Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Meli

Početnik

(10)

• »Meli« je autor ove teme

Datum registracije: 02.10.2006

• Poruku poslati

1

Srijeda, 04. Oktobar 2006

Da li vas je neka knjiga rasplakala?

Da li vam se desilo da ste citajuci neku knjigu,
zapalakali? ;(

Ja jesam ... od decijih knjiga citajuci Bambija i kasnije,
citajuci Spletkarenje sa sopstvenom dusom . ;(
Pitam se da li su zvezde osvetljene zato da bi jednog dana svako mogao pronaci svoju ...

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

2

U senci nara Tarik Ali

Prelijepa knjiga...plakala sam kao dijete ;(
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

• »Djevrek-pasa« je muško

Datum registracije: 09.06.2005

• Poruku poslati

3

ja se slazem sa siempre da je u Sennci nara jedna od najtuznijih knjiga koje sam procitao. ;(

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

4

Jeste kanulo nekoliko suza.Ali nemogu da se setim naslova............nesto kao kroz maglu vidim naslov ali jos nisam siguran.Pa kad se budem osigurao javi cu vam ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

5

Da, "Bela griva" i "Dervis i smrt". :(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

6

Mene rasplače i po neki prilog na ovom forumu, a kamoli tužna knjiga.

Voleo bih da čitam Kur'an i plačem, al nisam uspeo :(
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 05. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od sans

To ne može svako, to samo ko je jak vjernik. Kome je mnogo jak iman.

Hmm, rasplakala me je jednom jedna knjiga, da, čini mi se. Mislim da mi je udarila na ega pa mi krivo bilo, te sam se zaplakao. Nikad je više čitao nisam. Sada čitam samo knjige u kojima sebe vidim kao heroja, dobročinitelja, poniznoga, iskrenoga vjernika, donosioca haira, itd., i baš mi je super. Sada nema šanse da pustim suzu, jer sam zadovoljan sobom pravo.

Eh, da su svi kao ja svijet bi bio mnogo ljepše mjesto, ali kad pogledam oko sebe, svi su nekako loši, u najmanju ruku gori od mene.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 05. Oktobar 2006

Joj Spaine, nasmija me ti pravo, al' ono do suza :))

Mene inace svaka knjiga rasplace, pa i Stajnerova teorema me rasplakala....pa i zadaci iz pune grede me rasplakase, sve dok nisam shvatila do vraga kako te sile djeluju.... :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

9

Petak, 06. Oktobar 2006

A i sve vise mi se place kad pogledam na onu farmakologiju... ;(
Jes ogromnaaa... :D
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

10

Subota, 07. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od galaksija
....pa i zadaci iz pune grede me rasplakase, sve dok nisam shvatila do vraga kako te sile djeluju.... :D

Daj galaksijo da zajedno resimo te zadatke koji ti trebaju. Sto bre nisi rekla, ja bih dragevolje barem pokusao da ti objasnim... ;)
Inace moj profesor je uobicavao reci da ovakve zadatke tek onda razumijes kad znas odgovoriti na koje mesto i sa kojom silom trebas delovati da bi se srusio/oborio sistem statike/gradjevine.
Pokusaj da prilazis problemu sa jednim takvim pitanje.... mozda ti pomogne da svatis povezanost, normalne sile,momenata i transfersalne sile...
Za slucaj da si i dalje bezpomocna.... znas sta ces ;) daj konkretan zadatak, ovamo ;)
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

11

Subota, 07. Oktobar 2006

"Iz zivota ashaba"...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 08. Oktobar 2006

Rasplakao me nedavno, ali stvarno rasplakao, roman Doktor Zivago,i to dio kad je Zivago poginuo.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

13

"Ibreti"... (skup poucnih islamskih prica)

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od Ibnul_Qajjim
"Iz zivota ashaba"...

