Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• »HaNuMa_78« je autor ove teme

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 03. Juli 2003

Dali i vi placete?

Postoje situacije u kojima ne mozemo uzdrzati svoju tugu, pa se umesto osmeha pojave suze na licu. Mislim da je plac normalna ljudska reakcija i da se ne treba covek stidet zbog toga. Kad ja placem, onda me stvarno zaboli....

U kojim situacijama vi placete?
Dali uopste?
Moze li se plakanje gledati pod interkulturalnim aspektom ili plac definise svaka kultura za sebe? Ili je sve to individualno?

P.S. Pricekacu prvo vase reakcije. Nisam htela odma da vas "uplasim" sa nekim dugim textovima koje mozda i nebi procitali. Obecavam da cu se potrudit da odgovorim vasa pitanja.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 04. Juli 2003

aha

ja placem, ko i ti
mada sam musko, i ne bi trebo, ja placem, bas ko i ti, kad me zaboli, a boli nekad cesto, nekad retko, razlicito.
ono dodje samo, nekad ni ne osetim, a srce se stegne, pa se okrenem , pokusam da sakrijem, opet musko sam, ne bi trebo

no ne more, nekd sam bio jaci, a danas bogomi tesko, valjda daljina cini svoje. onda pokrijem lice stegnem zube i placem.

po nekad je drugacije, kad sam sam, onda mi lakse, nije me stid, onda i zajeckam, onako tuzno, pa pustim i koju suzu, ko ono dijete, placem i smijesno mi, gledam se u tom placu i razmisljam, dal to more tako, imam 27 godina, musko sam a placem

vi, vi ne radite tako jel da
vas ne stegnu uspomene, ne zaboli rec, ljubav to vam ne cini nista
jel da da vi ne placete?
malo za promenu

• »cura drugog sistema« je žensko

Datum registracije: 28.06.2003

• Poruku poslati

3

Petak, 04. Juli 2003

Ma, svi mi plachemo ponekad. To je najnormalnija ljudska pojava. I sigurno da je bolje da se ponekad, shto bi rekli, poshteno isplachemo nego da stalno sve "trpamo" u sebe. Ja sam za to da uvek izrazamo svoja osecanja. Dakle, ljudi, kad vam se smeje - smejte se, kad vam se plache - plachite na sav glas! Mislim da se chovek tako oseca bolje.
Meni se sad smeje!!! :D

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 04. Juli 2003

Evo reššenjaaa!

Postoji u Dugoj Poljani čovek, koji je svoj privatni biznis koncipirao upravo na ovome... ( ime mu neću reć, da se post ne bi protumačio kao pokušaj komercijalizacije i svojevrsne reklame)

Dakle, dođe ti nešto teško, moraš da se sekiraš, čak i da zaplačeš... platiš pošteno čoveku i on se sekira za tebe! I to onako ljudski!

P.S. Kod jačih sekiracija, koje iziskuju višednevno sekiranje, moguće je i odloženo plaćanje, s tim da je i sekiranje odloženo...
Sekiracija za više stvari odjednom takođe je u ovoj svojevrsnoj agenciji povlašćeno,, tako da za plaćenih pet sekiracija, dobiješ sekiranje za celih šest!!!

Što bih se onda ja sekirao... kad ima ljudi koji to bolje i profesionalnije rade?
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

5

Petak, 04. Juli 2003

Ovaj sans-ov predlog zvuci nekako neverovatno jer ne mogu nesto da zamislim da neko drugi moze da razmislja mojom glavom. Istina je da postoji narod koji vise brine tudje brige nego svoje al ipak te brige ostaju kod onoga cije su.

Danas mi se plakalo, jer mi se nakupilo puno toga. Zaplakala bi al ne mogu, bojim se nema mi ko pruzit utehu koja mi zatreba. Ko zna, mozda mi se i nije toliko nakupilo kolko mi se cini.....

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

6

Petak, 04. Juli 2003

Film "Otac na sluzbenom putu"

Masha pita Malika:
"A jel ti places?"
A on kaze "Placem."
I tvoja mama place?
Place.
E ne treba da place.
A on kaze "Znam to joj i ja kazem"

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

7

Petak, 04. Juli 2003

E valla ,HaNuMiCe,svasta i ti upitas ovaj narod bosnjacki.Nije mi sto ti ovako lijepo upita nego sto ce puno ko odgovoriti,pa neko bez ,a neko sa dlakom na jeziku.Neko ce brojat plakanje samo sa suzama u ocima,dok ce zanemariti ono plakanje SRCEM,pa ce sve to iznijeti u povijenoj formi. :( Ja bih licno preporucio svakom redom,da ne muci SRCULENCE,nago neka otpusti te slavinice (cesme)na okicama,jer ce srcu biti mnogo lakse. ;)
Ako ga je puno sramota (musko,tafra,ponos,ect.)neka pokrije oci cvikama 8) . Ako nema naocara onda neka saceka noc mrklu,i tako to,opleti ali bez velike vriske!!!..
Jedan zapisa ovo ,pa je nadalje uvijek morao pomalo redovno da place.

OSTAO SAM,COVJEK BEZ SNAGE
PA,BUDI TI MOJA SNAGA 8o

I OSTANI VJECNO ,NA GRUDIMA MOJIM
KAO UKLESANI STIH U KAMENU. o|

NEK UZDASI BUDU,NJEZNI ZVUCI NAJJA
A JECAJI TIHI ,VIOLINE ZVUCI :P

SUZE TOPLE,SRCE NEK ODLEDE
A PLAC NJEZNI,ZNAK LJUBAVI BUDE. ;(

M.S. "meSSko"
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

8

Subota, 05. Juli 2003

Citirano

Ovaj sans-ov predlog zvuci nekako neverovatno jer ne mogu nesto da zamislim da neko drugi moze da razmislja mojom glavom.

