Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

161

Četvrtak, 12. Juni 2008

Moja omiljena pesma je Da sutis. Perfektna pesma i moj favorit. Perfektan tekst, muzika i interpretacija. (o) (o)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

162

Petak, 13. Juni 2008

Digla se prasina....oko spota

Ali, ove je riječi isprovocirala i „plesajuća“ ahmedija u Kazazima, na Baščaršiji, a koju smo imali priliku gledati na spotu Dine Merlina. Fasciniran sam Dininom pjesmom “Otkrit ću ti tajnu” od prošle godine, koja je uostalom i najavila njegov novi album “Ispočetka”, tako da sam prije nekoliko dana pohitao kući maksuz da pogledam premijeru spota na BHT-u. Skoro u isto vrijeme spot je emitiran i na kantonalnoj TVSA, te na OBN-u i tako redom. No, erupcija oduševljenja nije se dogodila, jer blokada je nastupila zbog nekoliko razočaravajućih “sitnica”, a evo o čemu se i radi! Na Dininom spotu, vjerovali ili ne, ahmedija pleše, i ta se plesajuća ahmedija u svojevrsnom „kazačok“ plesu provlači ispod labavo zategnutog, čvornatog, franjevačkog konopa – korda (bijeli konopac kojeg franjevci opasuju oko struka na kojem su svezana tri čvora). Režiser Žalica je objašnjavao da se radi o slici rasplesanog Sarajeva, razigrane multikulturalnosti. Pa nije ovo Rio de Janeiro da pleše raspamećeno sve i svašta kako stigne. Naravno, ne može to tako. Imaju neke granice koje treba respektirati! I stvarno mi je žao što na Dinine, vjerujem, časne namjere, njegov kvalitetan rad, ovi ispadi bacaju sjenu. Zar nije bilo lakše i bolje da su umjesto svećeničkih odora i imamove džubbe i ahmedije plesale nacionalne nošnje, bilo bi efektnije i pristojnije?
Ali, nije ovo jedini gaf! Čini mi se da je verbalna ekspresija Hajrudina Varešanovića degutantnija, jer u njegovoj interpretaciji zamjećujem(o) nepravilnu artikulaciju Božijeg imena. Da, Hari ne zna pravilno izgovoriti Božije ime. Uzorak je ova pjesma. U njegovoj artikulaciji i ekspresiji to glasi – Alah, i to je tako upečatljivo da vrijeđa, a na vratu mu već godinama prvijesak sa imenom – Allah. Allahu dragi, tek sada vidim koliko stvarno ima smisla vjeronauka i u obdaništima, prije svega za nas, i to u onoj svojoj ultra light varijanti – učiti kako se pravilno zaziva Božije ime! Pa i zato, između ostalog, postoje imami, muderrisi i hafizi koji trebaju podučiti i nasavjetovati, a ne da plešu po ulicama. A treba, naravno, znati i pitati!
P.S. Hoću spomenuti – a što me već nekoliko hefti žulja – i onaj Dinin šampanjac u ruci na svečanom potpisivanju ugovora sa Croatia Recordsom! Avaz je to uredno objavio, a mi smo ostali bez teksta. Jasno je da hadžija Dino ne pije, i da je tu možebitno riječ o bezalkoholnom šampanjcu (ako takav postoji?!), ali to je gaf, i zašto sebi, kada je već profesionalac, dopušta ovakve gafove!

Preuzeto iz Preporoda, autor Muhamed Velić

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

163

Ponedjeljak, 16. Juni 2008

Jeli sigurno da je koncert na Kosevu 19. jula? Da se ja ne zeznem. I , da li ce biti organizovan prevoz ili cu morati sam da se snalazim?

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

164

Ponedjeljak, 16. Juni 2008

Klupko, moj favorit :)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

165

Utorak, 17. Juni 2008

nakon besomucnog preslusavanja novog Dinovog albuma utvrdih!!!!najbolja pesma se zove DA SUTIS!!!! (o)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

166

Srijeda, 18. Juni 2008

Citirano

Orginalno od kralj sevdaha
najbolja pesma se zove DA SUTIS!!!! (o)

Podseca li te refren malo na pesmu "Kad chovjek voli zenu" sa prethodnog albuma? Meni imaju dosta zajednichkog... Ona pesma je, naravno, dosta brza i veselija, al' sami tonovi su mi slichni...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

167

Srijeda, 18. Juni 2008

Posle prvog i drugog slušanja ni jedna pesma mi se nije svidela, a posle, što kaže kralj_sevdaha, besomučnog preslušavanja, sviđaju mi se sve :). E svašta!

• »fahrudin« je muško

Datum registracije: 07.08.2003

• Poruku poslati

168

Srijeda, 18. Juni 2008

"Ptica bijela" ponajbolja

"Hadzija" dosta duhovita

"Grudobolja" lijepa

[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.[/SIZE]

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

169

Srijeda, 18. Juni 2008

Phikret u pravu si.

Ja sam svaki dan cekao da izadje album, kad ga nabavih. Razocarao sam se ono pravo. Posle nekoliko slusanja, ne mogu da se odvojim od pesama :D .

