Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko
  • »šejla« je autor ove teme

Datum registracije: 19.05.2008

• Poruku poslati

1

Srijeda, 20. Maj 2009

DA SI NOĆAS U SANDŽAKU

E baš me interesuje šta bi vi prvo uradili da ste noćas u Sandžaku .Gdje bi izašli i skim ? Koga bi poželjeli da vidite ? S kim bi izašli na večeru . Bujrum , da čujem .

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 21. Maj 2009

Da sam nocas u Sandzaku zvao bih druga na kafu i koju mantiju, pa posle na tulumbu...
Da sam nocas u Sandzaku, otisao bih po nju, uzeo je za ruku i poveo u setnju... pricao bih joj o Istoku, o mestima gde nije bila... a sve to vreme ona bi mene vodila kroz zivot...
eto...

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 21. Maj 2009

ja da sam ja nocas u sandzaku ja bi upallio kola i otiso bi na more :D

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 21. Maj 2009

Eeee Shejla baš si našla šta ćeš da pitaš ;) Ja nažalost nikada nisam bio na Sandžaku ?( A ako Bog da kada jednom odem prvo želim da obiđem svaki pedalj novo pazarske čaršije, pošto mene kada je neki grad u pitanju zanima prvo čaršija pa onda sve ostalo. Eh onda bih našao neku djevojku :O da mi pokaže cjeli grad. Drugi grad i čaršija koji me zanimaju je Rožaje a obzirom da se iz Pazara ne može doći u Rožaje a da se ne prođe Tutin i Sjenica mislim da bih Rožaje ostavio za kraj kao šlag na tortu. Ali daleko od toga da me ostali sandžački gradovi ne privlače - naravno da bih volio sve vidjeti.
Na vatru odgovori vatrom !

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

Datum registracije: 21.02.2008

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 21. Maj 2009

Citirano

Orginalno od emir-RA
Ja nažalost nikada nisam bio na Sandžaku ?(

Sandzak nije brdo - zato je ispravno reci ja nika nisam bio U Sandzak a ne na Sandzak!

Citirano

Orginalno od emir-RA
Drugi grad i čaršija koji me zanimaju je Rožaje a obzirom da se iz Pazara ne može doći u Rožaje a da se ne prođe Tutin i Sjenica mislim da bih Rožaje ostavio za kraj kao šlag na tortu.

Postoji direktan put NP - Rozaje, dakle ne moras ici preko Tutina a Sjenica je sasvim na suprotnoj strani. Nikad se nije islo preko Sjenice u Rozaje.
Da ti bude sve laske za svatit.
Kad neko iz NP-a ide za Podgoricu ( glavni grad CG ) ide preko Rozaja.
A kad neko iz NP-a ide za Sarajevo ( tvoj glavni grad ) ide preko Sjenice.

A Tutin ti je "cor sokak". Kad stignes u Tutin- posle nema vise nista ...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 21. Maj 2009

Hvala eda - turistička mapa Sandžaka dobro bi mi izgleda došla. A i malo sandžačkog dijalekta na samom putovanju izgleda ;)

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

7

Petak, 22. Maj 2009

Citirano

A Tutin ti je "cor sokak". Kad stignes u Tutin- posle nema vise nista ...

Odavno se ovako slatko nisam nasmejao :D (o) (o) (o)
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 22. Maj 2009

Da sam ja nocas u Sandzaku prvo bih otisao kod kuce da obidjem baba i Majku pa da sednemo i popijemo kahvu i onda obic rodbinu i naravno carsiju i stare ahbabe.

I verovatno bi se tako i ta noc zavrsila.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

• Poruku poslati

9

Petak, 22. Maj 2009

emir-Ra primjetila sam da osjećaš ljubav prema Sandžaku , to me raduje . I ja volim Bosnu mnogo zamisli kako je to lijepo i kako bi bilo da svi razmišljaju i osjećaju kao nas dvoje . Veliki Selam .

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 22. Maj 2009

Citirano

Orginalno od šejla
zamisli kako je to lijepo i kako bi bilo da svi razmišljaju i osjećaju kao nas dvoje . Veliki Selam .

pa dobro ako izuzmeš nešto malo hodža ;) političara karijerista i neku određenu šačicu zavidnih i ljubomornih sarajlija :D većina je na mojoj i tvojoj strani shejla :]

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

11

Petak, 22. Maj 2009

da sam nocas u novom pazaru izasao bih sa jednom sjenicankom i pokazo narodu kako se uspostavljau dobri odnosi i rusi staro rivalstvo :))
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

12

Petak, 22. Maj 2009

Da sam u Sandzaku opcenito posmatrano , upoznavala bih Sandzak . Jedna posjeta,koliko ja brojim ,nije dovoljno. A da sam u Sandzaku nocas,vjerovatno bih trazila da me se uputi na mjesto gdje se moze dobro i kvalitetno jesti (sandzacki specijaliteti) :D
Bosnjanka

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

13

Petak, 22. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Jasmin
da sam nocas u novom pazaru izasao bih sa jednom sjenicankom i pokazo narodu kako se uspostavljau dobri odnosi i rusi staro rivalstvo :))

Jasmine nemoj da nam kvariš rivaltsvo čoveče :). Psst, a koja sjeničanka ;).

