Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko
  • »EdinA`« je autor ove teme

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

1

Petak, 19. Januar 2007

Da li su mushkarci duhovitiji od zhena??

Danas sam na televiziji chula da je po nekim istrazhivanjima utvrdjeno da su mushkarci duhovitiji od zhena. Jedan od razloga bi bio i taj shto zhena odrzhava trudnocu devet meseci i da je u tom vremenskom periodu izlozena raznim nezgodnim situacijama..

Interesuje me da li se vi slazhete sa ovom konstatacijom i shta vi lichno mislite o tome. Izvolite.. :)
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Subota, 20. Januar 2007

Hm... Pa ne znam sad... Ne bih duhovitost delila na "mushku" i "zensku", tj. smatram da ne zavisi od pola. Ne znam, takodje, kakve veze ima trudnoca sa tim. Moj daidza je ishao u vojsku, pa je i dalje vrlo duhovit. ;)

S druge strane... Konkretan primer iz shkolovanja: uvek mi je nekako bilo smeshnije kada bi mushkarac - profesor rekao neshto duhovito, nego kad to zena kaze. Nekako im vishe "lezi". Ne umem to da objasnim, ne znam zashto je tako, ali to sam primetila kod mnogih. Naravno, to ne znachi da je taj neko duhovitiji od duhovite zene. :)

Uh, kad me presretne neka feministkinja...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

3

Subota, 20. Januar 2007

ja nekako duhovitost vise vezujem za inteligenciju a ne za muskarce ili za zene. mada ni to vezivanje za inteligenciju ne mora da bude tako. u stvari svaka fiksacija je pogresna. mislim da se smisao za humor vezba a muskarci su prosto vise u prilici da vezbaju i razvijaju tu svoju duhovitost. nekako se po inerciji podraumeva da je muskarac taj koji nasmejava a zena ta koja se smeje. medjutim prohtevi rastu pa je sve vise onih muskaraca koji zele zenu koja ce nasmejati njih ali i umeti da se nasmeje njihovim salama. smeh zblizava ljude i ljudi su opusteniji uz smeh( dokazano i fizioloski i psiholoski).

a sve to zavisi od osobe, od neke 'predispozicije za duhovitost', od gena i okoline. ako neko ima 'povoljno tlo za razvoj duhovitosti' i uz to svakodnevno tu duhovitost 'vezba',i ima potebu za smehom, onda to coveku dolazi nekako prirodno.

i postoje razliciti smislovi za humor. engleski humor je nekima odbojan i morbidan, nekima bas prija. postoji carsijski smisao za humor u kome provejava ono osobeno, nase, sto, recimo, neki ljudi iz drugog grada ne bi razumeli i ne bi im bilo smesno. postoji 'intelektualisticki humor' koji podrazumeva izvesnu, da kazem, metateksualnost, odnosno prethodno znanje o nekoj stvari.

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

4

Subota, 20. Januar 2007

da li su muskarci duhovitiji? rekla bih da jesu. oni se vise i trude da budu, a i ne lezi zenama da se glupiraju. zena treba da bude dama u svakom trenutku :) mozda je i to jedan od razloga.
ma...ne treba praviti razlike medju ljudima po bilo kojoj osnovi...

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

5

Subota, 20. Januar 2007

Lepa razmislhljanja.. razlichita. :)

@Sting Lady: Pojma nemam iz kog razloga vezuju trudnocu za ovo, ali je ipak vezuju. Sigurno postoji neki razlog. ;)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Subota, 20. Januar 2007

Mislim da su muskarci duhovitiji, ali ima i zena koje su jako duhovite. U sustini, duhoviti ljudi su prijatni. Volim da se druzim s njima.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

7

Subota, 20. Januar 2007

Citirano

Orginalno od demoiselle
... je muskarac taj koji nasmejava a zena ta koja se smeje. medjutim prohtevi rastu pa je sve vise onih muskaraca koji zele zenu koja ce nasmejati njih ali i umeti da se nasmeje njihovim salama....

Mislim da nijedan muskarac za svoju duhovitost ne trazi protivuslugu od devojeke vec samo izvesnost u vidu vaseg odmeha kao potvrdu da vam se dopalo. Ali najperfidiniji od svih prefidinih zakljucaka koji se iz citiranog izvuci moze je taj, da sto muskarac od svoje devojke manje zahteva u tom devojka vise misli da se od nje samoinicijative ocekuju.
Mada jako simpaticno zuvci, ako se o udovoljavanju muskaraca brinete, ipak moram reci: istizac da se odmah revansirati nije ;)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

• Poruku poslati

8

Subota, 20. Januar 2007

hmmm...

Citirano

Orginalno od Abfangjäger [/]

Ali najperfidiniji od svih prefidinih zakljucaka koji se iz citiranog izvuci moze je taj, da sto muskarac od svoje devojke manje zahteva u tom devojka vise misli da se od nje samoinicijative ocekuju.

ABFANGJAGER, sve mi se cini da smo se pogresno razumeli( namerno stavljam mnozinu posto ne iskljucujem da sam mozda i j a pogresno razumela ono tvoje 'perfidno od perfidnijeg' koje jako, jako lose zvuci 8o ).
Ono sto sam htela da kazem nisje to sto si ti napisao. Ok, mozda je rec koju sam upotrebila( 'prohtevi') previse jaka ali opet ne znam kako si mogao da dodjes do takvog zakljucka da je smeh protivusluga za duhovitost. Duhovitost je nesto za sta je neophodna interakcija, tj. zahteva izvestan 'odgovor', reakciju u vidu smeha. Recimo, neko bude duhovit pa isprica neki vic(dogodovstinu, salu...) i normalno je da ocekuje reakciju, tj. smeh slusaoca. E sad, recimo da taj slusalac, koji se uzgred ubudi receno, posteno nasmejao da ga je stomak zaboleo, oseca poriv da mu se 'revansira', tj. da nasmeje prvobitnog 'nasmejivaca' ;), i onda on isprica nesto duhovito, itd. Znaci, to je nesto sto je normalno i sto se jako cesto radi u drustvu. To je nesto spontano. Duhovitost nije nesto sto podrazumeva prisilu, 'uslugu i protivuslugu' :rolleyes: . Smejes se u prijatnom drustvu. Smejes se zato sto ti je lepo i zato sto si razumeo sale. Duhovitost je sloboda, moze da bude sredstvo zavodjenja; neko moze da bude prosto inspirativan za tvoje duhovite izlive. Smeh je privlacan.
E sad su u pitanju muskarci i zene. Znas kako je bilo nekad, ona slatka, fina, mlada, vredna i iz dobre porodice- daj,dobra prilika. Muskarcu je, gledano nekoliko vekova unazad, bila potrebna 'plodna' zena, vredna u kuci i vicna u vaspitavanju dece, a to da li je duhovita ili ne nije ni pitao niti o tome razmisljao. Izvesno je da su zene danas sve vise duhovite(i to bih ja opet povezala sa porastom obrazovanja zena koje im je dalo vecu sigurnost i samopouzdanje) i da su muskarcima, pored gore navedenih osobina, sve vise privlacne zene koje umeju dobro da ih nasmeju.

Nadam se da sam bila jasnija...

• »seherzada« je žensko

Datum registracije: 08.09.2006

• Poruku poslati

9

Subota, 20. Januar 2007

Pol nema nikakve veze sa duhovitošću,ja imam mnogo drugarica koje "provaljuju",a isto tako i drugova,tako da...
BUDIMO REALNI ... :D

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

10

Subota, 20. Januar 2007

Svašta... Imaju l ti ljudi šta preče da istažuju nego to ?( Na primjer da traže lijek za neku bolest... Svašta -muškarci duhovitiji zbog trudnoće xx( Ti su zapadnjaci plaho dokoni... Ako him je dosadno bolje him je nek uzmu motiku o|
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

• Poruku poslati

11

Subota, 20. Januar 2007

I meni je to bilo pravo chudno. Shta sve nece prochachkat' :D I opet jadne zhene, pored sve muke, josh za to moraju da se sekiraju. Hehe :D

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 21. Januar 2007

Citirano

Orginalno od demoiselle
... ne znam kako si mogao da dodjes do takvog zakljucka da je smeh protivusluga za duhovitost.

Sorry, hadzinice greska je moja jer ja sam tebe pogresno svatio. Izvini .
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

• Poruku poslati

13

Ada, nista, hadzija, hairli bilo... ;)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od EdinA`
I meni je to bilo pravo chudno. Shta sve nece prochachkat' :D I opet jadne zhene, pored sve muke, josh za to moraju da se sekiraju. Hehe :D

E vjeruješ, ne da mi je na brigu što neću bit duhovita kad budem trudna, sve me pro lubine presječe :rolleyes: :D
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

15

Boga mi @cvjeticu, moracemo da vezbamo da budemo duhovite i u trudnoci...ne bih hajala da mi dijete bude neki namcor... :D
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 29. Januar 2007

Muskarci sve poslove rade bolje od zene...to je cinjenica. To se zna jos od Grcke. Ne zelim nikoga da vrijedjam,ali tema je takva da se mozda nece svidjeti forumasicama i znam da cu zbog ovog posta dobiti mnogo jedinica o| X(
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od yascool
Muskarci sve poslove rade bolje od zene...to je cinjenica. To se zna jos od Grcke. Ne zelim nikoga da vrijedjam,ali tema je takva da se mozda nece svidjeti forumasicama i znam da cu zbog ovog posta dobiti mnogo jedinica o| X(

Samo ću te pogledat !
A o ovome ćemo raspravit kad se vratiš! ;)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Rocker

Početnik

(10)

• »Rocker« je muško

• Poruku poslati

18

uglavnom

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

19

Utorak, 30. Januar 2007

..i ja sam to gledala na tv-u..

..sam naslov teme me bas bio zainteresovao..jer ja nekako nikad nisam dosla na ideju da postavim sebi to pitanjee..

..medjutim sam prilog koji su pokazali mi se nesto uopste nije svidjeoo..
..argumenti kojii su zastupalii taj njihov stav (da su muskarci duhovitijii) zaista nisu bilii ubjedljivi, maker meni ne..tako da sam ja ipak ostala pri tome da to nema nikakve vezee sa polom..postojee i muskarcii koji su duhoviti a i cure/zene koje su podjednako duhovite kao oni..

..sve u svemuu to je mnogo fina osobinaa..i ja licno se radoo druzim sa takvim osobamaa jer je nekako uvijek veselo sa njima :)..
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

20

Utorak, 30. Januar 2007

Duhovito od tebe,Edina,sto uopste mislis da postoji drugi odgovor sem DA.Dala si jedan poen zenskom rodu po pitanju duhovitosti.Sad vam bezimo samo 450+65+652+652+ bodova.:)
PS:Vecina zena(devojaka) sa kojima se ja druzim jeste duhovito,al kad se sve sabere,opet 450+65+652+652+ bodova. :)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Social bookmarks