Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko
  • »didy« je autor ove teme

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 02. Novembar 2006

Da li se i zasto bojite obaveza?

pitanje se uglavnom odnosi na musku populaciju, mada cu ceniti i misljenje cura.

jedan od odgovora koje sam do sada na ovo pitanje dobila je: "jer smatram da sam dovoljno jak da upravljam svojom sudbinom.nekome je sloboda potrebna, meni kao vazduh neophodna!!!"

sta vi mislite???
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

TATTOO

Početnik

(10)

• »TATTOO« je muško

Datum registracije: 03.11.2006

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 12. Novembar 2006

Hehe,,,mrzim da perem sudove,ako je to obaveza:)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 03. Decembar 2006

Ja drzim da je ispravan stav i jako odgovorno prema svojim roditeljima ako muskarac koji nije finaciski mocan odlaze svoju zenidbu. Smatram da svaki muskarac pre nego se ozeni mora pokazati svoju sposobnost da toj zeni on moze obezbedni sve sto je potrebno, a da nikad ne potrazi pomoc od svojih roditelja.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 03. Decembar 2006

Abfangjager, daj ne plasi me. Taman sam razmisljo da se ozenim. Nemoj da budes razlog da se ne ozenim :))

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

5

Subota, 23. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od Ibn Masud
Abfangjager, daj ne plasi me. Taman sam razmisljo da se ozenim. Nemoj da budes razlog da se ne ozenim

Daleko sam ja hadzija u tvom slucaju od toga da ozbiljno mogu poverovati da se ti zaista plasis ;-) jer razloga kod tebe za to ne vidim,naprotiv, mada te ne poznajem dovoljno, ja te za razumnog drzim da sam siguran da si svestan u kojem kontekstu ja govorim ;)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

6

Subota, 23. Decembar 2006

Ovo pitanje se tice i muskih i zenskih...sama sam skoro osetila da nisam spremna zal vezivanje. e sad postavila si pitanje da li se i zasto bojite obaveza, ja bih jos dodala- vezivanja. ovo je jako komplikovana tema. nekako svi odmah pomisle da su muskarci ti koji se plase vezivanja i obaveza ali to moze svakom da se desi. neko je takav po prirodi, 'lako veziv',tj. 'obaveziv' ;) , ali neko do toga dolazi veoma tesko. ne mislim da su osobe koje se ne zele/trenutno ne mogu vezati neodgovorne i da bas beze od nekih obaveza. u stvari, nekako imam odbojnost prema svemu sto se naziva obavezom a tice se odnosa izmedju dvoje ljudi. ja sam vise za ono-sve sto cinim ,cinim od srca, a ne zato sto to tako treba ili je neka obaveza! kada dajem ne razmisljam o tome kako ce mi se to jednom vratiti vec uzivam u tome sto poklanjam...a kad nemam takav poriv-dzaba-hiljadu obaveza me ne moze naterati na to!
dugacka je ovo tema...bice jos...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

7

Utorak, 26. Decembar 2006

Uopste se ne bojim obaveza. Naprotiv, zatrpavam sebe i onim sto uopste ne moram.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

8

Srijeda, 17. Januar 2007

Pitanje se i odnosi na emotivno "obavezivanje". Mozda sam preduhitrila sebe pa pitanje malo vise preusmerila ka muskarcima. Sticem utisak da devojke s godinama sve vise razmisljaju o tome i cini mi se, kao da se teze odlucuju na taj ozbiljan korak.
Sta jos o tebi dodati,

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

9

Srijeda, 17. Januar 2007

Da li se i zasto bojite obaveza?

Da, a kad bih znala zasto sigurno se ne bih bojala.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

10

Srijeda, 17. Januar 2007

Ne znam....nikad nisam ni imao neku pravu vezu...a ako vi vezu ubrajate u "obaveze"....pih...po meni to ne bi trebalo da bude obaveza :D Mislim...moranje...ako te je strah ili tako nesto...niko te ne tera da se zenish/udajesh :D sedi sam/a kuci i farbaj zidove....
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

11

Srijeda, 17. Januar 2007

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
Ne znam....nikad nisam ni imao neku pravu vezu...a ako vi vezu ubrajate u "obaveze"....pih...po meni to ne bi trebalo da bude obaveza :D

Pa i nije za nekog ko je 92. godište :) Za nas ovdje prisutne matorce možda i jeste :)

Didy, zavisi na kakve si obaveze mislila, na ljudske moralne ili emotivne... Ne bojim se obaveza... Emotivnih možda...
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

12

Srijeda, 17. Januar 2007

Ada no shta bogati, i imash pravo...shta ce to meni u zivotu :P kad pogledam....ni ove shto imam ne ispunjavam na vreme i kako treba... :D Nego, ipak mislim da je pogreshan naziv vezu ili stagod nazvat' obavezom....glupo mi zvuchi nekako, ko da je to neshto toliko strashno (a znamo koliko su obaveze strashne :D)...

