Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

61

Petak, 14. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od ed
Da li ste znali da neke vrste kornjaca zive i po par stotina godina (Phikrete, one sigurno zale nas :) ).

Da li ste znali da i kornjace imaju zimski san. Kada dodju hladni dani one izbace svaki zaostatak hrane, takoreci dezinfikuju sebe i ukopaju se u zemlju. Tu prezime i sa prvim toplim prolecnim danima izadju opet na povrsinu.

Da li ste znali da ed ima sest kornjaca u basci :D .

To su morske kornjace koje mogu da dozive i vise od 150 godina zivota.
I gala ima jednu malecku .Ime joj je Kivi :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

62

Petak, 14. Oktobar 2005

Izgleda da sam pretjerao sa par stotina godina. Nadjoh da ima oko 270 vrsta kornjaca i da najduze zive Geochelone elephantopus i Testudo elephantopus, preko 150 godina a vrsta Trachemys terrapene (to su one malecke sto ih zovu Kivi :D) zivi najkrace, svega 1,8 godina.

Muhadzer, znas li nesto vise o izgradnji Keopsove piramide.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

63

Petak, 14. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od ed
Izgleda da sam pretjerao sa par stotina godina. Nadjoh da ima oko 270 vrsta kornjaca i da najduze zive Geochelone elephantopus i Testudo elephantopus, preko 150 godina a vrsta Trachemys terrapene (to su one malecke sto ih zovu Kivi :D) zivi najkrace, svega 1,8 godina.

Moja Kivi ima preko 2 godine.Znaci ako ima dobre uslove i ako se dobro hrani moze da zivi i duze.Inace koranjce mnogo vole da love u vodi,nikad im nemojte davati hranu na suhom,nego joj ubacite u vodu,jer ona uziva kad ulovi.Ova moja Kivi ima problema sa ocima,a veterinari su mi rekli da sve vrste koranjaca imaju problema sa ocima,zato pazite na temperaturu vode akvarijuma gdje vam se nalazi kornajca.
:)

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

64

Petak, 14. Oktobar 2005

Selam

Da je Beograd blizu 350. god. od 1521. god. do 1867.god bio pod vlascu Osmanskog Carstava (TURSKA) :D . Imao je 79. dzamija i mesdzida 8o . Postojalo je 13.turbeta, 3.bezistana, 6. karavan saraja i 45.hanova :( , tri medrese, jedna bolnica, jedanest hamama, vodovodi,cesme, sadrvani sebilji, mostovi i groblja. A sad X(
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

65

Subota, 15. Oktobar 2005

.......da je delfin nekada zivio na kopnu?

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

66

Subota, 15. Oktobar 2005

Da je Italija odlucila i usvojila plan o spajanju Sicilije sa ostatkom zemlje sa najduzim mostom na svetu,mostom koji ce se zvati Mesina.
Most Mesina će biti dugačak 3,3 kilometra, gotovo tri puta duži nego Golden gejt u San Francisku, a krasiće ga dve kule, svaka visine 383 metra, veće nego Ajfelov toranj u Parizu.
Prema projektu, most bi trebalo da bude širok čak 60 metara, imaće deset saobraćajnih traka za automobile, vozove i vozila hitnih službi.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • svet_najveci_most01.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

67

Ponedjeljak, 17. Oktobar 2005

da li ste znali....da 3 kasike maslinovog ulja mogu imati ljekovit ucinak na zdravlje.Dokazano je da maslinovo ulje usporava starenje,cuva vitalne funkcije mozga,snizava `los` i podize `dobar ` kolesterol,regulise pritisak,te suzbija neke enzime u organizmu koji izazivaju upale.

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

68

Utorak, 18. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od ed

Citao sam nesto o tome, ali to ti je sve fantazija. Ako ti jos kazem da je Herodot prvi zapoceo spekulacije na temu jos prije 2500 godina, tesko je za ocekivat nesto iz svega ovoga.
Evo jos par sitnica oko Keopsove piramide: kazu preko nje prolazi meridijan koji kopna i mora zemlje dijeli na dva jednaka dijela. Onda povrsina baze podijeljena sa visinom piramide daje 2 pi. Onda visina piramide pomnozena sa milionom daje udaljenost zemlje od sunca. U piramidi mlijeko ostavljeno ne moze da se pokvari nekoliko dana i na kraju opet samo se pretvori u kiselo mlijeko. U njoj ne mogu funkcionirat radar i ultrazvucni uredjaji.
Hehe, zaista impresivno, ima jedan lobi koji tvrdi da su vanzemaljci egipcanima pomogli u izgradnji piramida, no sve mi se cini da su danasnji ljudi jednostavno nespremni prihvatit cinjenicu da su i tada ljudi ponesto znali. :) Zar to nije lakse nego; vanzemaljci napravili bogati, ene vanzemaljci :P
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

69

Nedjelja, 23. Oktobar 2005

Piramide: Moja do skoro velika opsesija, od skoro samo opsesija. Na http://maps.google.com nadoj tri nejvece u Egiptu: Keopsova, Kefrenova (Keopsov sin), i Mikerinova. Ima nesto vezano za nacin kako su dijagonalno povezane. Trenutno ne mogu da se setim, a evo jednog linka http://www.crystalinks.com/greatpyramid.html, a i slike sa tog linka.

