Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

41

Petak, 17. August 2007

Citirano

Orginalno od Junus
Dakle, sam naslov kazuje o čemu bih volio da prodiskutujemo.

Da li je ženska želja za pokazivanjem tijela bolest?

Ne samo da je to bolest, vec je i mnogo zarazna.
Vidu polugole zene na tv i vjola vidite rezultat sami :D :))

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen
  • »Junus« je autor ove teme

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

42

Petak, 17. August 2007

Zucky, poštujem tvoje mišljenje i stav. Mene ovdje zanima kako i ko određuje tu granicu normale ili kako ti reče, ekstremnog? Vjerovatno, opet društvo, jel?

A šta misliš o ovom stavu Altune da je bilo kakva želja za primjećivanjem bolest? Da li je to znak nedostatka svojeg principa i upravljanje po onoj "kako narod traži"?

ANNA, znači ti sama sebi određuješ granicu i pravila svojeg oblačenja. Onako kako se tebi svidi. Za tebe je ispod granice biti gola, a sve "iznad" toga dolazi u obzir kod tebe?
A ovaj primjer u vezi drvostrukih aršina nije ovdje tema, to bi mogla da ubaciš u onu temu "Licemjerstvo".
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

43

Petak, 17. August 2007

strast

NE..Junus..
to nije strast...
bar po meni...
Strast se dešava izmedju dvoje ljudi..bilo da se oni znaju ili ne...oni se osete i približe...
nekada može da postoji ljubav...ali i ne mora...
može vas povezati ali isto tako i odvojiti...

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

44

Petak, 17. August 2007

Junuse-
Vera (ukoliko naravno,pripadamo nekoj veri) određuje granice ponašanja i u ovom slučaju odevanja,ali isto tako i društvo u kojem smo rođeni i u kom živimo( i koje obično nije podudarno sa pomenutom nam verom), određuje neka konvencionalna pravila pa tu dolazi do sudara zakona! U tom slučaju više društvo određuje tačke extremnog a vera tačke dozvoljenog ili poželjnog,(npr.vrlo često se neke od nas jedino kad je mevlud il' Ramazan obuku u skladu sa propisom jer je eto tako poželjno ali smo u odnosu na to ,svakodnevno mnogo više u skladu sa onim što društvo propisuje kao trend,što opet po meni nije bolest!)
Shodno tome-ne mislim ni da je svaka želja za primećivanjem bolest ,svako od nas želi ili je želeo da bude primećen bar na neki način,svako!Pa sad bilo to impresioniranjem postovima ovde na Forumu,bilo ignorisanjem nekoga,bilo šmekanjem nekoga,bilo pričanjem sa nekim...bilo fensy oblačenjem ...uvek želimo na nekoga ostavit utisak...i biti primećeni bilo u pozitivnom kontekstu bilo u negativnom!
Selam!

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

45

Ponedjeljak, 20. August 2007

Može li se za oblačenje u kojem se pokazuje tijelo nazvati "provokativinim" ili "izazovnim"? Mislim da se ti izrazi koriste danas kada se govori o garderobi i načinu oblačenja.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

46

Srijeda, 22. August 2007

Odgovor na ovo pitanje je malo slozeniji.
Ali,pre toga,da dam samo jedan primer:
Znam da se u skolama na Zapadu,deca uce da se ne stide svog tela i da ga kao takvo prihvate,pa se pribegava i ide toliko daleko da se deca(posle odrzanog casa,recimo,plivanja) tusiraju zajedno! ?(
To njihovo razmisljanje mislim da je rezultat pogresnog sistema vrednosti i shvatanja psihologije coveka. Pa,ne mora valjda da znaci da,ako si najnormalnije(skromno) obucen,ne prihvatas i ne mozes da prihvatis svoje telo! Budalastina.
Zato mislim da je jedan od razloga zenske zelje za pokazivanjem svog tela bas ovaj koji gore navedoh.
Mozda glavniji od ovog je "dusa sklona zlu" i nemocnost da se pojedine zenske osobe prevazidju to stanje(ako mogu da ga tako nazovem) i automatski sebe izdignu. Verovatno nemaju dovoljno verske(duhovne) snage za raspoznavanje istine od neistine,pravog od krivog puta,pa zato ni ne shvatajuci razloge svog ponasanja,ponasaju se onako kako se ponasaju.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

47

Četvrtak, 06. Septembar 2007

Postavlja se pitanje gdje je izvorište takve jedne edukacije u tim ustanovama u kojima uče djecu da se svoga tijela "ne stide". Pretpostavljam da je izvorište takve jedne edukacije u nekom naučnom radu nekog naučnika koji je odlučio da kompleks neprihvatanja svojeg tijela najbolje rješavati pokazivanjem, a da pri tom nije obratio pažnju na sve nus pojave takvog jednog "liječenja".