Lijepa tema i kreativna baš. Sandžački specijaliteti se sami nameću i nije ih potrebno tražit. Tako Sonovero, samo ti dođi. A ja da sam danas u Sandžaku, verovatno bih se sad vraćao iz Rasadnika gde sam ispratio devojku i zvao brata da ga pitam da li je i on gladan i da li i njemu da kupim pet i pola :]

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

14

Petak, 22. Maj 2009

Sta je "pet i pola"? Cevapi ili?

Aaaa,nemoj mi toga "namecu se specijaliteti" , ima li kakvih preporuka za mjesta gdje je dobra hrana?

Koje je najbolje sandzacko jelo? :D
Bosnjanka

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

• Poruku poslati

15

Subota, 23. Maj 2009

Što se jela tiče ja bih sad pošla u NP da se najedem manitija . Ma ima ih i kod nas u Prijepolju , ali nisu kao one Pazarske brate .A volim i onu atmosferu kada u vrijeme Ramazana negdje pred iftar prošetaš čaršijom . Ulicom se mogu osjetiti ugodni mirisi hrane , a i ljudi su nekako smireniji nekako izgledaju bezgrješno . Volim inače Pazarski narod , zbog toga što su vrijedni i radišni , i što se ne zadovoljavaju sa malo , ako mu je Allah podario da može steći veći imetak . Pazarci su inače i široke ruke velikodušni su kada zatreba , naročito kada se treba pomoći sirotinju .

Iz iskustva sam utvrdila da samo ekonomski jaki narodi imaju svoju istoriju .Pazar je imao sve predispozicije da u historiskim knjigama bude upisan kao mali Istanbul ili slično , ali početkom devedesetih Slobodan Milošević pušta u zemlju jeftinu kinesku robu koja je uništila pazarsku ekonomiju . Ali uprkos svemu Pazar je danas univerzitetski grad , i po tome će se poznavati njegov narod jer najveće bogastvo je biti pismen i obrazovan . Eto ja odužih ...ali od srca je .

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

16

Subota, 23. Maj 2009

Citirano

Orginalno od šejla
Što se jela tiče ja bih sad pošla u NP da se najedem manitija . Ma ima ih i kod nas u Prijepolju , ali nisu kao one Pazarske brate .A volim i onu atmosferu kada u vrijeme Ramazana negdje pred iftar prošetaš čaršijom . Ulicom se mogu osjetiti ugodni mirisi hrane , a i ljudi su nekako smireniji nekako izgledaju bezgrješno . Volim inače Pazarski narod , zbog toga što su vrijedni i radišni , i što se ne zadovoljavaju sa malo , ako mu je Allah podario da može steći veći imetak . Pazarci su inače i široke ruke velikodušni su kada zatreba , naročito kada se treba pomoći sirotinju .

Iz iskustva sam utvrdila da samo ekonomski jaki narodi imaju svoju istoriju .Pazar je imao sve predispozicije da u historiskim knjigama bude upisan kao mali Istanbul ili slično , ali početkom devedesetih Slobodan Milošević pušta u zemlju jeftinu kinesku robu koja je uništila pazarsku ekonomiju . Ali uprkos svemu Pazar je danas univerzitetski grad , i po tome će se poznavati njegov narod jer najveće bogastvo je biti pismen i obrazovan . Eto ja odužih ...ali od srca je .

:O :O :O Zamisli samo i ja volim Prijepoljski narod zato što su inteligentni i kulturni.Pa kad budeš dolazila u Novom Pazaru javi se čast će mi biti da te povedem u Sidro na has pazarske mantije.

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

Datum registracije: 21.02.2008

• Poruku poslati

17

Subota, 23. Maj 2009

Citirano

Orginalno od eki

Zamisli samo i ja volim Prijepoljski narod zato što su inteligentni i kulturni.Pa kad budeš dolazila u Novom Pazaru javi se čast će mi biti da te povedem u Sidro na has pazarske mantije.

O ne pusti da sejla bude moja gosca. :-)

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

• Poruku poslati

18

Subota, 23. Maj 2009

Inšallah Eki eto me u julu . Imam čitav mjesec odmora pa ću doći i u pazar . Ja stvarno nemam tamo rodbine ali eto Edo će mi pp poslati adresu i telefon . :P

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

19

Subota, 23. Maj 2009

Da sam noćas u Sandžaku prvo što bih uradio najeo se majkine pite, pošto znam da je danas sprema :=):=) uželeh se i kuće,ograde,raskrnice,džamije, deda, ezana, hadžetanske idile...

šejla

Učenik

(10)

• »šejla« je žensko

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 24. Maj 2009

Vau -dom zdravlja , eto materijala za jednu autobiografsku priču .Može li to malo opširnije? Pokušaj možda pronađeš u sebi novi talent koga ne poznaješ . Samo hrabro . Selam .

Social bookmarks