Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

AutoEling

Početnik

(10)

• »AutoEling« je muško
  • »AutoEling« je zabranjen
  • »AutoEling« je autor ove teme

Datum registracije: 30.01.2005

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 30. Januar 2005

Dijagnostika automobila

Programi i uredjaji za dijagnostiku automobila,autodata 2004,elsa,bmw-tis,mercedes,vag-com,obd-2,interface,etka,opel tis,bosch esi,fiat eobd,audi,vw,opel...

www.autoeling.com

AutoEling autoeling

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 31. Januar 2005

Citirano

U ponudi se mogu naci uredjaji za dijagnostiku i skidanje kilometraze

Ono sto me cudi je da se ovakvi uredjaji mogu legalno prodavati. Ili su mozda visefunkcionalni te ne podlijezu zakonskom sankcionisanju. Vidim i ovdje u Njemackoj oglase, nude se ljudi u novinama da skidaju kilometrazu. To je isto kao kada bih dao oglas u novinama:

Jeftino! Obuka za dzeparenje na pijaci! Postanite prvoklasni dzeparos!

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

3

Da ed,to je (po mojem) kriminal ili bar prevara,ne moralno i sve drugo samo ne seriozno.

Kod nas u Svajcarskoj je to zabranjeno,cak i publiciranje te ponude je kaznjivo,sta sasvim i podrzavam.Radim kao trgovac polovnih automobila i takvu vrstu prevare sebi nikad dozvoliti nebih mogao...i ako samo auta sa redovno vodjenom servisnom knjigom kupujem me je jako puno strah da nebih jednog dana neprimetno takav neki auto kupio...jer su sa te strane manipulacije lako izvodljive a teske za deklarisanje.Novaca za kompjuter koji konkretni broj kilometara pokazuje nazalost jos nemam jer spravica oko 25'000€ kosta.Ali auto samo kupujem ako mi predhodni posedilac automobila pismeno kilometre garantuje,tako da sam bar zakonski zasticen.

AutoEling

Početnik

(10)

• »AutoEling« je muško

• Poruku poslati

4

Skidanje kilometraze

Ajd mi reci gde se moze taj uredjaj kupiti?
Ako se skidanje kilometraze odradi dobro,nema sanse da se otkrije.
Moze,na BMW-u,ako se ne skine i sa kljuca,a i
na Renaultu takodje.A to za servisne knjige i postenje ostavi za drugi put.Nisam ja kriv sto kod nas to nije ne legalno.A i svako ko ima mozga,nece kupiti auto iz 98 koje je preslo 100.000km

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od ed
Ono sto me cudi je da se ovakvi uredjaji mogu legalno prodavati. Ili su mozda visefunkcionalni te ne podlijezu zakonskom sankcionisanju. Vidim i ovdje u Njemackoj oglase, nude se ljudi u novinama da skidaju kilometrazu.

Skidanje kilometraze nije i ne moze da bude sankcionisano. Vlasnik sa svojim vozilom moze da radi sta hoce i ko to moze da mu zabrani.

Protivzakonito je prodati automobil kome je vracena kilometraza i pri tome to ne navesti u kupoprodajnom ugovoru.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od AutoEling
Ajd mi reci gde se moze taj uredjaj kupiti?

Diagnostickomputer se kupuje u prodavnici za te stvari. U slicnoj u kojoj si ti svoj kupio... ili hoces imena nudioca?

Citirano

Orginalno od AutoEling
Ako se skidanje kilometraze odradi dobro,nema sanse da se otkrije.

Tu ti dajem pravo...
predostaje gledati na servisnoj knjizi ili "abgas-dokumentu" u kojim vremenskim/km razdaljenostima su ti testovi radjeni. nazalost se neznam na nasem jeziku izraziti tako da sam primoran malo nemackog ubacivat.

Citirano

Orginalno od AutoEling
Moze,na BMW-u,ako se ne skine i sa kljuca,a i
na Renaultu takodje.

Eto,to sam i mislio..i sva novija auta sa bordkompjuterima ce vam unistiti te nemoralne poslove... meni ce bit bas drago...

Citirano

Orginalno od AutoEling
A to za servisne knjige i postenje ostavi za drugi put.

ostavi ti postenje za drugi put... ili ga najbolje i izostavi a ja znam svoje :)

Citirano

Orginalno od AutoEling
A i svako ko ima mozga,nece kupiti auto iz 98 koje je preslo 100.000km

Imam puno auta koja su i znatno starija a imaju manje od 100'000 km. Mnogi imaju po 2 auta, mnogi su stariji/penzionerii voze samo nedeljom.mnogi vozaci su zene domacice koje autom samo do u prodavnicu odu...ne moze se bas po tim principom ici kojeg se ti drzis...

AutoEling

Početnik

(10)

• »AutoEling« je muško

• Poruku poslati

7

Os' ti da kupis,najbolja cena

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

• Poruku poslati

8

Ne'am para. :D

Kol'ko? I kol'ko si ga platio,bas me interesuje!

I je li kombinovano sa istrazivanjem i brsanjem fehlera za sve marke?

9

@AutoEling : Gde nadje bas šišmiš-u da prodajes?! :)
Dobrodosao na forum ( sa kolima ili bez, vazno je da se fino postujemo i druzimo).

A sto se tice vase price itekako se slazem sa misljenjem ed-a i šišmiš-a.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

AutoEling

Početnik

(10)

• »AutoEling« je muško

• Poruku poslati

10

Ja pravim,to je umetnost

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

• Poruku poslati

11

Ahhaa,sve jasno... jok fala.

Trazim kupiti kompjuter za diagnostiku automobila jer je po nekad stvarno neophodan za poslovanje... i jako je dobra stvar... samo sa svim software izadje previse. Da ja imam garazu za komercijalnu popravku automobila onda bi nekako i mogao odoliti, ali posto ja samo kupujem/prodajem i radionicu samo za licne potrebe imam mi je tesko uloziti toliki novac jer mi nije za svakodnevnu upotrebu a pare trebaju na sve druge strane....al' bice fala bogu i toga...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 01. Februar 2005

šišmiš

Ada lako je samo zasuces rukave,uzmes par kljuceva okastih.racvastih,cekic i bacis se na posao.Kao ja i kad zaglavim bbbbbbbbaaaaaaaaabbbbbbbiiiiiiiiccccccccccceeeeeeeeeee :)) .A nisu ti potrebni apar.za dijagnostiku on ne popravlja samo ti ukazuje kvar.Kad vidis opet treba fizikalije i mozga heheh
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks