Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško
  • »Tulumba4All« je autor ove teme

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 11. Mart 2005

Dave Allen

Danas je u Londonu preminuo Dave Allen (pravo ime David Tynan O'Mahony), cuveni satirista i komedijas iz 70-tih i 80-tih.

Najvise je poznat po cuvenom show "Night with Dave Allen" koji se i kod nas prikazivao krajem 70-tih i pocetkom 80-tih na zagrebackom Nedeljnom Popodnevu.

Evo nekoliko njegovih citata:

• "I'm an Atheist...thank God."
  • "We spend our lives on the run: we get up by the clock, eat and sleep by the clock, get up again, go to work - and then we retire. And what do they give us? A clock."
  • "Goodnight, thank you, and may your God go with you"

Ukratko o njemu : http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment…io/4340115.stm#

Obavezno kliknuti na link A look at comedian Dave Allen's work na toj stranici !!!!
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 13. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
Evo nekoliko njegovih citata:

• "I'm an Atheist...thank God."

• "Goodnight, thank you, and may your God go with you"

... DE MORTIUS NIHIL NISI BENE.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 13. Mart 2005

Allah rahmetelesin, red je, ko god da je, samo meni u usima zuji ova njegova slijedeca izreka, gore citirana:

"Goodnight, thank you, and may your God go with you"*

Nekako je timing pogresan, bas u ovo vrijeme je zatvoren(privremeno) podforum 'religija'...,. Ma da, u pitanju je obicna mala nesretna koincidencija.

* lakunoc, moze li i vas bog otici sa vama
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

4

Ponedjeljak, 14. Mart 2005

Muhadzer, da bude to malo jasnije: ne radi se o pitanju (moze li..) vec je to zelja (neka..). I necemo to mijesat sad sa filozofijom :)

Iskreno nikad nisam cuo za covjeka.. mozda sam previse mlad. U svakom slucaju... ... ...
mogu ja da se potpisem i bolje...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od muhadzer
...

...

Ja bih to drugačije, što verujem i da je bila namera: ''Laku noć, hvala, i povedite svog Boga sa sobom.'' I, šta ima loše u tome ako to kaže jedan ateista? Sasvim je dovoljno reći čovek je bio sjajan zabavljač.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

6

Ne moze tako nikako. Ja rekoh koja rijec mora da se koristi. Da bi se filozofski, uz svu satiru, poklapalo. A i bukvalno ne moze tako :)

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od muhadzer

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Ja bih to drugačije, što verujem i da je bila namera: ''Laku noć, hvala, i povedite svog Boga sa sobom.'' I, šta ima loše u tome ako to kaže jedan ateista? Sasvim je dovoljno reći čovek je bio sjajan zabavljač.

"Laku noc, hvala vam, i neka "VAS BOG" bude sa vama"

Na ovaj nacin on kao ateista zeli "Laku noc" svakom ponaosob (kojeg god Boga neko da ima) bilo da je to ateista, krscanin, jude, musliman, budist ....

8

Kad se vec javljah i prethodna dva puta povodom ovoga (nepozvan :) ) red je da i ovu zadnju overim :] . Taman (o)

Social bookmarks