Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 30. Oktobar 2005

Pa kad bih već morao da biram više bih volio da zna da pegla. Muškarci su inače bolji kuhari.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

22

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
Pa kad bih već morao da biram više bih volio da zna da pegla. Muškarci su inače bolji kuhari.

Zbog ovog se mozes lako pokajati sandzacki_sine. ;) Opasno je bilo sto zahtevati od zenskih osobina. Neka moze to da razume sa drugog aspekta kao na primer da zna da pegla ali u razgovoru :D 8).
Ova druga ti je na mestu. Evo me sam sam kao primer da muskraci umiju bolje da "zakuhaju" stvar :) Sad ce ove devojke, zbog ove moje prve recenice ,dici bunu .:] :D
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

23

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Citirano

Zbog ovog se mozes lako pokajati sandzacki_sine. ;) Opasno je bilo sto zahtevati od zenskih osobina. Neka moze to da razume sa drugog aspekta kao na primer da zna da pegla ali u razgovoru :D 8).
Ova druga ti je na mestu. Evo me sam sam kao primer da muskraci umiju bolje da "zakuhaju" stvar :) Sad ce ove devojke, zbog ove moje prve recenice ,dici bunu .:] :D

Ko kaze da ce zenske dignuti bunu?Ma nece niko...Evo ja priznajem da extra dobro peglam (al' ovo nije oglas!) :]
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Sabrija_16

Početnik

(10)

• » Sabrija_16« je žensko

Datum registracije: 30.10.2005

• Poruku poslati

24

Ja mislim da nijedan momak nieje bi hteo da ima zenu koja nezna nista da napravi !!!!!!!!!!!!! zato moja majka od kad sam bila male sve me ucila i kad sam imala 10 godina znala sam da opeglam operem skufam i ovako ;)

selam, Sabrija

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od galaksija

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Citirano

Ko kaze da ce zenske dignuti bunu?Ma nece niko...Evo ja priznajem da extra dobro peglam (al' ovo nije oglas!) :]

:D Ja se taman razmisljah sto ti tako lako bih da me ubedis da si mi draga. :) Cini mi se negde si napisala, studirala si neki pretezno muski fakultet, mozda se zbog toga dobro razumemo pa se ti ne bunis ;) Samo da vidis ti ove druge..... 8)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

26

vala kad bi izgledala ko ova zenska na sliku onda bi mi bilo sve jedno dal zna da kuha/pegla/riba il jok ...

http://sheendigital.com/alba/

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 31. Oktobar 2005

Pa ako zena ne zna te stvari raditi onda je takva zena u jednom smislu hendikepirana, tj. u velikom nedostatku. Naime, muskarac je covjek koji ima svoje ciljeve ka kojim stremi, a zena je eto samo jedna usputna stanica na tom putu. Zena je zbog muskaraca, a ne muskarac zbog zene. Dakle, zena treba da se trudi da ugadja muskarcu sto vise. Ako muskarac kaze da treba da kuha, onda to treba da kuha, ako kaze da treba da pegla onda treba da pegla. Fakticki zena treba da se ponasa prema muskarcu kao da je rob njegov.

Sva ostala umisljanja i egoisticna i samoljubnja stremljenja su promasaj totalni. :))

ODBI!!!!!! :D
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

28

Citirano

Orginalno od Spain
Pa ako zena ne zna te stvari raditi onda je takva zena u jednom smislu hendikepirana, tj. u velikom nedostatku. Naime, muskarac je covjek koji ima svoje ciljeve ka kojim stremi, a zena je eto samo jedna usputna stanica na tom putu. Zena je zbog muskaraca, a ne muskarac zbog zene. Dakle, zena treba da se trudi da ugadja muskarcu sto vise. Ako muskarac kaze da treba da kuha, onda to treba da kuha, ako kaze da treba da pegla onda treba da pegla. Fakticki zena treba da se ponasa prema muskarcu kao da je rob njegov.

