Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 11. Mart 2004

Hallo :P
Najvise pijem vocne sokove kao sto su:
tropisk nektar, orange jus itd.
Ponekad colu, sprite, margaritu.
A najvise obicnu vodu jer mislim da
nista nemoze ublaziti zedj kao voda.
Selam ;)
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 11. Mart 2004

@björn: Otkad to profesor geografije govori o medicinskim problemima? :) Salim se, ali ima istine u toj prici ali nije slucaj samo sa vodom u Pazaru, vec i sa ostalim vodama naseg podneblja...

@hadzied: U pravu si za Milford cajeve, zaboravio sam da ih uvrstim u listu svojih omiljenih napitaka. Dobar je onaj sa jagodom i jogurtom ...
Sit Hungry Doesn't Believe

Sarah

Učenik

(10)

• »Sarah« je žensko

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 11. Mart 2004

Od napitaka najvise volim prirodne vocne sokove. Iz asortimana vocnih sokova, favoriti su mi (vitalis, zelena jabuka). Gazirane sokove redje koristim.
Kafu mnogo volim da pijem i to u vecoj kolicini... i miris i ukus ;) Grand kafa

Boza- po mom misljenju ubedljivo najlosiji napitak. Nekoliko puta sam pokusavala da popijem gutljaj, ali bezuspesno... bljak, grozan ukus, miris.
Gospodaru moj, ne dozvoli da me zavara uspjeh, niti me poraz baci u ocaj i stalno me podsjecaj da je neuspjeh iskusenje koje prethodi uspjehu.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 11. Mart 2004

ja vala najvise volim vodu, i to ako more Volvic, a ako ne onda more i Cristaline a ako jok onda i ona nasa sa cesme.
inace nekad sam bio akro na Colu, sad batalio po nekad samo Orangina
sto se tice alkohola, jes da sam msliman, al ja moderan te po nekad malo crnog vina, dobrog a po nekad i malo sampanjca mi ne skodi, zestoko vala slabo.
aha i pivo pa po nekad ona Desperados sto lici na Coronu
malo za promenu

25

Petak, 12. Mart 2004

A ja zaboravio bozu... auh da mi je sad jedna casa :)

Za frape se snadjem.. prave i ovamo.. od banane.. i to bolji nego dole... I vanila shake je dobar.. bas dobar... Al prirodni djus od banane (sa mlijekom i ledom sto mu dodje frape :) ) razbija :]
mogu ja da se potpisem i bolje...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

26

Petak, 12. Mart 2004

Citirano

Orginalno od hadalj
sto se tice alkohola, jes da sam msliman, al ja moderan te po nekad malo crnog vina, dobrog a po nekad i malo sampanjca mi ne skodi, zestoko vala slabo.
aha i pivo pa po nekad ona Desperados sto lici na Coronu

Podseti me na onaj vic u kojem neki hodza proba bezalkoholno pivo pa poslje prvog gutljaja kaze prisutnima: Ljudi, isto je kao i ono pravo! :D

Bekime, da nisi imao jednog ovakvog u mektebu :) .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

27

Petak, 12. Mart 2004

Sta mislite o energetskim napitcima kao sto su Red Bull, Red Bat, Shark, Guarana, Sinalco Energis? Procitao sam u novinama (ne mogu da se setim bese l' Danas ili Blic), da se sa takvih napitaka najlakse prelazi na marihuanu, a kasnije i na opasnije droge. Sta vi mislite o tome? Kad vec spomenuh Sinalco, jeste l' znali da je na zatvaracima Sinalco boca bilo upisano "Allah", na arapskom?? Sta je bila svrha ovoga nisam siguran, jedan drug iz medrese mi je rekao da su to uradili sa namerom da ukaljaju Allahovo dz. sh. ime (SubbhanAllah), jer se zatvaraci bacaju u kantu za smece, posle otvaranja pica :rolleyes: X(
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

28

Petak, 12. Mart 2004

Nije mi poznato za zatvarace ali znam da je poznati proizvodjac sportske opreme NIKE izazvao aferu svojim proizvodima koje vidite na slici. Na seriji patika Air Nike rijec Air je napisana tako da se komotno moze procitati kao Allah. Namjera ili slucajnost ne znam. U svakom slucaju Nike je uputio izvinjenje muslimanima a patike nastavio proizvoditi bez ovog znaka.

