Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

21

Utorak, 07. Decembar 2004

Citirano

Orginalno od smeker
o Dzinovski Africki cvrcak obozava da jede ljudsku kosu.

Poznajem neke kod kojih se u gostima ne bi baš ugojio :D

A za ulicu Novopazarsku u Beogradu sam znao. I nije slučajno dobila ime, i nije za džabe u toj ulici šalter Telekoma :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

22

Utorak, 07. Decembar 2004

idemo dalje

A jeste li znali (tj sanse jesil znao :) ) da postoji osim u Beogradu zasta dadoh i link dokaza, (a i u Tutinu :) ), Novopazarska posotji i u opcini Novo Sarajevo, zasta evo takodjer linka dokaza :)

http://www.google.com.my/search?q=cache:…&hl=en&ie=UTF-8

Osim Novopazarske, videcete da tu postoji i ulica Sandzacka ;)
mogu ja da se potpisem i bolje...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

23

Srijeda, 08. Decembar 2004

fing......... veliko cudo ako postoji sandzacka a i sam znas da je Sandzak 30-km do Sarajeva pa nije ni cudo da ima takva ulica.Recpect :klanja: :klanja: :klanja:
" Bilen alemlere rahmettir "

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

24

Petak, 31. Decembar 2004

Da je francuski Kralj Luj IX, koji je bio zarobljen u Mansuri u Egiptu, napisao u knjizi koja se cuva u narodnoj biblioteci u Parizu:
"Nemoguce je pobijediti muslimane taktikom rata, nego je to moguce politickim mjerama na slijedeci nacin: Raspirivanje razdora medju muslimanskim liderima i povecanja protivrjecnosti medju njima, tako da to bude faktor slabljenja muslimana. Onemogucavanje formiranja i uspostavljanja pravednih vladara u islamskim zemljama i arapskim. Kvarenjem vladajucih sistema u islamskim zemljama mitom i zenama da dodje do cijepanja muslimana iz vrha. Onemoguciti stvaranje jake vojske koja ce biti ubjedjenja da je vjerska duznost braniti svoju islamsku domovinu i zrtvovanje za ostvarenje njenih ciljeva.Onemoguciti jedinstvo arapskih zemalja. Stvaranje zapadne drzave u centru arapskog svijeta, koja bi se protezala od Gaze do Antakije a zatim njeno sirenje na Istok i Zapad."

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

25

Srijeda, 12. Januar 2005

A znate li

Da se na otprilike 50 km od Berlina nalazi tropsko ostrvo 8o ?

da da..I to sa ukupnom povrsinom od 66.000m2.

Temperatura vazduha 25C u hladu, a na plazi i do 35C.

Uzivancija !

Al da ja mnogo ne brokenisem moje fingere pogledajte sami.

http://www.my-tropical-islands.com/engl/paradies-e.htm

Al jos interesantnije je i to da sam licno JA ucestvovao u izgradnji ovog Tropical Island-a 8)

Pozdrav
Mikov_sin je dodao/la ovu sliku:
  • e-dome-above.jpg
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

26

Nedjelja, 27. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Mikov_sin

http://www.my-tropical-islands.com/engl/paradies-e.htm

Al jos interesantnije je i to da sam licno JA ucestvovao u izgradnji ovog Tropical Island-a 8)

Pozdrav

Obzirom da si TI ucestvovao u izgradnji toga verovatno znas da su je to sto je izgradjeno vlasnistvo kompanij iz Malezije koja je i inicijator tog gradjenja :). Otuda i u tom linku imas na pocetku MY pa onda tropical islands.... Raspitaj se ako ne znas a ne verujes :) A ostalima eto kazem..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 27. Februar 2005

Citirano

Orginalno od smeker
o Dalmatinac je jedini pas koji moze da oboli od kostobolje.

Pa zar nije dalmatinac!! :D
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

28

Petak, 04. Mart 2005

Ovo je pitanje.