Sva ostala umisljanja i egoisticna i samoljubnja stremljenja su promasaj totalni. :))

ODBI!!!!!! :D

E ovo je bila provokacija a ti si vrhunski majstor u izazivanju MENE :D No,bez obzira da li ti mislio ovo ili ne,sta god pricao ili ne...moj predlog je jezik za zube da te ne bi slucajno stigla obrnuta situacija! :D A obicno stigne znassssssssssss :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

29

U sta god da me Allah dz.s. stavi, ako budem iskren rob Njegov On ce me u tome i pomoci. A da ce biti bolno, pa naravno da hoce. Sta ti mislis da se dzennet zaradjuje tek onako. :)

Dakle, samo naprijed. :)

Zene su svakako samo tu da nas muske maltertiraju, iskusavaju, itd. Najvece su iskusenje muskima. To muski treba da znaju i da shvate da treba da budu musko. A hoce li ih zena slusati ili nece, tj. hoce li zena obavljati svoju funkciju ili nece (sporet, djeca, oklagija, 4 zida, itd.) to ne treba da ih briga. T obi trebala da je birga samih zena. Pa ona koja ce plasi Allah dz.s. pazit ce sta radi, jer ce platiti ceh na onom svijetu, a ona koja se ne plasi Allaha dz.s. neka radi sta hoce.

Pa ako je zena spremna da plati ceh i da zrtvuje buduci svijet za ovaj prolazni nek se igra i prepucava i nek istjeruje pravdu. :))

Muski, samo naprijed, pustite zene.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

30

A de ti meni kazi Spaine,jel` ti smatras da je zena masina???Da li bi ti presvukao malu bebu (tj.svoje dijete) kad ti se zena porodi ili ces hladno posmatrati i cekati da zena (kojoj nije ni do cega poslije poroda) sve to sama uradi.Hm....vi muskarci X( ne bi bilo lose za promjenu da se vi malo poradjate X(

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

31

Da, da, masina, masina, i to sa onako finim presvlakama.

A ti bi da mi malo radjamo ha? Sad ti Bog kriv?

Jednom prilikom zena Nasrudin Hodze kaze njemu: Vidis li da dijete place, mogo bi jednom za promjenu i ti malo da ga ljuljas da prestane plakat i tvoje je dijete, tj. pola je moje a pola tvoje.
A Hodza ce na to: "Dijete jeste pola moje, a pola tvoje, ti tvoju polovinu ljuljaj, a moja polovina je neka nek place." :)) :))

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

32

Citirano

Orginalno od Spain
Da, da, masina, masina, i to sa onako finim presvlakama.

A ti bi da mi malo radjamo ha? Sad ti Bog kriv?

Jednom prilikom zena Nasrudin Hodze kaze njemu: Vidis li da dijete place, mogo bi jednom za promjenu i ti malo da ga ljuljas da prestane plakat i tvoje je dijete, tj. pola je moje a pola tvoje.
A Hodza ce na to: "Dijete jeste pola moje, a pola tvoje, ti tvoju polovinu ljuljaj, a moja polovina je neka nek place." :)) :))

Posto vidim ko ti je primjer,ne treba mi vidovnjak da mi kaze kako ce tvoja polovina da urlice :P .Morat ces nabaviti kvalitetne slusalice da GA/JE necujes :)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

33

A ne, ne, uopste mi nece trebati, jer mi uopste galama, vriska, itd. ne smetaju, a ponajmanje bi mi smetao plac mojeg rodjenog djeteta, jer ja sam ti sto se tice tih osjecanja operisan. :))

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

34

Citirano

Orginalno od Spain

vidim da puno spominjes islam pa zato, brate, verovatno znas to sta je Muhamed a.s. rekao na sta treba da se gleda kad neki zeli da se zeni. Hadis ide nesto u smislu "Zena se zeni zbog cetiri stvari. Zbog ljepote, imetka, porijekla i vjere. A vi birajte onu s vjerom.."

znaci ono sto je najbitnije je vera...a ne peglanje :P :)

isto tako posto se mnogii islamom se pokusavaju branit.. pa znate sami da su mnoge ashabijke imale svoje pomocnice :)

niko ne kaze ovde ne treba zena nista da radi... (Peglat i kuhat nij etesko naucit:) too cak muskarci mogu ;)(:P))

ali zene u doba Muhameda a..s su bile daleko vise nego cistacite ... Muhamed a.s. je posebno volio neku od njegovih zena jer se sa njom mogao fino "raspravljat" jer je bila tako ostroumna.

