Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

1

Srijeda, 25. Oktobar 2006

Da li biste se udale za momka koji ne ume opeglat' i umesit?

Da li biste se udale za momka koji ne ume opeglat', skuhat' i umesit'?

Da li ste imale vezu sa momcima koji ne umeju opeglat', skuhat' i umesit', i kakva su vasha iskustva?

Da li se ovakve stvari mogu prevazici, da li biste se udale za ovakvog momka, i sta raditi posle?

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

2

Moje misljenje je da devojka koja je u stanju da cepka drva, kopa po basti, pomera regale, popravlja struju, vodovod, kola itd. ima pravo da trazi momka koji umije da sprema i pegla.
Jer ako trazimo jednakost na ovaj nacin onda je trebamo trazit na svim nivoima, a ne samo u kuhinji i za peglom.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

3

Ne bih ;) jer kod nas je normalno da svaka devojka to zna, a ona koja ne zna nasilno sprovodi svoju volju mimo svih nasih dobrih adeta :) ;)
Zbog toga povratno pitanje za tebe :) Lady, zasto pravis ovim pitanjem revolucinarnu atmosferu i siris lose raspolozenje onim koji su pre ovog tvog pitanja mislili da su pazarke vredne u kuhinji a i vredne za ozeniti? :)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

4

Pa ne mora ni povratno pitanje za Sting Lady. Mislim da je dovoljno da da odgovor na pitanje koje je, otvaranjem ove teme, sama postavila ;)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Da li ste imale vezu sa momcima koji ne umeju opeglat', skuhat' i umesit', i kakva su vasha iskustva?

Da li se ovakve stvari mogu prevazici, da li biste se udale za ovakvog momka, i sta raditi posle?

Sto nam je neko dokon :D

A gde je tvoj odgovor ?
" Bilen alemlere rahmettir "

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Da zensko trzi ovakve uslove mi je vise nego zanimljivo.

Ima sigurno dosta momaka koji znaju opeglat, a i skuhat ili umijesit hljeb, ali bi me bas iznenadilo da se ikoja koja bi postavila ovakve uslove uspjela udati.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 26. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Mislim da je u Srbiji novim ustavom zabranjeno sklapanje braka muskarac-muskarac i zena-zena.
Htedoh da kazem,Bog je dao zene za nesto i muskarce za nesto.Onog trenutka kad su zene pocele da glume muskarce i da poprimaju njihove osobine i onog trena kad su muskarci pocele da glume zene,tog trenutka zene prestaju da budu zene a muskarci prestaju da budu muskarci.A sve to dovede nas do ovog haosa,pa neke zene u svetu se zale sto samo one radjaju i traze da se nadje nacin da i muskarci pocnu radjat kako bi bili ravnopravni.
Ovim primerom samo pokazujem kuda ovakva pitanja vode.
Zbog same zenine konstitucije,Alah je dao za lakse poslove,neznije,a nas za teze,opet zbog konstitucije.Neke stvari(kao sto je ova)nisu za diskusiju.Znaci tako je i to je to.
Da si postavila pitanje "Da li biste se udali coveka koji ne ume cekic da drzi"bilo bi super i svrsishodno,ovako postavila si pitanje "da li biste se udali za muskarca-zenu".Takodje vazi obratno.

P.S.Mislim da nam u ovoj temi treba i misljenje Pink :D :] ;)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

8

Shto li sam znala da ce odmah ubedljivom vecinom da se jave mushkarci? ;)

Ko nam je to bukvalan... :D

S druge strane, mislim da su neki pronikli u samu poruku teme.

I... nisam dokona... samo pitam. ;)

Shta mislim o ovome cu reci kasnije; zelim prethodno da chujem neka mishljenja...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

9

ja da znam da peglam i da mijesim,meni nikad ne bi palo na pamet da se zhenim...:D

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

10

Definitivno ne bih mogla ziveti sa muskarcem koji nosi kecelju! ok je pomagati jedno drugom ali ne i zameniti uloge. zamislite samo kako bi izgledao rucak spreman za vreme fudbalske utakmice! :)
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

11

bravo didy...

udaj se za mene:D

slagachemo se najbolje,

ja ne znam da peglam i da mijesim,
a ti sve tu umijesh...shto je odlichno...

:D
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

12

dogovorit cemo se Johhny ;)
Sta jos o tebi dodati,

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

13

Ova didy mi nekako mirise na nasu ajlu :D

samo da napomenem da licno obozavam da kuham, eto sa zenom bi se nekako aranziro da ja ponekad kuham a ona za vreme toga da mi pere auto :)

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

14

..moje mislje je da u svemu treba da se zna neki red i da se imaju neke odredjene granice.. tako i sto se tice ovog pitanjaa.. po meni se dobro zna sta su obaveze/zadaci/poslovi jedne zenee a sta muskarca..

