onda materija je spremna krsiti svoje principe ako dobije naredbu od vise instance...ene misice spoljna sila :D
Bogomi se pomiri sa tim da neka tijela idu kako sama hoce, to ti je najbolje; shvati to kao zakon o slobodi kretanja(u ustavu naravno) jer mi se cini da na svijet gledas zakonito. A nije kako rece Newton, da niko ne moze sam od sebe da krene, niti sam da stane. Uostalom ovo je prvi Galilei zakljucio. A jeste stvarno da vazi za "obicnu" materiju . Nemam vise sto dodati, no vidim da se uzbudjujes na pomen Darwina, pa ako si cio otvori neku novu temu imao bih sto reci. Ne bih pravio guzvu ovdje, ionako sam previse istoga rekao, pa ko kabuli kabuli.

• »dzerakin« je muško

• Poruku poslati

15

Subota, 10. Septembar 2005

Ne znam cime se u zivotu bavis ali ti fizika uopste ne ide od ruke niti shvatas njenje osnovne principe tako da budi pozdravljen, nemam vremena da ti objasnjavam ono sto si u skoli propustio. A o Darvinu nemam nameru da diskutujem.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

16

Subota, 10. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od dzerakin
... nemam vremena da ti objasnjavam ono sto si u skoli propustio.

profesore, profesore pa pitaj me jos...*

*imao sam jednog druga u razredu koji je stalno popravljao neke 1 ili 2, i stalno se javi i nikad nezna, i kaze mu profesor hajde sjedi a on raspali ovu recenicu. o| 8)

• »dzerakin« je muško

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 06. Oktobar 2005

Koliko0 vidim smisao tvoje poruke je da si u skolli zapamtio koje sta rekao ali i dalje nemas pojma sta je to sila inercije.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Petak, 07. Oktobar 2005

Bogami se rodjace ovo sto ti pricam i ne uci u skolama, to je razlog sto se patim sa tobom.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

19

Petak, 07. Oktobar 2005

Miriše na zatvararanje teme. Hm, možda ovo i nije opomena. Gle, ja je zatvorih!

P.S. 37!

Social bookmarks