Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 29. Oktobar 2005

Da li bi ste ozenili devojku koja ne umije opeglat i umijesit?

Da li bi ste ozenili devojku koja ne umije opeglat, skuhat i umijesit?

da li ste imali vezu sa devojkama koja ne umije opeglat, skuhat i umijesit i kakva su vasa iskustva?

Da li se ovakve stvari mogu prevazici, da li biste ozenili ovaku devojku, i sta radit posle?

malo za promenu

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

2

Subota, 29. Oktobar 2005

Zar brak za tebe nema druge vrednosti osim toga. Vremenom se sve nauci. Niko se nije rodio naucen. Vreme postoji za sve. A sta imas ti vredno da ponudis u braku??? Ako nisi znao brak je jedna zajednica - Pakt, u kojoj obe strane treba da se angazuju istom merom da bi ta ista(zajednica)opstala.
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

3

Subota, 29. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od nostalgija
Ako nisi znao brak je jedna zajednica - Pakt, u kojoj obe strane treba da se angazuju istom merom da bi ta ista(zajednica)opstala.

pa upravo to, zenin angazman je da umije da opegla, skuha i umijesi
malo za promenu

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

4

Subota, 29. Oktobar 2005

Cujemo vec dva puta se ponavljas o zenskom angazmanu ali nisi odgovorio na moje pitanje "u cemu se sastoji tvoj angazman,kakve su tvoje vrednosti sa kojima bi ti mogao da udzes u jednu bracnu zajednicu"?
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

5

Subota, 29. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od hadalj

Citirano

Orginalno od nostalgija
Ako nisi znao brak je jedna zajednica - Pakt, u kojoj obe strane treba da se angazuju istom merom da bi ta ista(zajednica)opstala.

pa upravo to, zenin angazman je da umije da opegla, skuha i umijesi

Moja zena ni dan danas nezna da opegla a jos gore da umijesi (mozda zato sto je Swedjanka. Da skuha zna nekoliko nasih jela.
Al hvala bogu ja znam da opeglam, da umjesim neznam, ali i ono jednom godisnje dole u Pazaru mi je dovoljno da me prodje zelja od pite.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

6

Subota, 29. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od nostalgija
Cujemo vec dva puta se ponavljas o zenskom angazmanu ali nisi odgovorio na moje pitanje "u cemu se sastoji tvoj angazman,kakve su tvoje vrednosti sa kojima bi ti mogao da udzes u jednu bracnu zajednicu"?

Pa ako hoj vec da zans, mlogo toga.

Eto na primer, lije pametan, u dobroj materijalnoj situaciji, stan u Parizu, zgoda moda, itd.
Mislim od mene dosta, a ona vala nista drugo ne treba sem da zna opeglat, skuhat, i mesek priturit.
malo za promenu

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

7

Subota, 29. Oktobar 2005

Sve zavisi gde se stanuje i kakva su primanja.Visoka primanja ugodan zivot i neobavezan za kucne poslove.Mala primanja ugodan zivot ali OBAVEZNI kucni poslovi (kuhanje,peglanje,mesenje, i t.d ).Tako da nema zena koja nezna da uradi ove stvari,razlika je u tome sto ona to NEMORA raditi.

P.S

Evo gledam MAJKU kako sprema ZELJANIK za Sufur................ima ima Bujruma :P
" Bilen alemlere rahmettir "

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

8

Subota, 29. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od hadalj

Citirano

Orginalno od nostalgija

Pa ako hoj vec da zans, mlogo toga.

Eto na primer, lije pametan, u dobroj materijalnoj situaciji, stan u Parizu, zgoda moda, itd.
Mislim od mene dosta, a ona vala nista drugo ne treba sem da zna opeglat, skuhat, i mesek priturit.

Kad ovo sve napisa ja mislim u tvoju situaciju je samo vazno da ti nju hajes a i ona tebe haje :) i onda nece biti problema. Nafaka je tu kazes- dobra materijalna situacija , Paris bogu hvala velik grad sa dosta restorana ako ona nezna izvedes je jednostavno.;) Da vidi devojka sta voli da jedes :D
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

9

Subota, 29. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od hadalj
Da li bi ste ozenili devojku koja ne umije opeglat, skuhat i umijesit?

da li ste imali vezu sa devojkama koja ne umije opeglat, skuhat i umijesit i kakva su vasa iskustva?