Citao sam u jednoj knjizi "Tajne piramida" o tome kako je jedan kameni blok tezak 2.500 tone.
U toj knjizi se tvrdi da su Egipcani u piramidama imali osvetljenje koje je izviralo iz bakarnih cupova napunjenih nekom kiselinom : dakle nesto slicno kao Lekleanseov elemenat (baterija)...

Postoje i razne teorije kako su piramide nastale (jedna od njih je ta vezana za vanzemaljce), a jedna meni vrlo zanimljiva je ona u kojoj se tvrdi da su piramide gradjene OD VRHA ka dnu, pmocu nekake sprave koja podseca na kran...
Phikret je dodao/la ovu sliku:
  • gpyrgiza.jpg

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

70

Ponedjeljak, 31. Oktobar 2005

Pominjali smo kornjace i njihov zimski san. Evo kako se jedna moja kornjaca smjestila.

Nego, jos ima toplih dana pa ne znam da li je ovo samo privremeno. Uglavnom, od sest koliko ih imam samo jos dvije vidim da setaju po basci.

ed je dodao/la ovu sliku:
  • zimski_san.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

71

Cuva' da ne zgazis nedje ove spavace :)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

72

E stvarno sta bi bilo kad bi je neko slucajno probudio? Bil' mu se naljutila, opsovala te nastavila da spava ili...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

73

Dali ste znali da je CRNA MAMBA najotrovnija zmija na svetu.I da 1 miligram moze da ubije od 10 do 15 ljudi ( a zamislite koliko 1 gram moze da ubije ljudi).Isto tako je najbrza zmija na svetu koja dostize brzinu od 23 kmh.
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

74

Utorak, 01. Novembar 2005

Da li ste znali da je Isak Njutn bio izbacen iz skole!...Bio je izbacen kao tinejdzer na zahtev njegove majke
koja se nadala da ce biti farmer.
(Ovo je za utjehu onima koji ne vole skolu) :D

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

75

A ovo :)

1 Novembar 1969 USA je pocela oficijalno sa koristenjem INTERNETA...................Daleko je Amerika i sunce sto sjaaaaaaaaaaaaaaa :D

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

76

Citirano

Orginalno od annonimus

1 Novembar 1969 USA je pocela oficijalno sa koristenjem INTERNETA...................Daleko je Amerika i sunce sto sjaaaaaaaaaaaaaaa :D

E to sam znala,ali u to vrijeme intrenet je koristila samo vojska.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

77

Srijeda, 02. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija
Da li ste znali da je Isak Njutn bio izbacen iz skole!...Bio je izbacen kao tinejdzer na zahtev njegove majke

Ja ovo naravno koristim kao utjehu, jer sam izbacen iz skole. :D
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

78

Srijeda, 02. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od Spain

Citirano

Orginalno od galaksija

Ja ovo naravno koristim kao utjehu, jer sam izbacen iz skole. :D

Ja nikad nisam ni isla u skolu :D

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

79

Četvrtak, 03. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija

Citirano

Orginalno od annonimus

E to sam znala,ali u to vrijeme intrenet je koristila samo vojska.

A jesi znala da se to koristila za vreme HLADNOG RATA izmedju Rusa i Amerikanaca ;)

Eto sada i ovo znas ;)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

80

Srijeda, 16. Novembar 2005

Da li ste znali da se iz Hrvatske prije 5 g vidjetla polarna svjetlost?.
Zvjezdarnica u Visnjanu javila je :"Polarna svjetlost se vidjela iz nasih krajeva. Ta je polarna svjetlost osvjetljavala nebo visoko nad sjevernim obzorom. Naizgled, nebo je u tom smjeru gorilo dubokim crvenim svjetlom."
Velika je sreca sto je ovaj fenomen koji se rijetko dogadja zabiljezen i fotografskim aparatom. Milan Karakas je na lokaciji izmedju Nustra i Vinkovaca uspio snimiti polarnu svjetlost oko 03 h SEV, 7. aprila 2000.
galaksija je dodao/la ovu sliku:
  • polarna svjetlost.jpg

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks