Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen
  • »Pravnica« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 27. Mart 2005

Dali se kajete

..... Imali nesto zbog cega se kajete. Sta u vasem dosadasnjem zivotu smatrate kao pogresnu odluku koju ste doneli

Bas me interesuju vasi odgovori Samo hrabro ;)

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 27. Mart 2005

Kajem se kad uđem ishitreno u raspravu sa svakim. :(
Zatim se kajem kad nepromišljeno progovorim, jer, mnogo puta sam se pokajao za govor, a nikada za ćutnju. Čovjek je vlasnik misli i riječi sve dok ih ne izgovori, a kad ih izgovori, te riječi onda vladaju njime. :) ;)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 28. Mart 2005

Svaki dan se pokajem nekoliko puta (najcesce zbog jezika). :O
Pazi koju igru igras.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

4

Svakodnevno pred spavanje izgovaram medju ostalog sledece rijeci:

"Uzviseni Allahu, ja se iskreno kajem zbog svojih grijeha, koje sam svijesno ili nesvijesno ucinila. Nastojacu da vise ne grijesim a tebe dragi Allahu molim da mi oprostis. Amin"

A zbog cega se kajem? Pa, eto, nekad prorade zivci...
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Pre ili kasnije covek se pokaje.Nase je da se pokajemo a nekoga drugog je dali ce nam oprostit.
" Bilen alemlere rahmettir "

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 29. Mart 2005

Ne treba da se kajete za ono shto se uradili, uchinjeno je i proshlo je ...

Pokajte se za ono shto niste :P
ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

7

Utorak, 29. Mart 2005

Ja se kajem stalno za sve što sam pogriješio. I od čovjekovog morala je da sa sobom (sa svojom dušom) vrši stalni obračun i da se kaje i maksimalno nastoji popraviti, jer čovjek je u sušti ni i u osnovi s mahanama i stalnim greškama. Ali je vrlina ko je svjestan svoga nesavršenstva, jer će tako shvatiti pravu svoju zadaću na ovoj Zemlji. :) Ja često upućujem dovu: >>Allahummagfirli, werhamni, werzukni, we sebbitni 'alel-hajr.<< (Allahu moj, oprosti mi, smiluj mi se, opskrbi me, i učvrsti me na dobru.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 09. Juni 2005

Mislim da se svaki savjestan insan kaje...bilo rijecima ili mislima ali ako osjeca grizu savjesti zbog uradjenog djela onda se mora kajati.

Ne daj Boze da se ne kajemo...kakav bi bio nas zivot? Danas zgazis insana na ulicu autom, on pogine, tebe bas briga.Sutra "izvrnes" jos jednog... i tako dok te policija ne natjera da se "pokajes". :P

Sto se mene tice, kajem se za neke sitne grijehe, one svakodnevne, a od onih vecih bolujem.. :klanja:
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

9

Petak, 28. Oktobar 2005

Naravno da se kajem.Kajem se kad nekome kazem nesto sto ne bih trebala reci,ali kasnije se izvinem,ako sam uvidjela gresku,naravno,ako mene neko povrijedi takodjer ocekujem da mi se izvini,a ako to ne ucini samo mi govori kakva mu je kultura i vaspitanje.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

10

Petak, 28. Oktobar 2005

Ko sa djecom spava, popisan se budi.

Desilo se.

I kajem se ...
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

11

Petak, 28. Oktobar 2005

Pa, hmm, kad god skontam da sam pogrijesio trudim se da se pokajem, mada ponekad i nisam tolko zustar u kajanju. Ponekad se desava i to da otvoreno se pravim lud i foliram se (ovo pricam u odnosu sam na sebe). :) To znaci da nedostaje iskrenosti prema sebi.
Dakle, prvo treba bit iskren prema sebi, priznati sebi svoje pogreske i pokajati se za njih, i truditi se ne vracati se na njih.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

12

Srijeda, 30. Novembar 2005

kajati se - ne kajati se

Trudim se da se ne kajem zbog stvari koje sam uradila.Ucinjeno je ucinjeno,sta se sad tu moze.
Mada ponekad preteram ,pa svojim nepromisljenjim recima povredim drage osobe,pa mi bude zao,ali se nekako iskupim.
Cak i kada sam shvatila da sam potrosila 3 godine svog zivota-uzaludno,cak ni tada se nisam kajala,jer mi se cini da mi ni ceo zivot ne bi bio dovoljan da prebolim bacene godine... A nije ni vredno da mislim o tome,pa se ne kajem...
Nadam se da nikada necu uraditi nesto toliko lose,da bih se kajala, ono bas pravo kajala...
misli globalno-deluj lokalno

Social bookmarks