Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

121

Petak, 16. Novembar 2007

Juskos, mozda je tasta plakala od SRECE ;) 8)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

122

Petak, 16. Novembar 2007

E vala dal je od srece za parama il od zalosti za cerkom...

Nesto ne mogadoh to da razlucim i odlucim...

Pomozite mi..
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

123

Subota, 17. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od ANNA
Ko smo mi (ja ...ti ...ili bilo ko drugi) da ih osuđujemo?

Iz mog posta, cini mi se, ne moze da se zakljuci da li ih osudjujem ili ne. Njihov izbor, a svoje misljenje o svemu tome cu zadrzati za sebe.
Znam ja u cemu je bila poenta, ali je suvisno dva puta postirati isti clanak ( prvi put si postirala stranu na kojoj je, onaj koga interesuje, mogao sve ovo da procita).
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

124

Četvrtak, 22. Novembar 2007

Pa baš me zanima zašto onda u svetu postoje mešoviti brakovi?!
Da li se svi oni uzimaju iz koristi...
ili se dešava i nešto što se drugačije zove...Ljubav na pr.

gorco

Početnik

(10)

• »gorco« je žensko

Datum registracije: 27.03.2008

• Poruku poslati

125

Četvrtak, 03. April 2008

:D jeste,imala sam i dan danas zalim za njim...
ako ga volis celim srcem onda vera neigra ulogu...ja sam postovala njegovu veru a on moju....

ziveli smo pet godina zajedno,bese i tuge i suza ali najvise srece sa njim je bilo....

danas mogu da kazem da bih dala sve da se vrate one godine....

niNna01

Početnik

(10)

• »niNna01« je žensko

Datum registracije: 02.03.2008

• Poruku poslati

126

Četvrtak, 03. April 2008

Nije bilo.
I nece nikad biti.. nadam se =)

Ipak mi je vise dosta te price, ''mora da ja je Pazarac, sjenicak, samo da je iz sandzaka i da je musliman''.
Zar nije vazno da se mi volimo o da smo sretni..
bivsi je sjenicak..
Naucila sam se da pratim samo svoje srce i svoju zelju!
ma samo je bitno da covjek uziva i da se provodi lijepo, jer zivot je jedan =)

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

127

Petak, 04. April 2008

Ma postoji vise prednosti da se udam za Sveda 8)

Kao prvo nemaju bas neki kontakt sa familijom tj. ne moram tako cesto da se vidjam sa svekrvom i svekrom eto samo na primer kad je neki praznik ili rodjendan sto ipak nije strasno ;)
Kao drugo mozes biti udata za Sveda a i dalje izlaziti u grad i nocni zivot sa drugaricama a pritom muz ti cuva decu i pere ves kuci. 8)
Zena sama komanduje sta ce obuci a da pritom ne slusa dosadne komentare to ti kratko, to ti usko, sramota :rolleyes:
Ma samo je bitno da covek uziva i da se provodi lepo jer zivot je jedan ;)

niNna01

Početnik

(10)

• »niNna01« je žensko

Datum registracije: 02.03.2008

• Poruku poslati

128

Petak, 04. April 2008

Ma samo je bitno da covek uziva i da se provodi lepo jer zivot je jedan .

e to cu zauvijek da pamtim :)
ma samo je bitno da covjek uziva i da se provodi lijepo, jer zivot je jedan =)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

129

Petak, 04. April 2008

Rezime:

Zensko nema Vere!
" Bilen alemlere rahmettir "

130

Subota, 05. April 2008

Citirano

Orginalno od annonimus
Rezime:

Zensko nema Vere!

Poneko zensko nema ni vere ni pameti!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

131

Subota, 05. April 2008

Hmmm...

Mislim da devojka koja zeli i ne smeta joj uz to veza sa osobom druge vere, treba najpre da razmisli zbog cega to sto radi njoj uopste ne smeta, sta joj je cilj u zivotu ili bar kakav cilj zeli da postigne jednom takvom vezom. Razlozi za postojanje jedne takve veze su, vidim, razliciti a najvise povrsni.

To sto on postuje veru devojke-muslimanke, i ona njegovu, govori dovoljno o postovanju SVOJE VERE od strane te devojke. Jer, da postuje sama svoju veru, ne bi radila nesto sto nije u skladu sa njom. Po meni, to nije jak i opravdan razlog za postojanje takve veze izmedju muslimanke i ino-verca. :)

Kao drugo, sto se tice zamerke muskarcu muslimanu zbog toga sto vodi racuna o tome sta mu obuce zena, mislim da ista nije na mestu. Prema takvim tvrdnjama bi bile sve zene-muslimanke pokrivene. To nesto nisam primetila...
Mislim da ima dosta muslimana cije zene bez ikakvog problema nose kratko, usko i sl. Znaci, ako je to razlog za vezu sa jednim ino-vercom, onda je bolje u krajnjem slucaju udati se za nekog muslimana koji lici na spomenutog, nego za muskarca druge vere. Od dva negativna i losa dela se bira uvek ono koje je manje negativno. Jedna takva veza sa nemuslimanom se IPAK ne isplati; narocito se NIKAKO ne isplati dugorocno.

Kao trece, cak i ako musliman posavetuje zenu u vezi nabrojanih stvari koje mu se zameraju od nekih devojaka, ti saveti joj mogu biti od veeelike koristi, jer ce normalno (skromno) obucena i pametna devojka vise ceniti samu sebe, a i ostali (ili bar ljudi oni koji su iole pametni i razmisljaju) ce je postovati, takodje. To, hteli-ne hteli, moramo da priznamo.

Ovo su neka moja razmisljanja i ostali se mogu ili ne zele sloziti sa njima. :)
Na kraju krajeva, svako ima svoj izbor i svako moze da radi onako kako misli da je najbolje.
Samo ne smemo zaboraviti na onu dobru, staru: "MOZES KAKO HOCES, ALI NE MOZES DOKLE HOCES". :)

"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Social bookmarks