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

170

Srijeda, 18. Juni 2008

mislim tj tvrdim da je harmonija potpuno razlicita...to je samo potvrda kvaliteta i izgradjenog sopstvenog stila.to je dinova prednost u odnosu na mnoge druge..odmah znas da je to on!!!nadam se da se do nekle slazemo :] :] :]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

171

Četvrtak, 19. Juni 2008

vreme mu je da ide u penziju...

tj. trebo je da se penzionishe odmah posle albuma "Moja bogda sna", tachnije 93 godine. ostao bi legenda, ovako, izgubio je svoju harizmu koju je posedov`o do te godine...ochigledno je da sve od tad shto je snimio, bilo iskljuchivo vezano za zaradu, za novac... ruku na srce, singl "Smjehom strah pokrijem" je jedina pesma koja je valjala od 93` do danas...

hvala!

[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

172

Četvrtak, 19. Juni 2008

Johnny uopste se ne slazem sa tobom. Hajde da si rekao da se penzionise, posle albuma Sredinim, pa hajt. Ali ovo nisu u pravu.

Ima stvari koje mi se ne svidjaju, ali je i covek i pevac, i osoba za 10. Moj Dino.

I zadnji album mu je pravi. jegove pesme nisu puko pevanje o ljubavi, vec prave pesme, sa porukom, vise filozofskom nego ljubavnom, a toga ima i na zadnje albumu.

Ima pomalo komercijale, slazem se ,ali je Dino ipak onaj isti.

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

173

Četvrtak, 19. Juni 2008

johnny zao mi je sto ti moram reci da nemas pojma sta je dobra muzika...halali brate :rolleyes:

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

174

Petak, 20. Juni 2008

Citirano

Orginalno od kralj sevdaha
johnny zao mi je sto ti moram reci da nemas pojma sta je dobra muzika...halali brate :rolleyes:

halal olsun, burazere, ja poshtujem svaku kritiku koju iznese neko...iako se ne slazhem...

ja govorim o merlinu sa aspekta dugogodishnjeg slushanja i bavljenja muzikom...tako da, stvarno mu je vrijeme da ide u penziju...

Tito da se probudi, da ustane i da mi kazhe merlin je i dalje stari merlin i dalje ima kvalitetne pesme...djaba mu...

promenilo se neshto, usr`o je neshto i vishe to shto napishe i kazhe nije isto ka nekad...

neka mu je i halima, i sredinom, i burek, i godinama, i ivana banfich i toni cetinski i ona peshkir zheljko joksimovich i ona fuksa nina badrich...

razumem ja, choveku se usladio novac, pa daj da shtancam shto vishe...ko ga shisha, narod je glup i dalje che kupovat moje pesme...

e kad je tako, drzhim se ja i dalje onih pesama do albuma `moja bogda sna`...ostalo nek proda vama ;)

esselamu alejkum

a ti `kralju sevdaha` shto se razumijesh u muziku...skidam kapu, ti se razumijesh...bash.
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

175

Petak, 20. Juni 2008

nema ljutnje brate...nisam ni ja neki poznavaoc ili muzicki teoreticar,kriticar...razlika u kvalitetu albuma Dina MERLINA,nekad i sad je evidentna...a i ne izdaje ih tako cesto kao nekad,na 4 godine otprilike..Dino nekad-ocena 6,Dino sad-ocena 10!!!i to je to ;)

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

176

Četvrtak, 24. Juli 2008

Deset mlađa

Vidi ovu zvijezdu
Vidi ove ostvarene želje
Ovo kino snova zovu fantazijom
Sad kad prošlo je ono najgore
Zašto mi sad priređuješ to

Tvoje godine traže
Nešto lažno i umirujuće
Bijeg od vode i struje i sigurnosti
Znam po sebi
Noge kao da žure željne avanture
Da si deset mlađa, a da si opet ti

Ostavi me danas
Ostavi me juče
Ostavi me, moja vilo, bilo kad
Ostavi me sutra
Il' nekog novog jutra
Samo me ne ostavljaj sad
"Na vrhu uvijek ima mjesta" *
Ako se krene sa dna

Jer ja imam samo tebe
I ne znam koliko ta ljubav vrijedi
Nikog prije imao nisam
Da te usporedim
Znaš to dobro

Stavi kremu za bore
Možda ti se osmijeh vrati
Sa mnom si deset mlađa
Samo si sa mnom opet ti

Ostavi me danas...

* citat Daniel Webster
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

177

Četvrtak, 24. Juli 2008

“Dabogda”,
kao“Tabor uhodit v nebo”, bosanski nacin,u reziji Kusturice…

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

178

Četvrtak, 24. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Mehdi
“Dabogda”,
kao“Tabor uhodit v nebo”, bosanski nacin,u reziji Kusturice…

eee moj druže beogradski !!!
Na vatru odgovori vatrom !

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

179

Četvrtak, 24. Juli 2008

Konacna tabela:
1) ptica bijela
2) deset mladja
3) drama
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

180

Petak, 25. Juli 2008

KONACNA LISTA

1.ISPOCETKA
2.DA SUTIS(prva verzija)
3.DESET MLADJA
4.NEDOSTAJES
5.KLUPKO
To je to....nema vise izmena...

Social bookmarks