Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško
  • »MATRIX« je autor ove teme

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

1

Utorak, 21. Juli 2009

Da li su ljudi 1969. godine sleteli na Mesec?

Citirano

Orginalno od SmokyP

Ko to kaze ko to laze da nisu bili na mjesec :)

http://www.youtube.com/watch?v=GuwyY2DzO2I

Ovaj link me navede da otvorim temu. Inace, na stotine je dokumentaraca koji se bave teorijom zavere, poput:

http://www.youtube.com/watch?v=R1CpNoI4WGc

Dakle, šta mislite - da li su Nil Armstrong i Baz Oldrin sleteli na Mesec 1969. godine?
Za početak, ja sam uveren da nisu...

[SIZE=1]Sad vidoh da sam temu otvorio u pogrešnom podforumu, pa ako moderatorima smeta... :)[/SIZE]
我还记得

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

2

Utorak, 21. Juli 2009

Mozda jesu mozda nisu neznam...
Ali su sledece stvari cudne:

- SSSR je u to doba bila sto se tehnike tice jaca od USA, al ipak nikad nisu probali da posalju ljude na mjesec
- USA je 5 puta slata ljude na mjesec, i to sve u periodu 1969 - 1972 kada je Nixon bio predsjednik USA

Dve godine kasnije su silom makli Nixona sa stolice zato sto je spijunirao demokrate. (Jedini predsjednik USA koji je dao ostavku)

- Dali ima vazduha na mjesecu (vidi zastavu)? :)

http://www.youtube.com/watch?v=mJGZte-k4…from=PL&index=6

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

3

Utorak, 21. Juli 2009

Nedavno sam skinuo izuzetan sinhronizovani dokumentarac sa dijeli.org , koji baš detaljno govori o tome.
Zastava i nije neki problem.
Problem je u nebu na kome se ne vide zvezde.
Problem je u senkama: idu u različitim smerovima, iako na Mesecu postoji samo jedan izvor svetla - Sunce. To ukazuje da je sve rađeno u studiju, pod reflektorima.
I što je meni kao informatičaru najčudnije je to što je sve "perfektno" izvedeno uz pomoć kompjutera koji su tada imali "fantastičnih" 15 kilobajta!Strange...

Ovaj snimak je ekstra: http://www.youtube.com/watch?v=7n79Vl7_MtU&NR=1
我还记得

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

4

Utorak, 21. Juli 2009

Ja ipak mislim da jesu sleteli na Mesec. I Smoky, SSSR nije bila jaca od US u to doba u pogledu tehnologije.

Evo nekih amaterskih klipova u kojima se negiraju te teorije o laznom sletanju:

http://www.youtube.com/watch?v=-lh1xY4A6…re=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=Yy3WH2Ln_…re=channel_page

A i da se radi o laznom sletanju, zar ne mislite da bi SSSR prvi reagovao i uspeo to da dokaze. Svi znamo koliko su se Amerika i Sovjetski savez voleli u to doba, zar stvarno mislite da bi SSSR to precutao.

A ionako NASA planira da za nekih 20-30 godina posalje coveka na Mars, a to sigurno nece moci da snimi u Holivudu.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 21. Juli 2009

Jako diskutabilno, priznajem. Mada, verujem da SSSR nije hteo da reaguje, da mu se ne bi pripisalo da su ljubomorni - tako bi ih svi digli na cirkus.
Nego, baci pogled na ovu sliku, ima li kakve nelogicnosti?
Dužina senke dva ista objekta u istom trenutku se razlikuje SAMO zbog različite udaljenosti od izvora svetla?
MATRIX je dodao/la ovu sliku:
  • photo06.jpg
我还记得

• »Mandelbrot« je muško

• Poruku poslati

6

Utorak, 21. Juli 2009

Hoces da kazes da ima vise od jednog svetlosnog izvora, odnosno da su upotrebljeni reflektori?

Ako je to slucaj zar ne bi imali duple senke?
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

7

Utorak, 21. Juli 2009

Ma ne, već je jedan od njih bliži reflektoru, pa mu je senka duža. Ovaj drugi je malo dalje od reflektora, pa mu je senka kraća.
我还记得

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

8

Utorak, 21. Juli 2009

I ja sam skeptik po ovom pitanju iz prostog razloga:
Ako su 1969. goine, sa tehnikom koju su tada posjedovali uspjeli da slete na Mjesec, sa ovom danasnjom tehnologijom, posle 40 godina, trebali su na pola planeta suncevog sistema da slete.

Amerikancima je inace sve Holivood pa izgeda i to sletanje na Mjesec '69.
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

9

Utorak, 21. Juli 2009

Ne verujem u teorije zavere, pogotovu te svetske.

