Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

41

Subota, 03. Juni 2006

Kao bajagi smrtno mrzite turbo folk a kako vidim sve pesmice napamet znate.
CUDNO ZAR NE? :))

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

42

Subota, 03. Juni 2006

Ajla, neki od nas pokusavaju da se izlijece od ove 'bolesti' :D

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

43

Subota, 03. Juni 2006

Gyerzelez, nije to 'bolest' vec OTROV (bez nakova navoda) za narodne mase.
Vrlo mocan i opasan otrov koji truje stvaranje svakog normalnog pogleda na svet.
Dakle konzumiranje tog otrova je vrlo opasno po ljudsku psihu, shvatanje realnosti i odnos prema svetu koji nas okruzuje.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

44

Nedjelja, 04. Juni 2006

Nemam potrebe da se lecim !!!

Nemam vremena za takav tip muzike.Brat me ubije sa CARL COX,PAUL VAD DYKE tako da mi ceo dan u glavi lupa BASS.A pored tolikog Bassa u glavi ni je mi na kraju pameti da slusam seke i tamo neke !!!
" Bilen alemlere rahmettir "

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

45

Nedjelja, 04. Juni 2006

Admine

Merhaba i hvala na savjetu. Ako pogledas moj prvi post, vidjet ces da se slazemo potpuno :O

Ocigledno nisi vidio sarkazam, mada priznajem da nisam trebao staviti kukice oko rijeci otrov. Sljedeci put cu je bold-ovat.

Samo u prolazu, izleda ta se puno pazi na gramatiku, padeze i sta ti znam te linguisticke zakone na ovom forumu. Trebalo bi se shvatiti da podosta nas jedino koristi maternji na ovom forumu (i kad se telefonira familija dolje).
Znaci, imajte razumijevanja i svima unaprijed hvala za sve popravke crvenom hemijskom bar mojih postova.

Gyerzelez

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

46

Nedjelja, 04. Juni 2006

Hajde bre ne dokonisite dzabe.
Nema svdbe ako nema folk muzike nema nikakvog veselja.
A vi kao nikad niste bili na nasim svadbama sa takvom muzikom ili ste mozda slusali na tim svadbama rok, dzez ili ko zna vec sta :))
Nema raspolozenja dok ne zapeva krasni SINAN SAKIC
pesmu HEJ ODKAD SAM SE RODIO.... (o) (o)
Kad se budem insallah udavala valjda cete doci na svadbu vi sa foruma( ali unapred znajte bice UZIVO folk muzika) ;)

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

47

Nedjelja, 04. Juni 2006

Pomenuta pesma o parkiranju u garazu je definitivno dno dna. To je takva degradacija zena.....a i dvosmislen tekst... Uzas!!! Posebna prica je oblacenje (citaj:svlacenje) ove pevacice.
Nego, ne treba sve pevacice svrstavati u isti kos. Ja idem na Cecin koncert :)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

48

Nedjelja, 04. Juni 2006

Citirano

Orginalno od ajla

Nema svdbe ako nema folk muzike nema nikakvog veselja.
A vi kao nikad niste bili na nasim svadbama sa takvom muzikom ili ste mozda slusali na tim svadbama rok, dzez ili ko zna vec sta :))

Ajla,mesas loncice.Ne radi se ovde o muzici na svadbama,vec o percepciji ove vrste muzike od strane pre svega omladine.
Odes na svadbu,jednom-dvaput godisnje,slusas to vece tu muziku i nista strasno.
Strasno je sto se to slusa svaki dan,sto se time omladini ispira mozak,sto ti glupi stihovi postaju moto danasnje omladine.

Secam se kako je Balasevic pricao o razlici njegove i ove vrste muzike:"Moje pesme imaju uvod pa zaplet pa rasplet,kao spanske serije,a ove nove se svode na ponavljanje jednog te istog 10-ak puta".

Takodje,u jednoj emisiji.Sergej Trifunovic je objasnio kako ce svoju decu zastititi od ove muzike:"Kad napuni 2 godine ima da ga "trujem"Betovenom,Mozartom i drugima,od 5-e godine dzez i tako redom..."