Nisi ti videla kako čova radi svoj posao... I za najmanju sitnicu, on se odere od plača, sav se iskrivi, pozeleni, čupa kosu... da ne požališ svaki dinar (evro) koji mu daš... Agencija inače radi pod parolom:

[SIZE=5]pati ili meni plati!!![/SIZE]

P.S. Ako opet bude kakva prezentacija u Pazaru, blagovremeno ću vas obavestiti u temi Dogodiće se... ;)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

9

Subota, 05. Juli 2003

cene

@sans
Kolko eurova ili dinara uzima po sikiraciji.
Ili mozhda radi na satnicu?

ps.kako bilo da naplacuje ja bi moro da radim 15 god. da otaljam sve muke i plac. o| ;a njemu sigurno ne bi ostala dlaka na glavi.
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

10

Subota, 05. Juli 2003

Zasto placemo?

Obicno se misli da su suze samo izraz tuge. A zna se da suze teku cesto i kad uopce nismo tuzni. Kako je to moguce? Ocni kapci su nabori koze koji se spustaju i dizu kao kazalisna stora. Kapak se pokrece tako brzo da ne smeta pogledu. Nismo ni svjesni te radnje iako se kapci pomeraju svakih sest sekunda. U vanjskom uglu oka je suzna zlijezda. Kad god trepnemo izlucuje se tecnost - suze - da bi se oprala roznjaca i sprijecilo njeno susenje. Nesto se slicno dogadja i kad placemo. A kada se jako smijemo misici pritezu suzne zljezde i one pocinju jace luciti. Kakva je veza izmedju suza i tuge? Jedino ljudsko bice placem izrazava svoje osjecaje. Kada smo tuzni, nasa osjecanja, umjesto da se izraze rijecima, kanalisu se u mehanizam koji stvara suze. To je refleksna radnja koja se zbiva unatoc volji, zato sto nas organizam tako izrazava osjecaje koje ne mozemo ili ne zelimo izraziti rijecima.

kopirano odavde

Jedino sto bi mi se svidelo na sans-ovom predlogu je da bi se ja tome coveku makar posteno ismijala, i to do suza :)) .
Daj drugi predlog Sans-u ;)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 07. Juli 2003

Niko vise ne place ?( Nesto ne mogu da verujem :rolleyes:

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

12

Citirano

Kolko eurova ili dinara uzima po sikiraciji.
Ili mozhda radi na satnicu?

Čovek je po tom pitanju vrlo korektan. Polazeći od toga da bi eventualno postavljena cena za neke bila izvor novih sikiracija, on samoj klijanteli prepušta određivanje cene... onoliko koliko im neće izazvati novu sikiraciju...za neke se sekira i džabe... ;(

i ... bode mi oči

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

13

Da kako...

da ga nadjem tog sto place za pare?
Sad akobogda kad dodjem dole posle 13 godina cemo konacno da budemo svi porodicno na okupu.
Pa reko da platim tom coveku da se isplace za mene.

PS:Neznam dal je sta jaftiniji za plakanje od srece!!! :)) :D 8)

Selam svima
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

14

Utorak, 11. Novembar 2003

Plakala sam ranije, i sada se pitam odkud mi bese tolike suze. Sada rijetko kada zaplacem, skoro nikada.

Sjecam se zadnji put kada sam plakala kao malo dijete, to je bilo predprosle godine (2002) kada sam navrh 11 godina ponovo otisla u jugoslaviji. ;(

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

15

Utorak, 11. Novembar 2003

Plakati ..... pa zar je to toliko strasno. Ljudi dizu toliku galamu oko toga ... voleo bih da mogu da kontrolisem totalno gde i za koga i kad i zasto .... ali plakanje mi povremeno moze predstavljati zadovosljtvo .... zasto ne .... Strasno mi je drago sto nisam od onih koji su kamen ....

Primati je veliko , davati je uzviseno !!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

16

Srijeda, 12. Novembar 2003

Ne. Jer ne mogu. Plakao sam kad sam bio mali. Sad... tesko. I pise se 'da li'. 'Da li i vi placete?'
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

17

...ja sam juce plakala... ;(

Citirano

Orginalno od Muki
I pise se 'da li'. 'Da li i vi placete?'

@ Muki : Vec imamo temu o gramatici, ali cu ipak odgovoriti ovde. "
"Da li Vi placete" & "Da li i Vi placete"

Ove dve recnice nisu iste. U prvoj je postavljeno pitanje, dok se u drugoj pored postavljenog pitanja u onom "i" krije i informacija da osoba koja postavlja pitanje takodje place.

Sellam
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

18

Pinkic, nisi me razumela. Pogledaj prvi post od Hanume. Onda pogledaj sta pise ispod reci 'Prilog'. Znam da pise 'dali', a to je nepravilno. Nemoj da Hanuma misli da imam nesto protiv nje, samo pomazem, k'o sto pomaze prijatelj prijatelju.

Sellam i za tebe Pinkic,
i pozdrav za Hanumu...
postujem to sto si iskrena,
jer neki nece da priznaju da placu ;)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

19

Muki, hvala na ispravci :O Nemam ni ja nista protiv tebe ;)

Juce sam plakala od radosti, kad sam saznala da sam jako blizu kraju studiranja :]

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 13. Novembar 2003

Normala

nekad od radosti :D nekad od tuge :( ...

hmmm vishe od tuge ;(

al' shta je tu je ... o| nekad puknesh na sve i suze same podje ...

ja znam da ne plachem pred ljudima ... uvek chekam trenutaK kad sam sama da briznem u plach ... nije chesto ali je potrebno ...
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

Social bookmarks