Zato verujem da su sleteli na mesec. Rusi su to pratili 100%, sve sto su mogli, i da su tada nasli nepravilnosti reagovali bi. A na pitanja zasto danas ne slete, zato sto je preskupo, zasto bi to radili, samo da dokazu skepticima da su bili tamo.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

10

Utorak, 21. Juli 2009

Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

• »Mandelbrot« je muško

• Poruku poslati

11

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Orginalno od Fotograf
Jako interesantno za pogledati...:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=4Lb4bc8ke…player_embedded

Imas takvih klipova, ali imas i ovakvih:

http://www.youtube.com/watch?v=RMINSD7MmT4&feature=fvw

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

12

Utorak, 21. Juli 2009

Citirano

Orginalno od Fotograf
Jako interesantno za pogledati...:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=4Lb4bc8ke…player_embedded

Super snimak.
Jahja, nisu mogli Rusi baš sve pratiti. Nisu imali satelite kojima bi sve pratili. Stvarno, tadašnja tehnologija mi se čini suviše primitivna za šetkarenje po Mesecu.
我还记得

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

13

Srijeda, 22. Juli 2009

jasno ko dan je da su sleteli na mesec.
jedino je simpa kako je od svega moguce napraviti teoriju zavere :)
ko sumnja u sletanje na mesec,moze komotno da sumnja i u avion koji vidi na nebu -npr da to nije fatamorgana i sl :)
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

14

Srijeda, 22. Juli 2009

Sto se tice rusa .... tadasnji vladar SSSR's Kruscov je napisao u memoarima: "Zasto niko ne postavi pitanje, zbog cega Nixon nije bio prisutan kad je bio start rakete prema mjesecu?"

Svi su bili, bivsi presjednici poznate licnosti, samo Nixon nije bio ...

Die halbe Welt war beim Apollo Start anwesend. Nur einer nicht: Richard Nixon! Und Michael Collins, einer der drei Astronauten, ist später spurlos verschwunden. Edwin "Buzz" Aldrin hatte schwere Depressionen und zweifelt an sich selbst. General Vernon Walters, damaliger Chef des CIA erleichterte endlich sein Gewissen mit der ganzen schonungslosen Wahrheit. Er gab zu, alles gewusst zu haben und legte, nach über 30 Jahren, sämtliche Fakten auf den Tisch. Am nächsten Tag starb dieser aber plötzlich, was bestimmt kein Zufall war.
http://unglaublichkeiten.com/unglaublich…2_1126Mond.html

Saturn V raketa isto vise nije koriscena poslije 1973, kada je Nixon maknut, iako je bila puno jaca (kao bajagi) nego ove sad rakete ...

Der letzte Start der Saturn V erfolgte am 14. Mai 1973
http://de.wikipedia.org/wiki/Saturn_%28Rakete%29

Godinu prije starta izasao film "2001: A Space Odyssey"
neki kazu da je reziser tog filma Stanley Kubrick pomogao da snimu u studiju.

Neke scene su slicne:
http://www.youtube.com/watch?v=uU4TQ1NTo50

Ali ko zna mozda su stvarno bili :D

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

15

Srijeda, 22. Juli 2009

Sve mi je to, pa mozda nije, pa moglo bi da bude, pa otkud znamo!?!?!?!?! Mislim da teorija tolikih razmera, u to vreme, na taj nacin nije bila moguca.

Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

16

Srijeda, 22. Juli 2009

Citirano

Orginalno od Jasmin

ko sumnja u sletanje na mesec,moze komotno da sumnja i u avion koji vidi na nebu -npr da to nije fatamorgana i sl :)

Nije to isto. Niko neće tako nešto reći za avion. Stvar je u tome što niko svojim očima nije video uzletanje rakete.

Teorija zavere se pojavila odmah. Međutim, ulog je bio prevelik. Za tako veliku stvar treba poturiti neoborive dokaze, a ne sitnice kojima mi baratamo po forumima. Mislim da je samo to sprečilo Ruse da ospore uzletanje Amerikanaca.