Glavni problem onih koji se bave čovjekom u danjašnjem svijetu jeste, ako zanemarimo moguće ideološke zadnje namjere, neuzimanje u obzir svih ljudskih komponenti. Čak šta više mnoge komponente oni i ne priznaju da kod čovjeka postoje, a ono što im nije jasno stavljaju po strani. Na taj način oni sklapaju nekompletnu "sliku" o čovjeku, a to za posljedicu ima sasvim pogrešne zaključke o tome šta je dobro i korisno, a šta loše i štetno po čovjeka.

Ako se sada vratimo na one moguće ideološke zadnje namjere onda je tu stvar jasna, radi se o naučnom licemjerju, a to je nešto što je veoma opasno, ako ne i nešto najopasnije po društvo, jer nauka ima žestokog utjecaja na društvena kretanja, jer institucije bivaju uspostavljene na tim temeljima. Šta je ideologija poznato je svima. Ideologija ima za cilj da zavlada svijetom, a time omogući propagatorima ideologije vlast na zemlji.

U posljednje vrijeme je sve raširenija ideologija, može se tako nazvati jer ima sve elemente ideologije, koju su nazvali "potrošaćko društvo". Glavni element koji leži u temelju ove ideologije jeste buđenje strasti, želja i ambicija kod čovjeka. Da bi se uspješno postavili temelji ove ideologije potrebno je, naravno, uključiti sve elemente društva, a prije svega nauku, tj. inteligenciju, pa onda edukativne institucije koje će edukovati mlade naraštaje da je stid negativna osobina i da je pozitivno pokazati svoju strast i da je ne treba ograničavati, da treba biti ambiciozan i samouvjeren, a onda idu mediji, televizije, reklame, filmovi, serije, knjige, itd. Marketing. Mediji su ti koji ujedno i bude i jačaju želje, strasti i ambicije i ujedno nude proizvode koji će "zadovoljiti" potrošača. Prodajom tih proizvoda cilj je postignut.
Na taj način oni drže ljude pod kontrolom.

Zato čovjek treba uvijek sebi da postavlja pitanje, ko sam ja? Šta je to čovjek?
Onaj ko sazna pravu definiciju čovjeka, sebe, postaće imun na razne prevare koje mu se mogu "uvaliti" putem lažnih vrijednosti, lažnog dobra, lažnog humanizma, lažne slobode, lažnog uspjeha, lažne sreće, itd.

Ideologija "potrošačko društvo" najveći oslonac ima na porocima. A poroci se svi oslanjaju na ljudsku strast, pa je i glavno u toj ideologiji da čovjeka ubjede kako strast treba slijediti i kako strasti treba udovoljavati, a sloboda strasti je predstavljena kao prava sloboda ljudska.
Ko povjeruje da je sloboda strasti prava sloboda postao je njihov "potrošač", a ujedno i propagator.

Zato čovjek danas, više nego ikad, treba da se bori za svoju svijest, da traga za pravim vrijednostima. Treba da traži odgovore na ključna pitanja, da traži temeljne definicije. Šta je život? Šta je sloboda? Šta je dobro, a šta zlo? Šta je to čovjek? Koje su ljudske osobine dobre, a koje loše? Šta treba kriti, šta pokazivati? Itd.

Datum registracije: 08.09.2007

• Poruku poslati

48

Petak, 14. Septembar 2007

NARAVNO DA JE BOLEST U PINJU; MOZDA SOPSTVENE GRESKE U ZIVOTU JE TJERA DA SE PRODAJE
za istinu

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

49

Subota, 15. Septembar 2007

Nase drustvo ne moze da postavlja granice. U redu postoji sloboda oblacenja. A zasto se onda napravi tolika frka oko neke devojcice koja ide u skolu u Selakovac i zabradila se a 5. je razred?
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

50

Nedjelja, 16. Septembar 2007

Sta bi mi muskarci radili kad zene ne bi htele da nam pokazuju tela? :))
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

51

Nedjelja, 16. Septembar 2007

NIje bolest
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

52

Ponedjeljak, 17. Septembar 2007

Citirano

Orginalno od Roneldinho
Sta bi mi muskarci radili kad zene ne bi htele da nam pokazuju tela? :))

Vjerovatno nekim mnogo pametnijim poslom. :)

Manager, možeš li malo pojasniti svoj stav? A ne moraš, naravno.

