Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen
  • »Pravnica« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 27. Mart 2005

Dali biste mogli po drugi put zapoceti ljubavnu vezu sa deckom-devojko

Naslov je sam po sebi govori o cemu treba biti sustina razgovora Molim za vase iskrene komentare Bas me zanimaju vasi komentari jer sam imala jednu vezu koju bi voljela ponovo da ozivim Kolike su njenje sanse
Kako razmisljate o svojim bivsim i dali biste ponovo nesto mogli sa njima zapoceti mislim vise od prijateljstva

Pozdrav od mene :D

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 27. Mart 2005

Zavisi kako ste se rastavili prvi put. Ako je bila u pitanju preljuba onda ostavi, nema tu dobra.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 27. Mart 2005

Nikada vam nece biti kao prvi put!!!

P.S

More je puno riba
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 28. Mart 2005

Kao sto rece muhadzer,zavisi kako ste se rastali prvi put.ako je zbog neke gluposti,eto razloga vise da se pomirite.
;) I za razliku od annonimusa,mislim da vam moze bit i lepse nego prvi put.sve je u vasim glavama i vasoj spremnosti na kompromise.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

• Poruku poslati

5

Esselamu alejkum

Ako je on ozbiljan da zeli da se pomiri onda nema druge nego brak. Pa kad ga preseces sa time da zelis brak , onda vidis njegovu reakciju, dal hoce da se zeza, il da to bude cvrsta veza (bracna naravno, ostale su zabranjene).

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Tashke
Kao sto rece muhadzer,zavisi kako ste se rastali prvi put.ako je zbog neke gluposti,eto razloga vise da se pomirite.
;) I za razliku od annonimusa,mislim da vam moze bit i lepse nego prvi put.sve je u vasim glavama i vasoj spremnosti na kompromise.

Tashke

Stariji sam i poslusaj "Nikad nije kao prvi put " Veruj mi ;)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

7

Annonimus:ja ne pricam ovo napamet,vec iz mog iskustva. :O
sve se moze kad se hoce ;)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Baraba

Početnik

(10)

Datum registracije: 28.03.2005

• Poruku poslati

8

Sta li se ovaj tarik cima a tamo po nisu dopravi mace
... jedan moj rahmetli komsija je imo adet to da kaze

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

9

Utorak, 29. Mart 2005

Kad polomish chashu, i ako je lepish nikada nije kao shto je bila.

Eh tako ti je u vezi ako se jednom neshto tu slomi, mozhesh probat i pokushavat kol'ko hochesh nikad neche bit kao nekad !!

ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

nostalgija

Početnik

(10)

• »nostalgija« je žensko

Datum registracije: 18.01.2005

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 31. Mart 2005

Odgovor je vrlo jednostavan.Zasto se upustat opet u jednu vezu koja je vec bila bezuspena?Ako nam ne uspe nova veza mi se odmah vratimo na razmisljanje o staroj i uvek mislimo da nam je bilo bolje,onda je i dilema tu ,dali obnoviti staru vezu ili je prepusti zaboravu,ali ja ipak mislim ZABORAVI i kreni dalje.Kada smo ubraku i dodze do preljube,nesuglasica,hocu reci poremeti se taj odnos medzu parnerima(supruznicima)I nista vise nije isto.onda pokusavas spasit tu vezu-brak zbog dece ili zbog same sebe zivis nekako ali to vise nije to,a zamisli tek kako je sa osobom koju si vec jednom poznavala,nista novo malo stariji u sustini isti.Kako se kaze u narodu"novi dan nova nafaka" :)
SELAM
"Dream as if you'll live forever, and live as if you'll die today" - James Dean

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 03. April 2005

Sasvim se slazem sa uslovom na koji nacin je veza raskinuta. Ako je neka gupost (ona/on je zakasnio/la 30 min (uhhh to je pola sata! ;)), ili nesto slicno), onda to treba sto prije zaboravit. Najcesce veze pucaju zbog gluposti i sujete jedne strane (ili cak obe). Tu nece biti lijepo ni jednoj ni drugoj strani. Mora se slusati mozak (pamet), a ne srce (Balasevic kaze: " To ne bira pamet nego srce..."). Htedoh reci, lijepo je kad se slusa srce, ali to ponekad moze da bude cak i kobno, verujte. Znam primer! Misljenja sam da se dijalogom svakom problemu moze naci resenje, ali ipak mora da se zna "ko nosi brkove" ;). Ovime ne zelim da opravdam ni jednog muskarca koji radi nesto sto nije dozvoljeno, ili nesto sto nagriza vezu, vec zelim da kazem da je po prirodi stvari tako bolje za oboje i za vezu. Rezime: Dijalog uz obostrano uvazavanje, rezmenu misljenja, i svesti o tome ko je lepsa, ako ruznija ;) (jaca) polovina! Usput, znate li sta je to LJUBAV? To je rijec od tri suglasnika, dva samoglasnika i dvije budale :).