Zaista lijepa knjiga. Upravu si Ibunl_Qajjim-e

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Citirano

Orginalno od galaksija
....pa i zadaci iz pune grede me rasplakase, sve dok nisam shvatila do vraga kako te sile djeluju.... :D

Daj galaksijo da zajedno resimo te zadatke koji ti trebaju. Sto bre nisi rekla, ja bih dragevolje barem pokusao da ti objasnim... ;)
Inace moj profesor je uobicavao reci da ovakve zadatke tek onda razumijes kad znas odgovoriti na koje mesto i sa kojom silom trebas delovati da bi se srusio/oborio sistem statike/gradjevine.
Pokusaj da prilazis problemu sa jednim takvim pitanje.... mozda ti pomogne da svatis povezanost, normalne sile,momenata i transfersalne sile...
Za slucaj da si i dalje bezpomocna.... znas sta ces ;) daj konkretan zadatak, ovamo ;)

Hvala na pomoci, ali ja to naucih prije nego si ti cuo za te zadatke :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od Spain

Citirano

Orginalno od sans

To ne može svako, to samo ko je jak vjernik. Kome je mnogo jak iman.

Hmm, rasplakala me je jednom jedna knjiga, da, čini mi se. Mislim da mi je udarila na ega pa mi krivo bilo, te sam se zaplakao. Nikad je više čitao nisam. Sada čitam samo knjige u kojima sebe vidim kao heroja, dobročinitelja, poniznoga, iskrenoga vjernika, donosioca haira, itd., i baš mi je super. Sada nema šanse da pustim suzu, jer sam zadovoljan sobom pravo.

Eh, da su svi kao ja svijet bi bio mnogo ljepše mjesto, ali kad pogledam oko sebe, svi su nekako loši, u najmanju ruku gori od mene.

Hvala.

plakao sam kad sam procitao ovo,ali od smijeha.dobro si me nasmijo spaine.nadam se samo da si se salio jer ja sam ovo tako shvatio.ako gresim-halali

sto se tice plakanja za vreme citanja svete knjige,to ne pokazuje koliko je ko vernik.zato niko ne bi trebao da se opterecuje oko toga,a ako se desi nek se desi.

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

abramovic

Početnik

(10)

Datum registracije: 12.10.2006

• Poruku poslati

17

Petak, 13. Oktobar 2006

jos nijedna knjiga me nije rasplakala. Mozda sto i ne citam knjige koje su bas emocionalne, vise informativne i zabawne.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

18

Petak, 13. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od galaksija

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Citirano

Orginalno od galaksija

Hvala na pomoci, ali ja to naucih prije nego si ti cuo za te zadatke :D

Prepostavljao da si starija od mene jesam, ali znao da je razlika bas tolika nijesam .... Dakle ja sad trebam jos vise da te uvazavam ;) Inace smatram najbolje sto je moglo da ti se desi, desilo ti se vec, lijepo je kad ti neko nudi pomoc ali sama kad sve svatis, naravno daleko je bolje.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 11. Decembar 2006

SVI SMO PLAKALI U PREPUNOJ SALI

Nakon zavrsetka rata u Bosni, izdao sam zbirku poezije "Kovacnica" . Promociji su prisustvali moji prijatelji, poznanici, ljubitelji pisane rijeci iz Buzima, Cazina, Bihaca, Bosanske Krupe, Sarajeva, Kladuse, Zagreba...
I kada sam poceo ctati pjesmu "SOTONE" , zadrhtao mi je glas, a onda sve jace do naricanja. Podigao sam glavu da uzmem zraka i dam sebi oduska, ali sam vidio da svi placu. Nije bilo osobe koja nije plakala. Ocito su tada bile svjeze rane rata i danas se to ne bi dogodilo, ali cu vam ovdje ispisati te moje stihove, koje sam tada recitirao:

SOTONE

Usred radosti djecijih igara,
usred behara zivota novog,
kroz pupoljke,
kroz cvjetove,
Kroz zavjeske,
u plodove pala je granata.
U vrsku,
u stisku,
u grcu rucica djecijih,
ociju nijemih sto odgovor traze
od oca svoga-