Jednostavno, ulog je bio prevelik.
我还记得

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

17

Srijeda, 22. Juli 2009

Није снимано у Холивуду, али је доснимавано
Алексеј Леонов, руски космонаут: Смешне су приче да Армстронг није био на Месецу
Од нашег дописника
Москва, 21. јула – Приче о томе да се Американци нису спустили на Месец и да је све била представа приређена да би се, на врхунцу хладног рата, непосредно после Гагариновог успеха, показала надмоћ САД, не једном су се појављивале и у Русији. Приказани су и филмови у којима се, тобоже, доказује да су снимци са Месеца, заправо, снимљени на Земљи. Аргументи делују прилично убедљиво – ако је на Месецу безваздушни простор, како се застава лелуја; како је било могуће снимити силазак Армстронга степеницама; и још много сличних питања.
Алексеј Леонов, први човек који је боравио у отвореном космосу, учесник совјетског „месечевог програма”, један од кандидата за првог човека који ће ступити ногом на Месец, врло објективно оцењује ситуацију и један је од најватренијих бранилаца америчког присуства на Месецу. Његово сведочење руским медијима има још већу вредност ако се зна колика је суревњивост тада владала између две велесиле и коју су цену обе биле спремне да плате (и у људским животима) само да превазиђу супарника.
„Да Американци нису били на Месецу могу озбиљно да верују само апсолутно неуки људи. И, нажалост, све те приче о тобоже исфабрикованим кадровима у Холивуду потекле су управо у Америци. Узгред речено, први човек који је почео да шири те гласине осуђен је за клевету и био је у затвору”, каже Леонов.
А читаво замешатељство је почело на прослави осамдесетог рођендана Стенлија Кјубрика, кад је његова жена, у неком разговору с новинарима, изјавила да на земљи постоје само два права месечева модула – једна у музеју, а други у Холивуду, где је „доснимавано искрцавање Американаца на Месец”.
Леонов не пориче да је било доснимавања, али тврди да је оно било потребно да би гледалац могао да од почетка до краја види шта се догађало, и да је то пракса у многим документарним филмовима.
„Није, на пример, могло бити снимљено како Армстронг отвара врата космичког брода који се спустио на Месец. То, просто није имао ко да сними споља. Из истог разлога није могло бити снимљено ни његово силажење степеницама. То је заиста додао Кјубрик у студијима Холивуда, како би гледалац имао комплетну слику тог историјског подвига”, каже легендарни совјетски космонаут.
Он додаје да су астронаути почели да снимају неколико минута после спуштања на Месец. Толико им је требало да се снађу и да поставе антену преко које се слика преносила на Земљу. Леонов руши и крунски аргумент присталица „теорије завере” – лелујање заставе.
„Застава заиста није могла да се лелуја у безваздушном простору. Она је била од прилично чврсте армиране тканине и увијена у ролну на коју је била навучена навлака. Астронаути су прво у постоље које су колико су могли укопали у месечеву ’земљу’ ставили металну шипку на коју је била причвршћена застава, па тек онда скинули навлаку. Платно је почело да се, у условима смањене гравитације, одмотава а деформација арматуре која је почела да се исправља, створила је утисак да се застава лелуја као на ветру.”
Космонаут истиче да је прича о снимању целог филма на Земљи, просто смешна. У Америци су постојали системи који су пратили старт ракете, корекцију орбите, летење око Месеца, спуштање капсуле и њено приземљење.
Иако су Совјетски Савез и Кина биле једине земље на свету које нису директно преносиле спуштање Американца на Месец, Леонов је, као један од малог броја изабраних астронаута, све то пратио преко војног канала.
„Кад је Армстронг стао на површину Месеца и ми, совјетски космонаути, били смо дубоко свесни значаја тренутка, држали смо му песнице за срећу, и искрено желели успех целе експедиције.”
Космонаут сматра да је најбоље такмичење које се икад догодило у историји човечанства управо такмичење СССР-а и САД у космичким програмима
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 23. Juli 2009

1. Alexei Archipowitsch Leonow je prijatelj sa astronautima
2. Kolege su i naravno da bi zeleo da su uspeli ako bar on nije
3. On nikad nije bio gore da vidi
4. Znaci pola su lagali pola nisu ? Ko te jednom slaze kako da mu vjerujes?
5. Znaci snimali su i te kako u studiju (zasto to NASA ne prizna?)

Tek sad se pitam kako su mogli snimit silazak na mjesecu. Znaci Armstrong nije prvi sisao? :D

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 23. Juli 2009

Citirano

Orginalno od SmokyP
1. Alexei Archipowitsch Leonow je prijatelj sa astronautima
2. Kolege su i naravno da bi zeleo da su uspeli ako bar on nije
3. On nikad nije bio gore da vidi
4. Znaci pola su lagali pola nisu ? Ko te jednom slaze kako da mu vjerujes?
5. Znaci snimali su i te kako u studiju (zasto to NASA ne prizna?)

Bravo za komentar! (o) (o)
我还记得

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 23. Juli 2009

nisi dobro procitao tekst ili ga nisi razumeo.
samo to.

Social bookmarks