Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

61

Ponedjeljak, 02. August 2004

prva i meni omiljena ...
rifche_golup je dodao/la ovu sliku:
  • P4040010_resize.JPG
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

62

Utorak, 03. August 2004

Evo jos jedna slicna, al malo veca slicica...
pink je dodao/la ovu sliku:
  • NP_.JPG
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

63

Utorak, 03. August 2004

NP team ...
  • reef6_1.jpg

64

Utorak, 03. August 2004

Ene, ima jos slika?
  • SA_.JPG
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

65

Utorak, 03. August 2004

i josh ... (osim ako adminu ne smeta)
  • P4040008_resize.JPG

66

Utorak, 03. August 2004

Uh ova mi se slika posebno svide
  • bina.JPG

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

67

Utorak, 03. August 2004

a meni ova dje je Nina B. :)
  • P4040021_resize.JPG

np_SUAD

Početnik

(10)

• »np_SUAD« je muško

Datum registracije: 12.09.2004

• Poruku poslati

68

Četvrtak, 23. Septembar 2004

Dino..heheheheh..covjek koji bi sutra dosao u np..samo kada mu ne bi bio uslov ako napravi koncert kod nas mora i u bg. a u bg ce tesko napraviti koncert jer on to ne zeli a zna se razlog zbog cega ne zeli..I ja ga svatam.. :D DINO je KRALJ.
KAD VRIJEME UCINI SVOJE.....

AsMiR_NP

Početnik

(10)

• »AsMiR_NP« je muško
  • »AsMiR_NP« je zabranjen

Datum registracije: 10.11.2003

• Poruku poslati

69

Utorak, 14. Decembar 2004

Sta mislite,hocel napravit koncert Dino Merlin u Novi Pazar.A ja sam cuo nemoze da pravi koncert u Novi Pazar,dokle ne napravi koncert u Glavni grad drzave.Kao na primer Srbija u Beograd mora prvo da pravi koncert pa posle u Novi Pazar.Sta mislite za to...? :(

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

70

Utorak, 14. Decembar 2004

Moje misljenje je da ukoliko nije precizirano sa distibuterom albuma, sto je u ovom slucaju City Records,ne verujem da bi mogla da postoji bilo koja druga prepreka za odrzavanje istog, jer Dino Merlin je institucija koja je u stanju da postavlja uslove i bira gde ce se pojavljivati ,kako, kad i zbog cega ... 8)

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

71

Utorak, 22. Mart 2005

DINO MERLIN BORAC ZA DZAMIJU!

Vlast ne daje Islamskoj zajednici Slovenije saglasnost za izgradnju vjerskog objekta, pa ce se o tome gradjani uskoro izjasniti na referendumu. Merlin se na originalan nacin ukljucio u kampanju za izgradnju dzamije. Koncert u Celju iskoristio je kao dobru priliku da javno iskaze svoj stav i posalje poruku slovenackim vlastima. Popularni pjevac je na crvenoj majici odstampao grb nekadasnje Socijalisticke republike Bosne i Hercegovine, ali dva tvornicka dimnjaka zamijenila su dva dzamijska minareta. Dizajn je specijalno za ovu prilku uradila sarajevska agencija "Fabrika".
Mada je ova majica izazvala veliku paznju i u bosanskoj prijestolnici, za sada se moze kupiti samo u Sloveniji. Povod za ovakvu medijsku kampanju koncerta je upravo predstojeci referendum o izgradnji dzamije, cime je Dino Merlin zelio dici svoj glas protiv eventualnih manipulacija ljudskim pravima jednog broja gradana Slovenije.
"Ne vidim zasto bi izgradnja vjerskog objekta predstavljala problem u jednom demokratskom drustvu kakvo je slovenacko", kaze Dino i dodaje da je opasan presedan praviti problem od necega tako elemantarnog kao sto je pravo na slobodu vjerospovjesti.
"S druge strane, ukoliko se politizuju tako jednostavne stvari, onda to, zapravo, demaskira stavove dijela politickog establismenta u Sloveniji danas", porucio je Merlin politicarima u "dezeli".
Ovakav angazman popularnog bosankog pjevaca ne cudi, jer se posljednjih godina Merlin posvetio religiji, i zivi u skladu sa svim propisima koje nalaze islam. Prijatelji tvrde da svaki slobodan trenutak posvecuje citanju vjerskih knjiga ali i odlascima u dzamiju. Merlin tvrdi da ga je odanost religiji "oplemenila i napravila boljom i cvrscom licnoscu". Plakati, bilbordi, leci i majice sa redizajniranim grbom u Sloveniji su se pojavili nekoliko dana prije koncerta, i razgrabljeni su u rekordnom roku. Ovim gestom Carobnjak je privukao veliku paznju i simpatije slovenacke publike.