Neko pomenu Cecu,kako ona nije kao ove ostale iz te branse.Pa i nije,ona je toj muzici udarila temelje i osnovala je,pa ne zovu je za dzabe "Ceca nacionale".I jos jedna razlika izmedju nje i ostalih je sto je Ceca bila u zatvor a ostale ne.Mislim da joj ovde(u Srbiji) to znaci samo plus,nikako minus.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

49

Nedjelja, 04. Juni 2006

Sta bre Taske mesam loncice. Ti me bre samo nesto napadas bez nista.
E vala kad se budem udavala pozvacu te da dodjes na svadbu pa ne sto ces slusati folk muziku nego ima i da pevas i igras uz nju ;)
A ko zna mozda bude na svadbi i neko od tih poznatih estradnih umetnica( np JANA) ;)

• »ScOrPiOnIcAa_« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

50

Nedjelja, 04. Juni 2006

Slazem se 100% nema svadbe ni veselja bez Turbo Folka.. mene Covek treba pravit svadbu sa turbo Folk inace ne racunam hahahaha :D
i opaaa Heeeeeej Odkad sam se rodiooooooo Srece Nisam Imaoooooooooooo
i posle naravno jedno EXTRA UZICKO KOLO :D :D :D :D
Bicemo Do Sudnjega dana

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

51

Nedjelja, 04. Juni 2006

Gyerzelez, evo u nekoliko poslednjih priloga na vrlo ocigledan nacin mozes ustanoviti posledice delovanja tog otrova spakovanog pod nazivom "Turbo Folk".

Inace razumeli smo se odlicno i moj prilog nije imao nameru da te kritikuje ni u najmanju ruku.

Dalje, postoji ogromna razlika izmedju Folk i Turbo folk muzike, dakle nije to isto. Kom treba objasnjenje neka se potrudi da ga nadje.

Taske je vrlo lepo objasnio stanje stvari i ono sto sam ja rekao. Ko nije 'otrovan' shvatit ce.
I ja cu letos praviti svadbu i naravno da ce tu biti folk muzike (nadam se bez imalo onog 'turbo').
No nije problem svadba, vec ono sto se slusa svakodnevno, danima, godinama. O tom otrovu sam ja pricao.

A o lepoti i atraktivnosti tih 'zvezda' turbo muzike cu reci sledecih par reci.

Pricaju mi uvek kako su kod nas zene lepe, pa ih cak uporedjuju sa tim 'zvezdama turbo folka' kao uzorima lepote. Ja kad u nasu zemlju dodjem jednom ili 2 puta godisnje, pokusam da zapazim tu lepotu nasih zena i tih 'zvezda'.
Nazalost to ne uspevam, jer te zene koje vidim na ulici i televiziji, a vecina kaze da su lepe, mene asociraju samo na prostitutke.
U normalnom svetu, takav nacin oblacenja neguju samo pomenute 'prodavacice ljubavi'.
Svaka roba koja je na prodaju se izlaze pogledima potencijalnih kupaca. Tako i svaka zena koja polu gola izadje u grad ili na televiziju, nista drugo ne radi vec nudi svoju razgolicenu 'robu' na prodaju.
Neke to rade svesno, a neke ne svesno buduci da su vec zatrovane pogresnim idolima u vidu tih turbo folk pevacica.

@Taske, to sto je Sergej rekao mi je vrlo pomoglo u razmisljanju, kako zastititi svoju decu od trovanja fenomenom pod nazivom "turbo folk".

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

52

Nedjelja, 04. Juni 2006

Citirano

Orginalno od ajla
Nema raspolozenja dok ne zapeva krasni SINAN SAKIC
pesmu HEJ ODKAD SAM SE RODIO.... (o) (o)
Kad se budem insallah udavala valjda cete doci na svadbu vi sa foruma( ali unapred znajte bice UZIVO folk muzika) ;)

Ovde nigde ne vidim TURBO ?!Verovatno je Sinan Sakic OBICNI BENZINAC sa 1.6 cc :)) :)) :)) :))

Ajla ako ti nije muka objasni ovom LAIKU ko to peva TURBO-FOLK a ko OBICNI-FOLK t.j oni sa po 1.3 ili 1.6 cc :D :D :D :D
" Bilen alemlere rahmettir "

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

53

Nedjelja, 04. Juni 2006

Hajde bre ANNONIMUS nemoj me zivcirat, kad gledas GRAND SHOU na pinku slabo se predstavlja da je to TURBO, FURBO, MUMBO, KURBO, ZUMBO, CAKRUMBO, OPARUMBO..... :))
Haj mu ga ti sad znadi ko sta peva o|
Bitno je samo da se uziva i peva uz tu muziku op cup poskocicu, op cup poskocicu..... :))

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

54

Nedjelja, 04. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Administrator

@Taske, to sto je Sergej rekao mi je vrlo pomoglo u razmisljanju, kako zastititi svoju decu od trovanja fenomenom pod nazivom "turbo folk".