"Zdravog razuma, cistih misli i svestan stanja u kojem mogu da se nadjem sam ushao u brak sa tvojom majkom" reche meni babo...ne znam shto ovo citiram, al neshto super zvuchi...joj bre koliko ste vi devojke opasne kad hocete...
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

13

Srijeda, 17. Januar 2007

Mislim na emotivne, svakako.
I mislim da je najlakse udati/ozeniti se, ali time se nije resio jedan problem vec rodilo mnogo novih.
Koliko hrabrosti ili mudrosti je potrebno da bi se neko uhvatio u kostac sa necim sto se zove Brak, pogotovu danas kad su razvodi postali najcesca pojava.
Sta jos o tebi dodati,

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

14

Srijeda, 17. Januar 2007

..bas takoo kao sto didy rece..najlakse se je udati/ozeniti..alii sa tim zaista nisu reseniii svi problemii...

..sto se mene ticee sta znam..ja u braku vidim nesto mnogo velikoo...naravnoo lijepoo..alii i nestooo gdjee je potrebnooo zaista mnogo odgovornostii..(dosta stvari prihvatiti i jednostavno biti u stanjuu suociti see sa nekim stvarimaa kojee u braku nailazee i kojee trebaa rijesitiii..itd...)...

..da bih ja bilaa spremna na takav jedan korak..morala bih prvoo da rijesim neke svojee obaveze kaoo „samac“..kao na pr. da zavrsim skoluu..nadjem posaoo i osiguram sebe na neki nacin..(znam da ovo „osiguram“ zvuci nekako gruboo..alii zaista je takoo) jer tek kada budem sigurna u sebee odnosno kada budem rijesila to pitanjee svoje sigurnostii..tek tada mislim da cu mociii da se koncentrisem na nove obaveze koje me evtl. ocekujuu u tom nekom novom „listu zivota“ u brakuu... jer vjerujem kad covjek nijee razcistio sam sa sobom neke svojee planovee da ce mu biti mnogo tezee da rijesava dodatno neke nove (da kazem etoo..neke emotivne) obaveze kojee u braku nailazee... to je neko moje misljenjee...

..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 18. Januar 2007

Ja volim da fiksiram obaveze . Iskljucujem ovaj deo o braku , daleko mi je jos ostvarljiv . Polako , i pamet u glavu .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 18. Januar 2007

Moze se postaviti pitanje zasto se brak pa i odnos i veza izmedju dvoje ljudi lako okarakterise kao obaveza. Sve mi se cini da je to nekako nametnuto spolja od strane 'emancipovanih' koji zele 'vezu bez obaveza'. Sa nekim ulazis u vezu i brak iz ljubavi, privrzenosti i osecanja potpunosti kada si u paru sa tom osobom. Tu nema mesta obavezama kao necemu nametnutom. Drugo su obziri, mozda osecanje odgovornosti i necijih ocekivanja u vezi sa nekom vezom i osobom. Zato treba biti iskren i ponasati se u skladu sa onim kako se osecas. E tu nema mesta glumi inace ce ti se kad-tad sve razbiti o glavu. U braku POSTOJE OBAVEZE li BRAK NE SME DA BUDE OBAVEZA.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

17

Subota, 10. Februar 2007

Ah ,veza...obaveza...
To nekako slično zvuči ,što u principu jeste,jer da bi bio u kvalitetnoj vezi moraš snositi i podnositi izvesne obaveze.
"Emotivna obaveza" prema nekome,(ali ja tu privrženost i vernost sadrugu u vezi nikako ne bih nazivala obavezom,već svesnim i moralnim činom),dolazi sama po sebi.
Naravno da ću razmišljati u pozitivnom smeru kad sam sa nekim u "šemi" ,ali neću sebi utuviti u glavu da samo taj neko može biti moja sudbina i ako ne budem bila sa njim... ;( ;( ;( ,očaj!
Nikako tako,naravno da treba biti veran,korektan i ok po svakom pitanju ali ništa ne shvatati definitivno.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 22. Februar 2007

Citirano

Orginalno od TATTOO
Hehe,,,mrzim da perem sudove,ako je to obaveza:)

Eh to je i meni najgore...Sudovi;) Podsjeti me,imam puno sudova sad da operem:(

Neko pomenu vezu kao obavezu...ako je veza prava,onda to i nije obaveza...Kad bih smatrao da sam sa nekim samo iz obaveze istog trena bih prekinuo. Dakle,kod mene to nije obaveza nego potreba. Naravno,sad iz toga tek proizilazi da ne mozes svakako da se ponasas,vec da trebaju da postoje neki principi (obaveze).
Nadam se da ste me razumjeli.
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 22. Februar 2007

Hmm...Pre bih rekla da se bojim precenjivanja(potcenjivanja)svojih mogucnosti,nego straha od obaveza.Mislim da je ovo dvoje itekako povezano.Trudim se da budem u svemu iskrena,realna prema sebi,a onda ce doci sve na svoje mesto :) Nema potrebe,niti razloga,opterecivati sebe preko svojih mogucnosti,mada priznajem da imam problem prioriteta :( Bice bolje...
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

20

Petak, 23. Februar 2007

hmmm emotivne veze, apsolutno ne. K'o sto neko rece 'voleti nije obaveza'. Ali se plasim obaveze, sutra kad budem imala decu,da li cu uspeti da ih sacuvam od ovog vremena i odgojim na pravom putu. Zato mi samo preostaje da cinim dovu.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Social bookmarks