..posto su te podjele poslova izmedju ta dva pola jasne.. smatram da nije potrebno da nabrajam sve..

..nisam za to .. niti bih ikada trazila takvog decka koji obavlja/zna sve te poslovee .. zasto??? zato stoo meni treba neko ko ce da radi ono sto ja neznam a ne da me odmijeni u onome sto ja znam/ili bih trebala da znam :)..

..ali ipak isto mi je odvratno kada se nekii muskarcii dok vide da je zena pretrpana obavezamaa i poslovimaa (a oni u tom trenutku nemaju obaveza) vec se izlezavajuu.. uopste ne obaziru na to da makar pitajuu da li nesto da pomognuu (pa makar bila to neka najobicnija sitnica) jer je to ipak znak paznjee.. nije to zbog pomociii vec jednostavno jedno takvo pitanje je dovoljnoo da bi se dokazalo neko postovanjee ili ko sto vec rekoh, paznja sa njegove strane..

..ali ko sto rekoh sve u normalii :)
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

15

I ja volim da spremam ponekad, da meracim. I bice mi merak da ponekad spremim rucak ili veceru. Ali to ce pre da bude izuzetak nego pravilo. Ni ja od zene ne ocekujem da radi moje poslove. Da peglam ne znam, niti planiram da naucim.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

16

PaZaRaC, ne znam ko je Ajla. pozdrav u svakom slucaju i za tebe i Ajlu :)
Sta jos o tebi dodati,

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

17

Nije lose da zna da kuha...
Ali volela bih da ne zna bolje od mene, jer bi mogao da mahanise sve sto ja spremim i na kraju on zagospodari kuhinjom :D :D
A to je ipak moja teritorija ;)
Peglanje mi nije nekako za muskarce ali ok i ako to zna...mada cu se ja potrudit da bar peglanje zaboravi :D
Jedino sto bih volela da zna je da ponudi pomoc onda kad je to stvarno potrebno, da od toga ne bezi...na kraju,
meni su znacajnije te njegove reci nego sama pomoc.

...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

18

Djeluje mi kao da je poenta pokretanja ove teme zapravo da se ukaže na besmislenost nekih odgovora datih na onu drugu temu ''Da li bi ste oženili djevojku koja ne zna...''

Zamislite da neko upozna djevojku, zavoli je, skontaju se potpuno i zaključi da bi želeo da je oženi, pa je onda pita zna li da kuha i pegla. Šta će biti ako ona odgovori da ne zna? Raskinuće sa njom? Ili će svaku djevojku na prvom sastanku ispitati temeljno šta sve zna a šta ne zna, pa ako se desi da kojim slučajem nije ekspert za mantije i sulpitu predložiće joj da se više ne viđaju. Zar povod za ženidbu nije prepoznavanje duša i traženje saputnika na putu ka uzvišenim ciljevima?

Svaka žena treba i mora da hizmeti svojoj porodici, i vjerujte, naučena-ne naučena, to ni jednoj pobjeglo nije. Vjerujte mi, momci, na riječ da kuhanje, čišćenje i peglanje nije apsolutno nikakva filozofija i da to i one koje ne znaju nauče za čas. Međutim OGROMNA je filozofija biti svom mužu i djeci sagovornik, prijatelj, podrška, stub kuće, onaj ko zna i da razveseli i da zaplače kad treba, da u pravom trenutku kaže prave riječi i da u pravom trenutku ušuti. Kuhati može svaki debil ali biti majka i supruga u pravom smislu riječi ne može.

Poenta čitavog ovog razgovora nije da se kaže kako žene ne treba da znaju da kuhaju i peglaju ili da ne treba to da rade. Baš naprotiv, svaka žena svjesna Allaha nikad neće to zapostaviti. Poenta je da se ukaže da su to površne stvari, stvari koje se podrazumijevaju a da je suština braka i života u nešto sasvim drugo.

Dakle, vjerujem da je Sting htjela da kaže da treba tražiti sebi Suprugu (sa velikim S) a svoj djeci Majku (sa velikim M), tj. tražiti za bračnog partnera velikog čovjeka.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

19

Nishta vala dok ne zna da pobrishe(bar metlom :D )da skuha(bar chaj :D ) mislim to pose moze i da zaboravi al eto cisto da zapripshe :]
SVJETLOST

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

20

Petak, 27. Oktobar 2006

Da budem kratak i jasan :D

Niti peglam niti kuvam,niti su mi u planu te stvari da naucim !!!

A ona ce bogme i peglat i kuvat i pitat imali jos.
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks