Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

lena

Početnik

(10)

• »lena« je žensko
  • »lena« je autor ove teme

Datum registracije: 29.10.2003

• Poruku poslati

21

Subota, 22. Novembar 2003

Moze pas biti prijatelj i sve to ali ne moze se sa psom razgovarati kao sa covekom!

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od fingersbroken
A ako ga (prijateljstvo), kao i ljubav, po receptu budes trazila negde (posto recept izgleda trazis) nikad ga ni naci neces.... A mozda i hoces.. :rolleyes:

Veruj da nijedan recept nema, koji bi mogao pronaci pravog prijatelja, ili ima? Nisam jos naletela do takvog recepta (kao i ti), ako slucajno bude postojao onda cu ga rado saslusati. :]
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

vini

Početnik

(10)

• »vini« je žensko

Datum registracije: 13.11.2003

• Poruku poslati

23

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

prijatelji aha

Danas se stvarno tesko naci prave prijatelje a posebno kad se razocaras u one koji su ti bili tzv.najbolji prijatelji tj.samo kad im trebas.Ustvari najbolje je da se ne druzis sa ljudima koji ti uopste ne trebaju. Salim se ! :D

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 04. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od lena
Moze pas biti prijatelj i sve to ali ne moze se sa psom razgovarati kao sa covekom!

Lena, salio sam se. A taj uzvicnik na kraju recenice znaci da si ljuta ili...? ;)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

25

Izgleda da najvise dobijamo kad najmanje trazimo,zato prestani da trazis i sama ces otkriti rezultat.
Pazi koju igru igras.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

26

Bas tako Kiki. Kao ono za srodnu dusu. Nemoj da je trazis, ona ce tebe naci. Ne zelim da skrecem sa teme, ali verujete li vi da se tamo negde, nalazi svacija srodna dusa, i da cete jednog dana upoznati svoju? :rolleyes:
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

27

Utorak, 20. Januar 2004

pitamo se da li se moze naci pravi prijatelj, a ja bi se pitao i sta je to pravi prijatelj, za koga moze mo reci da nam je bas ono pravi?

secam se davno je to bilo, moja sestra je isla jos u osnovnu skolu i imala dve drugarice, Azru, ona sto je zivela u zgradu onde blizu nas, i Samru, koja je zivela dole ispod zatvora il tako nesto.
E sad Azra je imala malog brata (da me ubijete ne mogu se setit kako se zvo, reko bi Emir al nije to je cini mi se bio Samrin brat, al helje nej se, sestra ako bude procitala nek se ona seti, a ako ne nema ni veze)
i jednog dana mali brat pita Azru, znajuci da se ona druzi ono bas sa Samrom:
kaze
"Azra, a, prdis li ti pred Samrom?"
malo za promenu

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

28

Utorak, 20. Januar 2004

:)) :)) :))
E vala stavrno si mahnit.
Azrin brat se zove Bucko a Samrin Emir,e to je pitao Emir.
Pazi koju igru igras.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

29

Utorak, 20. Januar 2004

Manager

EH.... PA.... Ne znam sta da ti kazem :) Pa znas kako mislim da se ipak moze naci pravi prijatelj, ali da je jeko to tesko danas, bas jako jako jako tesko ali sta je tu je, ako se nekome posreci ipak ga moze naci :)
Evo ako nekom treba danas pravi prijatelj ja sam mu na raspoleganju :) ( ma salim se malo) ne zamerite mi jer se trenutno super osecam :) bez nekog posebnog razloga :)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

30

Srijeda, 03. Mart 2004

pravi prijatelj

...ja mislim da je danas nemoguce naci pravog prijatelja.Iz prostog razloga jer ko god se druzi sa tobom u 99 % slucajeva trazi (ima) neku korist od tebe....
Smatram da najbolji prijatelj moze da ti bude brat ili sestra...
Jer jedino oni nemaju nikakvu korist od tebe i iskreno ti zele sve najbolje... :))
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

31

Srijeda, 03. Mart 2004

pravi prijatelj?

moj pogled na "pravog prijatelja" je malo drugacije konstrukcije nego drugih .svakako da je dzihad naci pravog prijatelja jer interes pokvari svako prijateljstvo ali i zavist takodje. i svakako da su covjeku najbolji prijatelji roditelji i najuza porodica, brat,sestra...medjutim, ako prijatelj sluzi da ti pomogne kad si u nevolji, da te podrzi, da stane na tvoju stranu, da mu se povjeris a da te on shvati i da te ne kritikuje,onda cesto ni roditelji pa ni ti uzi clanovi porodice nisu bas..korektni. jer postoje situacije kada ti roditelj, iz najbolje namjere, stane na putu ka kome ti stremis i koji je dobar za tebe al oni misle da nije. postoji bezbroj takvih situacija.
stoga, ja sam misljenja da NIKO ne moze da ti bude pravi i potpuni prijatelj osim Allah dz.s. apsolutno i potpuno sam ubijedjena u ispravnost ovoga.
jer je On jedini taj koji te moze izbaviti iz svake situacije ili problema, koji moze da te razveseli neocekivanom radoscu, koji moze da te toliko podrzi da ti cio svijet nista ne bi mogao , koji slusa svaku tvoju rijec a nikad je ne prenese drugome niti otkriva tvoje sramote, koji ti zeli iskljucivo i samo dobro i nadasve koji zna da je to najbolje za tebe i ne moze pogrijesiti u procjeni. a naravno, koji te bezuslovno nagradjuje i ako si nezahvalan prema njemu i voli te i odrzava te zdravim. ti od njega zavisis a ne on od tebe al on te voli vise nego sto ti volis njega. subhanalllah! pa ko ima boljeg prijatelja od covjeka? al covjek nije svjestan toga....
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »Chechenac« je muško

Datum registracije: 30.10.2003

• Poruku poslati

32

Srijeda, 03. Mart 2004

Ada nema, ovaku hasul devojku majka samo jednom radja. Slazem se u svemu sa Altunom :)
Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

Dusmanko

Početnik

(10)

• »Dusmanko« je muško
  • »Dusmanko« je zabranjen

Datum registracije: 09.03.2004

• Poruku poslati

33

Srijeda, 10. Mart 2004

HEhehe

Muki kralju hehehehe Ma oce to pas sa pasom:D 8)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

34

Ponedjeljak, 17. Septembar 2007

Back na Temu :D

Realno, verujem u Prijateljstvo, bez obzira kako je nastalo.

Medjutim, da li se Danas moze nachi PRAVI prijatelj
, iskren i bez sakrivene namere... neznam... to je prava srecha ako se nadje, desi...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

35

Srijeda, 19. Septembar 2007

Za mene je pravi prijatelj isto sto i iskren covek (onaj ko mi ukaze na nedostatke na pravi nacin,u pravom trenutku i ponudi pravu alternativu,a da nema zadnjih namera,da ne ocekuje nista zauzvat i da se u tome "ne stedi").
Verovatno je ovakvih ljudi malo,ali ih ima sigurno,cim se spominju u Kur´anu.
Ko ih nadje,srecan je.
Iznad svih, najbolji prijatelj svakom coveku je Allah dz.s. U to sam se mnogo,mnogo puta uverila. Jedino nas On iskreno voli i daje nam onda kada,kako,koliko i sta nam je u pravom trenutku potrebno,a da je najbolje za nas. Steta sto nemamo dovoljno mudrosti da to shvatimo. :(
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Datum registracije: 08.09.2007

• Poruku poslati

36

Ponedjeljak, 24. Septembar 2007

Svugdje oko nas su prijatelji, samo ih treba pogledati iskreno u oci, "Pruzi prijateljstvo i cekaj isto"
za istinu

palcica_23

Početnik

(10)

• »palcica_23« je žensko

Datum registracije: 21.09.2007

• Poruku poslati

37

dobro je pitanje
ali ne treba biti pesimista
ja,licno mislim da je moguce naci pravog prijatelja jer imam par takvih
)o(

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

38

Ne ocekujmo od drugih da budu pravi prijatelj!Zapitajmo sebe da li smo mi pravi prijatelj?Ako nismo onda nemozemo(nemamo pravo)traziti od drugih ono sto sami nismo uspeli biti!A ako imamo to pravo onda neznam na osnovu cega?...

"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

39

Utorak, 25. Septembar 2007

A prije toga bi dobro bilo definisati, šta je to pravi prijatelj?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Datum registracije: 08.09.2007

• Poruku poslati

40

Utorak, 25. Septembar 2007

jonuse, pravi prijatelj ti je neko onoliko, koliko si ti za njega "pravi"
za istinu

Social bookmarks