• Poruku poslati

53

Ponedjeljak, 17. Septembar 2007

Stakverula kakva bolest, sta je god dobro odma mi nazivamo "bolest". Na protiv to je zelja svake muslimanke, ali nazalost okolina na njih lose utice. Mislim da se bolje i pokriti nego otkriti"RAZVRAT"
za istinu

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

54

Utorak, 18. Septembar 2007

@Junus

Pa nemam sta razjasniti ja samo smatram da to nije bolest, daleko od toga da preferiram razgolicavanje SubhanAllah, to nije pohvaljeno i kaznjivo je ali lisno smatram da to nije bolest, vec nevaspitanje, i neupucenost u Islam sto se tice nasih djevojaka...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

55

Onda različito shvatamo riječ bolest u ovoj temi. Postoje fizičke, duševne (psihološke) i duhovne bolesti. Ako se duhovna bolest ne liječi onda se pretvara u duševnu (psihičku) bolest.

Dakle, ženska želja za pokazivanjem tijela nije fizička bolest koja se može liječiti nekom mašću ili injekcijom, ali misliš li da je to duhovne bolest?

Istorija, nisi bio jasan u svojem stavu, pojasni malo i, naravno, smanji doživljaj, jer ovdje ima različitih mišljenja.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

56

Zelja za pokazivanjem tela nije nikakva bolest!
To je MODA bre i treba da pratimo nove trendove u svetu! Po mom misljenju ne znaci da ako je devojka slobodnije obucena da je losa, bolesna itd.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

57

Ajla, samo polako, treba biti svjestan toga da ima i drugačijih mišljenja i to treba prihvatiti. To je glavno i osnovno za finu i mirnu diskusiju.

Ti reče da je to moda, a ne bolest. Moje pitanje tebi bi bilo šta je to moda? Da li je moda nešto što je obavezno dobro ili moda može da bude i loša? I, naravno, šta su to trendovi i šta znači pratiti trendove? Dakle, malo pojasni svoj stav, jer nećemo da samo uzvikujemo parole: MODA, MODERNO, TRENDOVI, SAVREMENO, EMANCIPOVANO, KOSMOPOLITSKI, itd., a da ne znamo šta je to što izgovaramo.

• Poruku poslati

58

za junusa

MOj brate ili sestro ako si mi i po vjeri onda cemo se odmah razumjeti. Reci mi ako su nase nane onda i majke bile pokrivene<<<tradicionalno=zasto onda da ne budu i njihove cerke. To je zelja, tradicija ili obicaj a ne nikakva bolest. nema te bolesti koju moze krpa izlijeciti. Htjeli ne htjeli priznati istina je u Alaha, a ne u nama, nasa je duznost da je pronademo. Ovog trenutka ne govorim pristrasno negoistorija islama je pokazala da sve sto je skromnije to je i bolje. Ja nikako nemogu ovaj cin pokrivanja nazvati bolescu. I na kraju ovom pitanju nije bilo mjesto na ovom forumu pogotovu zato sto je ovo mjesec ramazana i to je pitanje bilo suvisno. Bolje je bilo postaviti sljedece pitanje: Kako nauciti svoje cerke, sestre i zene da se pokriju. Nisam zucno za pokrivanje, ali jesam vise nego za otkrit se pa neznat gdje i sta. A za one sto drugacije misle ako ih ova poruka vrijeda zao mi je. Moje je misljenje moje kao i vecine. Selamim i drago ce mi biti ako te dirne ova poruka da malo dublje razmislis
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

59

Srijeda, 19. Septembar 2007

Halali Istorija, zamolio bih te da budeš malo preciznija jer bojim se da nisam shvatio baš najbolje tvoje postove?

jednoumlje

Početnik

(10)

• »jednoumlje« je muško

Datum registracije: 17.09.2007

• Poruku poslati

60

Srijeda, 19. Septembar 2007

niko nikoga ne tera da gleda

kad ih niko ne bi gledao pokrile bi se

Social bookmarks