Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Datum registracije: 08.09.2007

• Poruku poslati

81

Utorak, 25. Septembar 2007

Bravo isto kao u firmi.
Imamo zakon u preduzecu i sva pravila"valjano napisana" ali sta u toj se firmi desava ako bi sprovodili sva ta pravila sa papira. "NEMOGUCE"volela bih da mi navedes jedan primjer da je sve ok. tako je i u ovom slucaju. mali broj ljudi odnosno zena se pridrzava pravila"Allah je jedan" a nas ovamo na drugu stranu ima vise. iskusenje je dobra stvar u zivotu. Svaka zena treba da se tom iskucenju iscupa iz kandzi i da pokaze makar minimum postovanja prema svom tijelu. Opet navodim "ne pod pecom", a bogami ne ni "GOlotinju" prosto receno. Moje je misljenje ovakvo. Pa mi smo "evropski narod" Ko nije spreman drzati se bozijih propisa, kao sto je cinjenica da mali broj siktile drzi do vjere, onda hajmo u neku civilizaciju skromno, uz boziju pomoc, pa ce polako doci i do ulaska u istinsko islamsko pravilo.INSHALA.
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen
  • »Junus« je autor ove teme

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

82

Citirano

Orginalno od Istorija
Bravo isto kao u firmi.
Imamo zakon u preduzecu i sva pravila"valjano napisana" ali sta u toj se firmi desava ako bi sprovodili sva ta pravila sa papira. "NEMOGUCE"volela bih da mi navedes jedan primjer da je sve ok. tako je i u ovom slucaju. mali broj ljudi odnosno zena se pridrzava pravila"Allah je jedan" a nas ovamo na drugu stranu ima vise. iskusenje je dobra stvar u zivotu. Svaka zena treba da se tom iskucenju iscupa iz kandzi i da pokaze makar minimum postovanja prema svom tijelu. Opet navodim "ne pod pecom", a bogami ne ni "GOlotinju" prosto receno. Moje je misljenje ovakvo. Pa mi smo "evropski narod" Ko nije spreman drzati se bozijih propisa, kao sto je cinjenica da mali broj siktile drzi do vjere, onda hajmo u neku civilizaciju skromno, uz boziju pomoc, pa ce polako doci i do ulaska u istinsko islamsko pravilo.INSHALA.

Znači ti hoćeš da kažeš da ti biraš sredinu. I da se držiš pravila firme, a i da se ne držiš pravila firme, jel tako ili sam pogrešno skontao?
Firma ima pravila, a ti biraš da se ne držiš tih pravila već svoje sredine? I to sve zbog toga što svi tako rade?
Ako je većina loša onda ću i ja da budem loša?

Ovo mi nikako nije jasno...
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• Poruku poslati

83

Jasno svijet je maji, a mi svjetski pijuni. Drzi se pravila sve dok ne pocnes tonuti, a vec onda odupri se pa sredinom. I Alah dzelesanuhu je dozvolio pojesti svinjsko meso, samo u slucajevima kada ti je zivot u pitanju. Znaci bez nuzde se nemoj ni otkrivati. A u ovom slucaju cinimi se i bez nuzde vole prozir
Ja mislim da sam dovoljno bila jasna. Isprovocirao si dobru temu, i netreba odustajat od ove teme sve dok postoji ovaj forum.
Ali bih voljela da se sto vise ljudi ukljuci u ovo pitanje. " DALI IKO RAZMISLJA O KIJAMETSKOM DANU"Vidim JUnuse da ti razmisljas dok o ovakvim temama raspravljas, isto kao i ja. Pokusaj uci u sistem prosirenja ove teme, sa zescim podpitanjima.
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

84

Vidiš ti si ovdje sada obradila situaciju kada čovjek mora, tj. kada je primoran situacijom, mimo njegove volje. To je nešto drugo. Ova tema ima za cilj da pronađe odgovor na pitanje "Da li je ženska želja za pokazivanjem tijela bolest?"

Dakle ovdje se podrazumijeva želja za otkrivanjem tijela, a u primjeru koji si ti navela nema te želje, već se radi o moranju, o prisili.

Dakle, da li je ženska želja za pokazivanjem tijela bolest?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• Poruku poslati

85

ne nije bolest, razvrat ili bezobrazluk. A pod moranjem sam navela samo "kad bi""kako bi"se moralo, a ne nikako svakako. sam primjer primjer govori: Imala sam jednu od mojih promocija prosle godine. Pozvala sam mnostvo ljudi iz iste branse, medu njima i jedan broj moje porodice, prijatelja i komsija. Desilo se sljedece: Dosle su dvije sestre od komsije na promociju, jedna BULA druga zivi i radi u Spaniju. ja sretna zbog takvog odaziva, televizije,novinari raznih listova i drugi mediji. Prisle su sestre poslije zavrsene promocije da mi cestitaju, poklonile mi cvijece. pogledala sam u jednu onda u drugu, sta se u meni desilo"Osjetila sam istok i zapad"Vidjela sam dvije krajnosti. Bula je ponosno prisla cestitala i otisla, medutim druga sestra se par sekundi zadrzala pored mene, Imala je vjestacki izvijene vjede, svoje je pocupala, imala je dekolte do p...a, pupak napolju, sorc, i pogled polu-mrtvacki, osmjeh hirovit, nemiran duh, slab primjer za okupljene."Ko sebe kazni i bog ga podrzi u tome" sta se desilo kasnije. Slijedila je vecera za uzi krug drustva. Naravno sestre nisu bile vise prisutne, Vecera je protekla skoro u ogovaranju nje i njenog oblacenja sminke i drugog.....Ni slika ni prilika" zacuo se komentar iz ugla od osobe koja je sve upratila tog dana. Neka mi Bog oprosti ali sam bila dirnuta ogovaranjima-jer to ne volim ,pogotovu jednog zenskod bica koje je sebi dozvolilo da dode u takvu situaciju. Pa pored sestre BULE trebala je makar malo skromnije izgledati . I los INIH primjera koje me navode na ovakav komentar.
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

86

Znači za tebe razvrat i bezobrazluk nisu bolesti koje treba liječiti?

