Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »be_unique« je žensko

Datum registracije: 10.02.2006

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 02. Mart 2006

Bas smo na veronauci razgovarali o brakovima izmedju ljudi razlicitih veroispovesti. Katolici i pravoslavci mogu da se vencaju u crkvi (bilo kojoj) bez pokrstavanja, znaci svako moze da ostane svoje vere, samo su deca one u kojoj crkvi su roditelji vencani. Sto se ostalih vera tice (islam, protestantizam, budizam...), pokrstavanje je obavezno. Mada ljudi mogu da se vencaju samo u opstini i tako svako ostane ono sto jeste. Naravno, to je malo komplikovano. Sta su onda njihova deca, koje praznike slave?????? Mozda je najbolje da ''svaka ptica svom jatu leti''. Opet, ako je ljubav prava sve moze da istrpi. Ja licno, svoju veru nikada ne bih promenila.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

42

Subota, 03. Mart 2007

Ovaaaaj,da odgovorim na pitanje :)
Nisam imala partnera,niti bilo kakvu simpatiju,prema nekom ko je druge vere.Nisam taj tip,cenim i zadovoljna sam svojom verom,a i ima dovoljno dobrih,lepih,pametih i sa odgovarajucim kvalitetima pripadnika nase vere. 8)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

43

Subota, 03. Mart 2007

Da, imala sam partnera druge veroispovesti tacnije Svedjani, i ne vidim u tome nista lose 8)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

44

Subota, 03. Mart 2007

Citirano

Orginalno od ajla
Da, imala sam partnera druge veroispovesti tacnije Svedjani, i ne vidim u tome nista lose 8)

Zasto li me ovo uopste ne cudi...
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

kap

Učenik

(10)

• »kap« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

45

Subota, 03. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Amina_M

Ovde na zapad imah dosta nasi, npr u Hollandiju ..
Nasi momci cesto imaju vezu za Hollandzankom ali kad treba da ze ozenu .. oni trazu nasu djevojke ???????
I onda su to dobrih ljudi / dobrih vjernici ?? X(

Yeah right ;)

Iznenadjena sam reakcijom nekih clanova na ovaj Aminin post,zasto se neko buni protiv neke realne dobronamerne kritike :rolleyes: ,u ovom slucaju Aminine kritike,verovatno zato sto su se pronasli u kritikovanima.
Mozada nije bas najbolje formulisala ovo svoje glediste ali uzevsi u obzir da zivi na nekom podrucju gde se ne govori Bosanskim,hrvatskim,Srpskim i sl. treba razumeti.
Treba postovati to sto je ona u istom polozaju kao oni(tj.ti muskarci ili zene muslimani koji zive u toj zemlji i odaju se nedozvoljenim "uzivanjima" ) a opet se nekako bori sa tim,kako god to bilo bori se.Pa stoga mislim da nikako ne moze biti zlonamerna kritika,jer je ocigledno da joj je krivo,da joj je zao sto je to tako...
SVJETLOST

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

46

Nedjelja, 04. Mart 2007

Citirano

Da, imala sam partnera druge veroispovesti tacnije Svedjani, i ne vidim u tome nista lose

A ti si tu odma da kontriras? Ha? Ehhh... o|

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

47

Nedjelja, 04. Mart 2007

Izričito odbijam svaku mogućnost "partnerstva"
( u ljubavnom pogledu),svoje ličnosti sa pripadnikom druge vere.
A što se prijateljstva tiče ,da,imam par prijatelja druge vere i to sasvim normalno moze funkcionisati ako se fer i korektno ljudi postave jedni prema drugima.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

48

Nedjelja, 04. Mart 2007

Citirano

Orginalno od ajla

kukljis

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

49

Nedjelja, 04. Mart 2007

Ova tema nije da kukate i da se cudite vec odgovorite na postavljeno pitanje koje tema zadaje ;)pre nego sto date bilo kakav komentar ;)

HaNiBaL-33

Početnik

(10)

• »HaNiBaL-33« je muško

Datum registracije: 28.05.2006

• Poruku poslati

50

Nedjelja, 04. Mart 2007

Imao jesam cure druge vjere,ali sam ozenio nasu.Takvi brakovi,barem po mom misljenju rijetko kad mogu uspijeti.

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

51

Nedjelja, 04. Mart 2007

Nikad, hvala Allahu!
Mogu, donekle , da razumem one koji radi provoda stupaju u emotivnu vezu sa osobom druge vere. Ali one koji imaju ozbiljne namere.. njih uopste ne razumem! No dobro. Nekome to mozda odgovara. Samo bujrum. 8)
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

52

Četvrtak, 22. Mart 2007

Mladost , ludost , uticaj drustva , itd. mogla bih uzeti kao odbrambeni stit za grijeh koji sam napravila. Medjutim sve sam sama kriva-sama pala sama se ubila.

Bila sam 6 godina u braku s Nijemcem/katolik po ocu , pravoslavac po majci/ i imam dva prekrasna sina.
Razvedena sam vec 6 godina. Medjutim , recimo da sam se udala iz ljubavi i sve je bilo super. Moj bivsi muz nikada mi nije branio obavljati svoje duznosti , tako da sam i postila i klanjala i slavila Bajram i sve sto spada u moju vjeru. Nikada niti jednom rijecju i gestom nije mi osporio to niti me tjerao na nesto svoje. Inace oni i nisu bili bas vjerski/u kuci nije bilo ni kriza ni biblije nista/. U kuci se nikada nije jela svinjetina niti mast.

Ja sam i dalje drzala Kur'an , tespih i sve ostalo. Sinovima obojici sam dala muslimanska imena Haris i Ensar , obojicai je ucen Ezan i Kamet na uho , obojica su osunecena i obojica uce vjeronauk o Islamu , i idu pred Imama.
On se nikada tome nije suprostavljao. Medjutim ipak je doslo do razvoda radi drugih stvari koje nisu povezane vjerom.

Bila jesam i nikada vise..bolje i sama nego s drugom vjerom da je zlatan sav.

Mislim da ljubav ne poznaje granice , ali ipak je najljepse da svako se drzi svoje vjere.

Ipak je u mnogo ljepsem zaspati pored Elvira nego pored Borisa :))

Zato cure i momci pamet u glavu , a stap u ruku i drzte se dimija :))
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

53

Nedjelja, 10. Juni 2007

Ne ne... nije bilo nikada i vjerujem da nece biti nikada
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

54

Ponedjeljak, 11. Juni 2007

Do 17 decemrbra 2006 sam imao 3 godine dugu vezu sa devojkom pravoslavne veroispovesti ali tog dana je ona primila Islam i iste noci smo se serijatski vencali a mesec dana kasnije krunisali brakom. :klanja:
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

• »fahrudin« je muško

Datum registracije: 07.08.2003

• Poruku poslati

55

Citirano

Orginalno od sanjiva
Mladost , ludost , uticaj drustva , itd. mogla bih uzeti kao odbrambeni stit za grijeh koji sam napravila. Medjutim sve sam sama kriva-sama pala sama se ubila.

Bila sam 6 godina u braku s Nijemcem/katolik po ocu , pravoslavac po majci/ i imam dva prekrasna sina.
Razvedena sam vec 6 godina. Medjutim , recimo da sam se udala iz ljubavi i sve je bilo super. Moj bivsi muz nikada mi nije branio obavljati svoje duznosti , tako da sam i postila i klanjala i slavila Bajram i sve sto spada u moju vjeru. Nikada niti jednom rijecju i gestom nije mi osporio to niti me tjerao na nesto svoje. Inace oni i nisu bili bas vjerski/u kuci nije bilo ni kriza ni biblije nista/. U kuci se nikada nije jela svinjetina niti mast.

Ja sam i dalje drzala Kur'an , tespih i sve ostalo. Sinovima obojici sam dala muslimanska imena Haris i Ensar , obojicai je ucen Ezan i Kamet na uho , obojica su osunecena i obojica uce vjeronauk o Islamu , i idu pred Imama.
On se nikada tome nije suprostavljao. Medjutim ipak je doslo do razvoda radi drugih stvari koje nisu povezane vjerom.

Bila jesam i nikada vise..bolje i sama nego s drugom vjerom da je zlatan sav.

Mislim da ljubav ne poznaje granice , ali ipak je najljepse da svako se drzi svoje vjere.