Da li se ovakve stvari mogu prevazici, da li biste ozenili ovaku devojku, i sta radit posle?

cula sam od jednog brata muslimana nesto fino u vezi ove teme. On kaze da aBd nece traziti od svoje hanume sve to da mora znati... kaze lijepo je da zna, ako ne zna nema veze. Puno vazniji su mu drugi kvaliteti. Isto mu je draze da je ona obrazovana i da je u njenoj profesiji dobra nego da nesto zna posebno fino peglat. Ne bi mu bilo drago da zapostavi decu, a sto se ostalog tice sve je relativno.
a nap. za peglanje kaze da ipak ima solucija da jednom ili dva put nedeljno dodje neka zena koja mozda nema puno novca i nek pegla sat-2-3 i njoj da se plati to. Za to vrijeme zena moze nap. sama da radi, da jedan dio od toga da toj zeni, koja je sigurno sretna sto moze maaalo vise pruziti decici.

ja mislim i to moze biti resenje :)

a kuhat i peglat, nije to tesko naucit.. :)

ako neko u zeni samo vidi kuharicu i cistaciu onda mi je zao :) ako su nekom te stvari te koje presudjuju.. stvarno ne znam .. :) Ipak mislim da su vaznije osobine kao sto su moral, vera, ahlak :)
ali okej svakom svoje.

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

10

Subota, 29. Oktobar 2005

Put do muskog scra ide preko stomaka . :D
Znaci,da kuva pod obavezno,a za ostalo i nije potrebno neko veliko znanje vec jedino hoce li ili nece. :D
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

11

Subota, 29. Oktobar 2005

Opa hadalj ( a sad sam zviznula,a to ti nisi cuo,heheheh).Vidi djevojka je pitala u cemu se satoji tvoj angazman,a ti si rekao da si lijep,pametan i dobro situiran.E sad pazi ovo: zivimo u 21.vijeku,kad zene vise nisu samo domacice.Sad se zene obrazuju,zavrsavaju fakultete,rade,mogu da budu situirane,da zaradjuju kao muskarci (mozda cak i vise od njih),a plus mogu da znaju da peglaju,peru,ciste,kuhaju,…..a i ne moraju.Zamisli sad pojavi se neki muskarac koji kaze :lijep sam,pametan,dobro situiran,zivim u New Yorku,imam par hotela,treba mi kraljica,a ne domacica…sta mislis izmedju kojeg dvojice bi se jedno zensko dvoumilo?Cak i one koje znaju da peru,peglaju,ciste i kuhaju,ako im je sreca u hotelima i ferarijima,svakako da ce pristati na tog drugog.
Sto se mene licno tice,ja sam za kompromis.Moj muz ne samo da ce morati biti lijep i pametan ,vec ce mu trebati dosta zivaca samnom(uh ovo bi slabo koja rekla!),znaci uz lijep i pametan po mom treba da stoji i normalan: - ).Umijem da kuham (a ovo sam naucila silom prilika,jer nemam nikog drugog da mi kuha),umijem da peglam,da cistim i da se sama brinem o sebi.Kao sto vidis,ja sam jedna zrela osoba.Meni ce trebati muz koji ce znati sve ovo da radi,jer kao sto je lijepo da zensko zna sve ovo gore navedeno,tako je lijepo da i muskarci znaju.Oni koji ne znaju to,smatram ih umazenim muskarcima,koji su PEKMEZI (ovo mi u Bosni kazemo tako),a meni jedan takav pekmez ne treba.Vremena se mjenjaju i vise nije isto kao sto je bilo prije 20 godina kad su zene jadnice bile robovi vas muskaraca.
Dakle za angazman u braku,nije dovoljno biti lijep,pametan i dobro situiran,jer sve to moze da ponudi i jenda zena (cak i vise).Potreban je kompromis u kojem ce jedno drugo da iznenadjuju spremanjem hrane itd.itd.,peglanjem i brisanjem prasine,jer i jednoj zeni ponekad nije do toga.I mi smo od krvi i mesa.
Ne zamjeri,samo se borim za prava zena,jer i ja sam zensko.
Toliko :- )
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 29. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od °thats_me°

cula sam od jednog brata muslimana nesto fino u vezi ove teme. On kaze da aBd nece traziti od svoje hanume sve to da mora znati... kaze lijepo je da zna, ako ne zna nema veze. Puno vazniji su mu drugi kvaliteti. Isto mu je draze da je ona obrazovana i da je u njenoj profesiji dobra nego da nesto zna posebno fino peglat. a kuhat i peglat, nije to tesko naucit.. :)

ada sestro sve ti je to teorija.
Ta to brat musliman tako prica, da ce trazit, no da vidim kad je nadje, pa s njom provede koju godinu, e tad da vidim kad dodje sposl kuci umoran a nista za pojes, kad nedeljom mora sam kosulje peglat dok se dama koja je obrazovana i ima finu profesiju rsyeze po krevetu.
E da ga vidim tad dal u nece bit vazno.
malo za promenu