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

29

Petak, 12. Mart 2004

KaHva

jutro 5:30 pijem filter kaHvu
9:30 pauza dorucak -multivitamin(np-vitalis),kahva
13:30 pauza rucak -kahva
oko 19 h kuci opet kahva
i tako u krug.
Kad sam u napolju u carsiji pijem esspreso sa`s kiselu.
Colu & CO izbegavam od kako mi jedan brat pokaza jednu int. stranicu i odkad ja odtud izprintova jedan interesantni letak;)
Sta cu, trudim se da doprinesem kolko mogu. :rolleyes:
pozdrav
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

30

Subota, 13. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Muki
Kad vec spomenuh Sinalco, jeste l' znali da je na zatvaracima Sinalco boca bilo upisano "Allah", na arapskom??

Video sam to prosle godine ali su to makli posle intervencije iz Meshihata.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

31

Ponedjeljak, 15. Mart 2004

Citirano

Orginalno od hobbes
Video sam to prosle godine ali su to makli posle intervencije iz Meshihata.

Nisam znao sta je bio razlog micanja toga, ali mi je drago ga je neko preduzeo nesto u vezi istog. Da ne znas koja je bila namera za upisivanje Allahovog dz. sh. imena? Sumnjam da je bila pozitivna...
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 15. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Muki
Da ne znas koja je bila namera za upisivanje Allahovog dz. sh. imena? Sumnjam da je bila pozitivna...

I da je postojala bilo kakva namera niko to ne bi priznao.

33

Utorak, 20. April 2004

"Ucim" se da pijem kafu 8)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

34

Utorak, 20. April 2004

Citirano

Orginalno od pink
"Ucim" se da pijem kafu 8)

Odmah se primet da si bila duze vreme u Pazaru. ;)
Pazi koju igru igras.

35

Srijeda, 21. April 2004

Rekoh li ja kako su Cola i Pepsi pravo razlicite ovde i dole (kod nas).. Ono ukus je u sustini isti, ali pice nije gazirano na isti nacin.. Ovde je puno manje.. Kad dole uzmem Colu da popijem pravo me 'ubije' isprva koliko je gazirana (ne racuna se ona vani u casama jer tu je pola vode od leda pola cole :D).. ovde valjda od klime (il pojma nemam cega) 'izvetri'... Mada znam i da sastojke menjaju mnogim stvarima (pa i tome cuo sam) zbog klimatskih razlika i razlicitih uslova odrzivosti...

Zanimljivo mi je da ovde nema Fante... (a ni orbita uzgred budi receno).. Al to je vec nekakva trzisna politika.. Sto bi reko brat beksa: hodi mu ga znadni..

Ovo napisah onako, jer me se vise ukusi spomenutih pica ni ne ticu puno.. sve ih manje pijem.. Cini mi se da toliko dugo nisam da vec mogu reci da sam prestao.. A da.. jesam u Burger Kingu... (a i BK mi se toliko dosadio da sumnjam da cu vise i tamo ici.. ).. Prirodni sokovi su zakon :)

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

36

Srijeda, 21. April 2004

Najvise volim vocni sok od ananasa, jabuke i visnje.
Coca-Colu mogu da pijem samo kad odem kod nekog da sedim pa mi donese a ja umorna i zedna te je moram popiti a ponekad i posle jela da se brze svari.
Fantu nikad ne pijem...
A zoboravila sam i Ness coffee i to onu "3 in 1"
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

37

Srijeda, 21. April 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken

Zanimljivo mi je da ovde nema Fante... (a ni orbita uzgred budi receno).. Al to je vec nekakva trzisna politika.. Sto bi reko brat beksa: hodi mu ga znadni..