P.S. Molim sve clanove foruma da se pri pisanju priloga malo potrude oko znaka interpunkcije. Molim Pravnicu da se ne naljuti (ako se ne naljuti zbog onih brkova, ne bi trebalo ni zbog ovoga ;), valjda..), ali stvarno bi bilo lepse kad bi koristila tacke na kraju recenice. Ipak je pravnica :). Znam, znam da je to zbog toga sto zuri, ali kad uvezba, nece to oduzimat' puno vremena.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 04. April 2005

Citirano

Orginalno od Srce_
Kad polomish chashu, i ako je lepish nikada nije kao shto je bila.

ja sam je zlepio,i ni ne vidi se da je bila polomljena. ;)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

13

Petak, 21. Oktobar 2005

Ne-iz razloga sto se ne bih vracala na isto.Ta ne uspjela veza bi mi samo posluzila kao mala skola...kako ici dalje i kako prepoznati onog boljeg od predhodnog tj.pravog :)
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

14

Petak, 21. Oktobar 2005

Selam

Puno razloga za i protiv, najbolje bi bilo da Pravnica ukaze barem priblizno koji je to "strasni" o| razlog zbog kojeg bi se prekinula veza. Ali niko nije isti i niko ne poima vezu na isti nacin :( . Moje iskustvo mogu prenijeti poslije vjeridbe sam raskinuo vezu ;( , dabi nakon toga ponovo hladne glave sjeo i sa svojom sada vec dugogodisnjom suprugom (11) :] sve na tenane rijesio i kako cinimise Ibnul_Qajjim rece samo brakom mogao zavrsiti ;) . Selam
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen
  • »Pravnica« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

15

Petak, 28. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od harunh
Puno razloga za i protiv, najbolje bi bilo da Pravnica ukaze barem priblizno koji je to "strasni" o| razlog zbog kojeg bi se prekinula veza.

Harune .

Moja velika ljubav, vise od tri godine idealne veze. Voljela sam ga i znam da je i on mene. Ali nije islo vise. Veze na daljinu nemaju sansu ukoliko se ne vidi neki jasan cilj, dan kada cete biti skupa. Kod nas je taj detalj falio. Godinama. Na kraju nisam mogla vise. Morala sam da okoncam to nemoguce stanje, nisam mogla vise da zivim u tom stanju samozavaravanja. Pritisak sto nismo skupa, sto ne ucestvujemo u zivotima uzajamno, sve cesce scene ljubomore... Umorila sam se bila od sms-ova, poziva i mailova. Htjela sam imati momka od krvi i mesa pored sebe. Ne mobitel. Htjela sam jasnu sitaciju.
Govorila sam sebi: bolje kraj sa bolom, nego bol bez kraja. I onda sam mu rekla. Najiskrenije sto sam mogla. I nije bilo bitno sto sam ja prekinula. Samo ljudi koji nikad nisu voljeli i nisu bili u dugoj vezi postave to pitanje: Ko je prekinuo?! Nije tada bitno ko prekine. Ko god da prekine, kao da dijeli jedno cijelo na dvije polovine. Tako sam se i ja tada osjecala. Kao da amputiram svoju dusu. Ali sam i bila olaksana. Znala sam, od danas znam gdje stojim.
No moj dragi, koji me u 3,5 godine nikada ne iznevjeri, je uspio da me najvise povrijedi kada sam ja to najmanje ocekivala. Zamijenio me je nekom bezlicnom curom poslee naseg prekida. Tada je cak i moj savremeni ABS zakazao. Nisam ni slutila koliko ga volim. Nisam ni slutila koliko me zbog toga moze povrijediti. Oh da, tada je bolilo... Kidalo me iznutra. Ne zbog nje. Ona je nebitna. Zbog te geste. NIje fer. Ne nakon godina provedenih skupa. Radi svega sto smo imali. Mrzila sam ga tada. Jer mi je unistio uspomenu. Jer mi je tako brzo pokazao koliko sam "zamjenjiva"...

Nebitno, i to sam prezivila i cak mu poslije opet sve to oprostila.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 20. April 2006

Ako smatrate da taj neko s kime ste jednom vec imali raskid,moze da se popravi i da zasluzuje jos jednu sansu za dobrobit oboje vas, onda treba dozvoliti sebi da do pomirenja dodje.

Licno, uradila bih sve da do raskida ne dodje,ali kada bi jednom doslo do raskida, nikad ne bih pocela ispocetka makar i osjecala da ce ovaj puta MOZDA biti bolje. Oo mozda ne bi bio dovoljno dobar razlog za mene da pocnem opet s nekim od prije...Dakle, sa bivsim...nikad vise.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sirri

Početnik

(10)

• »sirri« je muško

Datum registracije: 30.03.2006

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 20. April 2006

selam
Poslanik S.A.W.S je rekao : Vjernik nece dozvolit da ga iz iste spiljE zmija dvaput ujede.

18

Četvrtak, 20. April 2006

Citirano

N I K A D !
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 20. April 2006

Citirano

Orginalno od annonimus
Nikada vam nece biti kao prvi put!!!

Kao sto sam i rekao ;)

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 20. April 2006

To je lose do bola...
Cim se prekinulo, znaci nije imalo razloga da se nastavlja...I sto bi se sad vracali na staro...
Mi smo ljudi cudo. Al iz iskustva, kazem da je lose.
misli globalno-deluj lokalno

Social bookmarks