• Poruku poslati

87

Lijeciti A sa cime, daj uspostavi dijagnozu, a ja cu se pobrinuti da preporucim terapiju.
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

88

Pa, ja tebe pitam. Jel za tebe razvrat i bezobrazluk nisu bolesti?

Sem toga postoje razne vrste bolesti. Postoje fizičke, psihičke i duhovne bolesti.

• Poruku poslati

89

Tacno da postoje, ali u ovom slucaju nemoze biti bolest u pitanju. Mozda bi trebali traziti rjesenje u genu. Geni su cudo pa samim tim i ova tema moze biti povezana sa tim. Gdje pada kruska?Sve ima svoje mjesto pod suncem. Tesko zemlji sta drzi. Budi bog s nama.
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

90

Srijeda, 26. Septembar 2007

To znači da su razvrat i bezobrazluk nasljedne osobine (genski) ili? Odnosno, hoćeš da kažeš da im nema lijeka, ili sam ja opet nešto pogrešno skonto?

• Poruku poslati

91

Sve si ti to lijepoJunuse skontao, nego sve ovo sto sam ti rekla to je istina, pa ako imas zenu zategni malo sarafe, ili curu koja nezna kako ti postupi ovako kako sam ti rekla.
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

92

A kako si mi ti to rekla da postupim?

I meni se čini da sam sve skonto, samo ne znam šta? :)

• Poruku poslati

93

E udri Mujo ko ne slusa- strah je izasao iz dzeneta.
za istinu

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

94

A odakle ti to da je strah iz Dženneta izišao?

Ti si znači stava da su batine lijek za razvrat i bezobrazluk, jel?

• Poruku poslati

95

E bogami na kraju krajeva ko nema u glavi pameti najbolji je "pendrek efendija", Pa da vidis sredine.
Taj "EFENDIJA" daje najbolji ders
za istinu

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

96

Citirano

Orginalno od Istorija

Tacno da postoje, ali u ovom slucaju nemoze biti bolest u pitanju. Mozda bi trebali traziti rjesenje u genu. Geni su cudo pa samim tim i ova tema moze biti povezana sa tim. Gdje pada kruska?Sve ima svoje mjesto pod suncem. Tesko zemlji sta drzi. Budi bog s nama.

u jednu ruku jeste tako da je verovatnoca veca da je neko kao drugi clanovi njegove porodice, ne samo donekle zbog gena, vec i od odgoja mnogo zavisi. Medjutim vrlo cesto se desava da kruska ne padne pod krusku, vec dosta daleko. Najbolji primer je Poslanik saws koji je imao najzesce neprijatelje(islama) u svojoj rodbini, a on je najbolje stvorenje na svetu.
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

97

Četvrtak, 27. Septembar 2007

thats_me, ti si ovdje navela jednu nezgodnu stvar, onako paušalnu, zbog toga bih te zamolio ako bi mogla da budeš preciznija i navedeš na šta misliš kada kažeš da je Poslanik a.s. imao neprijatelje u svojoj rodbini, jer ovako kazano stvari se mogu iz konteksta izvlačiti. Dakle, zamolio bih te da budeš preciznija.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

98

selam alejkum,

pa ebu-Leheb je bio amidza Poslanika s.a.w.s.. A pored predaja iz kojih se jasno vidi kakav je on sa suprugom bio prema Poslaniku saws, govori nam to i Allah dz.s. u Kuranu kerimu.

Neka propadne Ebu Leheb, i propao je!
neće mu biti od koristi blago njegovo, a ni ono što je stekao,
ući će on, sigurno, u vatru rasplamsalu,
i žena njegova, koja spletkari;
o vratu njenu biće uže od ličine usukane!
(Kuran, Sura Al-Lahab)
tu je i Ebu Sufjan(r.a.), ne znam sad tacno reci po kome i cemu je rodjak Poslanika saws. Ali znam kod nas bi se reklo "blizu svoj" :) Ebu Sufjan r.a se borio godinama , cak decenijama protiv Islama, ali se je elhamdulillah napokon opametio, pokajao i postao musliman :)
Koliko znam ima tu jos nekoliko licnosti, samo nisam 100% sigurna za njih, pa necu vise pisati :)

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

jednoumlje

Početnik

(10)

• »jednoumlje« je muško

Datum registracije: 17.09.2007

• Poruku poslati

99

tijelo od Boga a pokazivanje od pameti svakad

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

100

that_me, tako je već bolje, sad se zna da si mislila na Ebu Leheba. Dakle, hoće se reći da je uputa u Božijim rukama, tako da se može desiti da ipak kruška ne padne pod krušku.

Dakle, ovdje je pitanje bilo, slažete li se sa izjavom Istorije da je razvrat i bezobrazluk stvar gena? Ili je to nešto što nije u domenu gena?

Jednoumlje, ti kažeš da je to od pameti. Možeš li malo opširnije o tome šta reći, jer ima i onih pameti koje ne pokazuju tijelo, ili?

Social bookmarks