Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško
  • »Bosnjaaak« je autor ove teme

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 01. Mart 2009

DAN DRZAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE

DA SE NE ZABOPostovani gradjani BiH,
draga nasa domovino BiH,

U nedjelju 01. marta svi Bosanci i Hercegovci, kako u BiH tako i sirom svijeta sa radoscu i ponosom bi trebali da docekaju taj dan, dan kojim se obiljezava nezavisnost nase jedine domovine Bosne i Hercegovine. Koliko je god ovaj dan za slavlje, ovaj dan je i za sjecanje na sve nevine zrtve koje su svoje zivote izgubile u agresiji na Bosnu i Hercegovinu, sjecanje na sve pripadnike Armije BiH koji su svoj zivot dali u borbi za slobodu i nezavisnost nase domovine, te na sve ratne vojne invalide koji danas zive u neoprostivo teskim uslovima, dok mi slavimo ono sto su nam oni svojom borbom i hrabroscu poklonili. Upravo zbog svih navedenih, trebamo nastaviti graditi BiH da bude vjecni spomen njenim gradjanima koji su svoj zivot dali u odbrani njene NEZAVISNOSTI.

Bez obzira na sve boli koje nosimo, na svu nepravdu koju smo dozivjeli i koju i dan danas dozivljavamo, ovaj dan je nas dan, dan koji nam niko i nikada nece oduzeti, bez obzira koliko to i kako pokusavali. 01. mart je dan nase domovine, dan koji se treba slaviti i dan koji se treba POSTOVATI!

Draga nasa domovino Bosno i Hercegovino, mnogi su za tvoju slobodu zivot dali, mnogi ce se za tebe vjecno boriti, i nazalost Ti se i danas ponovo nalazis u teskim vremenima, ne ekonomskim jer to nije novina za tebe, vec teskim politickim vremenima kada te ponovo pokusavaju "izdati", "prodati", "dijeliti", "poloviti", "vjecno ukopati"! Danas je sve teze braniti tvoj suverenitet jer se "neprijatelj" krije iza mnogih lica, imena, stranaka, ilegalnih dogovora u ime tvojih naroda, ali bez njihove saglasnosti.

Tvoj istinski narod zeli tvoje postojanje kao jedne jedinstvene drzave Bosne i Hercegovine, u medjunarodno priznatim granicama, sa suverenitetom i terirorijalnim integritetom na cijelom tvom teritoriju, kao clanice Ujedinjenih nacija i Evropske unije, drzavom ravnopravnih gradjana i naroda koji tu zive. Mi ne trazimo nista vise i nista manje, nego sto je tvoje i nase, a neumni politicari sa svim svojim nesposobnostima i nivoima invaliditeta nece nam oduzeti ono sto pripada tebi i ono sto oznacava 01. mart.

Draga nasa domovino BiH, budi nam hrabra u ovim teskim vremenima i ponosno slavi svoj dan, dragi gradjani BiH sretan vam "DAN NEZAVISNOSTI BiH".

S postovanjem,

Senada Softic-Telalovic

Predsjednica Vijeća bh organizacija Australije

OD SRCA SE PRIDRUZUJEM OVOJ CESTITCI I SVIMA ONIMA KOJI PADOSE ZA SLOBODU NASE BOSNE PROUCIMO FATIHU NEKA IM DRAGI ALAH PODARI DZENET,AMIN

``ZIVI SU ONI ALI IH VI NEVIDITE`` akkbaba

RAVI
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 01. Mart 2009

Forumašima državljanima BiH SRETAN 1.MART DAN NEZAVISNOSTI BiH!

mikele

Početnik

(10)

• »mikele« je muško

Datum registracije: 20.02.2009

• Poruku poslati

3

Utorak, 03. Mart 2009

Pozdrav svim pazarcima ili sandzaklijama kako hocete a naravno i bosancima ili bosnjacima.Ja sam Srbin pa puno stvari koje sam ovde procitao za mene predstavljaju novine.U svakom slucaju zelim vam srecan praznik vaseg osamostaljenja ako vam je ono uopste donelo nesto vise ili bolje nego sto (smo)ste imali i pre.
Ovo je moj prvi ili drugi post i veoma mi predstavlja zadovoljstvo ucestvovati u diskusijama sa vama.Jos jednom zivi mi bili.

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško
  • »Bosnjaaak« je autor ove teme

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 09. Mart 2009

Drago mi je da si puno toga kako kazes prvi put procitao,ali se zapitaj zasto?
Drugo Novi Pazar je grad u Regiji Sandzaka tako da nemoze biti kako hocemo,jer zitelj Novog Pazara je Pazarac a Sandzaklija je siri pojam za naziviv zitelja Regije,kao sto su Vojvodzani itd.Oprosti samo malo da te uputim,u neke izraze koje koristis.
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

• »Dr.Albieri« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 04. Maj 2009

Kao sto je Republika Srpska deo Republike Bosne i Hercegovine,tako je i srbijanski deo Sandzaka kao regije,ciji je legitimni naziv Raska oblast,deo Republike(Drzave)Srbije.Nema potrebe za strastima i nerazumevanjem koje nikom dobra nisu doneli.
"Ozeni me majko stara
lepom Fatom iz Pazara"

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 04. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Dr.Albieri
Kao sto je Republika Srpska deo Republike Bosne i Hercegovine,tako je i srbijanski deo Sandzaka kao regije,ciji je legitimni naziv Raska oblast,deo Republike(Drzave)Srbije.Nema potrebe za strastima i nerazumevanjem koje nikom dobra nisu doneli.

Slazem se. Jos samo Srbi u Bosni to da shvate i sve ce biti cool. 8)
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

7

Utorak, 05. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Dr.Albieri
Slazem se :D
Jos samo i da pojedine Sandzaklije isto shvate i sve ce biti cool. 8)

Znas kako uvijek ce postojati ljudi koji zive i rade po nekim principijalnim stavovima i svakako nece dijelit stav "Sviram Titu sviram Drazi sviram onom ko me trazi"..

p.s JEDNA SI JEDINA MOJA DOMOVINA,JEDNA SI JEDINA BOSNA I HERCEGOVINA !
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

demco

Početnik

(10)

• »demco« je muško

Datum registracije: 13.12.2008

• Poruku poslati

8

Utorak, 05. Maj 2009

Citirano

Orginalno od Dr.Albieri
Republika Srpska je deo Bosne a Raska oblast ili Sandzak-Srbije. :D

Novopazarski Sandzak je bio stotinama godina dio Bosne i Hercegovine sve do Berlinskog Kongresa 1878. Srbija i Crna Gora su ga OKUPIRALI 1912.god.
Ne mozes ti uporedjivat jedan Sandzak sa entitetom Repuplikom Srpskom, nastalom etnickim ciscenjem u toku rata 92-95.
Hej, Sandzak ima stotinama godina dugu historiju, a genocidna historija RSa traje nekih 16.godina. Ne mozes to dvoje da uporedjujes!
Allah voli one koji se na Njegovu putu bore u redovima kao da su bedem cvrsti!

Social bookmarks