Pa eto to bi mogo turit u temu medjunardni marketing,
prvo sto se tice gaziranja imas pravo, ona nasa dole je i meni se cini vise gazirana, al cisto sumljam da je neka namera vec cista slucajnost, inace za ostalo, pa evo ni ovde nema Orbit, al zato ima Freedent od istog proizvodjaca (Wrigley) inace svaka firma prilagodjava svoje marke lokalnom trzistu, tako na primer Philip Moris ima razlicite cigarete koje odgovaraju ukusima potrosaca odredjene zemlje, pa Malboro nije isti svugde u svetu, Francuzi vole malo mekse, Amerikanci malo gorce itd. tako svako dobije sta mu volja.
A za fantu, pa sigurno bate ne ide, a sto hodi mu ga znadi, more bit ti malaji ne haju, evo ovde na primer Ssprite ide skroz slabo, tesko ga mos i nac u prodavnici, al zato ima neka Limunada koja se super prodaje a nidje je u svijetu nema.
malo za promenu

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

38

Srijeda, 21. April 2004

:)) Mozda ce nekima biti malo i smijesno, ali ja najradije pijem mlijeko. Vise puta pozelim kad sjedim sa drustvom negdje da na pitanje "sta ce ko da popije?" narucim jedan litar mlijeka, ali me bude stid jer mogu mislit kakva bi reakcija bila. :)) A jos litar!! Svi bi mi rekli "zar ti je i casa malo??!!"
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

39

Četvrtak, 22. April 2004

U potpunosti si u pravu Beksa sa tim sto kazes da svi proizvodjaci prilagodjavaju svoje proizvode prema uslovima (ukusima) mesta u kojem ga prodaju (sireg regiona uglavnom). To je slucaj recimo i sa fastfood restoranima, iako se oni kao (franchise) odlikuju jenistvenim proizvodima za ceo svet. Zato neke proizvode negde prodaju/proizvode pojedini proizvodjaci (zastupnici il ko vec) u razlicitim oblicima, a neke ni ne prodaju (ne moze recimo radit McD u inidiji sa beef burgerima.. ). E ono hodi mu ga znadni za fantu rekaoh jer je bas hodi mu ga znadi. Nije to cista markteniska stvar (fante) ili stvar ukusa (stanovnistva). Fanta je definitivno bolja od svih orange (exotic) napitaka koje oni ovde imaju, ali cini mi se da oni te svoje upravo tako i stite. Malezije, (nakon sto se prvo dovoljno za to razvila) ima pravo rididne principe poslovanja i jaka uslovljavanja za poslovanje stranih firmi u Maleziji.. posebno kada se radi o zastiti domacih proizvoda. F&N i Mirinda su proizvodi koji su u domenu Fante (imaju slicne produkte) ali nisu ni pribliznog kvaltieta (ukusa). DEfinitivno Malezijska vlada (zaduzeni sektor) ne bi dozvolila (porezima) fanti da ima kompetitivnu cenu u odnosu na druge proizvode (konkurentske) i verovatno pod tim uslovima fanta nece ni da posluje ovde. (mercedes recimo posluje i dalje ali kosta VISE NEGO DUPLO skuplje nego u Evropi).. tako Malezija stiti i svoje automobilsko trziste.. A sa druge strane se zasticuje i tako sto ne dozvoljava odliv novca iz zemlje, pa svako ko posluje ovde mora i da se (u vecini slucajeva) prozivodi ovde, ili da ima zvanicno predstavnistvo ovde, sa sve domacim aranzmanima u distribuciji, menadzmentu i marketingu. A atraktivnost (za mnoge) im daje i tu moc 'ucenjivanja' (tj sprecavanje jeftinog 'peljesenja' trzista koje se u pocetku desava u svakoj zemlji u razvoju).

Skrenuh ja dosta se teme samo da bih rekao kako nema fante ovde :). A i kolko da spomenem limenke su ovde (cola, pepsi, sprite) nesto malo manje cini mi se nego dole.. Kod nas su (ako se dobro secam) po 0.33L, ovde su po 0.325... Da im je ista cena ovde bi imali veliku ustedu na vece kolicine :D.. Kad smo vec kod cene, kad se prevede na dinar, limenka ovde staje (kosta) negde oko 16-17 din (na malo :) )..

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 22. April 2004

Citirano

Orginalno od sans
-ruski čaj
kafa
kafa
-ruskičaj
kafa
coca cola
kafa
-ruski čaj

i tako u krug... :D

Sans nisam znala da volis ruski caj. Turcima je to glavni napitak. Mada ga oni nazivaju turskim cajem jer u ukusu ima malo razlike. Ja probala oba i meni valla isti, verovatno zato sto nevolim da pijem taj caj.
p.s.Imas od mene kilu rusko-turskog caja.

Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Social bookmarks