isto tako ovde nasi slabo spominju da je Muhamed a.s. pored toga stoo je sam imao dosta posla cesto je sam za sebe sasio nesto kad mu se pocepa... i druge poslove :)

zenama ne verujem da je uopste tesko raditi kucne poslove niti ugadjati muzu.. aaaaaliii akoo to muz ne ceni.. nakon nekog vremena vise ni ona nema volje za to... a kod nas vala slabo koji muskarac ceni trud zene... negoo nasi magupi rade na poslu.. i njihov posao traje 8 sati dnevno ... a zenin 24 sata.. 7 dana u nedelji...

nasi muskarcii cesto zapostavljaju ulogu oca.. radije idu na kafu negde.. da se nadju sa prijateljima a slabo kad posvete paznju svojim suprugama ili deci.. ii tii se bas cesto pozivaju na islam... jah.. a sta mislite sta bi Muhamed a.s. za to rekao...

kaze se bicemo pitani za vrijeme koje provedemo bez da nesto korisno cinimo.. i polagacemo racuna za to.. aliii muskarcu se u korisno vrijeme ubraja kada se igra sa svojom zenom.. kada se sa njom sali i provodi svoje vrijeme..

ja ne poricem too da jee zenina uloga veoma vazna i da treba na muza da pazi.. on moze biti njen dzehenem i dzenet.. ako on bude zadovoljan sa njom a ona pored toga bude izvrsavala sve farzove, blago njoj :)

ali isto tako ima hadis da je najbolji onaj koji je najbolji prema svojoj supruzi... i da ce muz biti nagradjen ako i casu vode da svojoj zeni..

a kakvi su mnogi muslimani.. reduciraju zenuu na peglu i sporet.. :(

ovo brate sto si ti spominjao.. vise shvatam kao salu i da zelis malo provocirati zeMske ovde :D :).. ne verujem da covek koji dosta zna o islamu i historiji muslimana stvarnoo tako razmislja :)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Hajde mi ti, thats me, reci sta dobije muskarac time sto ce ozeniti vjernicu?

Druga stvar, ako je neka zena vjernica, zasto joj je toliko bitan polozaj na dunjaluku, zasto jure prestiz, itd.?

Pitanje se ovdje postavlja voli li vjernica muza radi Allaha dz.s. ili radi sebe same? Ako ga voli radi Allaha dz.s. onda ce gledati i traziti Allahovo zadovoljstvo u svemu, a ne svoje. Zar ne?

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od Spain
Hajde mi ti, thats me, reci sta dobije muskarac time sto ce ozeniti vjernicu?

Druga stvar, ako je neka zena vjernica, zasto joj je toliko bitan polozaj na dunjaluku, zasto jure prestiz, itd.?

Pitanje se ovdje postavlja voli li vjernica muza radi Allaha dz.s. ili radi sebe same? Ako ga voli radi Allaha dz.s. onda ce gledati i traziti Allahovo zadovoljstvo u svemu, a ne svoje. Zar ne?

pa akoo ne zeli njeno svo vrijeme da provede u tome da pegla i cisti i kuha i razvija cijeli zivot pite.. nego sebi dozvoli ponekad malo brza jela.. ilii nek i muz subotom i nedeljom malo pomogne u kuhinji il po stanu da brze zavrse.. pa mogu svi lijepo izaci negde.. na piknik ili drugo :) moze to slobodno vrijeme da koristi nesto fino da cita.. da se obrazuje... aktivna da je za muslimane...

sta mislis sad svaka zena po citav dan samo kuci kuah i pere... onda ne bi naprimer imalo doktorica... da li bi ti bilo drago da vodis zenu kod muskaraca doktora na pregled???

i sto je sve otstalo sem ciscenje i peglanje odmah dunjalucko etc :? ?? ponavljam!! niko ne kaze da zena ne treba nista da radi... mene bi bilo stid same sebe da se tako ponasam.. pa makar mome muzu i ne smetalo... aliii samo se pitam zasto to treba njen glavni posao da je... zena kao da je stvorena samo za to da radja, cisti i kuha...