Sta je to SEPTILION?

I koji se covek rodio kao takav u 27 SEPTILIONA?

CEKAM ODGOVORE :)

29

Petak, 04. Mart 2005

10^42 = 1 milion sextilliona = septilion
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

30

Petak, 04. Mart 2005

TACNO

Samo si mi delimicno odgovorila na pitanje :) Razmisli malo kakav bi se covek rodio u 27 Septiliona godina.Veruj mi nije uopste tesko,jer je jedan jedini.

The One And Only

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

31

Subota, 19. Mart 2005

A znate li da kod pauka samo zenka plete mrezu.
I znate li da sve sto je u svemiru, pa i Zemlja, kao sastavni dio svemira, sve se krece svojom odredjenom kontinuiranom brzinom. Naucno-statisticki podaci govore da Zemlja ide 1600 km/h, pored toga sto se okrece oko svoje ose, ona putuje navedenom brzinom. Sunce za dvije sekunde predje razdaljinu od 100 godina ljudskoga hoda. :klanja:

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

32

Subota, 26. Mart 2005

Da li ste znali da su psi daltoniste?

Ja nisam, upravo sam saznala
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

33

Nedjelja, 27. Mart 2005

iMan-a

A sta mislis kako mi gledamo svet oko nas,jeli on u crno beloj boji ili je u koloru?

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

34

Nedjelja, 27. Mart 2005

Neznam za druge, ali ja ga gledam u bojama duge, crno-belo mi je nekako tužno...
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

35

Nedjelja, 27. Mart 2005

Poznato je da čovjeku slika koju percepira (posmatra), dolazi do oka u naopakoj formi: npr.: čovjek koji stoji na nogama, do oka dolazi naopako: glava dole, a noge gore. Ali u našem mozgu se formira slika kakva je u stvarnosti. :)
To što se tiče posmatranja, a što se tiče boja, to baš jaš nisam upoznat, nešto sam načuo, ali sad nemam dovoljno informacija o tome. :)

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

36

Ponedjeljak, 28. Mart 2005

Da li ste znali... da je Mejmuna r.a. ( jedna od supruga Poslanika a.s.) umrla u mjestu nedaleko od Mekke gdje se i udala za Poslanika a.s. i gdje im je bila prva bračna noć?!
Tu je i ukopana.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

37

Ponedjeljak, 28. Mart 2005

A dali ste znali da je Aisa r.a (isto tako Poslanikova zena) imala 7-godina kad se udala za njega.I da je znala (kako pise u knjigama) 14.000 Hadisa napamet.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

38

Subota, 09. April 2005

Citirano

A dali ste znali da je Aisa r.a (isto tako Poslanikova zena) imala 7-godina kad se udala za njega

Nisam znala. Meni se čini da je imala 9 kad se udala za Poslanika s.a.w.s. Vjerovatno se nezna tačno ( dali je od 7 ili 9)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 09. Juni 2005

Da vas ispravim, ako dozvoljavate :)

Aisu r.a. je Poslanik s.a.v.s. ozenio kada je imala 6 godina a imao je odnos sa njom kada je napunila 9.Ujedno, ona je bila jedina djevojka koju je Poslanik a.s. ozenio, sve ostale njegove zene bile su udovice.I nemojte se cuditi sto je u brak stupila sa 6 odnosno 9 godina. Zene sa toplije strane zemlje poput arapskih zemalja brze zrijevaju i stasavaju za brak.

A da li ste znali da se ove zene, dakle iz toplog Arapskog svijeta i sunnete kao muskarci (obrezuju)? Pa eto, sad znate... :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

40

Petak, 10. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Altuna

A da li ste znali da se ove zene, dakle iz toplog Arapskog svijeta i sunnete kao muskarci (obrezuju)? Pa eto, sad znate... :O

Stari arhaicni obicaj iz predislamskog doba, koji nema veze sa Islamom.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Social bookmarks