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

13

Subota, 29. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od hadalj

Citirano

Orginalno od °thats_me°

cula sam od jednog brata muslimana nesto fino u vezi ove teme. On kaze da aBd nece traziti od svoje hanume sve to da mora znati... kaze lijepo je da zna, ako ne zna nema veze. Puno vazniji su mu drugi kvaliteti. Isto mu je draze da je ona obrazovana i da je u njenoj profesiji dobra nego da nesto zna posebno fino peglat. a kuhat i peglat, nije to tesko naucit.. :)

ada sestro sve ti je to teorija.
Ta to brat musliman tako prica, da ce trazit, no da vidim kad je nadje, pa s njom provede koju godinu, e tad da vidim kad dodje sposl kuci umoran a nista za pojes, kad nedeljom mora sam kosulje peglat dok se dama koja je obrazovana i ima finu profesiju rsyeze po krevetu.
E da ga vidim tad dal u nece bit vazno.

pa ako je finog ahlaka sigurno nece lezati u krevetu dok joj dragi pegla (jedino ako je mozda bolesna:) il sl. )

a i ne moramo u estreme ici da kazemo ona nista ne radi.. ne kuha ne pegla etc.. :D-.. vec recimo da zna kuhati alii mozda ne bas dobro peglati.. ili da joj za peglanje duze treba.. ili naprimer da ne zna pitu spremat, al zato mantije :D (jer tesko ces naci zensko koje nista ne zna spremat.. jer iona bre od necega mora zivet.. ;))

ne kazem to kuhanje i peglanje ne treba igrati nikakvu ulogu.. alii smatram da ne smije igrati presudnu :) jer sve se to moze za kratko vrijeme nauciti.. ;)

selam alejkum :)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

14

Subota, 29. Oktobar 2005

Ja ne bih nikad ozenila devojku koja zna peglat, kuhat i slicno jer sam ja zensko.

Ne bih imala nista protiv da se udam za coveka koji sve to umije :). Mog'o bi me odmijenit s vremena na vreme.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

15

Subota, 29. Oktobar 2005

Ja znam da peglam, kuham i mijesim al cu vam u poverenju rec, da se nebi udala za muskarca, koji ne zna da cijeni moje znanje.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

16

Subota, 29. Oktobar 2005

Kad ode opeglan na posao, a kad se vrati ceka ga rucak znace to da ceni. I to je znanje, zar ne? ;)
Sit Hungry Doesn't Believe

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

17

Subota, 29. Oktobar 2005

Poenta je da li se mogu ovi problemi prevazici.

Naravno da mogu ako to zensko celjade hoce da prevazidje ali ako nece i to jasno stavi do znanja.
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Mislim da ja nisam spreman da cio zivot jedem neke travice salatice i ni po koju cijenu ne bih mogao biti vegeterijanac a posebno ne zbog ljubavi.

Ali u svakom slucaju ako zensko zna da radi ovo sto se od nje trazi naravno da bi se to cijenilo pa da se ne cijeni ne bi bilo uzeto za hanumu i ne bi bila first lady kuce. :] :] :]

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 30. Oktobar 2005

Za mene je odgovor na pitanje postavljeno na pocetku teme vise nego jednostavan.

Situacija 1:

Ukoliko je zena visoko obrazovana i ujedno radi, te samim tim zaradjuje kao i muz, onda njima nije potrebno da kuvaju i peglaju sami. A i zasto bi trosili dragoceno vreme na takve stvari? Dakle bili bi u stanju da placaju kucnu pomocnicu koja bi obavljala te poslove.

Situacija 2:

Zena ne radi niti ima izgleda da ce raditi posao u kojem bi mogla da zaradjuje kao i muskarac. U ovom slucaju bih ja od zene svakako ocekivao (zahtevao) da radi u najmanju ruku radnje navedene u naslovu teme.

Sve ostale varijante se mogu svrstati tu negde izmedju.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

19

Esselamu alejkum

Ma ne brini se Hadalj-u, poslušaj mene, veterana sa deset godina bračnog staža.
Što se ne zna naučiće se. Moja hanuma kad je tek došla nije umela ni jaja ljudski da isprži. Od troje jedno bi razbila. :))
Pa evo sad ne smijem da se javim na onu temu "Telesna težina..." bruka!
Ono, u pravu je Juskos, ne možeš cio život jest salate, ali ne sjekiraj se - ne može ni ona.
Postoji ona izreka da put do muškog srca vodi preko stomaka (ili tako nešto), ali bračna harmonija je nešto sasvim drugo od igre "momak i djevojka". Hoću da kažem da takvo nešto ne treba biti presudno. Naravno treba potencirati, ali nemoj biti isključiv po tom pitanju.
A i što se peglanja tiče ni tu se nemoj mnogo brinuti. Tvojoj hanumi će biti ponos da ti budeš čist uredan i ispeglan, želeće ona da je ponosna na tebe, pa će ta želja nadjačati neznanje.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

20

Voleo bih da zna da kuva, a evo, ja ću da peglam za uzvrat...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Social bookmarks