sto je muslimanima lose kako jeste.. pa zatoo sto ne shvatamo prioritet.. kolko muslimana je nepismeno?? a pogotovu muslimanki?? je li tooo sunet ili farz??... sta je to bilo sta je Muhamedu .a.s. bilo prvo objavljeno... too je "uci u ime Allaha!".. a muslimanii kakvi su... i jedva se ceka nesto zeni da se zabrani.. pale se skole za devojcice u pakistanu.. u nekim islamskim republikama zeni je zabranjeno da vozi ?( to je sakacenje zene.. da ona nije u stanju nista da uradi sama.. a sta ako joj muz pogine.. sta treba da radi. da ide da prosi.. ili da ode njegovoj porodici koja mozda sama nema puno da je toj familiji na teret.. zasto.. zato sto je celi zivot samo provodila u ciscenju i peglanju i nista drugo ne zna...

muslimani kako su hrabri i jaki da zabrane i da narede zenama nesto.. a u francuskoj zeni muslimanki zabranjeno da se skoluje s' maramom.. gde su junaci da je oslobode :)?? sto tad vise nisu hrabrii... ?? ilii kad idu za vizu.. i neka nemica stoji ispred njih i treba da im da dozvolu.. kako se smeskaju i manji su od makovog zrna.. a sto izadju na zenu istresa svoje neraspolozenje... bljak ... mi smo vasi amaneti... a sta radite??.... ne kazem da su svi muskarci takvi.. daleko bilo.. cast izuzecima i neka ih Allah dz.s. nagradi svim najlepsim.. aliii velikii broj... nego skrecem sa teme.. i pricam nasem ummetu i problemima.. alii medjuostalom je to posledica naseg ophodjena prema zeni muslimanki.. zena jedna polovina naroda a radja drugu polovinu... i ako se od majke ocekuje da najvise razmislja o kucnim poslovima.. kako ce ona odgajit dobre i cestite muslimane.. kad ni nema vremena da se posvetii detetu kako treba...

a to za muzevo zadovoljstvoo.. :) pa zar nije i njemu bolej imati zenu koja je zadovoljna i sa svojim zivotom.. kojoj i to snagu da je da mu vise ugadja??... nisam udata.. i jos sam mlada za to.. ali aBd ce se kod mene sporazumevati da cu se maksimalno truditii da mi je muz zadovoljan... i izbegavat cu kao neke nase zene samo da galamim i zanovijetam.. ali ta galama. razmislite odakle.. sta mislite da li je ona produkt necega ;)??

halali sto oduljih :)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

37

Citirano

Orginalno od hadalj
Da li bi ste ozenili devojku koja ne umije opeglat, skuhat i umijesit?

Za mene je vec kasno da o ovome razmisljam ali savjet momcima: Da pegla treba da zna. A da kuha i mijesi nikako! Ja sam prije braka bio na zlatnih 84 kg. Sad se radi o trocifrenom broju. Oni sto pricaju da je stvar u samokontroli neka to macku o rep okace. U nekim stvarima nema samokontrole :D
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

38

selam

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od hadalj
Da li bi ste ozenili devojku koja ne umije opeglat, skuhat i umijesit?

Za mene je vec kasno da o ovome razmisljam ali savjet momcima: Da pegla treba da zna. A da kuha i mijesi nikako! Ja sam prije braka bio na zlatnih 84 kg. Sad se radi o trocifrenom broju. Oni sto pricaju da je stvar u samokontroli neka to macku o rep okace. U nekim stvarima nema samokontrole :D

I za mene, kao i za eda je kasno, da pisem na ovu temu, ali nakon jedanest godina braka postane Vam svejedno da li zna da kuha, pegla i ostalo sto ide. Jer znala neznala ti moras naucit. :D Ali je interesantno da i ovi mladi 25-30. godina sad postavljaju takva pitanja. Sretno Vam bilo ja zenskim, ja muskim ;) .
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

39

Jah, jednom davno kako to nas pesnik rece a ti "hadalju" ces izvuc' pouku nadam se...Samo zamijeni prilosku oznaku za mjesto.

Ženiću se ja,
žena mi treba
koja znade dobro radit'
a ja ću se gospodarit'
po tem Somboru.

Aj zivio
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

40

Ja sam takvu i ozhenio.
Ne smeta mi uopshte.
Chak imam i super liniju!! :D
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Social bookmarks