Veruj mi admin-e,ta emisija je bila pre 3 godine a ja se i dalje secam te recenice kao da ju je juce izrekao.U toj emisiji je i bila jedna "tipicna"(bas onakva kako ih ti opisa u tvom postu)predstavnica turbo-folka.
Na pitanje voditeljke da li ima nesto protiv nje,on odgovori da nema nista ali da njenu muziku ne slusa i da ce se na sve moguce nacine potrudit da i njegova deca tako razmisljaju i onda je naveo te nacine.

Takodje je ispricao(Sergej) upravo u prilog ovome o cemu govorimo(o uticaju takvih pevaca na mlade)sta se desilo Vasilu Hazdimanov-u.Naime,Vasil se budi i dolazi mu cerkica i kaze mu(a Vasil ima mindjusu na uvu):aaaa isti Zelko Joksimovic!!Coveku doslo da se ubije.
On je tu mindjusu imao jos kad se nije znalo ko je Zeljko!!! Sergej rece "ko je razumeo,shvatice".
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »Pahuljica« je žensko

Datum registracije: 16.12.2005

• Poruku poslati

55

Ponedjeljak, 05. Juni 2006

DABOGDA CRKLA LJUBAV U ONIMA KOJI GA VOLE.

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

56

Da ne komentarisemo muziku jer nazivanje turbo/mumbo/mambo etc.-folka muzikom je oksimoron.

Zato bih da komentairisem (ne)moralne karakteristike turbofolk-a i takav nacin skretanje ljudske misli s nekoliko islamskih dragulja:

Muhammeda s.a.v.s.:

"Oči čine blud svojim pogledom, ruke dodirom, noge hodom (na tom putu), blud jezika je izgovaranje, blud duše je želja i pohota (za tim), dok sramotno tijelo to osvjedočava ili iznevjerava".

Zbog toga jevrlo važno - obarati pogled za koji islam propisuje kaznu još i na ovom svijetu jer je pogled prvi faktor koji podstiče na blud.

Allah dž.š. u Kur'ani-Kerimu veli:

"Reci vjernicima neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; to im je bolje, jer Allah uistinu zna o­no što o­ni rade. A reci vjernicama neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim..." /An-Nur:30-31/

Allahov Poslanik s.a.v.s. je rekao:

"Svaka vjera ima ahlak, a ahlak islama je stid".

"Ako se ne stidiš radi sta hoćeš".

"Čuvajte se razgolićavanja, jer su s vama o­ni koji se nikada ne odvajaju od vas (tj. meleki), osim kada obavljate nuždu i kada prilazite svojim ženama, pa stidite ih se i ukažite im poštovanje!" (Prenosi Tirmizi).

"Žene koje nose prozirnu odjeću kao da su gole, okrećući se od Allahovih zapovijedi i radeći loša djela, dok su im glave kao grbe od deva. Takve žene neće ući u džennet, niti će osjetiti njegov miris. A miris dženneta širi se na toliku i toliku udaljenost". (Prenose Muslim, Ahmed i Taberani u "Mudžemu-sagiru").

Pa vidite sami.

Gyerzelez

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

Datum registracije: 24.12.2005

• Poruku poslati

57

Dabogda crk’o turbofolk

AMIN!

ajla

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

58

Dzabe vam te zelje da crkne turbo-folk kako ja vidim on sve vise i vise zauzima maha.
Verovali ili ne nema 15 dana da prodje a da ne gostuje ovde u Svedskoj neko od folk pevaca.
Nema koji nisu dolazili ;) (o)

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

59

da Vam poshaljemo malo VEHABIJA ,da ONI to malo ,ono,znash ....Grrr.... 8)
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

60

Utorak, 06. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Sandokan
da Vam poshaljemo malo VEHABIJA ,da ONI to malo ,ono,znash ....Grrr.... 8)

LOL, neka Sandokane, hoce i TS prikatancit ko dezurne krivce :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Social bookmarks