Ipak je u mnogo ljepsem zaspati pored Elvira nego pored Borisa :))

Zato cure i momci pamet u glavu , a stap u ruku i drzte se dimija :))

cudna prica, jel ovo tvoja zivotna prica il si nedje prepisala s nekog foruma?

puna kontradiktornosti, ako je tvoja prica, kako to da si obavljala namaz i sve islamske duznosti a istovremeno radila ono sto je muslimanki zabranjeno (zivela s nemuslimanom)? zar te nikad nije savijest opekla?

ljubav je ljubav al ima granica isto ko sto ima i pocetka, niko nemoze da se krije iza toga, cito sam hadis u kojem se kaze da ce na sudnjem danu doc zena vernica koja ce tuzit muskarca vernika koji je umesto nje ozenio nemuslimanku...

ja neznam za druge al ja nebi mogo da zavolim osobu koja ne voli Allaha i Poslanika a.s. ovo mislim i siguran sam 99%

[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.[/SIZE]

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

56

jes da mi je stari bio komunjara, ali smjese nikad nije volio, tako da je i na meni... drži se tradicije
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

57

Subota, 14. Juli 2007

@fahrudin

da sam prepisala negdje s neta sigurno bih napisala izvor price..dakle pouka_to je MOJ zivot.

Drugo..jako ti je neumjesan komentar ..ko si ti da sudis o tome ko je koliki vjernik i ko ce koliko ispastati na Sudnjem danu???

Ja nisam ovo napisala niti da bi me neko žalio niti da bi me neko kudio..dakle covjek je covjek ma kojoj vjeri da pripada i mene je moja mati ucila da ljude dijelim na one dobre i lose..ali se ipak slazem da se treba zeniti i udavati za svoju vjeru jer je lakse.

Citirano

puna kontradiktornosti, ako je tvoja prica, kako to da si obavljala namaz i sve islamske duznosti a istovremeno radila ono sto je muslimanki zabranjeno (zivela s nemuslimanom)? zar te nikad nije savijest opekla?

A ti si bezgriješan?? Zar nisam smjela obavljati namaz i sve Islamske dužnosti?

A o mojoj savijesti se ja brinem i da li me je pekla? Jeste pekla i peče i dan danas i umriječu s tim..ali ne mogu to vratiti kao da nije bilo.

Smatram da sam se ipak izborila i donekle ublažila kaznu koja me čeka barem sam otišla od njega , djeci sam dala Muslimanska imena i vodim ih putem Islama uz Allahovu pomoć i ponosna sam s njima i lijepo je ih vidjeti u prvom safu i čuti njihove glasiće kad uče sure.

A da li ću biti kažnjena..naravno da hoću i spremna sam podnijeti kaznu u ime Allaha dz.s.

A to što ti smatraš da sam ja trebala postati Jovana samo zato jer sam se udala za Jovana..oprosti ali sjedi i preispitaj samoga sebe u pogledu vjere i daj mi dokaz gdje Kur'an daje za pravo bilo kojem griješniku ovozemaljskome da ima pravo nekome reći to što si ti rekao meni..mislim na pitanja o tome što sam obavljala svoje Islamske dužnosti iako sam zagazila u grijeh.

Allah dz.s. je jedini koji ima pravo na to..a ti si pacenik kao i svi mi ostali.

Hvala i oprosti ali moradoh ti to reci.
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Rahila

Početnik

(10)

• »Rahila« je žensko

Datum registracije: 22.07.2007

• Poruku poslati

58

Srijeda, 15. August 2007

verujem da u vecini mesanih veza odlucuje srce....stim da su recimo muslimani verniji Bog - Alahu od pravoslavaca....pa se njima redje desava da se okrenu osobi druge vere. Treba postovati svaciju odluku. Upravo sam izasla iz veze sa muskarcem druge vere....jednostavno se dogodilo...ali ubrzo se i zavrsilo jer su razlike velike...a ni jedno od nas nije htelo da se odrekne svojih nacela i rastali smo se....treba postovati svaciju veru...kao i svaku osobu ma koje da je nacionalnosti...ne kaze se dzabe vodite ljubav a ne rat... ;)

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

59

Srijeda, 15. August 2007

Svaka cast svakom to jeste tako, ali ne moze se svako drzati svoga ako sutra dodje do braka izmedju takvih. Kako moze zena srpovoditi svoju vjeru u kuci gdje se postuje ili vjeruje druga vjera.. To je nemoguce... Isli djeca sjutra iz takvih brakova, sta ce postovati, jedno dijete jedu vjeru a drugo dijete drugu vjeru... ne znam kako bi to moglo funkcionisati?!
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Rahila

Početnik

(10)

• »Rahila« je žensko

Datum registracije: 22.07.2007

• Poruku poslati

60

Srijeda, 15. August 2007

odgovor je jednostavan...nikako... :O

Social bookmarks