preuzeto sa sajta:http://www.sejfullah.com
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

naida

Početnik

(10)

• »naida« je žensko

Datum registracije: 01.03.2005

• Poruku poslati

72

Srijeda, 23. Mart 2005

vidim da se poneki svadjaju odakle je dino
ja mislim da je on toliko pazarac ko i sarajlija, otac mu je pravi pazarac a majka bosanka.
i ja sam citala u neke novine (interview) neznam koje, da je obeacao kad tad ce odrzat koncert u novi pazar.
naida je dodao/la ovu sliku:
  • Kopie von tn_047.jpg

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

73

Srijeda, 23. Mart 2005

Što se tiče tog koncerta u NP-u, u časopisu "Svet" je bio jedan članak u kome kažu da je Dino Merlin u pregovorima oko koncerta u NP, a i prije par nedjelja je na lokalnim televizijama bilo saopštenje da je Dino obećao koncert samo nije precizirao tačan datum, ali je ovog ljeta, inšallah, najvjerovatnije u maju...
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

74

Srijeda, 23. Mart 2005

Ja bi otiso na koncert ali forum mi pravi probleme. Iskljucena opcija o ODSUTNOSTI. Pise "operacija nije dozvoljena".... X(

Sta li bi Dino Merlin reko.. 8)
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

naida

Početnik

(10)

• »naida« je žensko

Datum registracije: 01.03.2005

• Poruku poslati

75

Četvrtak, 24. Mart 2005

Citirano

Orginalno od iMan-a
Što se tiče tog koncerta u NP-u, u časopisu "Svet" je bio jedan članak u kome kažu da je Dino Merlin u pregovorima oko koncerta u NP, a i prije par nedjelja je na lokalnim televizijama bilo saopštenje da je Dino obećao koncert samo nije precizirao tačan datum, ali je ovog ljeta, inšallah, najvjerovatnije u maju...

i treba da drzi koncert u pazar!!!!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

76

Četvrtak, 24. Mart 2005

Pozdrav

Gledajuci ove vase lijepe slike vidim kako je nasa sandzacka omladina lijepa zrela i pametna.

Vidim kako znaju da se organizuju sami da se fino provedu i da zastite svoje muzicke umetnike kojih pa i nemamo bas mnogo.

Prije svega zahvaljujem se svima koji su ucestvovali u ovom koncertu i predstavljali su sandzak na najbolji moguci nacin u tom nekom nasem bosnjackom svijetu, zatim zahvala onome koje sve ovo ovekovecio i pruzio nam priliku da se divimo ovoj odrzanoj predstavi.

Na kraju mogu vam samo reci da vam zavidim jer u moje vreme nije bilo ovakvih organizacija mi smo se nekako pojedinacno snalazili.

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

77

Četvrtak, 14. April 2005

Selam,

Edin Dervishalidovic poznatiji kao Dino Merlin je na radiju slobodna evropa online ili gost njihova foruma!

Ako neko ima pitanja moze posjetiti oval link http://www.danas.org/forum/70.html i postaviti pitanje.

Evo i jednog od odgovora
Sandzaklija (mjasmin@verat.net)
Dino da li je istina da je neki od tvojih blizih predaka porijeklom iz Sandzaka ? Ovamo je za ljeto najavljen tvoj dolazak, da li je istina da u neko dogledno vrijeme pravis koncert u Sandzaku ?

Da, moje porijeklo po ocu je iz Novog Pazara, a po majci iz Sarajeva i jedva cekam da sviram u Novom Pazaru

Selam
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

78

Četvrtak, 14. April 2005

SaNdžAk, puno, puno puno, ti hvala za ovu vijest....;) ne znas koliko mi znaci ovo..

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

79

Četvrtak, 14. April 2005

Hehe.

Iman -a a meni hvala sto sam ga postavio ? :D

Jednom prilikom sam cuo za informaciju da mu je, cini mi se dedo iz Pazara, pa je ovo bila mozda i jedina prilika kako sam to mogao i saznati...

Uglavnom, izvrsno !!!!

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

• Poruku poslati

80

Četvrtak, 14. April 2005

Da ne idemo čak do deda, babo mu je Pazarac, rođeni. Zamisli, isto ko meni. A on rođen 12. septembra, zamisli, isto ko ja, pa još onako pametan, ....pa kako da ga ne volim....sve nam je zajedničko osim tog imena... :)) :)) :))

Tutinac@ Jesi li ti "izistinske" imao kakvog udjela u postavljanju?

2 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

2 Gostiju

Social bookmarks